Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S στα 199 € (Media Markt)


christos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω γουσταρω παιδες που με αυτες τις τιμες πολλοι πια μπορουμε να εχουμε τουρμποκινηταρες!!!!

ενω μεχρι πριν λιγα χρονια μονο οι εχοντες επαιρναν

καινουργια τουρμπατα!! ^_^

 

μπορει να πηγαινουμε για φουντο σαν χωρα,αλλα

θα παμε με στυλ,χαμηλο σαρ και φουλ 4ιντσοι B)

Kριση σου λεει, δεν εχουμε να φαμε σου λεει, ανεργια σου λεει, χαρατσι σου λεει, μειωσεις μισθων και απολυσεις σου λεει, ΑΛΛΑ

 

...σημερα το πρωι περασα απο τα Mediamarkt και στα 10 λεπτα που εμεινα ειδα τουλαχιστον 7 ατομα με μια συσκευασια galaxy στο χερι.

 

Ε, μη μου πειτε οτι δε τα θελει ο κωλαρακος μας. Οπως λεει ο φιλος απο πανω, παμε για φουντο, αλλα παμε με (νεοελληνικο) στυλ!

 

Κατα τ'αλλα η προσφορα αυτη, ανετα παιρνει τον τιτλο της προσφορας της χρονιας στα smartphone και τα κινητα γενικοτερα :D Μπραβο στα mediamarkt, οχι μονο για την τιμη αλλα και για το οτι δεν κανανε τις κλασικες κουτοπονηριες αλλων καταστηματων που βγαζουν "προσφορες". Δηλαδη:

"Διαθεσιμο κατοπιν παραγγελιας"

"Τελειωσαν τα κομματια που ηταν σε προσφορα απο τις 3 τη νυχτα, δυστυχως δεν προλαβατε κυριε"

"Τυπογραφικο λαθος"

κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 172
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@matrixxx

Φιλάρα έχω και galaxy και iPhone. ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ:

Καλύτερα ένα μεταχειρισμένο 3GS.

Για εξηγα το λιγο, εχει ενδιαφερον να ακουσουμε την αποψη ενος "κατοχου" galaxy S που βρισκει το iphone 3gs ανωτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι παιδια συγκρατηθητε,μην το ξεσκισουμε κι αυτο το θεμα :rolleyes:

ειπε ο φιλος την ιδεα του.

ας το αφησουμε εκει.

 

εννοειται πως τουλαχιστον με το iphone 4 ειναι λογικη η συγκριση με gs..

τωρα οι αιφοναδες πρεπει να καταλαβουν πως και gs2 να παρουν αμα δεν φλασαρουν καταλληλως ας μην παραπονιουνται πως τα ανδροιειδη ειναι πισω..

 

εμενα το ομνια 2 μου φαινεται καλυτερο απο το gs :whistle: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγω παιδιά σαν κάτοχος Nexus S θεωρώ το κινήτο καλύτερο από το Galaxy και αυτό λόγω του οτί παίρνει πρώτο όλα τα νέα updates μιας και είναι το κινητό της google και δεύτερον και σημαντικό το οτί έχει led flash στην κάμερα. Πιστεύω οτί για τα κυβικά του Galaxy S είναι απαράδεχτο να μην έχει. Η οθόνη του Nexus S αν και SLCD είναι πραγματικά πάρα πολύ καλή το μόνο μειονέκτιμα είναι ότι δεν έχει δέκτη ραδιοφώνου.. Πάντως η τιμή του Galaxy S στα 200 ευρώ είναι πραγματικά souper!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια χαρα ειναι το sgs με την official gingerbread rom παντως. Και στο λεω ενω εχω darky rom εδω και κανα 2μηνο και πριν λιγες μερες πηρα η κοπελα μου το sgs και της το ρυθμιζα με την official rom του και δεν βρηκα τιποτα το περιεργο, ενω νομιζα οτι θα αργει πολυ κλπ.

 

Αυτο με το "υποχρεωτικο φλασαρισμα" ισχυε παλιοτερα επι εποχων lagfix.

 

@thanospc

Το nexus δεν εχει αυτα που εχει το galaxy S: Super amoled οθονη, επεκταση μνημης, gorilla glass, 720p video recording, ραδιοφωνο κλπ

 

Το μονο παραπανω που εχει ειναι το flash στην καμερα.

 

Αυτο που λες περι roms, το ξαναειπαμε οτι το galaxy φοραει ics πολυ πριν το nexus :)

 

Official δεν χρειαζεται να φορεσει κανενα απτα 2 απτη στιγμη που υπαρχουν καλυτερες custom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά δεν νομίζω κάποιος που δεν ξέρει από αυτά να κάτσει να ασχοληθεί και να αλλάξει την rom και να χάσει την εγγύηση του κινητού.... μιλάμε πάντα για official για να μην έχει και πρόβλήμα με την εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά δεν νομίζω κάποιος που δεν ξέρει από αυτά να κάτσει να ασχοληθεί και να αλλάξει την rom και να χάσει την εγγύηση του κινητού.... μιλάμε πάντα για official για να μην έχει και πρόβλήμα με την εγγύηση.

 

Εχει ειπωθει αρκετες φορες πως δεν χανετε η εγγυηση, καθως μπορεις να το επαναφερεις ανα πασα στιγμη. Και ναι, καποιος που δεν ξερει καλο ειναι να μην ασχοληθει και στην ουσια δεν θα κερδισει πολλα παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θέλω να πώ ότι από την στιγμή που θα του αλλάξεις rom και πάθει κάτι θα χρειαστεί να ξαναψάξεις να του βρείς την εργοστασιακή rom και να το επαναφέρεις...ιστορία δηλαδή. Για αυτό ανέφερα πριν ότι το πλεονέκτημα του Nexus είναι ότι επίσημα έχει και την ICS κάτι που για το Galaxy S δεν είναι σίγουρο..Και πραγματικά αυτό είναι πολύ σημαντικό για 2 κινητά με πάνω κάτω την ίδια τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με ολο αυτο το χαμο τωρα με τα κινητα τι να παρει καποιος....

Sgs στα 199

Neo-V στα 199

Ν8 απο αμαζον στα 238

Η αναμονη για Lg 2x στα 250 ?

Πραγματικα ειμαι σε συγχυση και ειμαι και σε φαση να παρω κινητο αλλα δε μπορω να διαλεξω με τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με ολο αυτο το χαμο τωρα με τα κινητα τι να παρει καποιος....

Sgs στα 199

Neo-V στα 199

Ν8 απο αμαζον στα 238

Η αναμονη για Lg 2x στα 250 ?

Πραγματικα ειμαι σε συγχυση και ειμαι και σε φαση να παρω κινητο αλλα δε μπορω να διαλεξω με τπτ.

 

Το Neo-V σε σχέση με τα υπολοιπα ξεχνα το καλύτερα...

Προτείνω sgs λόγω άμεσης αγοράς αν είσαι κοντά σε ΜΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με ολο αυτο το χαμο τωρα με τα κινητα τι να παρει καποιος....

Sgs στα 199

Neo-V στα 199

Ν8 απο αμαζον στα 238

Η αναμονη για Lg 2x στα 250 ?

Πραγματικα ειμαι σε συγχυση και ειμαι και σε φαση να παρω κινητο αλλα δε μπορω να διαλεξω με τπτ.

 

Άποψη μου η τέταρτη επιλογή είναι η καλύτερη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ανησυχείς για το sgs στα 199. Δεν υπάρχει ούτε για δείγμα :-(

 

Και με ολο αυτο το χαμο τωρα με τα κινητα τι να παρει καποιος....

Sgs στα 199

Neo-V στα 199

Ν8 απο αμαζον στα 238

Η αναμονη για Lg 2x στα 250 ?

Πραγματικα ειμαι σε συγχυση και ειμαι και σε φαση να παρω κινητο αλλα δε μπορω να διαλεξω με τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Neo-V σε σχέση με τα υπολοιπα ξεχνα το καλύτερα...

Προτείνω sgs λόγω άμεσης αγοράς αν είσαι κοντά σε ΜΜ

Εγώ πάλι θα διαφωνίσω. Εξαρτάται από τις ανάγκες του καθενός και τι ζητάει από το κινητό του. Για μένα πχ η μεγάλη οθόνη είναι ένα πρόβλημα και επειδή δεν είμαι πάνω από 10-12 λεπτά την ημέρα στο Internet με αυτό, δεν μου χρειάζεται. Με ενοχλεί όταν μια οθόνη είναι πάνω από 3.5-3.7 ίντσες γιατί είναι δύσκολο να μπει στις τσέπες ενός παντελονιού, ειδικότερα το καλοκαίρι όπου μπουφάν δεν υπάρχουν.

 

Επίσης μια καλή κάμερα (μαζί με φλας έστω και LED) είναι σχεδόν απαραίτητη αφού τότε ένα κινητό μπορεί πολύ εύκολα να αντικαταστήσει μια compact μηχανή με όποιους συμβιβασμούς. πχ Πάλι εγώ μέσα στην εβδομάδα χρειάζεται να τραβήξω 10-20 φωτογραφίες στον χώρο που κινούμαι, και πολλές φορές είναι στο σκοτάδι. Μου είναι δύσκολο να θυμάμαι πάντα να κουβαλάω μαζί μου και την ψηφιακή. Για καλές φωτό έχω μια DSLR.

 

Συνοψίζοντας τα παραπάνω, το XPERIA NEO V μου φαίνεται ως άριστη επιλογή. Από HW δεν υστερεί σημαντικά από το GS, έχοντας το πλεονέκτημα του μεγέθους και του flash. Απλά σίγουρα δεν μπορείς εύκολα να μην λάβεις υπ' όψιν τα 16GB internal memory του GS.

 

Αλλά όπως είπα, αυτό είναι μια ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ κρίση και ο καθένας διαλέγει με το τι χρειάζεται.

 

Υ.Γ. Επίσης μου την δίνει που το GS έχει αντιγράψει σχεδιαστικά το IPhone 3G

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...