Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως μπορώ να κάνω το google doodle να μην εμφανίζεται στο New tab page;

Γράφεις στην μπάρα chrome://flags/ και στο Ενεργοποίηση API Instant Extended επιλέγεις Απενεργοποιημένη τέλος κάνεις restart τον chrome.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γράφεις στην μπάρα chrome://flags/ και στο Ενεργοποίηση API Instant Extended επιλέγεις Απενεργοποιημένη τέλος κάνεις restart τον chrome.

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως φεύγει αυτό το παράθυρο που εμφανίζεται όταν ανοίγεις νέα καρτέλα;

Θέλω να μου δείχνει κενή σελίδα (συνημμένο)

 

Άκυρο sorry που δεν το πρόσεξα!

Γράφεις στην μπάρα chrome://flags/ και στο Ενεργοποίηση API Instant Extended επιλέγεις Απενεργοποιημένη τέλος κάνεις restart τον chrome.

 

 

_________________________________

 

Επίσης, όταν έχω καρφιτσωμένο τον chrome στη γραμμή εργασιων των windows και τον ανοίγω ενώ

είχα κάνει σύνδεση με το gmail μου τότε ανοίγει ένα δεύτερο εικονίδιο chrome δίπλα στο καρφιτσωμένο.

Αυτό πως φεύγει;

 

________________________________

 

Έχω βάλει την επέκταση, έλεγχος του google mail, πώς γίνεται να συνδέεται αυτόματα όταν ανοίγω τον chrome και να μην χρειάζεται να πατήσω πάνω του μια φορά;

post-131369-0-66717000-1380352817_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασα ενα προγραμμα και απο τοτε εχει γινει σελιδα αναζητησης το delta και δεν λεει να φυγει.Καμια ιδεα για το πως φευγει???

 

Με αυτό εδώ

 

AdwCleaner

 

Επίσης μετά το καθαρισμό με το AdwCleaner κάνε μια επαναφορά των αρχικών ρυθμίσεων στον Chrome.

 

https://support.google.com/chrome/answer/3296214

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε chromium 31 (αντιστοιχος του chrome dev), σε xp με sp2 και με το ha ενεργο, εχω 2 μικροπροβληματα.

- Πανω δεξια, εκει που ειναι οι 3 γραμμες για το μενου του, εχει καρφωθει ενα μικρο μπλε "a". Τι ειναι αυτο?

- Ολα τα dropdown menus, απο τις λιστες σε σελιδες ως την μπαρα για τα url, βγαινουν με ενα σπαστικο fadein-fadeout! Περιεργο επειδη ΟΛΑ τα εφε των windows τα εχω κλειστα.

 

http://www.ghacks.net/2013/09/02/means-next-google-chrome-canarys-menu-button/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μετά την τελευταία αλλαγή στο New tab page επιστρέφω στον Firefox.

 

Διευκρινίζω ότι δεν κάνω πλάκα: Έχω την τελευταία, ενημερωμένη έκδοση τού Chrome και δε μπορώ να διακρίνω ποια είναι αυτή ή αλλαγή στο New Tab Page. Εκτός κι αν δεν είναι οπτική αλλά λειτουργική και δεν έχει τύχει ακόμα να φανεί μπροστά μου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διευκρινίζω ότι δεν κάνω πλάκα: Έχω την τελευταία, ενημερωμένη έκδοση τού Chrome και δε μπορώ να διακρίνω ποια είναι αυτή ή αλλαγή στο New Tab Page. Εκτός κι αν δεν είναι οπτική αλλά λειτουργική και δεν έχει τύχει ακόμα να φανεί μπροστά μου... 

το google dodle λέει μάλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διευκρινίζω ότι δεν κάνω πλάκα: Έχω την τελευταία, ενημερωμένη έκδοση τού Chrome και δε μπορώ να διακρίνω ποια είναι αυτή ή αλλαγή στο New Tab Page. Εκτός κι αν δεν είναι οπτική αλλά λειτουργική και δεν έχει τύχει ακόμα να φανεί μπροστά μου... 

 

Μήπως έχεις linux; Εκεί δεν υπάρχει διαφορά.

Ξέρω ότι απενεργοποιείται, αλλά δε μου αρέσει η google να μου πασάρει διάφορα όποτε θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το google dodle λέει μάλλον?

 

Τι είν αυτό;;; :blink:

 

Μήπως έχεις linux; Εκεί δεν υπάρχει διαφορά.

Ξέρω ότι απενεργοποιείται, αλλά δε μου αρέσει η google να μου πασάρει διάφορα όποτε θέλει.

 

Όχι, παραθύρια έχω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην παρακατω εικονα αυτες οι 3 σελιδες μου εμφανιζονται παντα και δεν ξερω και τι/ποιο feauture

ειναι αυτο. Ξερει κανεις τι ειναι και πως μπορω να τις αφαιρεσω γιατι δεν τις χρειαζομαι? 

 

 

3iUlTgY.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν χρησιμοποιεις τον Chrome απο αλλη συσκευη/λειτουργικο, με την οποια κανεις sync? 

Πχ, αυτα ειναι τα tabs που ειχα ανοιχτα πριν βγω απο Arch και παω σε Windows (dual boot)

25a4654.jpg

Αντιστοιχα, εχω και αλλες υποκατηγοριες απο τις συσκευες που κανει sync ο λογαριασμος μου με τον Chrome.

Btw, βλεπω πως εχεις εγκατεστημενο το xmarks. Δεν σε καλυπτει το built in, all-around sync του Chrome? Εχει καποιο feature που χρησιμοποιεις? Σιγουρα παντως δεν το χρησιμοποιεις για passwords, μια και βλεπω και το Lastpass διπλα.

(/γνησια απορια, no irony)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...