Προς το περιεχόμενο

αγορα θηκης εσωτερικου σκληρου δισκου


boudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σας, εχω εναν σκληρο δισκο (western digital: WD2500BEVS 250 gb για λαπτοπ) και θελω να μεταφερω τα αρχεια του στο τωρινο μου υπλογιστη..

υπαρχει καποια θηκη για να μπει ο σκληρος και να δουλεψει ο σκληρος ως εξωτερικος. γιατι ειμαι λιγο ασχετος οσο μπορει καποιος ας με βοηθησει,ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αγοράζεις κάτι τέτοιο, που αν ψάξεις έχει πολλές επιλογές και σε άλλα μαγαζιά, μεταφέρεις τα αρχεία σου και τον κρατάς και σαν εξωτερικό σκληρό..B)

 

Και να προσέξεις να έχει σύνδεση SATA γιατί απ ότι βλέπω τέτοια έχει και ο δίσκος σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αγοράζεις κάτι τέτοιο, που αν ψάξεις έχει πολλές επιλογές και σε άλλα μαγαζιά, μεταφέρεις τα αρχεία σου και τον κρατάς και σαν εξωτερικό σκληρό..B)

 

Και να προσέξεις να έχει σύνδεση SATA γιατί απ ότι βλέπω τέτοια έχει και ο δίσκος σου..

δηλαδη αγοραζω οποιον θελω απο αυτην την κατηγορια στο e-shop? τι εχεις να μου προτινεις εσυ γιατι δεν ξερω ακριβως τι χρειαζομαι για τον σκληρο που εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O "τωρινός υπολογιστής", είναι ΚΑΙ αυτός laptop...; Γιατί ΑΝ μιλάμε για "σταθερό" υπολογιστή, δεν χρειάζεται να πάρεις θήκη : συνδέεις τον...λαπτοπίσιο δίσκο, ως εσωτερικό. Και γενικά -εκτός κι αν όντως θες, όπως ήδη προτάθηκε, να τον χρησιμοποιήσεις ως εξωτερικό- αν δεν χρειάζεσαι θήκη, μπορείς να τον συνδέσεις εσωτερικά σε κάποιου φίλου το μηχάνημα, αν δεν έχεις ο ίδιος, και με κάποιον υπάρχοντα εξωτερικό να πάρεις τα αρχεία σου από τον δικό σου δίσκο και να τα μεταφέρεις στο νέο σου laptop (αν laptop είναι...).

 

 

 

 

Kαι ναι, αν είναι να πάρεις θήκη, η πρώτη (της Konig, στα 10€) που έχει στη λίστα του e-shop, μια χαρά είναι. Υπάρχουν (στο Infoworld - Γαλάτσι) θήκες κι από 6.5€, αλλά αν σε βολεύει το e-shop και η διαφορά των 3.5 δε σου λέει κάτι, πάρε της Konig. O δίσκος σου όπως προειπώθηκε είναι SATA σύνδεσης, οπότε ναι αυτές οι θήκες, κάνουν.

 

Αν πάλι δε σε πειράζει να δώσεις 12.5€, πάρε της Raidsonic, που έχει και 2 χρόνια εγγύησης (της Konig, 1)

 

(στο PC- Αγ. Παρασκευή, την έχουν με 9.89, αλλά δεν αναφέρει χρόνο εγγύησης. Αν ενδιαφέρεσαι, παίρνεις τηλ. και ρωτάς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O "τωρινός υπολογιστής", είναι ΚΑΙ αυτός laptop...; Γιατί ΑΝ μιλάμε για "σταθερό" υπολογιστή, δεν χρειάζεται να πάρεις θήκη : συνδέεις τον...λαπτοπίσιο δίσκο, ως εσωτερικό. Και γενικά -εκτός κι αν όντως θες, όπως ήδη προτάθηκε, να τον χρησιμοποιήσεις ως εξωτερικό- αν δεν χρειάζεσαι θήκη, μπορείς να τον συνδέσεις εσωτερικά σε κάποιου φίλου το μηχάνημα, αν δεν έχεις ο ίδιος, και με κάποιον υπάρχοντα εξωτερικό να πάρεις τα αρχεία σου από τον δικό σου δίσκο και να τα μεταφέρεις στο νέο σου laptop (αν laptop είναι...).

 

 

 

 

Kαι ναι, αν είναι να πάρεις θήκη, η πρώτη (της Konig, στα 10€) που έχει στη λίστα του e-shop, μια χαρά είναι. Υπάρχουν (στο Infoworld - Γαλάτσι) θήκες κι από 6.5€, αλλά αν σε βολεύει το e-shop και η διαφορά των 3.5 δε σου λέει κάτι, πάρε της Konig. O δίσκος σου όπως προειπώθηκε είναι SATA σύνδεσης, οπότε ναι αυτές οι θήκες, κάνουν.

 

Αν πάλι δε σε πειράζει να δώσεις 12.5€, πάρε της Raidsonic, που έχει και 2 χρόνια εγγύησης (της Konig, 1

 

 

(στο PC- Αγ. Παρασκευή, την έχουν με 9.89, αλλά δεν αναφέρει χρόνο εγγύησης. Αν ενδιαφέρεσαι, παίρνεις τηλ. και ρωτάς)

ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου, θα προτιμησω θηκη ωστε να τον χρησιμοποιω και οποτε θελω (ειναι λαπτοπ το καινουργιο) θα ψαξω και λιγο με skroutz και θα αποφασισω, ευχαριστω και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη λύση όλων των εποχών ! ! ! http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Peripherals/External-HDD-DVD-USB/HDD-Optical-Frames-accessories/RAIDSONIC-IB-110STUS2-B-DOCKING-STATION-2-5-INCH-3-5-INCH-USB-ESATA.htm

Κουμπώνεις δίσκους 2,5 και 3,5 ιντσών , με σύνδεση και usb και e-sata ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ψαξω και λιγο με skroutz και θα αποφασισω

Πάντως, με γνώμονα τη φθηνότερη, κι εγώ από Skroutz είδα. Και η "ιδανική" ΘΑ έλεγα είναι η της Konig (του e-shop, λόγω των 2 χρόνων εγγύησης που αναφέρει -το οποίο μάλιστα λόγω "e-shop points" καταστημάτων είναι κι εύκολα προσβάσιμο, χωρίς να χρειαστεί να παίξουν μεταφορικά).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη λύση όλων των εποχών ! ! ! http://www.plaisio.g...H-USB-ESATA.htm

Κουμπώνεις δίσκους 2,5 και 3,5 ιντσών , με σύνδεση και usb και e-sata ,

 

Καλή λύση και αυτή, αλλά εξαρτάται απο τον φίλο για τι χρήση τον θέλει τον δίσκο τελικά..

 

Αν πάλι δε σε πειράζει να δώσεις 12.5€, πάρε της Raidsonic, που έχει και 2 χρόνια εγγύησης (της Konig, 1)

 

Ενα θετικό είναι αυτό και κατα τη γνώμη μου η Raidsonic αξίζει και λόγω της κατασκευής απο αλουμίνιο, για καλύτερες θερμοκρασίες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...