Προς το περιεχόμενο

The Last of Us [PS3][PS4]


karubas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η διαφορά θα φανεί στα gameplay segments. Τα cut-scenes στο PS3 ήταν ούτως ή άλλως prerendered με καλύτερα μοντέλα. Λογικά, αυτό που θα δούμε θα είναι ίδια ποιότητα μεταξύ cut-scenes και gameplay στο remaster. 

 

Αλλά ναι, ήδη στο PS3 τα γραφικά ήταν εξαιρετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Τα μοντελα πανω κατω ιδια ηταν με το gameplay στο ps3 .Ειχαν κανει ζουμ συγκρισεις και δεν υπαρχουν διαφορες.

Aπο την αλλη οι φωτισμοι ,σκιασεις ειναι περισσοτερο πλουσια πανω στα ιδια μοντελα στα cut-scenes.

Ισως η ND οταν μιλαγε για μοντελα των cut-scenes στο remastered, εννοουσε περισσοτερα εφε πανω στα ιδια μοντελα.

 

Οπως και να χει, το the last of us του ps3 ειχε καποιες πτωσεις στο frame rate(οχι μεγαλες) και aliasing.Αυτο πλεον δεν θα υπαρχει και απο μονο του θα δινει μια καπως πιο ωραια εικονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Οπως και να χει, το the last of us του ps3 ειχε καποιες πτωσεις στο frame rate(οχι μεγαλες) και aliasing.Αυτο πλεον δεν θα υπαρχει και απο μονο του θα δινει μια καπως πιο ωραια εικονα.

Ναι, αυτό, συν το anisotropic, συν τις σκιές, συν τον φωτισμό, ακόμα και ίδια ακριβώς να μείνουν τα μοντέλα, θα κάνουν διαφορά.

 

Εγώ, να σου πω την αλήθεια, αυτό που περιμένω περισσότερο απ' όλα είναι το photo mode :P

Αν και παίζει να μου "καταστρέψει" το παιχνίδι αν παίζω έχοντας και το νου μου να βγάζω φωτογραφίες. Ισως το παίξω πάλι μία στο grounded difficulty - που θα το έκανα φέτος το καλοκαίρι είτε το έβγαζαν στο PS4 είτε όχι - και μετά το ξεκινήσω πάλι μόνο για φωτογραφίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Eγω την νεα δυσκολια περιμενω(γιατι το ειχα παιξει hard,ουτε καν survivor που ελεγαν οτι ηταν ακομα καλυτερο). :P

Kαι θελω να το παιξω μονος μου αυτη τη φορα(ελπιζω :P) για να παρατηρησω περισσοτερο τον κοσμο του.Οταν το τελειωσα διαβαζα πολλους να λενε για την μεγαλη λεπτομερια που υπηρχε σε καθε δωματιο ,σε καθε χωρο που ειχε πολλες φορες να σου πει αυτο απο μονο του μια ιστορια.Τα μισα τα ψιλοεχασα γιατι δεν μπορεις να πηγαινεις με τον ρυθμο σου οταν παιζεις με παρεα.

 

Γιατι τοσο πολυ το photomode?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα καδρα απιστευτης ομορφιας προφανως..


Αυτο το νεο επιπεδο θα ειναι ανωτερης δυσκολιας απο το survival; Kαι εγω στο Ηard το ειχα παιξει κι ελεγα να δοκιμασω σε πιο ''σκληρα'' επιπεδα τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ hard το είχα το παίξει, αλλά είχα πάρει το season pass μετά επειδή μου άρεσε πολύ το multi του και ήταν αρκετά σύμφορο, οπότε τη νέα δυσκολία θα την είχα και στο PS3.

 

Ισχύει αυτό για τη λεπτομέρεια. Ευτυχώς τα άτομα που με έβλεπαν να το παίζω είναι συνηθισμένοι στους αργούς ρυθμούς. Ο ένας από αυτούς, μάλιστα, παρακολουθεί κάποιους LPers στο YouTube που παίζουν ακόμα πιο αργά από μένα, οπότε δε μάσαγε :P

 

Οσο για το photo mode, γενικά, μου αρέσει να κρατάω αρχείο φωτογραφιών από παιχνίδια που μου αρέσουν, και ήταν κάτι που έλειπε πολύ από τις κονσόλες. Αφού σκεφτόμουν να ξανάπαιζα τα Mass Effect στο PC (πλέον οι low-end κάρτες γραφικών τα τρέχουν χαλαρά τα σχετικά παλιά παιχνίδια, οπότε δε θα χρειαζόταν να ξοδευτώ, με μια 6670 έχω καλύτερες επιδόσεις από τις προηγούμενες κονσόλες ;) ) μόνο και μόνο για να τραβάω screenshots :P

 

Επίσης, αν κρίνω από το τι έχει ανέβει από άλλους από το Second Son, θα δούμε πανέμορφα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν το ειχα παρει το Last of us για PS3.Σκεφτομαι να το παρω για το PS4,45 € στο Ελληνικο εχει.Θα κοιταξω και στο store του PS3 ποσο εχει και αν η διαφορα τιμης ειναι μικρη θα το παρω στο PS4.

 

Σημερα πηρα το Oddworld Abe's oddysse: New n'Tasty απο το Ελληνικο store.Το εχουν 21€,ιδια τιμη με το Αμερικανικο store.Παιχνιδι που ειχε βγει στο PS1,κατα την γνωμη μου απο τα καλυτερα παιχνιδια του PS1.Το εχουν κανει remake σε HD,φοβερο!Οπως επισης πολυ καλο ειναι και το Abe's exodus που βγηκε πιο μετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφοσον εχεις το 4 μην κολλας προφανως θα αξιζει τα λεφτα του στο 4 οπως φυσικα και στο 3... εγωπραγματικα το πηρα day1 στο 3 και ενω εκραζα την σονυ για το remake , θα το παρω στο 4 γιατι θελω να το ευχαριστηθω χωρις framedrops κλπ κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν το Paypal κραταει 1-2€ εξτρα οταν αγοραζουμε απο το PS4 store?Ετσι αγορασα το Abe's.Ζητουσε 20,99€ και επειδη δεν ειχα ουτε 1 cent στο account πληρωσα μεσω Paypal.Αλλιως θα επρεπε να παω σε καταστημα να παρω 2 καρτες.1 των 20€ και 1 των 10€ και να μου μεινουν τα ρεστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...