Προς το περιεχόμενο

Turbo-X Tablet Spice 8"


sotos81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να πω την αληθεια κατα πρωτο λογο ηθελα να αγορασω απο Ελλαδα για να εχω αμεση υποστηριξη σε περιπτωση που συναντησω προβληματα!Τωρα το kindle fire της amazon ειναι καλη περιπτωση και με ψηνει αρκετα θα ελεγα αλλα δεν ξερω, αν το παραγγειλω και ερθει τι παιζει με τελωνεια και δασμους!Το archos νομιζω φοραει 3.2 και εχω την εντυπωση οτι αυτη η εκδοση δεν υποστηριζει ελληνικο μενου, κατι που ειναι στανταρ στης λιγες απαιτησεις που εχω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα θέλαμε να ζητήσουμε προκαταβολικά συγγνώμη για την εκτός θέματος παρέμβαση μας στο συγκεκριμένο θέμα. Παρακολουθούμε το insomnia σχεδόν σε καθημερινή βάση, καθώς είναι μία πολύτιμη πηγή πληροφοριών, χωρίς να συμμετέχουμε δημόσια προς αποφυγή παρεξηγήσεων και παρανοήσεων. Λόγω των αναφορών όμως που έχουν γίνει στο παρόν νήμα θεωρούμε απαραίτητη την επίσημη τοποθέτηση μας προς διευκρίνηση των εξής σημείων.

 

Εδώ και 3 μήνες έχει γίνει αίτηση αλλαγής στοιχείων στον ΟΤΕ και στο white pages. Λόγω ανικανότητας, κωλυσιεργίας ή παντελούς έλλειψης οργάνωσης από την αρμόδια υπηρεσία του ΟΤΕ, η συγκεκριμένη αλλαγή δεν έχει γίνει ακόμη και δεν γνωρίζουμε αν και πότε θα γίνει.

 

Τους τελευταίους 6 μήνες έχουμε αποκτήσει πολυάριθμους και ικανοποιημένους πελάτες από όλη την Ελλάδα. Είναι προφανές ότι κάποιοι από αυτούς δρασηριοποιούνται πολύ ενεργά στα forums και άλλοι όχι. Ο τρόπος έκφρασης τους αλλά και του οποιουδήποτε είναι απόλυτα προσωπική υπόθεση, και αν υπάρχει κάτι μεμπτό θα κριθεί από τα υπόλοιπα μέλη των forums και όχι μόνο.

 

Σε ότι αφορά την διαμόρφωση των τελικών τιμών των προιόντων μας, θεωρούμε αυτονόητο ότι οποιοσδήποτε αντιλαμβάνεται και έχει την ελάχιστη γνώση σχετικά με την ελληνική πραγματικότητα, γνωρίζει ότι κάθε εταιρία που δραστηριοποιείται επίσημα στην Ελλάδα υπόκειται σε συγκεκριμένα πάγια λειτουργικά έξοδα. Στην περίπτωση που η εταιρία είναι εισαγωγικού χαρακτήρα, υπόκειται και σε όλες τις νόμιμες χρεώσεις και καταβολές φόρων εισαγωγής, εξόδων εκτελωνισμού, ΦΠΑ κ.λπ. Ουδεμία σύγκριση μπορεί να γίνει με ηλεκτρονικά καταστήματα του εξωτερικού και ως επί το πλείστον αυτών που προέρχονται από την Κίνα, εδράζονται σε κάποιον χώρο γραφείου ή σπιτιού, παρέχουν κατά κανόνα ελλειπή υποστήριξη και μειωμένη εγγύηση, έχουν εντελώς διαφορετικό φορολογικό καθεστώς και στέλνουν τα προιόντα τους με πλάγιους τρόπους ώστε να αποφευχθεί πλήρως η καταβολή ΦΠΑ και εξόδων εκτελωνισμού.

 

 

Με εκτίμηση,

 

Κούρτογλου Ελένη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πω την αληθεια κατα πρωτο λογο ηθελα να αγορασω απο Ελλαδα για να εχω αμεση υποστηριξη σε περιπτωση που συναντησω προβληματα!Τωρα το kindle fire της amazon ειναι καλη περιπτωση και με ψηνει αρκετα θα ελεγα αλλα δεν ξερω' date=' αν το παραγγειλω και ερθει τι παιζει με τελωνεια και δασμους!Το archos νομιζω φοραει 3.2 και εχω την εντυπωση οτι αυτη η εκδοση δεν υποστηριζει ελληνικο μενου, κατι που ειναι στανταρ στης λιγες απαιτησεις που εχω![/quote']

 

το ελληνικο μενου γιατι το θες? keyboard θα εχεις ελληνικο. νομιζω αν παρεις κατι τωρα με A8 & 2.3 σε κατι μηνες θα ψαχνεις για αλλο. αλλα αν ειναι τοσο προβλημα τα αγγλικα στο menu τι να πω. παντως πανω απο €150 για κινεζια ειναι πεταμενα λεφτα. αν εκανε τοσο το Turbo ισως... (μπορει να το βαλουν λιγο πιο κατω στις εκπτωσεις αν περιμενεις).

οσο για την υποστηριξη δλδ τι? να σου πουν πως να το φορτιζεις? :D αν ειναι κατι επωνυμο και εχει market τι αλλο θα χρειαστεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ελληνικο μενου γιατι το θες? keyboard θα εχεις ελληνικο. νομιζω αν παρεις κατι τωρα με A8 & 2.3 σε κατι μηνες θα ψαχνεις για αλλο. αλλα αν ειναι τοσο προβλημα τα αγγλικα στο menu τι να πω. παντως πανω απο €150 για κινεζια ειναι πεταμενα λεφτα. αν εκανε τοσο το Turbo ισως... (μπορει να το βαλουν λιγο πιο κατω στις εκπτωσεις αν περιμενεις).

οσο για την υποστηριξη δλδ τι? να σου πουν πως να το φορτιζεις? :D αν ειναι κατι επωνυμο και εχει market τι αλλο θα χρειαστεις?

 

Φιλε ipal σ ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου απλως το ελληνικο μενου το χρειαζομαι οπωσδηποτε γιατι τα αγγλικα μου ειναι λιγο.......χαλια να το πω? :-D Οπως και να χει θα παω να του ριξω μια ματια (κατα πασα πιθανοτητα σημερα) και βλεπουμε!Θα επανελθω για εντυπωσεις ειτε το παρω ειτε οχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παντως 15-20 λεξεις θελει na ξερεις για να χειριστεις ενα tablet. πηγαινε δες το και αν μπορεις περιμενε και τις εκπτωσεις .

αν και στο πλαισιο ειναι τσιπηδες, κατι 10-15% βαζουν συνηθως.αν περασω, θατους ρωτησω και εγω τι παιζει με το market του κλπ.

 

οσο για το Archos Honeycomb δε ξερω για ποσο θα υπαρχει, χτες 15τμχ ειχαν. γιακαποιον που δε θελει menu ειναι καλη τιμη.

Επεξ/σία από ipal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον!Τελικα πηγα σημερα και το ειδα!Μετρια πραγματα κατα την αποψη μου!Οσο αναφορα το ρολαρισμα στο μενου, στην επιφανεια και γενικοτερα στο συστημα θα ελεγα οτι (για τα δικα μου δεδομενα) ηταν καλουτσικο ενω στο σερφαρισμα και ειδικα στο zoom και αντιστροφα πααααρα πολυ μετρια τα πραγματα!Επισης δεν εχει και προεγκατεστημενο android market!Αν η τιμη του ηταν ως 150 ευρω ισως το επερνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην παιδεύεσαι παράγγειλε αυτό εδώ

 

http://www.skroutz.gr/s/364209/Viewsonic-ViewPad-10s-Wifi-Only.html

 

και είσαι άρχοντας, αν κάποιος έχει βρεί κάτι καλύτερο στα λεφτά αυτά ας το πει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην παιδεύεσαι παράγγειλε αυτό εδώ

 

http://www.skroutz.gr/s/364209/Viewsonic-ViewPad-10s-Wifi-Only.html

 

και είσαι άρχοντας, αν κάποιος έχει βρεί κάτι καλύτερο στα λεφτά αυτά ας το πει...

 

Πολυ καλο!Αν ειχε και android market.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο!Αν ειχε και android market.............

 

αν ασχοληθείς λιγάκι βάζεις και το market...Αλλά τι να το κάνεις το app όταν μπορείς να δεις

το περιεχόμενο από τη σελίδα? Χρησιμοποιώ android 2,5 χρόνια και στο μάρκετ μπαίνω όταν βαριέμαι για να

δώ τι νέο υπάρχει. Εξάλλου ο θείος είναι πολύ γενναιόδωρος με το android...

 

είναι tegra2 το μηχανάκι με fullsized hdmi, capacitive 10", και κατασκευή πολύ καλύτερη από άλλα κινέζικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...