Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν χρησιμοποιεις τον Chrome απο αλλη συσκευη/λειτουργικο, με την οποια κανεις sync? 

Πχ, αυτα ειναι τα tabs που ειχα ανοιχτα πριν βγω απο Arch και παω σε Windows (dual boot)

25a4654.jpg

Αντιστοιχα, εχω και αλλες υποκατηγοριες απο τις συσκευες που κανει sync ο λογαριασμος μου με τον Chrome.

Btw, βλεπω πως εχεις εγκατεστημενο το xmarks. Δεν σε καλυπτει το built in, all-around sync του Chrome? Εχει καποιο feature που χρησιμοποιεις? Σιγουρα παντως δεν το χρησιμοποιεις για passwords, μια και βλεπω και το Lastpass διπλα.

(/γνησια απορια, no irony)

Απο οτι φαινεται, ενω του ειχα πει να κανει μονο τα extensions/settings sync, τα εκανε ολα.

Το αλλαξα και εφυγε. Thanks!!

 

Το xmarks το εχω απο εποχη firefox πριν 3+ χρονια και ο πιο "σοβαρος" λογος που το εχω κρατησει μεχρι σημερα

ειναι γιατι εαν δεν ειμαι στο pc μου και θελω να δω καποια sites που εχω bookmarked, απλα μπαινω στο profile μου στο xmarks site.

Plus με βολευει το backup/restore point που εχει.

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω δοκιμασει το bookmark sync του chrome και δεν γνωριζω τι features εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλημέρα!όταν ανοίγω την σελίδα του Google (με τον chrome) δεν μου εμφανίζει πλέον την μαύρη μπάρα (Εικόνες,Youtube κτλ) τι κάνω για να το επαναφέρω?

 

ακυρό το βρήκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παίδες έχω το εξής προβληματάκι, στο Mac μου με το που συνδεθεί σε ένα ασύρματο δίκτυο ανοίγει ο chrome μόνος του και μου πετάει τις σελίδες που είχα ανοικτές αλλά εκτός από αυτές ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ανοίγει και ένα tab που πάει να μπει στην διεύθυνση vodafonemobile.wifi.

 

Αυτό άρχισε να γίνεται αφότου ρύθμισα το mifi της vodafone στο mac μου. Το θέμα είναι ότι η διεύθυνση vodafonemobile.wifi μεταφράζεται κάθε φορά στην διεύθυνση του router του κάθε ασυρμάτου δικτύου που συνδέομαι κάθε φορά.

 

Μήπως ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω για το σταματήσω να μου ανοίγει μόνο του με το που συνδεθώ σε ασύρματο δίκτυο; 

 

Υ.Γ. Ελπίζω να είμαι στο σωστό topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά καλησπέρα έχω ένα μεγάλο πρόβλημα με το chrome....έχω windows 7 στο λαπτοπ μου και οταν εχω το youtube ανοιχτό να παίζει τραγούδια μαζι με αλλη μια διπλανή καρτέλα ανοιχτη το youtube κρασάρει απίστευτα και τα τραγούδια διακόπτονται συνέχεια...γνωρίζει κανείς ποιο ειναι το πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε chromium (30 σε λινουξ, 32 σε windows) εχω προβλημα με το adblock plus. Καθε τοσο χανει την μοναδικη λιστα που του εχω περασει, με αποτελεσμα να μην κοβει τιποτα απολυτως! Και αναγκαζομαι και την περναω ξανα και ξανα...
Εχει κανεις παρομοιο προβλημα?

@auron10000

 


@auron10000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε chromium (30 σε λινουξ, 32 σε windows) εχω προβλημα με το adblock plus. Καθε τοσο χανει την μοναδικη λιστα που του εχω περασει, με αποτελεσμα να μην κοβει τιποτα απολυτως! Και αναγκαζομαι και την περναω ξανα και ξανα...

Εχει κανεις παρομοιο προβλημα?

 

Και εμένα μόλις τώρα άρχισε να μου δείχνει διαφημίσεις και πρόσεξα ότι δεν έχει καμία λίστα. Σε Windows με Comodo Dragon (νομίζω βασίζεται στο Chromium 29 η πιο πρόσφατη έκδοση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...