Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα..εχω μια μικρη ερωτηση..μιας και χρησιμοποιουσα καιρο τον internet explorer με ειχε βολεψει απιστευτα η δυνατοτητα που ειχε πατωντας το βελακι διπλα απο εκει που γραφουμε ενα URL να εμφανιζεται κατω κατω μια λιστα απο sites που επισκευτικα προσφατα...αυτο ακριβος υπαρχει για τον chrome;

 

το θέμα σου συγχωνεύτηκε με το ήδη υπάρχον topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρωτα απο ολα, thank god που εφυγες απο τον σατανα.

 

και πηγες στον αλλο σατανα.

με τα privacy και intrusion προβληματα του,τα συνεχη κολληματα με plugins,την υπερβολικη καταχρηση πορων του συστηματος,κτλ.

 

τουλαχιστον ας εβαζε τον chromium η τον srware iron.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και μπορεί να έχει απαντηθεί ήδη στο thread, μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορώ να εμφανίσω την τρίτη σελίδα στις αρχικές, με τα bookmarks??? Προς το παρόν σέρνω το url στην καρτέλα με τις εφαρμογές και δεν ξέρω πόσες θα πάρει...

Υπάρχει και το speeddial αλλά θα προτιμούσα αυτήν την εμφάνιση...

(Χρησιμοποιούσα τον firefox τα τελευταία 3 χρόνια αλλά ξαφνικά αποφάσισε να μου κρασάρει/επανεκκινεί το pc λόγω flash, αν έχετε λύση για αυτό ακόμα καλύτερα......)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στο Google, και κάνω ένα κλασσικό search. Κατά 99%, κατεβάζει ένα file με ονομασία Search και όσο γράφω μπορεί να συνεχίσει να κατεβάζει (μετά Search (1), Search (2), Search (3), Search (Χ)) κάτω στο Desktop..

 

..πως γίνεται καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις εγκατεστημενο τον IDM?

Για πες αρχηγέ! Παίζει κάτι με τον IDM και τον chrome; Προσωπικά δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα (ακόμα; ) αλλά αν υπάρχει κάποιο ζήτημα, καλό θα ήταν να το ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για πες αρχηγέ! Παίζει κάτι με τον IDM και τον chrome; Προσωπικά δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα (ακόμα; ) αλλά αν υπάρχει κάποιο ζήτημα, καλό θα ήταν να το ξέρω...

Η συγκεκριμενη συμπεριφορα μπορει να παρατηρηθει οταν εχει γινει integration του IDM στον Chrome.

Κατα τ αλλα, εαν δεν εχεις προβλημα, συνεχιζεις ακαθεκτοςhappy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμενη συμπεριφορα μπορει να παρατηρηθει οταν εχει γινει integration του IDM στον Chrome.

Κατα τ αλλα, εαν δεν εχεις προβλημα, συνεχιζεις ακαθεκτοςhappy.gif

Έχω ενεργοποιήσει το integration και, εδώ και αρκετό καιρό, χρησιμοποιώ τον IDM σαν default download manager, μιας και μ' έχει εξυπηρετήσει πολύ.

 

Το συγκεκριμένο πρόβλημα που αναφέρθηκε, δεν το έχω αντιμετωπίσει...

 

...οπότε, συνεχίζω ακάθεκτος και ...βλέπουμε! Σ' ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στο Google, και κάνω ένα κλασσικό search. Κατά 99%, κατεβάζει ένα file με ονομασία Search και όσο γράφω μπορεί να συνεχίσει να κατεβάζει (μετά Search (1), Search (2), Search (3), Search (Χ)) κάτω στο Desktop..

 

..πως γίνεται καλά;

 

Κανείς ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρεξε τον chrome με ενα καθαρο προφιλ και δες αν στο ξανακανει.

 

Τι εννοείς καθαρό προφίλ; Χωρίς account;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς καθαρό προφίλ; Χωρίς account;

 

οχι καθαρο προφιλ σημαινει χωρις τα settings,addons,κτλ που εχεις βαλει.

εδω εχει οδηγιες πως να φτιαξεις και να τρεξεις ξεχωριστα ενα καινουργιο προφιλ χωρις να σβησεις το δικο σου:

http://www.chromium.org/developers/creating-and-using-profiles

 

φτιαξε και τρεξε ενα καινουργιο προφιλ και αν δεις οτι δεν σου παρουσιαζεται το προβλημα σε αυτο τοτε αυτο σημαινει

πως υπαρχει προβλημα με το δικο σου προφιλ που χρησιμοποιεις,καποιο setting,addon,corrupted file,κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,

 

εχω ενα θεμα με τον chrome. Ενω για καποια λεπτα μπορω να μπαινω σε site, σε καποια στιγμη παθαινει κομπλα και δεν μπορω να μπω πουθενα. Χρειαζεται να κλεισω τον browser, ξαναφτιαχνει και συνεχιζει το ιδιο βιολι.

 

Η εκδοση που χρησιμοποιω ειναι η 17 και κατι (εχω χασει την μπαλα με αυτες..)

 

Επισης παρατηρω οτι πλεον δεν μπορω να βαλω τονους, πχ καλησπ΄΄ερα <-- ετσι το εμφανιζει.

 

Βεβαια το ιδιο με τους τονους το παρατηρω και με το mozilla..

 

θα μπορουσα να κανω επανεγκατασταση απλα ειναι λιγο περιεργο το θεμα και θελω να δω τι φταιει.

 

Τα φωτα σας :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.

 

1.Ανοιξα σημερα που λετε τον chrome να μπω εδω μεσα και παρατηρησα χαλια τα γραφικα-αναλυση του.

Δεν ξερω αν ηταν ετσι απο την ωρα που τον κατεβασα ή αν συνεβη μετεπειτα, γιατι ποτε δεν τον χρησιμοποιουσα.

Στους αλλους εννοειται οτι ειναι καμπανα.

(παραθετω φωτο mozilla vs chrome)

 

2.Κατι εγινε ή εκανα και δεν το θυμαμαι και χαθηκε η σελιδα με τις επιλογες απο τις τοποθεσιες που επισκεπτομαι πιο συχνα στη 'νεα καρτελα' στον ΙΕ9.Οταν δηλαδη παταω στο 'νεα καρτελα' τωρα με βγαζει στην αρχικη μου σελιδα(google).Και πρεπει να καταλαβαινετε τι βολικο ειναι για τους περισσοτερους που επισκεπτονται καθημερινα σχεδον τις ιδιες σελιδες, αν δεν τις πληκτρολογουν..

Εφαγα το τοπο αλλα δεν καταφερα να κανω τιποτα.

 

xnymc6.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...