Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Με την αλλαγή της σελίδας φαίνεται να έστρωσε

Naaaaaaah.

Και σε μενα ειχε φτιαξει για λιγο (δεν προσεξα το λογο) αλλα "boldιασε" μολις εκανες reply

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Update για οσους χρησιμοποιουν το workaround που εδωσα νωριτερα:

Θυμηθειτε να ενεργοποιησετε το plugin το οποιο κανατε disable, σε επομενο update του Chrome. Διαφορετικα κινδυνευετε να μεινετε με unsupported flash plugin.

Επισης ενα ακομα workaround μπορει να ειναι η προσωρινη επιλογη του συστηματος ηχειων σε 2.1 στα Windows, αντι σε 7.1 ή 5.1 που πιθανον ηδη χρησιμοποιειτε. Το τελευταιο λειτουργει στις περιπτωσεις που δεν εχετε καθολου ηχο σε flash ή το video σταματα να παιζει μετα απο λιγη ωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα. Χτες μου εμφανισε αλλη μια sidebar στα δεξια λίγο πιο δεξιά απο την κανονική. Και το ποντίκι για να κλικάρει κάποιο λινκ ή κοθμπί απο site πρέπει να είναι πιο δεξιά. Δηλαδή μπορεί να είναι 3 χιλιοστά πιο δεξιά απο το τέλος του κουμπιού και να μπορεί ακόμα να το κλικάρει. Έκανα και αυτό το print screen για να δέιτε.

 

29fvy3l.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με τον traganeous εδώ και 2 μέρες... Είναι πολύ σπαστικό... Έψαξα λίγο τις ρυθμίσεις και πήγα Ρυθμίσεις - Εμφάνιση Σύνθετων Ρυθμίσεων - Απόρρητο - Ρυθμίσεις Περιεχομένου - Προσθήκες - Και επέλεξα Κάντε κλικ για Αναπαραγωγή...

 

Έτσι λύθηκε το πρόβλημα αλλά προσωρινά... Γιατί όταν κάνω κλικ σε ένα βιντεάκι στο youtube για παράδειγμα πάλι τα ίδια... Το μόνο που κατάλαβα εγώ είναι ότι φταίνε οι προσθήκες... Δοκίμασα επίσης να κάνω reinstall το chrome αλλά τίποτα... Plz someone help γιατί είναι πολύ σπαστικό...

 

ΥΓ: Αυτό το κάνει μόνο στις σελίδες που έχουν προσθήκες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τρεχει κατι με τον Chrome τελευταια?Ολο και κατι κουλο θα παιζει.Απο χθες σε οποιο φορουμ και να ειμαι,καποιες λεξεις ειναι με πρασινα γραμματα και αν κανεις hover απο πανω τους,θα σου βγαλει διαθεσιμες διαφημισεις αν υπαρχουν.Το adblock ειναι ενεργοποιημενο αλλα δεν κανει τιποτα γι'αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απτα ιδια, δεν ειχα ηχο σε οτιδηποτε σχετικο με flash.

Απ οτι φαινεται ειναι προβλημα του flash player και ειναι υπο ερευνα ακομα.

Προς το παρον ο μονος τροπος με τον οποιο ηρθε στα ισια του ειναι ο εξης

Πηγαινε στο chrome://plugins/ και εκει βρες τα 2 plugins σχετικα με το flash (hit details πανω δεξια).

Απενεργοποιησε το 11.3.31.222 και ασε ενεργοποιημενο το 11.3.300.268. Reload τη σελιδα για να δεις εαν εισαι οκ.

Τα παραπανω ειναι απο windows μηχανημα.

Εισαι μεγαλο αλανι βρε κομματι μου ελυσες το προβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.. είμαι νέο μέλος στο φόρουμ αν και γνωρίζω για το φόρουμ και ενημερώνομαι από αυτό αρκετό καιρό..

Έχω ένα πρόβλημα με τους σελιδοδείκτες του Chrome.. πριν από λίγες μέρες κάτι έπαθε ο υπολογιστής μου και έκανε reboot μόνος του και μετά.. όταν άνοιξα το Chrome είδα ότι είχαν χαθεί οι σελιδοδείκτες.. μόνο οι σελιδοδείκτες. Ρώτησα κάποιον που ξέρει περισσότερα από μένα και μου είπε να κάνω απεγκατάσταση τον Chrome.. είτε την ίδια είτε πιο καινούργια έκδοση.. το έκανα αλλά τίποτα.. Το ξέρω ότι θα μπορούσα να κάνω συγχρονισμό με το λογαριασμό μου στη Google.. αλλά εδώ και πολύ καιρό μου λέει ότι έχει πρόβλημα ο server συγχρονισμού και γι' αυτό δεν τους είχα κάνει..

Καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω?? Είναι πολύ σημαντικό για μένα.. Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...