Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βγήκε και ο 29!

 

 

The Chrome team is excited to announce the promotion of Chrome 29 to the Stable channel for Windows, Mac, Linux and Chrome Frame.  Chrome 29.0.1547.57 contains a number of fixes and improvments, including: 
  • Improved Omnibox suggestions based on the recency sites you have visited
  • Ability to reset your profile back to its original state
  • Many new apps and extensions APIs
  • Lots of stability and performance improvements
Security Fixes and Rewards
Note: Access to bug details and links may be kept restricted until a majority of users are updated with a fix. This commonly occurs if the bug exists in a third party library that other projects similarly depend on, but haven’t yet fixed.

This update includes 25 security fixes. Below, we highlight some fixes that were either contributed by external researchers or particularly interesting. Please see the Chromium security page for more information.
  • [$1337] [181617High CVE-2013-2900: Incomplete path sanitization in file handling. Credit to Krystian Bigaj.
  • [$500] [254159Low CVE-2013-2905: Information leak via overly broad permissions on shared memory files. Credit to Christian Jaeger.
  • [$1337] [257363High CVE-2013-2901: Integer overflow in ANGLE. Credit to Alex Chapman.
  • [$1000] [260105High CVE-2013-2902: Use after free in XSLT. Credit to cloudfuzzer.
  • [$1000] [260156High CVE-2013-2903: Use after free in media element. Credit to cloudfuzzer.
  • [$1000] [260428High CVE-2013-2904: Use after free in document parsing. Credit to cloudfuzzer.
In addition, our ongoing internal security work was as usual responsible for a wide range of fixes:
  • [274602] CVE-2013-2887: Various fixes from internal audits, fuzzing and other initiatives (Chrome 29).
A partial list of changes is available in the SVN log. Interested in switching to a different release channel? Find out how. If you find a new issue, please let us know by filing a bug.

Jason Kersey
Google Chrome

 

http://googlechromereleases.blogspot.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μολις κατεβασα και τον comodo dragon ταχυτερος και πολυ καλυτερος του chrome!

Πιο ασφαλης ναι, πιο γρηγορος χλωμο.. Τον ειχα περιπου 1,5 χρονο, για αυτο το λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το πρόσφατο update του Google Chrome, σε πολλές σελίδες μου πετάει το μήνυμα "No site configured at this address."  Τι CCleaner, antivirus / malwarebytes, καθαρισμό cookies / cache / ιστορικού προσπάθησα τίποτα.

 

Γύρισα σε Firefox 23.0.1 και δεν έχω πρόβλημα, ότι να νε εκεί στη google μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το πρόσφατο update του Google Chrome, σε πολλές σελίδες μου πετάει το μήνυμα "No site configured at this address."  Τι CCleaner, antivirus / malwarebytes, καθαρισμό cookies / cache / ιστορικού προσπάθησα τίποτα.

 

Γύρισα σε Firefox 23.0.1 και δεν έχω πρόβλημα, ότι να νε εκεί στη google μου φαίνεται.

Οχ τώρα άρχισα το update !! Ελπίζω να μην γίνει και σε μενα (crossed fingers) :P

UPDATE: Εντάξει μέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Auto Hide των toolbars υπαρχει;

γιατι αν το κανω με το F11 τα κρυβεις μεν, αλλα οταν πηγαινω το κερσορα τερμα επανω δεν εμφανιζονται  οπως στον Firefox.. πρεπει να κανεις εξοδο απο πληρη οθονη για να επιλεξεις αλλο tab ή οτιδηποτε αλλο θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα κουλο προβλημα στον chromium (εκδοση 29 σε λινουξ).

Επαιζα με τις ρυθμισεις στο chrome://flags και με καποιο τροπο καταφερα να κλεισω το autoscroll (μεσαιο κλικ με το ποντικι σε καπου + κινηση πανω ή κατω = γρηγορο scroll πανω ή κατω).

 

Ξερει κανεις απο που μπορει να αλλαζει? Δεν βρηκα κατι σχετικο στο chrome://flags και δεν εχω το ιδιο προβλημα στον chromium των windows (εκδοση 31 εκει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι.



Εχω ενα κουλο προβλημα στον chromium (εκδοση 29 σε λινουξ).
Επαιζα με τις ρυθμισεις στο chrome://flags και με καποιο τροπο καταφερα να κλεισω το autoscroll (μεσαιο κλικ με το ποντικι σε καπου + κινηση πανω ή κατω = γρηγορο scroll πανω ή κατω).

Ξερει κανεις απο που μπορει να αλλαζει? Δεν βρηκα κατι σχετικο στο chrome://flags και δεν εχω το ιδιο προβλημα στον chromium των windows (εκδοση 31 εκει).

 

μηπως εχεις βαλει κανα addon? απο οτι ξερω δεν υπαρχει δυνατοτηα απενεργοποιησης του autoscroll.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποιο καλο download manager? .καποιο extesnsion γιατι δεν με βολευει ο default που εχει ο chrome. δεν εννοω κατι σαν το IDM απλα ενα extesnsion που να διαχειριζεται τα downloads μεσω browser

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει πεσει αυτο  http://www.portaldosites.com

 

το cookies σαν μηχανη αναζήτησης στο chrome και δεν βγαινει με τιποτα, τι me antispyware, me malware byte, me antivurus, απο τις ρυθμισεις του chrome επιλεγω google.gr για ανοιγμα πρωτης σελιδας, άλλα παλι   :mad: .

Ξερετε τι μπορω να κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια! Ειμαι νεος εδω.. Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τον Chrome απο σημερα το μεσημερι. Δεν μου παιζει βιντεο στο youtube και γενικα οτι εχει να κανει με flash και οχι μονο, δεν τα ανοιγει... 

Αναλυτικοτερα οταν ανοιγω βιντεο στο youtube τοτε απο πανω στην γνωστη κιτρινη μπαρα του chrome μου βγαζει μηνυμα οτι το flash λειτουργει μονο στην desktop λειτουργεια. ( Εχω Windows 8 και τρεχω το Chrome σε metro mode η οπως αλλιως λεγεται)

 

Οταν ανοιγω τον Chrome σε desktop λειτουργεια τοτε λειτουργουν ολα κανονικα. Μπορω να δω βιντεο και γενικα ολα κομπλε. Σε metro mode ομως τιποτα... Ξερει κανεις τι συμβαινει?

 

Να πω ακομη οτι η εκδοση του chrome ειναι 29.0.1547.66 m

και τα windows ειναι τα 8 pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...