Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο forum!

Ξέρει κάποιος να μου πει γιατί ο Chrome δεν κάνει ενημερώσεις;

Μόλις πατάω "σχετικά με τον "chrome" μου βγάζει "οι ενημερώσεις έχουν απενεργοποιηθεί από τον διαχειριστή" (εικ.)

 

1v9.gif
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άνοιξε regedit και πήγαινε στο HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google. Εκεί εντόπισε το updatedefault (ή defaultupdate, δεν θυμάμαι τώρα) και γύρνα το από 0 σε 1. 

 

Κλείσε regedit, κάνε μια επανεκκίνηση και δες μετά αν σου δουλεύουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποια επέκταση στο chrome για αγγλοελληνικό λεξικό μόνο μαρκάρωντας την λέξη να σου βγάζει την μετάφραση;

 

Εγώ έχω το Easy Translator 

Μαρκάρεις τη λέξη, κάνεις δεξί κλικ, το επιλέγεις κ σου ανοίγει παράθυρο στο google translate με τη λέξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε regedit και πήγαινε στο HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google. Εκεί εντόπισε το updatedefault (ή defaultupdate, δεν θυμάμαι τώρα) και γύρνα το από 0 σε 1. 

 

Κλείσε regedit, κάνε μια επανεκκίνηση και δες μετά αν σου δουλεύουν. 

 

Ευχαριστώ πολύ!! Όλα ΟΚ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ξερει κανεις πως απενεργοποιουμε το το γραμμη-παραθυρο που βγαινει κατω αριστερα οταν βαλουμε τον κερσορα

πανω σε καποιο λινκ,φωτογραφια κτλ?

 

οπως φαινετε στη φωτογραφια

http://2.bp.blogspot.com/-L0wFgWfHEm4/TuALm740U7I/AAAAAAAAAKo/jaWgVa9PMks/s1600/fb.png
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά!!!

έχω ένα θεματάκι με τον chrome.... όταν πάω να εγκαταστήσω ένα application π.χ. gmail μου εμφανίζει ένα μήνυμα που λέει

"Παρουσιάστηκε σφάλμα. Μη έγκυρο πακέτο. Λεπτομέρειες: 'Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία καταλόγου για την αποσυμπίεση: "C:\Users\Thodoris\AppData\Local\Temp\scoped_dir_40728_26116\CRX_INSTALL"'.

Αυτό άρχισε να γίνεται από τότε που άλλαξα πρόγραμμα προστασίας απο τους ιους.

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

 

φιλικά
Θοδωρής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Παίδες μια βοήθεια. Πριν λίγο καιρό στο GameRig της υπογραφής μου, με το που μπαίνω στα Windows (desktop), χωρίς να κάνω τίποτα, βλέπω ότι ο υπολογιστής καθυστερεί.

 Μπαίνω task manager και βλέπω ο Chrome χωρίς να τον έχω τρέξει, αρχίζει να τρώει CPU μέχρι που η συνολική κατανάλωση πάει στο 100%. Ξαναλέω το process του Chrome τρέχει στον task manager χωρίς να έχω εκκινήσει τον Chrome εγώ και ούτε και κάποιο άλλο πρόγραμμα.

 Αν πάω και κάνω terminate το process αυτό, όλα καλά. Και μετά αν ξεκινήσω τον Chrome δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

 Έχω ψάξει αλλά δεν βρίσκω λύση.

 

 Τα φώτα σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε regedit και πήγαινε στο HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google. Εκεί εντόπισε το updatedefault (ή defaultupdate, δεν θυμάμαι τώρα) και γύρνα το από 0 σε 1. 

 

Κλείσε regedit, κάνε μια επανεκκίνηση και δες μετά αν σου δουλεύουν. 

 

Είσαι ωραίος! Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα...Έχω ενα πρόβλημα.ενώ το home page παραμένει το google όταν ανοίγω new tab μου βγάζει μια σελίδα η οποία έχει ένα "Ο" στα χρώματα του chrome και στη γραμμή διεύθυνσης είναι κενό..απ ότι καταλαβαίνω πρόκειται για spy..βοήθεια κανείς???ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικως δεν ξερω τι παιζει μ αυτο τον chrome αλλα αρχιζει και σκαλωνει σ καποια site οπως insomnia & leoforos.gr

και αφου ξεσκαλωνει κατευθειαν ακουγεται ενας περιεργος ηχος......το 'χει αντιμετωπισει κανεις αλλος αυτο;; :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...