Προς το περιεχόμενο

The Last of Us [PS3][PS4]


karubas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο hard και πανω θελει.το παιχνιδι Και απο οτι λενε το survivor ειναι το ιδανικοτερο.

Kαι για μενα εχει απο τα απολαυστικοτερα gameplay τις γενιας.Ειδικα οταν το παιζεις με ποικιλια(και δεν το δεις ως cod).

To gameplay ειναι ενα απο τα δυνατα του σημεια.

 

Κατα τα αλλα σαρωσε στους GOTY τιτλους εχoντας αντιπαλο ενα εκπληκτικο GTA5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παει ετσι, αν ειναι να εχει διαφορετικα reviews για easy/normal/hard.. :P Το οτι σαρωσε δειχνει απλα ποσο πληρωμενος και κατευθυνομενος ειναι ο τυπος, αν ειχε βγει στο 360 80αρια στην καλυτερη θα ειχε παρει. Για μενα μιλαμε απο τα πιο υπερτιμημενα παιχνιδια ολων των εποχων και φαση "σκανδαλου" δεν θα μου κανει καμια εντυπωση να τα εχουν παρει μαζικα για τα καλα reviews.

 

Ειναι ενα παιχνιδι με "ατσουμπαλο" gameplay, generic/cliche ιστορια και πολυ καλα γραφικα, τιποτα παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ολοι πληρωμενοι κλασικα :P

Το μοναδικο του μειονεκτημα ειναι οτι γραφει sony πανω.Και αντε ολοι ειναι πληρωμενοι, το οτι εισαι απο τους λιγους που το θεωρουν υπερτιμημενο δεν σε προβληματιζει,οταν αποθεωνεται απο πολυ κοσμο?

Αλλα ναι sonygaf και το gaf που το εβγαλε ευκολα τοκαλυτερο παιχνιδι της χρονιας(παρ'ολο που λογικό ειναι να μην εχουν ολοι την κονσολα).Ξερω ξερω.

 

Για μενα και για πολλους ειναι το καλυτερο της γενιας.Ξυδακι που ειναι sony exclusive. :P

To oτι αν ηταν m$ exclusive θα επαιρνε 80αρια το παιρνω ως αστειο :P

99,9 μπορει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι γιατι εχω δικια μου κριση ευτυχως και δεν την εχω διαμορφώσει απο hype και reviews..

 

 

 

Το μοναδικο του πλεονεκτημα ειναι οτι γραφει sony πανω.

Fixed.. :P

 

Να σου θυμισω επισης οτι εχω ps3 απο το 2006 οποτε δεν στεκει τιποτα περι ξυδιου.. :P Οταν κρινω ενα παιχνιδι το κανω αντικειμενικα συμφωνα με τα γουστα μου, το ιδιο θα ελεγα αν ηταν στο 360. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περιμενουμε κανεναν ADHD και κανενα goty βραβειο για να μας πει ποσο υπερπαιχνιδαρα ειναι το the last of us.

 

Αλλωστε αν δεν ηταν τοσο καλο παιχνιδι πολυ απλα κανεις δεν θα ασχολουνταν μαζι του.

 

Με την λογικη του ADHD και το beyond two souls θα επρεπε να ειχε παρει 95 στο metacritic.Εκεινο δηλαδη δεν γραφει sony πανω?Αλλα ειπαμε fuck logic

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει να λεει το τι κονσολες εχει καποιος,αν ολα του φαινονται αθλια οταν γραφει πχ sony πανω στο κουτακι.Αλλο δεν μου αρεσουν κι αλλο ειναι μετρια.

Δεν χρειαζεται να μπεις στην διαδικασια να υποστηριξεις το γουστο σου με το απολυτο ''δεν ειναι καλο το game'' και ειναι ολοι πληρωμενοι.Ισοπεδωνεις τα παντα για ενα παιχνιδι που ειναι ο ορισμος του 10 κατ'εμε.(και οχι δεν θα αβαζα σε ολα τα παιχνιδια της sony 10 για να σε προλαβω,αλλα σε 2-3)Και μενα δεν μου αρεσει το Halo αλλα θα το προτεινω αν καποιος μου ζητησει αποψη για fps.

 

Ειτε μιλαμε για sites παιχνιδιων ,ειτε μιλαμε για ψηφοφοριες κοσμου,σαρωσε.Με δυνατους αντιπαλους φετος.

Και ο κοσμος που ψωνιζει απο το αμαζον πληρωμενος και αυτος?

 

AmazonFanFavorite.jpg

 

Δεν ειναι στραβος ο γιαλος.

 

Και με τα υπολοιπα να ειναι multiplatform games ειναι σαφως δυσκολοτερο να κερδισει τετοιες διακρισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι όσο και να μην αρέσει σε μερικούς είναι πανέμορφο σε όλα τα επίπεδα, όχι ότι δεν χώραγαν βελτιώσεις, σε όλα τα παιχνίδια χωράνε. Το μεγαλύτερο "πρόβλημα" του μάλλον για μερικούς είναι ότι είναι για ps3 και όχι για pc ή xbox...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το beyond γιατι να παρει 95% δεν το επιασα? Ειναι χειροτερο απο το tlou μακραν, βασικα δεν θα το ελεγα καν παιχνιδι αλλα interactive movie. Αυτο λεω και εγω να εχετε δικη σας γνωμη και να μην επηρεάζεστε απο οποιοδηποτε review. Ειχα διαβασει/δει ποσα reviews που θεοποιούσαν το last of us εκατσα το επαιξα και δεν ειχε καμια σχεση..

 

Ξαναλεω λετε οτι το λεω επιτηδες επειδη δεν ειναι για 360/pc οταν εγω πραγματικα ειχα ps3 πριν απο εσας τους true sony fans, πως μπορει να ειμαι biased δεν ξερω ουτε θα κατσω να σας πεισω. Ειπα συγκεκριμενα για ποιους λογους δεν μου αρεσει δεν αρχισα τα αυθαίρετα "ειναι μαπα game" για να τρολλαρω.

 

Οποιος δεν συμφωνει με την SDF προφανως ειναι biased, fuck logic οντως δηλαδη.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αφου γραφει σονυ πανω...Δεν θα επρεπε να παρει ενα 90 τουλαχιστον? :)

 

Δηλαδη οταν λες στον αλλο να δει βιντεακι στο youtube αντι να παιξει το παιχνιδι δεν λες οτι ειναι μαπα game?Οντως fuck logic

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπε οτι δεν θελει να παρει ps3 για ενα game και απαντησα δες την ιστορια στο youtube γιατι απο gameplay δεν λεει και πολλα γιατι ετσι πιστευω.. Φυσικα τα παιχνιδια που εκδιδει η Sony παιρνουν παντα παραπανω απο οσο αξιζουν, ετσι εχω παρατηρησει εγω τι να κανουμε.

 

Το παιχνιδι για να το ξαναπω ειναι υπερτιμημένο, δεν ειναι κακο το αντιθετο μαλιστα αλλα δεν εχει καμια σχεση με αυτο που λενε τα reviews και σιγουρα δεν ειναι λογος αγορας κονσολας μονο για αυτο.

 

To gameplay του υποφερει στο shooting και ειναι repetitive, οι εχθροι δεν εχουν ποικιλια και τα puzzles ειναι τουλαχιστον απλοϊκα και ευκολα. Η ιστορια ειναι γεματη κλισε και περισσοτερο θυμιζει σειρα στην TV με αργη εξελιξη παρα κανονικη ταινια(ακομα και εκει δεν πετυχαν 100%) επισης ξεκιναει πολυ αργα και οι πρωτες ωρες ειναι πολυ βαρετες.

 

Το level design ειναι γενικα καλο με πανεμορφα τοπια και γραφικα(τα καλυτερα σε αυτη τη γενια μακραν απο οτι εχει δωσει το 360) αλλα το προβλημα του ειναι οτι προχωρας ποση ωρα και δεν υπαρχει κανεις ξαφνικα στην πεφτουν 10, rinse and repeat. Αυτο δεν μου αρεσε καθολου γιατι στην ουσια ηξερα τι θα ακολουθησει δεν χρειαζοταν να προσεχω γυρω μου. Δεν ενιωθες το survival στοιχειο δηλαδη, τις περισσοτερες φορες ηταν ετσι μια μεγαλη περιοχη τιγκα στους εχθρους τους τρως ολους ηρεμια και παλι για καποια ωρα.

 

Προσπαθει απο τη μια και καλα να ειναι ρεαλιστικο για αυτο και το ασχημο innacurate shooting οπως λετε οι περισσοτεροι απο την αλλη εχεις το OP sonnar το οποιο ειναι εντελως εκτος κλιματος και πραγματικα δεν χρειαζοταν(μη μου πειτε να το παιξω στο survivor για να μην υπαρχει..)

 

Αυτα συνοπτικα, εγω τουλαχιστον λεω γιατι δεν μου αρεσε και το εχω παιξει αλλα προφανως ειπαμε αν δεν συμφωνουμε ειμαι fanboy και biased.. :P fuck logic για να μην ξεχνιόμαστε.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα μπορεις να εχεις οτι γνωμη για το παιχνιδι θελεις.Λιγο με ενδιαφερει.

 

Οταν ομως το παιχνιδι εχει παρει εκατονταδες βραβεια και μαλιστα πολλα αυτα οχι απο σαιτ αλλα απο το κοσμο δεν μπορεις να παρα να παραδεχτεις οτι ειναι απο τα καλυτερα παιχνιδια αντικειμενικα.Αλλωστε εσυ δεν μας ελεγες για τις προσωπικες αποψεις και οτι μπορουν να οδηγησουν σε flame?

 

Οταν λες στον αλλο να δει βιντεακι στο youtube τοτε αυτο σημαινει οτι θεωρεις το παιχνιδια οχι μονο κακο αλλα μαπα.Οτι και να λες δεν μπορεις να το αλλαξεις τωρα αυτο.Ειπα ξειπα λογικη δεν στεκει.

 

Αλλα ειπαμε η Σονυ πληρωνει τον τυπο και εμεις ειμαστε μελοι ενος φανταστικου στρατου.Το προβλημα ειναι οτι το the last of us ειναι τοσο καλο παιχνιδι που ακομα και εσυ καθεσαι και γραφεις δεκαδες μηνυματα γι αυτο.Αν δεν ηταν ουτε μισο μηνυμα δεν θα εγραφες.

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την προσωπικη μου αποψη λεω, και η απαντηση η δικη μου στην ερωτηση "Αξιζει να παρω ps3 μονο για αυτο το παιχνιδι?" ειναι "ΟΧΙ" σε ερωτηση που εγινε εδω μεσα  για να απαντησουμε εμεις οχι στο metacritic.. Δεν πηρα μερος σε συζητηση για το αν το tlou ειναι καλο παιχνιδι αντικειμενικα, προσωπικες γνωμες ζητησε προσωπικες γνωμες πηρε.

 

Υπαρχει διαφορα του "καλου παιχνιδιου" με τις υπερβολες "GOTG" κτλπ, θεωρω οτι ειναι πολυ καλο παιχνιδι γενικα αλλα και πολυ υπερτιμημενο. 

 

Επισης αυτα που με χαλασαν στο game δεν ισχυουν??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΟΚ απλα πρεπει να καταλαβεις οτι ετσι οπως γραφεις μονο για biased μπορει καποιος να σε περασει.Και οχι δεν χρειαζεται να ειναι "sdf"

 

 

 

BTW οποιος θελεις να δει biased αποψεις αρκει να παει στην σελιδα 20 και περα του παροντος τοπικ και να δει αποψεις περι αναλυσεων,framerate κτλ κτλ. για "action" παιχνιδια ;)

Επεξ/σία από stavros88
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπε οτι δεν θελει να παρει ps3 για ενα game και απαντησα δες την ιστορια στο youtube γιατι απο gameplay δεν λεει και πολλα γιατι ετσι πιστευω.. Φυσικα τα παιχνιδια που εκδιδει η Sony παιρνουν παντα παραπανω απο οσο αξιζουν, ετσι εχω παρατηρησει εγω τι να κανουμε.

 

Το παιχνιδι για να το ξαναπω ειναι υπερτιμημένο, δεν ειναι κακο το αντιθετο μαλιστα αλλα δεν εχει καμια σχεση με αυτο που λενε τα reviews και σιγουρα δεν ειναι λογος αγορας κονσολας μονο για αυτο.

Υπερτιμημενο για σενα. Τωρα τοσοι απλοι χρηστες και ενα σωρο sites καθως και GOTY prizes κι αυτοι το υπερτιμησανε δεοντως.

 

To gameplay του υποφερει στο shooting και ειναι repetitive, οι εχθροι δεν εχουν ποικιλια και τα puzzles ειναι τουλαχιστον απλοϊκα και ευκολα. Η ιστορια ειναι γεματη κλισε και περισσοτερο θυμιζει σειρα στην TV με αργη εξελιξη παρα κανονικη ταινια(ακομα και εκει δεν πετυχαν 100%) επισης ξεκιναει πολυ αργα και οι πρωτες ωρες ειναι πολυ βαρετες.

Δε νομιζω να παρουσιαστηκε πουθενα ως puzzle game ουτε και διαφημιστηκε γι αυτο. Το παιχνιδι ειναι καθαρα cinematic με οτι αυτο συνεπαγεται.

Συν τοις αλλοις κανουμε και κριτικη σεναριου. Ενταξει δε σου αρεσε εσενα αλλα αρεσε στο +95%. Οπως και να εχει ειναι παραπληροφορηση το να λες δεστο στο youtube.

Και το πρωτο indiana jones δεν αρεσε σε πολλους η ο ET, αλλα παρ ολα αυτα ειχε γινει παταγος και στα 2 παροτι ειχαν εντελως ρηχο σεναριο. Τι σημαινει αυτο; Οτι δεν πρεπει να δεις την ταινια; Αυτο κι αν ειναι fuck logic

Το level design ειναι γενικα καλο με πανεμορφα τοπια και γραφικα(τα καλυτερα σε αυτη τη γενια μακραν απο οτι εχει δωσει το 360 Παλι καλα που παραδεχεσαι το προφανες !!!) αλλα το προβλημα του ειναι οτι προχωρας ποση ωρα και δεν υπαρχει κανεις ξαφνικα στην πεφτουν 10, rinse and repeat. Αυτο δεν μου αρεσε καθολου γιατι στην ουσια ηξερα τι θα ακολουθησει δεν χρειαζοταν να προσεχω γυρω μου. Δεν ενιωθες το survival στοιχειο δηλαδη, τις περισσοτερες φορες ηταν ετσι μια μεγαλη περιοχη τιγκα στους εχθρους τους τρως ολους ηρεμια και παλι για καποια ωρα.

Δηλαδη θα ηταν καλυτερα να επεφτε συνεχεια ξυλο καθε 1- 2-3 λεπτα για να σε κραταει σε εγρηγορση.

Προσπαθει απο τη μια και καλα να ειναι ρεαλιστικο για αυτο και το ασχημο innacurate shooting οπως λετε οι περισσοτεροι απο την αλλη εχεις το OP sonnar το οποιο ειναι εντελως εκτος κλιματος και πραγματικα δεν χρειαζοταν(μη μου πειτε να το παιξω στο survivor για να μην υπαρχει..)

Ναι παιξτο στο survivor για να μην υπαρχει. Αμα δεν το ειχε τοτε οι μισοι θα βγαιναν και θα λεγανε θελαμε κατι που να δειχνει τους εχθρους. Το εχουμε ξαναπει οτι σε Survivor ειναι εντελως διαφορετικο το gameplay. Αλλα δε φταιει κανεις αλλος απο την ND. Βγαλε τα παιχνιδια με μεγαλο βαθμο δυσκολιας οπως κανει η Ν με τις 10 εκδοσεις Μαριο να δεις πως θα χειροκροταει μετα ο κοσμος.

 

Εν κατακλειδι μιλαμε για εναν απο τους top 5 καλυτερους τιτλους του ΠΣ3. Επειδη ειναι στα τελειωματα του απλα δε λεμε οτι ειναι system seller. Το μονο σιγουρο ειναι οτι το παιχνιδι αξιζει να παιχτει για οποιον εχει ηδη τη κονσολα. Κι για οποιον δεν την εχει ειναι ενας + λογος να την παρει εαν και εφοσον δεν εχει ασχοληθει ποτε με ΠΣ3 και θελει να ξεκινησει τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...