Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν λειτουργουν σε μενα....

 

υπαρχει καποιος theme manager για τα themes του Chrome? εκτος του chromium theme manager ο οποιος δεν δουλευει.

η θα πρεπει καθε φορα να μπαινω στο web store του chrome και να ξανακανω install τα themes οποτε θελω να αλλαζω το τρεχων theme? :confused:

 

 

υπαρχει εδω: https://tools.google.com/chrome/intl/el/themes/index.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα σας

ακουστε τι επαθα σημερα

ανοιγω τον υπολογιστη, μπαινω στον chrome και ειχαν χαθει παρα πολλοι σελιδοδεικτες μου

ειχαν μεινει 23 απο τους 70+ και μερικους απο αυτους τους ειχα διαγραψει και δεν τους ειχα

τι εγινε; θα εκτιμουσα τις απαντησεις σας και την βοηθεια σας, ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν λειτουργουν σε μενα....

 

 

 

 

υπαρχει εδω: https://tools.google.com/chrome/intl/el/themes/index.html

 

 

το ξερω το σαιτ,αλλο ρωτησα ομως.

τεσπα δεν υπαρχει αυτο που ψαχνω, διοτι δεν το επιτρεπει η ηλιθια αρχιτεκτονικη του Chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Υπαρχει καποιο extension για bbcode;

 

Επισης εαν μπορω με καποιο τροπο να κανω το φοντο λιγο πιο σκοτεινο απ'οτι ειναι. Οι ρυθμισεις του chrome δε με βολευουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ο chrome κρασαρει τοσες πολλες φορες! Και η μλκ ειναι οτι κρασαρουν ολα τα tabs! Μπορει να εχω 30 ανοικτα και αντε παλι απο την αρχη ενα-ενα reload.. Δε ειναι και πολυ user-friendly τελικα.. Αν και σιγουρα γρηγοροτερος απο τον firefox.

 

Επισης μου την σπαει που οταν ανοιγω αρκετα tabs ταυτοχρονα (20+) πρεπει να τα φορτωσει ολα για να μπορω να επιδρασω σε καποιο απο αυτα. Μεγαλη μλκ.. Σκεφτομαι να ξαναγυρισω στον firefox. Ουτε bbcode extension δεν εχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ρίχνεις μια ματιά στο NotScripts, σε βοηθάει να ελέγχεις καλύτερα τι φορτώνει σ'ένα σάιτ. Ας πούμε εγώ, αν πάω να ανοίξω πολλά αθλητικά ή κινηματογραφικά blogs (.blogspot.com)ταυτόχρονα κολλάει το σύμπαν και μου ρχεται να σπάσω την οθόνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ο chrome κρασαρει τοσες πολλες φορες! Και η μλκ ειναι οτι κρασαρουν ολα τα tabs! Μπορει να εχω 30 ανοικτα και αντε παλι απο την αρχη ενα-ενα reload.. Δε ειναι και πολυ user-friendly τελικα.. Αν και σιγουρα γρηγοροτερος απο τον firefox.

 

Επισης μου την σπαει που οταν ανοιγω αρκετα tabs ταυτοχρονα (20+) πρεπει να τα φορτωσει ολα για να μπορω να επιδρασω σε καποιο απο αυτα. Μεγαλη μλκ.. Σκεφτομαι να ξαναγυρισω στον firefox. Ουτε bbcode extension δεν εχει!

 

Ας πούμε εγώ, αν πάω να ανοίξω πολλά αθλητικά ή κινηματογραφικά blogs (.blogspot.com)ταυτόχρονα κολλάει το σύμπαν και μου ρχεται να σπάσω την οθόνη.

 

 

ειναι γνωστο και διαχρονικο προβλημα του chrome.οσο γρηγορος και να ειναι,δεν μπορει να σηκωσει πολλα tabs,ειδικα αμα ανοιξεις tabs με flash.γιαυτο και τον εχω με flashblock αλλιως θα επρεπε να κανω συνεχεια restart.

 

και κατι αλλο:

ειναι ιδεα μου η στην νεα εκδοση 13 η αποδοση του εχει πεσει; παραμενει γρηγορος αλλα η αποκριση του ειναι πλεον αισθητα πιο αργη,ειδικα αν εχεις αρκετα tabs ανοικτα.

ειμαι τωρα στο imdb,ανοιξα 3 λινκς και η σελιδα παγωσε μεχρι να ανοιξουν τελειως τα νεα λινκς.

το ιδιο προβλημα παρατηρω και εδω,συχνο παγωμα των σελιδων αν πχ ανοιγω νεο λινκ ενω παραλληλα κανω scrolling την σελιδα.αρχιζει να εχει τα ιδια συμπτωματα που εχει και ο οπερα.

 

στην εκδοση 12 αυτο το προβλημα δεν ηταν και τοσο συχνο,τουλαχιστον αν ειχες λιγα tabs ανοικτα.αλλα με την εκδοση 13 νομιζω εχει χειροτερεψει αρκετα,και παρουσιαζεται ακομα και οταν εχω 3 tabs ανοικτα.

κσι δεν εχω αλλαξει τιποτα απολυτως απο ρυθμισεις,addons,ktl.

 

 

 

παντως εγω περιμενω να ολοκληρωθει το electrolysis project για τον Firefox,οποτε και τετοιου ειδους προβληματα θα ειναι παρελθον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...