Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε ο Mozilla Firefox 9


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εκ πρώτης όψεως μου φαίνεται πιο γρήγορος τώρα για την σταθερότητα πρέπει να δοκιμαστεί λίγες μέρες ακόμα.

Επίσης πρέπει κάποια στιγμή η mozilla να βάλει στο πρόγραμμα της έκδοση και για 64bit περιβάλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανατικός οπαδός της αλεπούς αλλά.... μετά την έκδοση 3... μου έχει σπάσει τα νεύρα...

 

Ειδικά στο θέμα μνήμης... κολλάει τον υπολογιστή... βγάζει μήνυμα το antivirus... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ...

 

Πρέπει να τον κλείνεις και να τον ανοίγεις μετά από λίγο για να ελευθερώνεται η μνήμη... ΕΛΕΟΣ πια...

 

:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BETA είναι, τι λέτε ρε παιδιά; Αφού αν ήταν θα το έβγαζε αυτόματα ως ενημέρωση. Και αν πας στο site έχει ακόμα τον 8.

Άλλο η BETA και άλλο η τελική έκδοση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθώς διάβαζα την είδηση το πέταξε σαν ενημέρωση και ο synaptic έκανε τη δουλειά του.

Πολύ βελτιωμένη η αλεπού! χαρηκα παρα πολυ!

επειδη ειμαι και σε 12" λαπτοπ αν μπορούσα να συμπιέσω το titlebar κάνοντάς το όπως του chrome, θα με χαροποιούσε πολύ!

Μακάρι να συνεχίσει να βελτιώνεται ο ff γιατι είχα γυρίσει σε chromium κ με χάλαγε η αλήθεια είναι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανατικός οπαδός της αλεπούς αλλά.... μετά την έκδοση 3... μου έχει σπάσει τα νεύρα...

 

Ειδικά στο θέμα μνήμης... κολλάει τον υπολογιστή...

 

Πρέπει να τον κλείνεις και να τον ανοίγεις μετά από λίγο για να ελευθερώνεται η μνήμη... ΕΛΕΟΣ πια...

Ακριβως οπως το λες. Κανενα προβλημα δεν ειχα με το 3.52 ή κατι τετοιο με 20+ tabs.

Τωρα παντα μετα απο ανοιγμα 7-8 tabs ακομα και αν τα κλεισω(ναι και με το Memory Fox) πρεπει να κανω restart μετα απο κανα μισαωρο για να μην κολλαει/"lagαρει". :cry: :X

 

 

Η εκδοση 9 beta πρεπει να ειναι γιατι το update του 8.01 λεει οτι δεν υπαρχει καινουρια εκδοση.

 

Καθώς διάβαζα την είδηση το πέταξε σαν ενημέρωση και ο synaptic έκανε τη δουλειά του.

Πολύ βελτιωμένη η αλεπού! χαρηκα παρα πολυ!

επειδη ειμαι και σε 12" λαπτοπ αν μπορούσα να συμπιέσω το titlebar κάνοντάς το όπως του chrome, θα με χαροποιούσε πολύ!

Ερωτηση κρισεως(οχι απαραιτητως για εσενα):

Αμα κανω την αναβαθμιση στον 9 το Fast Dial εχει ενημερωθει και θα δουλευει? :-D

 

Και μην μου πειτε περι βαλε Speed Dial please..... :rolleyes: Τωρα ειναι αργα δεν μπορω να τα περναω ολα ξανα εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

επειδη ειμαι και σε 12" λαπτοπ αν μπορούσα να συμπιέσω το titlebar κάνοντάς το όπως του chrome, θα με χαροποιούσε πολύ!

 

 

 

Φυσικά και συμπιέζεται , με αυτό : hide-caption-titlebar-plus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες δεν έχετε παρακολουθήσει άλλες φορές αυτές τις διαδικασίες; Επανειλημμένα η ανάπτυξη της νέας έκδοσης ολοκληρώνεται, το αρχείο ανεβαίνει στους διακομιστές της Mozilla στον φάκελο των σταθερών εκδόσεων, αλλά αργεί να εμφανιστεί αυτόματα ως ενημέρωση...

Η τελική έκδοση 9 έχει διατεθεί...όσοι νιώθουν πιο σίγουροι να περιμένουν μέχρι να λειτουργήσει η αυτόματη ενημέρωση, ας το πράξουν...δεν θα κατεβάσουν διαφορετικό πρόγραμμα όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν μιλαω μονο για τις αυτοματες ενημερωσεις. ουτε στην κεντρικη σελιδα του mozilla.org δεν υπαρχει ακομα αυτη η εκδοση. την 8.0.1 δινει!!

 

τελοσπαντων δεν ειναι και σοβαρο θεμα αυτο, απλα να ειμαστε σιγουροι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειος ο FF, δεν τον αλλαζω με τιποτα, αλλα ρε παιδι μου αυτο το update του πια εχει καταντησει αηδια.

Ουτε μεσω "check for updates" βρισκει το version 9, ουτε στο επισημο site το εχουν ακομα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το λύσουμε μια και καλή το θέμα...

Η νέα έκδοση έχει ανεβεί στους διακομιστές της Mozilla και είναι διαθέσιμη από εδώ

ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/9.0/'>ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/9.0/

 

Κι εδώ θα δεις ότι είναι διαθέσιμη και στα ελληνικά (για εκδόσεις Win x32)

ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/9.0/win32/

 

Στον ακόλουθο σύνδεσμο είναι διαθέσιμες όλες οι εκδόσεις του προγράμματος κι από το όνομα των φακέλων φαίνεται ποιά έκδοση είναι σταθερή, ποιά είναι beta και ποιά είναι release candidate

ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/

 

Απλώς τρέχουν τους τελευταίους ελέγχους...

post-44307-0-65387100-1324377510_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...