Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θυμάστε παιδιά, την εποχή που πηγαίναμε στα ηλεκτρονικά (για τους πάνω από 30).

 

Με το δεκαρικάκι έπαιζα bubble bobble , ούτε patch, ούτε γραφικά, ούτε τίποτα. Ήρθαν τώρα οι νέοι με τις ενδιάμσεσε γενιές και λοιπές αηδίες.

 

Ακόμη θυμάμαι το πρώτο μου sega master system (1987). Πόσο πολύ κράτησε όταν βγήκε το mega drive (1990), μετά στο Sega CD (1993, ενδιάμέση αναβάθμιση). Συνέχεια είχε το Saturn (1995) το οποίο κράτησε μέχρι το 1999, όπου βγήκε το dreamcast.

 

Τώρα τι, κάθε 3 χρόνια νέα κονσόλα.

 

Remember? Member...

Κάνεις ένα λάθος μεγάλο κατά την γνώμη μου... Το Master System (όπως και το NES) δεν σταμάτησαν να παράγονται, ούτε τα αντικατάστησαν τα Mega Drive(SNES αντίστοιχα). Όποιος είχε χρήματα έπαιρνε 16bit όποιος όχι 8bit. Είχαν ξεχωριστά παιχνίδια και φυσικά όπως γνωρίζεις δεν έπαιζαν τα παιχνίδια του MS στο MD. Τώρα με το ίδιο BR παίζεις και στο PS4 και στο PS4 Pro.

Επιπλέον, το Sega CD δεν ήταν αυτόνομη κονσόλα χρειαζόσουν απαραίτητα το MD και είχε και την δική του βιβλιοθήκη (όπως και το 32X που ξέχασες να αναφέρεις). Αυτά δεν απαξίωναν το MD απλά του έδιναν νέες δυνατότητες και πίστεψέ με ελάχιστοι τα είχαν, γιατί απλά για την εποχή τους ήταν πολύ ακριβά.

 

P.S Mega Drive 1988 Japan 1989 NA 1990 EU. 1988-1995-->7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αμα βγάλεις τα παιχνιδια, αμα βγαλεις το μοχλο, αμα βγαλει το σκληρο, αμα κοψεις τον σκληρο στη μεση, αμα βγαλεις τα καλωδια, αμα βγαλεις το ανεμιστηρακι, αμα βγαλεις τα manual, αμα βγαλεις την κουτα και το παρεις σε σακουλα super market.. Ναι θα κανει κανα 50ευρω.. πολυ καλες οι συγκρισεις σας αλλα και τα επιχειρηματα σας.. /χειροκροτημα

 

Θα παω αυριο στο φουρνο και θα πω στο φουρναρη.. φιλε αμα βγαλεις του σουσαμακι απο πανω, αμα βγαλεις και την κορα, αμα βγαλεις και λιγη ψιχα απο μεσα.. θα μου αφησεις το ψωμακι κανα 50λεπτο απο 1.20 που εχει?

Ρε ειστε σοβαροι? Στεκουν τα κατεβατα που γραφετε εδω και κατι σελιδες?
400 το ενα χωρις δωρακια.. 300 το αλλο με δωρακια.. πολυ απλα και ωραια τα πραγματα..

Εχεις 4k TV? Πας καρφι για για το Pro.
Δεν εχεις 4k TV, τοτε παρε οτι σου γυαλιζει καλυτερα στο ματι και οτι βλεπεις οτι σε συμφερει καλυτερα στην τσεπη..

Εγω 4k TV δεν εχω, και ομως πηρα το Pro γιατι δεν ειχα αλλη κονσολα και ηθελα να παρω την τελευταια που κυκλοφορησε.. ειτε αυτη λεγοταν Pro ειτε Elite ειτε Plus ειτε PS5 6 7 8.. Πηρα και extra μοχλο + 4 παιχνιδια.. τι πληρωσα? 500+ ευρω.. Τα βαλα κατω? Τα ζυγησα? Ηξερα τι θα πληρωνα απο τη μια και τι απο την αλλη? Ναι.. Δεν περιμενα καμμια καινουργιας γενιας κονσολα.. απλα μια ιδιας γενιας ελαφρως αναβαθμισμενη.. Το ιδιο απολαμβανω και εγω τα παιχνιδια, και αυτος που εχει το slim και αυτος που εχει το C-Chassis..

Απο την μια οπως προ-ανεφερε καποιος νωριτερα ζουσαμε καποτε σε μια εποχη που απλα βαζαμε το 50ρικακι για να παιξουμε arcades ή περιμεναμε να παρουμε χαρτζιλικι να παρουμε καινουργια κασετα για την κονσολα χωρις να μας νοιαζει τπτ.. και τωρα εχουμε φτασει να εχουμε κονσολες νεας γενιας και αντι να τις απολαμβανουμε τις αφηνουμε να σκονιζονται και καθομαστε πισω απο μια οθονη να κανουμε κοντρες για το μεγαλυτερο e-p3n1s και τα περισσοτερα pixel..

Χαθηκε η ουσια του αγνου gaming χρονια τωρα..

 

Συνεχιστε τωρα να μας τα κανετε τσουρεκια, εφοσον ειναι ουτως η αλλως αδυνατο μεσα σε 1204 σελιδες να βρεις καποια αναλυση/review/ανακοινωση της προκοπης..

Αυτα τα ολιγα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα που πολλοί ακόμα δεν έχουν συνειδητοποιήσει είναι τι μηχανάκι θα βγάλει η MS..... και προφανώς αναφέρομαι στο Scorpio.Η MS λοιπόν πηγαίνει απευθείας στην επόμενη γενιά κατ' εμέ....εαν θέλετε κρατήστε και το post μου.....ειδικά αν έχει zen cpu(που είναι πάρα πολύ πιθανόν πλέον) στην gpu λογικά θα υπάρξει είτε vega είτε μια custom polaris......και επειδή μιλάμε για κλειστό σύστημα θα είναι αρκετά εως πολύ πιο δυνατό μηχανάκι απο το pro....και μόνο με ύπαρξη zen cpu οδεύουμε ουσιαστικά και τυπικά στην επόμενη γενιά εξου και το "ένας χρόνος αργότερα".

Μακάρι να διαψευσθώ αλλά με όσα διαβάζω ειδικά το τελευταίο διάστημα.....πολύ δύσκολα.Επαναλαμβάνω αναφέρομαι αυστηρά και μόνο στο hardware "κομμάτι"....τα υπόλοιπα exclusives κ.λ.π είναι άλλη συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα βγάλεις τα παιχνιδια, αμα βγαλεις το μοχλο, αμα βγαλει το σκληρο, αμα κοψεις τον σκληρο στη μεση, αμα βγαλεις τα καλωδια, αμα βγαλεις το ανεμιστηρακι, αμα βγαλεις τα manual, αμα βγαλεις την κουτα και το παρεις σε σακουλα super market.. Ναι θα κανει κανα 50ευρω.. πολυ καλες οι συγκρισεις σας αλλα και τα επιχειρηματα σας.. /χειροκροτημα

 

Θα παω αυριο στο φουρνο και θα πω στο φουρναρη.. φιλε αμα βγαλεις του σουσαμακι απο πανω, αμα βγαλεις και την κορα, αμα βγαλεις και λιγη ψιχα απο μεσα.. θα μου αφησεις το ψωμακι κανα 50λεπτο απο 1.20 που εχει?

Ρε ειστε σοβαροι? Στεκουν τα κατεβατα που γραφετε εδω και κατι σελιδες?

400 το ενα χωρις δωρακια.. 300 το αλλο με δωρακια.. πολυ απλα και ωραια τα πραγματα..

Εχεις 4k TV? Πας καρφι για για το Pro.

Δεν εχεις 4k TV, τοτε παρε οτι σου γυαλιζει καλυτερα στο ματι και οτι βλεπεις οτι σε συμφερει καλυτερα στην τσεπη..

Εγω 4k TV δεν εχω, και ομως πηρα το Pro γιατι δεν ειχα αλλη κονσολα και ηθελα να παρω την τελευταια που κυκλοφορησε.. ειτε αυτη λεγοταν Pro ειτε Elite ειτε Plus ειτε PS5 6 7 8.. Πηρα και extra μοχλο + 4 παιχνιδια.. τι πληρωσα? 500+ ευρω.. Τα βαλα κατω? Τα ζυγησα? Ηξερα τι θα πληρωνα απο τη μια και τι απο την αλλη? Ναι.. Δεν περιμενα καμμια καινουργιας γενιας κονσολα.. απλα μια ιδιας γενιας ελαφρως αναβαθμισμενη.. Το ιδιο απολαμβανω και εγω τα παιχνιδια, και αυτος που εχει το slim και αυτος που εχει το C-Chassis..

Απο την μια οπως προ-ανεφερε καποιος νωριτερα ζουσαμε καποτε σε μια εποχη που απλα βαζαμε το 50ρικακι για να παιξουμε arcades ή περιμεναμε να παρουμε χαρτζιλικι να παρουμε καινουργια κασετα για την κονσολα χωρις να μας νοιαζει τπτ.. και τωρα εχουμε φτασει να εχουμε κονσολες νεας γενιας και αντι να τις απολαμβανουμε τις αφηνουμε να σκονιζονται και καθομαστε πισω απο μια οθονη να κανουμε κοντρες για το μεγαλυτερο e-p3n1s και τα περισσοτερα pixel..

 

Χαθηκε η ουσια του αγνου gaming χρονια τωρα..

 

Συνεχιστε τωρα να μας τα κανετε τσουρεκια, εφοσον ειναι ουτως η αλλως αδυνατο μεσα σε 1204 σελιδες να βρεις καποια αναλυση/review/ανακοινωση της προκοπης..

 

Αυτα τα ολιγα..

Φιλε μην γραφεις τετοια, θα σου πει ο paparoupas οτι εχουν γραφτει ολα οσα λες. Ο ιδιος ομως μπορει να μας σπαει τις μπαλες εδω και 25 σελιδες.

Η πλάκα που πολλοί ακόμα δεν έχουν συνειδητοποιήσει είναι τι μηχανάκι θα βγάλει η MS..... και προφανώς αναφέρομαι στο Scorpio.Η MS λοιπόν πηγαίνει απευθείας στην επόμενη γενιά κατ' εμέ....εαν θέλετε κρατήστε και το post μου.....ειδικά αν έχει zen cpu(που είναι πάρα πολύ πιθανόν πλέον) στην gpu λογικά θα υπάρξει είτε vega είτε μια custom polaris......και επειδή μιλάμε για κλειστό σύστημα θα είναι αρκετά εως πολύ πιο δυνατό μηχανάκι απο το pro....και μόνο με ύπαρξη zen cpu οδεύουμε ουσιαστικά και τυπικά στην επόμενη γενιά εξου και το "ένας χρόνος αργότερα".

Μακάρι να διαψευσθώ αλλά με όσα διαβάζω ειδικά το τελευταίο διάστημα.....πολύ δύσκολα.Επαναλαμβάνω αναφέρομαι αυστηρά και μόνο στο hardware "κομμάτι"....τα υπόλοιπα exclusives κ.λ.π είναι άλλη συζήτηση.

Και στο ps3 μας ειχαν φουσκωσει τα μυαλα με τον 7πυρηνο επεξεργαστη και οι εταιρειες γκρινιαζαν οτι δεν προγραμματιζεται ευκολα.

Την κονσολα δεν την κανουν μονο τα specs και αποδειξη ειναι οι τοσες πανισχυρες κονσολες στο παρελθον που καταποντιστηκαν επειδη δεν ειχαν τιτλους.

Αυτη τη στιγμη η sony εχει καταφερει να εχει εξαιρετικα exclusives.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα βγάλεις τα παιχνιδια, αμα βγαλεις το μοχλο, αμα βγαλει το σκληρο, αμα κοψεις τον σκληρο στη μεση, αμα βγαλεις τα καλωδια, αμα βγαλεις το ανεμιστηρακι, αμα βγαλεις τα manual, αμα βγαλεις την κουτα και το παρεις σε σακουλα super market.. Ναι θα κανει κανα 50ευρω.. πολυ καλες οι συγκρισεις σας αλλα και τα επιχειρηματα σας.. /χειροκροτημα

 

Θα παω αυριο στο φουρνο και θα πω στο φουρναρη.. φιλε αμα βγαλεις του σουσαμακι απο πανω, αμα βγαλεις και την κορα, αμα βγαλεις και λιγη ψιχα απο μεσα.. θα μου αφησεις το ψωμακι κανα 50λεπτο απο 1.20 που εχει?

Ρε ειστε σοβαροι? Στεκουν τα κατεβατα που γραφετε εδω και κατι σελιδες?

400 το ενα χωρις δωρακια.. 300 το αλλο με δωρακια.. πολυ απλα και ωραια τα πραγματα..

 

Ότι να ναι λες. 

Είναι το ίδιο να πουλήσω το έξτρα παιχνίδι του bundle που δεν με ενδιαφέρει να το παίξω, για να μου έρθει η κονσόλα πιο φθηνά ξέρω γω, και το ίδιο να πουλήσω το ανεμιστηράκι του PS4. Μάλιστα.

Εσύ που δεν σε νοιάζει να ξοδεύεις 500+ ξόδεψε τα αλλά μην γράφεις ασυναρτησίες σε παρακαλώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιστε τωρα να μας τα κανετε τσουρεκια, εφοσον ειναι ουτως η αλλως αδυνατο μεσα σε 1204 σελιδες να βρεις καποια αναλυση/review/ανακοινωση της προκοπης..

Αυτα τα ολιγα..

review σε τι πραγμα?Για αναλυση εχει αναφερθει πολλες φορες το γνωστο Digital Foundry μιας και ειναι ισως το πιο δημοφιλες καναλι στο youtube που εποφεληθηκε τοσο πολυ απο αυτη τη γενια και τις κοντρες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι να ναι λες. 

Είναι το ίδιο να πουλήσω το έξτρα παιχνίδι του bundle που δεν με ενδιαφέρει να το παίξω, για να μου έρθει η κονσόλα πιο φθηνά ξέρω γω, και το ίδιο να πουλήσω το ανεμιστηράκι του PS4. Μάλιστα.

Εσύ που δεν σε νοιάζει να ξοδεύεις 500+ ξόδεψε τα αλλά μην γράφεις ασυναρτησίες σε παρακαλώ.

 

Ασυναρτησιες γραφω εγω... ενω εσεις στις τελευταιες 50 τουλαχιστον σελιδες μιλατε ολοι πολυ λογικα..

Αυτο το εγραψα γιατι ειδα καποιον να αναφερει να βγαλει τον σκληρο δισκο του PS4 να τον πουλησει.. Για τα extra στα bundle λογικο, πουλα τα, πετα τα, κρεμασε τα.. γουστο σου καπελο σου και πολυ καλα θα κανεις αν δεν τα χρειαζεσαι.. Αλλα οταν μου παιρνεις μια κονσολα και προσπαθεις να την ξεζουμισεις, να της αλλαξεις τα φωτα για να σου βγει οσο πιο φτηνα γινεται ε πηγαινε παρε πολυ απλα κατι φθηνοτερο.. Την ειρωνια σε αυτο που εγραψα δεν νομιζω οτι μπορουσα να την εκφρασω περισσοτερο..

Δηλαδη αυτο ειναι ασυναρτησια? Η κοινη λογική? Θα μας τρελανετε τελειως εδω μεσα?

Και ποιος σου ειπε οτι δεν με νοιαζει που θα πανε τα 500 ευρω.. νομιζεις οτι μου τρεχουν για hardware καθε 5 μηνες? Κανω αγορα σε hardware ανα 5 χρονια ή μαλλον μεχρι να τα φτυσει το καθετι.. Το pc οταν το ειχα φτιαξει προ 3ετιας λογω custom υλοποιησεων μου φαγε 2χιλιαρικα.. Και? Μαζευω σιγα σιγα και ξοδευω οσο πιο συνετα μπορω για τα δικα μου γουστα..

Κονσολα ειχα να πιασω απο το PS1.. αντι να παρω το slim επελεξα το Pro σαν πιο future proof επιλογη επειδη το ηθελα αυτη τη χρονικη περιοδο.. αλλιως θα περιμενα το PS5..

 

review σε τι πραγμα?Για αναλυση εχει αναφερθει πολλες φορες το γνωστο Digital Foundry μιας και ειναι ισως το πιο δημοφιλες καναλι στο youtube που εποφεληθηκε τοσο πολυ απο αυτη τη γενια και τις κοντρες. 

 

 

Στο Insomnia δεν μπαινω να διαβασω? Τι μου αναφερεις το Digital Foundry... Αν ηθελα να επισκεφθω το Digital Foundry θα το εκανα οπως και το εχω κανει.. Για καποιον που δεν γνωριζει και δεν μπαινει αλλου, το βλεπεις να βγαζει ακρη εδω μεσα? Και μιλαω για reviews γενικα, για παιχνιδια, εξαρτηματα αλλα και κονσολες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασυναρτησιες γραφω εγω... ενω εσεις στις τελευταιες 50 τουλαχιστον σελιδες μιλατε ολοι πολυ λογικα..

Αυτο το εγραψα γιατι ειδα καποιον να αναφερει να βγαλει τον σκληρο δισκο του PS4 να τον πουλησει.. Για τα extra στα bundle λογικο, πουλα τα, πετα τα, κρεμασε τα.. γουστο σου καπελο σου.. Αλλα οταν μου παιρνεις μια κονσολα και προσπαθεις να την ξεζουμισεις, να της αλλαξεις τα φωτα για να σου βγει οσο πιο φτηνα γινεται ε πηγαινε παρε πολυ απλα κατι φθηνοτερο.. Δηλαδη αυτο ειναι ασυναρτησια? Η κοινη λογική? Θα μας τρελανετε τελειως εδω μεσα?

 

Αν αναφέρεσαι σε αυτό, άκυρο. Κι εγώ είχα ένταση σε αυτό και διαφώνησα σε προηγούμενες σελίδες. Νόμιζα ότι αναφερόσουν στα έξτρα χειριστήρια και παιχνίδια των bundles.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το PRO δεν γίνεται να αφεραιθεί το 20αρικο γιατί δεν υπάρχει τρόπος να πουληθεί ο σκληρός.

 

σημασια εχει οτι σαν αξια ο 1tb σκληρος ειναι πιο ακριβος απο τον 500αρι.

Πρωτον τον βγαζεις ανετα τον σκληρο τον πουλας αν θες και βαζεις 500αρι με λιγοτερα χρηματα.Ασχετως αν ειναι μαλακισμενη κινηση αλλα υπαρχει κ αυτη η επιλογη για καποιον που ισως θελει να γλυτωσει ενα 20ρικακι.Το θεμα ειναι οτι οταν εγινε συγκριση τιμων δεν ητανε δικαια και αντικειμενικη και αυτο τονισα.

Αυτο γραφτηκε οσον αφορα τον σκληρο δισκο,και ο λογος που γραφτηκαν αυτα ειναι επειδη το ps4 pro βγαινει μονο σε 1tb εκδοση ενω το ps4 slim επαιξε στις προσφορες αυτες τις μερες κυριως η 500gb εκδοση του.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O φίλος που είπε για τον δίσκο προσπάθησε να πει ότι δεν μπορείς να συγκρίνεις PS4 απλό 500 GB με PS4 Pro 1GB. Έλεος ρε παιδιά, προσπαθήστε να καταλάβετε τι γράφει ο καθένας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται θα επιστρέψω στο PC section. :P

Έχει ξεφύγει ΠΑΡΑ πολύ η κατάσταση.

 

Χαλαρώστε λίγο και πείτε τίποτα άλλο.. Αν είχαμε κομπλεξικούς PC elitists στο topic, πιο χαλαρά θα ηταν τα πράγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Insomnia δεν μπαινω να διαβασω? Τι μου αναφερεις το Digital Foundry... Αν ηθελα να επισκεφθω το Digital Foundry θα το εκανα οπως και το εχω κανει.. Για καποιον που δεν γνωριζει και δεν μπαινει αλλου, το βλεπεις να βγαζει ακρη εδω μεσα? Και μιλαω για reviews γενικα, για παιχνιδια, εξαρτηματα αλλα και κονσολες..

Ολα τα συγκριτικα video μεταξυ ps4 και ps4 pro ή πως τρεχουν γενικα τα νεα παιχνιδια ειναι απο το εν λογω site στο youtube.

Δεν ειναι οπως στο Pc που ο καθενας ανεβαζει benchmarks επι τοπου.

 

Επισης να σου υπενθυμισω οτι ποτε δεν ειχαμε review παιχνιδιων στα θεματα του playstation αλλα στην ειδικη κατηγορια του forum που γινονται ολα τα review.Αρα δεν καταλαβαινω σε τι ακριβως αναφερεσαι http://www.insomnia.gr/forum/69-reviews/

Προσωπικα review/γνωμες και αποψεις για τα παιχνιδια γραφονται στα ξεχωριστα θεματα που εχουν ανοιχτει για αυτα.

 

Τελος σε ενα forum καλο ειναι οσο περισσοτερα ατομα γινεται να συμβαλλουν απο πλευρας της ενημερωσης και των οποιων ειδησεων.Οταν υπαρχει τοσο μεγαλη συμμετοχη στο παρον θεμα αλλα μονοψηφιος αριθμος ειναι αυτος που αφιερωνει λιγο παραπανω χρονο στο να ψαξει στα αλλα site και να ανεβαζει οτι ειδησεις/ανακοινωσεις του τραβηξουν το ενδιαφερον(κοινως οι περισσοτεροι τα περιμενουν ετοιμα στο πιατο),ειναι λογικο και αναμενομενο να σπανιζουν τα post που αναφερεις παραπανω για ανακοινωσεις και αναλυσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αναφέρεσαι σε αυτό, άκυρο. Κι εγώ είχα ένταση σε αυτό και διαφώνησα σε προηγούμενες σελίδες. Νόμιζα ότι αναφερόσουν στα έξτρα χειριστήρια και παιχνίδια των bundles.

 

Οχι φυσικα και οχι και ειναι πολυ σοφη επιλογη το να πουλησεις οτιδηποτε δεν χρειαζεσαι για να εξοικονομησεις χρηματα, αλλα αυτο το πραγμα μου φανηκε too much ρε παιδι μου.. Καλυτερα να παρεις το Slim και να το εχεις ολοκαινουργιο και ωραιο παρα να εχεις παρει το Pro και να το χεις περασει απο 15 χειρουργια.. Βαζω αρκετη σαλτσα αλλα αυτο μου ηρθε κατευθειαν στο μυαλο διαβαζοντας το..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μιας και αναφέρθηκε.

Για εσάς έχει νόημα η σύγκριση (στις τιμές τουλάχιστον) του Ps4 500gb και του Ps4 Pro 1tb?

Για εμένα, έχει νόημα, μόνο και μόνο επειδή η Sony δεν σου δίνει άλλη επιλογή στο Pro. Εννοείται κάποιος που θέλει οπωσδήποτε 1TB σκληρό, για το δικό του δίλημμα θα συγκρίνει τις 2 κονσόλες του 1TB. Κάποιος όμως που δεν τον νοιάζει η χωρητικότητα και κοιτάει απλά και μόνο την απόδοση, για ποιο λόγο να σκεφτεί ότι δεν είναι "δίκαιη" σύγκριση τιμών?

Να το πάω κι ένα βήμα παραπέρα. Ίσως ήταν στρατηγικό κόλπο να μην συμπεριληφθεί έκδοση 500gb στο Pro? Ώστε να γίνεται σύγκριση τιμής με την αντίστοιχη 1tb Ps4 κονσόλα και όχι με την 500, ώστε να κάνει την αγορά του Pro πιο "βάσιμη" στον καταναλωτή?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...