Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για βελτίωση των Αγγελιών


xjps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο, θα πρότεινα στο τμήμα αγγελιών, όσες είναι κλειδωμένες ή πλέον έχουν ολοκληρώσει τον σκοπό τους να διαγράφονται από το σύστημά. Ετσι θα διευκολύνουν πολύ αυτούς που ψάχνουν, και θα μειωθούν τα mbs τους από τον server, και τέλος θα διευκολινθούμε εμείς που ψάχνουμε.

 

Τελειώνοντας, αν γίνεται, να υπάρξουν κατηγορίες, πχ. αλλού τα iMac, αλλού τα iPad...

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο, θα πρότεινα στο τμήμα αγγελιών, όσες είναι κλειδωμένες ή πλέον έχουν ολοκληρώσει τον σκοπό τους να διαγράφονται από το σύστημά. Ετσι θα διευκολύνουν πολύ αυτούς που ψάχνουν, και θα μειωθούν τα mbs τους από τον server, και τέλος θα διευκολινθούμε εμείς που ψάχνουμε.

 

Τελειώνοντας, αν γίνεται, να υπάρξουν κατηγορίες, πχ. αλλού τα iMac, αλλού τα iPad...

 

ευχαριστω

 

Υπάρχει ήδη, μετά από 90 ημέρες απενεργοποιούνται/εξαφανίζονται από το σύστημα αλλά μένουν οι αξιολογήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ήδη, μετά από 90 ημέρες απενεργοποιούνται/εξαφανίζονται από το σύστημα αλλά μένουν οι αξιολογήσεις.

 

90 ημέρες είναι πολλές και χωρίς ουσία..

Δηλαδή, μία αγγελία που έχει ήδη κλειδώσει ή το προϊόν έχει πουληθεί, ποιός ο λόγος να μένει 90 ημέρες....?

 

Όσο για τις αξιολογήσεις, μπορούν να παραμένουν επ' άπειρον στο προφίλ του πωλητή....

 

Για τα ipad και imac υπάρχουν ξεχωριστές υποκατηγορίες στο Apple

 

Παράδειγμα ήταν.... και όχι κυριολεξία.

 

Κυριολεξία όμως είναι πως ότι έχει να κάνει με APPLE, υπάρχει στην "κατηγορία Apple" αλλά και στην "κατηγορία Laptops/Tablets". Στην τελευταία, δε, υπάρχουν ΟΛΑ..!!!! :rolleyes:

....και για να μην γίνει παρανόηση, πάλι. το iMac, δεν είναι ούτε Laptop ούτε Tablet.... είναι..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί.. Έχω δει πολλούς πωλητές με 0 ποστ, που έχουν λάβει θετικές αξιολογήσεις από μέλη πάλι με 0 ποστ. Και οι περισσότεροι κοιτάνε να σε κλέψουν.

Καλό θα ήταν ή να φαίνεται κάπου στις αξιολογήσεις από πότε είναι γραμμένο το μέλος και πόσα ποστ έχει ή να μην επιτρέπεται να προσθέσει αξιολόγηση αν έχει 0 ή λίγα ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί.. Έχω δει πολλούς πωλητές με 0 ποστ, που έχουν λάβει θετικές αξιολογήσεις από μέλη πάλι με 0 ποστ. Και οι περισσότεροι κοιτάνε να σε κλέψουν.

Καλό θα ήταν ή να φαίνεται κάπου στις αξιολογήσεις από πότε είναι γραμμένο το μέλος και πόσα ποστ έχει ή να μην επιτρέπεται να προσθέσει αξιολόγηση αν έχει 0 ή λίγα ποστ.

 

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο.

Σε ένα άλλο site/forum που μπαίνω, έχω διαβάσει απίστευτα πράγματα γύρω από τις αγορα/πωλησίες ειδών. Βέβαια, στο σημείο αυτό να γράψω πως την μεγαλήτερη ευθύνη την φέρει ο αγοραστής και όχι ο πωλητής....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την μεγαλήτερη ευθύνη την φέρει ο αγοραστής και όχι ο πωλητής....

Δηλαδή μεγαλύτερη ευθύνη έχει το θύμα παρά ο θύτης-απατεώνας;

Μάλιστα..

 

 

Επίσης, σε κάθε σελίδα θα μπορούσαν να περιέχονται περισσότερες.

Έχει συναντήσει και 3 μόνο αγγελίες σε σελίδα, και γενικά πρέπει να πατάω συνέχεια το βελάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπεί όριο ελάχιστων μηνυμάτων που πρέπει να έχει ο χρήστης ωστε να μπορεί να βάλει αγγελία ίσως να βοηθούσε στην αποφυγή απάτης.

γιατί έτσι μπορούν να αποφευχθούν τυχόν ψεύτικες αξιολογήσεις,διπλά account κτλ μιας κ θα πρέπει να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα ώστε να γίνει το κόλπο η να τρελάνει στο σπαμ στο φόρουμ οπου και εκεί θα φανεί σχετικά ο σκοπός του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στο forum!!

Η δική μου πρόταση είναι ο κάθε πωλητής ή αόμη κι αγοραστής να αναφέρει απωσδήποτε τον τόπο στον οποίο διαμένει (Αθήνα,Θεσ/νικη,Αγρίνιο κτλ κτλ..) για να αποφεύγουμε άσκοπα pm του στυλ "φίλε που μένεις" κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπεί όριο ελάχιστων μηνυμάτων που πρέπει να έχει ο χρήστης ωστε να μπορεί να βάλει αγγελία ίσως να βοηθούσε στην αποφυγή απάτης.

γιατί έτσι μπορούν να αποφευχθούν τυχόν ψεύτικες αξιολογήσεις,διπλά account κτλ μιας κ θα πρέπει να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα ώστε να γίνει το κόλπο η να τρελάνει στο σπαμ στο φόρουμ οπου και εκεί θα φανεί σχετικά ο σκοπός του.

 

Δεν νομίζω να βοηθούσε πολύ κάτι τέτοιο.... εγώ πχ χρησιμοποιώ πάρα πολύ καιρό το φόρουμ και όχι μόνο τις αγγελίες και τώρα τυχαίνει να ποστάρω πρώτη φορά... στις αγοραπωλησίες μου όμως είμαι άριστος... εμένα το μόνο που με ενοχλεί, πέρα από τους "πιθανούς" μετρημένους απατεώνες, είναι ο τρόπος που αναφέρεται κάποιος στην αγγελία του... δν μπορεί να ζητάς να αγοράσεις iphone 4 στα 200 ευρώ και να έχεις και την απαίτηση να είναι σε τέλεια κατάσταση.. δηλαδή τι πιστεύουν κάποιοι, εμείς είμαστε χαζοί που ψάχναμε 2 μήνες να βρούμε ένα στα 400?? όπως επίσης και χαρακτηρισμοί του τύπου <καινούριο>, <στο κουτί του> <αφόρτιστο> κλπ... όταν ένα τηλέφωνο είναι καινούριο, σημαίνει ΔΕΝ έχει ανοιχτεί!!!! όχι το πήρα, το κράτησα ένα μήνα και επειδή δεν έτυχε να φθαρεί από την χρήση, το δίνω σαν καινούριο... ούτε εκφράσεις του τύπου δεν έχω απόδειξη , ήταν δώρο... μα καλά, 8 στα 10 τέτοια <καινούρια> iphone, ήταν <δώρα>, τόσο κουβαρντάδες φίλους έχουν όλοι που δωρίζουν iphone;;; έχω καταναλώσει πολύ χρόνο σε συναντήσεις να εξακριβώσω την <καινούρια> κατάσταση των προϊόντων που πουλούνται εδώ μέσα και έχω απογοητευτεί... έπεσα και σε περίπτωση συσκευής <καινούριας κατά τα λεγόμενα του πωλητή>, ο οποίος ούτε επαναφορά ρυθμίσεων δεν είχε κάνει και διαπίστωσα ότι το τηλέφωνο χρησιμοποιούνταν 5 μήνες!!!!!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...