Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα προβλημα και δεν μπορω να βρω λυση. Ξαφνικα, εμφανιζετε κατω δεξια στον chrome διαφιμηση τυπου pop up και δεν μπορω να βρω τι το προκαλει.

Δεν εχω βαλει καποιο αναξιοπιστο extention και εχω κανει σκαν spyware kai malware. Καμια ιδεα?

Ισως ηρθε η ωρα να βαλεις καποιο αξιοπιστο extension!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ισως ηρθε η ωρα να βαλεις καποιο αξιοπιστο extension!

 

ναι οκ, θενξ, δν εμφανιζεται η εικονα αλλα το χ για να κλεισει το κουτι υπαρχει και ενοχλει..

καμια πιο αποτελεσματικη λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει αντιστοιχη επιλογη οπως στο mozilla να ανοιξω μια καρτελα που εχω κλεισει προσφατα ή και καταλαθος;;;;;;

Στο mozilla πηγαινα ιστορικο-προσφατα κλεισμενη καρτελα.Αρχισα τωρα να χρησιμοποιω τον chrome και ακομα τον ψαχνω :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει αντιστοιχη επιλογη οπως στο mozilla να ανοιξω μια καρτελα που εχω κλεισει προσφατα ή και καταλαθος;;;;;;

Στο mozilla πηγαινα ιστορικο-προσφατα κλεισμενη καρτελα.Αρχισα τωρα να χρησιμοποιω τον chrome και ακομα τον ψαχνω :huh:

 

 

1 Launch a new tab in Google Chrome browser.

2. It will show website screenshots of last opened tabs. Also notice the “Recently Closed” bar at the bottom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.

Έχω ένα πρόβλημα στο chrome και συγκεκριμένα στην ''νέα καρτέλα''.

Πιο πριν όταν πάταγα αυτό για νέα καρτέλα μου έβγαινε κανονικά.Τώρα όταν πατάω για νέα καρτέλα μου βγαίνει μηχανή αναζήτησης.

Πώς μπορώ να το αλλάξω και να επανέλθει η νέα καρτέλα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρατήρησα πολλές διαφημίσεις όπως αυτήν να εμφανίζονται σε άκυρα σημεία των σελίδων που ανοίγω σε Chrome.

Έτρεξα το Spybot S&D και μπορώ να πω ότι προς έκπληξη μου βρήκε πολύ πράγμα (57 στοιχεία!!!) τα διέγραψα όλα, έκανα καθαρισμό αλλά συνέχισα να τα βλέπω. Το ξανά έτρεξα και βρήκε άλλα δύο στοιχεία "doubleclick" τα οποία και αυτά διαγράφτηκαν. Όλα αυτά με κλειστό τον Chrome.

 

Και συνέχισα να τα βλέπω. Εμφανίζονται πάνω σε εικόνες, ή "πρασινίζουν" λέξεις και όποτε κάνω hover από πάνω εμφανίζεται ένα παραθυράκι.

 

Έτρεξα Spybot S&D, Malware Bytes, CCleaner, Avast και διέγραψα όλη την προσωρινή μνήμη του Chrome. Συνεχίζουν να εμφανίζονται.

 

Για του λόγου το αληθές:

v4gWr.jpg

VVgWp.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και υπαρχουν καμια 10αρια adblock, με αυτο https://chrome.googl...cnamgkkbiglidom βρηκα την υγεια μου σε Chrome...Απορω που συνεχιζει να σου εμφανιζει διαφημιστικο υλικο...Μπας και δεν καθαρισες αρκετα και υπαρχουν υπολειμματα; Τρεξε ολα τα παραπανω εκτος απο το Avast και το Ccleaner σε Safe Mode και ενημερωσε μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...