Προς το περιεχόμενο

Μυστικό λογισμικό καταγράφει τα πάντα σε εκατομμύρια smartphones!


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οσοι ειμαστε σε ιΟς δεν εχουμε προβλημα ετσι?

 

εχει βρεθει το ιδιο iq carrier αλλα δεν ειναι ενεργο αν απενεργοποιησεις τα diagnostics tools και ουτως η αλλως δεν κανει και τοση.....ζημια οσο αυτη οιυτ περιγράφεται στο κεντρικό αρθρο

καποιες λεπτομερειες για iOS εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμεις με root και custom rom δεν νομιζω να εχουμε θεμα γιατι ο vanilla android code δεν περιεχει το carrier IQ.

 

όντως.. με oxygen rom δεν νομίζω να τραβάω τέτοιο ζόρι.. εδώ μέχρι και για το ad-hoc λείπουν οι οδηγοί.. οπότε ROOT + OXYGEN + FRANCO KERNEL + FRANCO RAM = Ασφαλές U8800 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Ναι βρε, σιγά, αλίμονο σε αυτούς που δεν έχουν αίσθηση του χιούμορ. :mrgreen:

Έχασες όμως το major spoiler update του προηγούμενου ποστ... :lol:

 

 

paredwse, μην ζορίζεσαι τόσο, κάποτε κάναμε κάποια off-topic συζήτηση (ως συνήθως, καλή ώρα) που αφορούσε off-shore εταιρίες και με προκάλεσες να δώσω στοιχεία, έδωσα λοιπόν link άρθρων που πήγαιναν πολλά χρόνια πίσω από διάφορες εφημερίδες πολιτικά προσκείμενες σε διαφορετικούς χώρους και μετά την απάντηση που έδωσα η πρόκληση/αμφισβήτηση αφαιρέθηκε από το ποστ σου.

 

Ξέρεις τα ποστ που γίνονται στέλνονται με mail στον λογαριασμό που έχω δώσει, αν αμφισβητείς αυτά που λέω, θα μπορούσα να ψάξω εκεί και να βρω και το θέμα και το αρχικό σου ποστ, αν και μεταξύ μας το ξέρουμε πολύ καλά ότι είναι περιττό σωστά; :-)

 

Εξάλλου δεν είναι και κακό να αναθεωρείς ή να ανακαλείς προκλήσεις και αμφισβητήσεις, όλοι άνθρωποι είμαστε, όλοι λάθη κάνουμε κάποια στιγμή και φυσικά δεν τα γνωρίζουμε όλα, οπότε χαλαρά, μην σφίγγεσαι, δεν τρέχει τίποτα. :-)

Εκτός από κατ'επανάληψη υβριστής, είσαι πλέον και συκοφάντης.

Δεν έχω τίποτε άλλο να πω, λυπάμαι για τον κατήφορο που επέλεξες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους άντε next step να κυκλοφορώ γυμνός στο δρόμο άντε μη το αργούμε :D

Ποιος χέστηκε για τα προσωπικά δεδομένα;Δηλαδή τα sms που στέλνετε τις 20 ωρες που είστε κολλημένοι στο ίντερνετ το οτι περνάτε απο την αττική οδό το οτι πάτε για ψώνια και σας καταγράφουν και το ότι υπάρχουν 100αδες αν οχι 1000αδες δορυφόροι που σκοπό έχουν να τραβούν την earth 24 ωρες το 24ωρο δεν σας απασχολεί;

 

fuck προσωπικά δεδομένα λοιπόν.

Είμαστε απλοί αριθμοί απο την ώρα που γεννιόμαστε μέχρι την ωρα που θα σκεπαστούμε από το χώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από κατ'επανάληψη υβριστής, είσαι πλέον και συκοφάντης.

Δεν έχω τίποτε άλλο να πω, λυπάμαι για τον κατήφορο που επέλεξες.

 

Damn, εκεί είχα κάνει quote την προσωπική επίθεση, πάλι καλά δλδ... :lol:

 

http://www.insomnia.gr/topic/404102-%CE%B7-%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%B5%CE%AF%CE%B1-%CE%BC%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%B9%CF%8E%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-software-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B5%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%B9/page__st__60

 

http://www.insomnia.gr/topic/404102-%ce%b7-%cf%80%ce%b5%ce%b9%cf%81%ce%b1%cf%84%ce%b5%ce%af%ce%b1-%ce%bc%ce%bf%cf%85%cf%83%ce%b9%ce%ba%ce%ae%cf%82-%cf%84%ce%b1%ce%b9%ce%bd%ce%b9%cf%8e%ce%bd-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-software-%ce%b5%ce%af%ce%bd%ce%b1%ce%b9-%ce%b5%ce%bc%cf%80%ce%bf%cf%81%ce%b9/page__view__findpost__p__3964392

 

Πάντως οι παρωπίδες δεν μπορείτε να πείτε, διαχρονική η αξία τους... :lol:

 

(Να ναι καλά το google, στο τσακ μπαμ το βρήκα, είδατε τελικά που το φακέλωμα έχει και τα καλά του... :lol:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Damn, εκεί είχα κάνει quote την προσωπική επίθεση, πάλι καλά δλδ... :lol:

 

http://www.insomnia.gr/topic/404102-%CE%B7-%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%B5%CE%AF%CE%B1-%CE%BC%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%B9%CF%8E%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-software-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B5%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%B9/page__st__60

 

http://www.insomnia.gr/topic/404102-%ce%b7-%cf%80%ce%b5%ce%b9%cf%81%ce%b1%cf%84%ce%b5%ce%af%ce%b1-%ce%bc%ce%bf%cf%85%cf%83%ce%b9%ce%ba%ce%ae%cf%82-%cf%84%ce%b1%ce%b9%ce%bd%ce%b9%cf%8e%ce%bd-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-software-%ce%b5%ce%af%ce%bd%ce%b1%ce%b9-%ce%b5%ce%bc%cf%80%ce%bf%cf%81%ce%b9/page__view__findpost__p__3964392

 

Πάντως οι παρωπίδες δεν μπορείτε να πείτε, διαχρονική η αξία τους... :lol:

 

(Να ναι καλά το google, στο τσακ μπαμ το βρήκα, είδατε τελικά που το φακέλωμα έχει και τα καλά του... :lol:)

Δηλαδή, με κατηγορείς επειδή αφαίρεσα προσωπική επίθεση εναντίον σου; Προφανώς υπάρχει ζήτημα αντίληψης.

Αρκετά κουράσαμε τα μέλη, ας σταματήσουμε εδώ. Οτιδήποτε άλλο offtopic θα διαγραφεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτε CyanogenMod να σωθείτε. Ούτως ή άλλως γίνεται με 2 κλικ.

 

 

τι να σου πω ρε'συ φίλε εγώ έχω περάσει στη λεπίδα 2,2 με μαϊμουνιά και δεν μου έκατσε πολύ καλά..για όσους έχουμε μια συσκευή (έχουμε το smartphone για κύρια συσκευή) είναι λίγο ρίσκο η φάση με τις custom..κατά την προσωπική μου άποψη..

 

Όσο για το εν λόγω "ρουφιανάκι" να πω και εγώ ότι δεν μου κάνει εντύπωση.. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πω ρε'συ φίλε εγώ έχω περάσει στη λεπίδα 2,2 με μαϊμουνιά και δεν μου έκατσε πολύ καλά..για όσους έχουμε μια συσκευή (έχουμε το smartphone για κύρια συσκευή) είναι λίγο ρίσκο η φάση με τις custom..κατά την προσωπική μου άποψη..

 

Όσο για το εν λόγω "ρουφιανάκι" να πω και εγώ ότι δεν μου κάνει εντύπωση.. :mad:

 

Έχω περάσει, με 2 tap στην κυριολεξία, την τελευταία CM nightly 204 στο optimus 2x. Δε φαντάζεσαι σε τι επίπεδο βρίσκεται.

 

 

 

Είναι τελείως noobοδιαδικασία πλέον να περάσεις μια custom rom btw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίστα με τηλέφωνα όπου οι εταιρίες τηλεφωνίας ή ο κατασκευαστής έχουν αρνηθεί κατηγορηματικά οτι υπάρχει στις συσκευές τους, ή έχουν ελεγχθεί και έχουν βγεί αρνητικές στην παρουσία του carrier iq.

 

Denials and Hardish Proof

  • All Verizon phones
  • All Nokia handsets
  • All Windows Phones
  • All Vodafone Phones
  • All O2 Phones
  • Google Nexus phones (Google Nexus One, Nexus S, Galaxy Nexus)
  • Original Xoom

 

 

Source.png Πηγή: gizmodo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...