Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλω να ρωτήσω αν μετά την τελευταία αναβάθμιση του chrome from v(25) to v(26) έχει γίνει και αλλαγή στην εμφάνιση του bookmark και εάν ναι αν μπορούμε να κάνουμε επαναφορά στην προηγούμενη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν καλό για έναν ssd, να μεταφέρουμε την cache του chrome στην ram ή σε κάποιο άλλο δίσκο;

 

Αν ναι, μπορεί κάποιος να μου πει αν γίνεται αυτό και πως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, θα δεις βελτιωση στην αποκριση, αν βαλεις την cache στην ram. αυτο εχω κανει για Firefox και Chrome.

φτιαξε ενα ram drive με καποιο σχετικο utility και στο shortcut του Chrome, βαλε την εξης παραμετρο: --disk-cache-dir="E:\Ramdrive\Chrome\Cache"

 

οποτε το shortcut θα εiναι ετσι: "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --disk-cache-dir="E:\Ramdrive\Chrome\Cache"

 

ΠΡΟΣΟΧΗ:

οποιο path και να βαλεις στην παραπανω παραμετρο, αυτο πρεπει παντα να καταληγει σε ενα folder με το ονομα Cache, διαφορετικα δεν προκειται να δουλεψει η αλλαγη της cache, ο Chrome θα συνεχισει να χρησιμοποιει την default cache.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω και εγώ ένα θέμα με τον chrome. Πατάω το εικονίδιο και ανοίγει κανονικά. Φορτώνει η αρχική σελίδα οκ και στην συνέχεια κολλάει όλο τον υπολογιστή και χρειάζεται να κάνω reset για να ξεμπλοκάρει ο υπολογιστής. Τον απεγκατέστησα και τον ξαναεγκατέστησα και κάνει ξανά τα ίδια. Ξέρεις κανείς τι φταίει?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα :)

 

Το αγαπημένο μου πρόσθετο downloader είναι ο "downloadhelper" του firefox. Θέλω να βάλω το συγκεκριμένο και στον chrome, γίνεται και αν ναι πώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...