Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για εξήγησε το λίγο αυτό, δηλαδή δεν θα έπρεπε να ελπίζουμε σε προσφορές/bundles λόγω του ότι ζούμε εδώ; Μήπως θα έπρεπε να έχουμε πρότυπο τη Βραζιλία πχ που το ps έχει 1000 ευρώ;

 

"Προσφορές" σε faceplates και σε κανα δυο παιχνίδια να τις βράσω προσωπικά. Αν εσύ γουστάρεις την κατάσταση όπως έχει γίνει πάω πάσο , για εμένα δυστυχώς είναι Ελλαδιστάν (ελπίζω να μην γίνει και επίσημα μιας και ο όρος τώρα είναι σχεδόν καλαμπούρι) της αρπαγής και της εκμετάλλευσης - βλέπε καπέλο +10ε στο pro γιατί είμαστε large να'ούμε  :fear:

όχι επειδη έχει μπει χαράτσι ΦΠΑ να ούμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για εξήγησε το λίγο αυτό, δηλαδή δεν θα έπρεπε να ελπίζουμε σε προσφορές/bundles λόγω του ότι ζούμε εδώ; Μήπως θα έπρεπε να έχουμε πρότυπο τη Βραζιλία πχ που το ps έχει 1000 ευρώ;

 

"Προσφορές" σε faceplates και σε κανα δυο παιχνίδια να τις βράσω προσωπικά. Αν εσύ γουστάρεις την κατάσταση όπως έχει γίνει πάω πάσο , για εμένα δυστυχώς είναι Ελλαδιστάν (ελπίζω να μην γίνει και επίσημα μιας και ο όρος τώρα είναι σχεδόν καλαμπούρι) της αρπαγής και της εκμετάλλευσης - βλέπε καπέλο +10ε στο pro γιατί είμαστε large να'ούμε  :fear:

Το οτι ειμαστε εδω και 1.5χρονο σε περιοδο capital control οι περισσοτεροι το ξεχνανε,αλλα το προβλημα μας ειναι που δεν μπαινει σε εκπτωση το Ps4 pro. Κυριολεκτικα First world problems που λεμε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι επειδη έχει μπει χαράτσι ΦΠΑ να ούμε;

 

όχι, γιατί αν είχες ΦΠΑ 22-23% νομίζεις θα είχε 399ευρώ;

 

 

@Fulgore

Άρα Ελλαδιστάν, συμφωνείς. 

 

 

Θα ήθελα να διαβάσω την επιστημονική εξήγηση για τα άπειρα slim bundles και γιατί είναι τόσο ουτοπικό πια να ελπίζει κανείς σε pro bundle . 

Εκτός και αν τα slim είναι είδος 1ης ανάγκης και οι εισαγωγές του ελεύθερες  :lol: :lol:  :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι, γιατί αν είχες ΦΠΑ 22-23% νομίζεις θα είχε 399ευρώ;

 

 

@Fulgore

Άρα Ελλαδιστάν, συμφωνείς. 

Το οτι η κατασταση στην χωρα μας ειναι τετοια δεν ειναι κατι για να συμφωνει ή να διαφωνει καποιος. Απλα αυτο που λεω ειναι οτι ειτε βολευομαστε με αυτα που εχουμε εδω,ειτε αγοραζουμε απεξω αν βολευει.

 

Αλλα οχι οτι ειμαστε Ελλαδισταν επειδη το Pro εχει 409ευρω αντι για 399.

Επισης το ξαναλεω υπομονη μεχρι και τον Γεναρη μηπως παιξει κατι αλλο,γιατι ουτε τα bundle του ps4 slim ειναι και τα καλυτερα δυνατα για οποιον δεν του αρεσουν τα ποδοσφαιρακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK έκανα ένα edit από πάνω αλλά ναι συμφωνώ - δεν είμαστε μόνο Ελλαδιστάν για τα +10ε εννοείται μη τρελαθούμε κιόλας. Αυτό είναι ένα από τα άπειρα παράγωγα της χάλια κατάστασης της χώρας , όλα αυτά τα άπειρα μαζεμένα την κάνουν Ελλαδιστάν ... τεσπά δεν έχει νόημα ... it is what it is αλλά οι απαιτήσεις για κάτι καλύτερο δεν πρέπει να σταματάνε ποτέ  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα xbox και τα PS4 Slim δεν τα πιάνουν τα capital controls όλοι το ξέρουν αυτό.

 

Όχι πως πλέον ελπίζω σε προσφορά του Pro αλλά πέρυσι που έπεσε το c-chassis από τα 400 στα 300 η προσφορά έγινε μετά τα Χριστούγεννα στις αλυσίδες και 2-3 μέρες πριν σε σκρουτζομάγαζα. Anyway όσοι περίμεναν για προσφορά δεν έγινε και κάτι το κακό μιας και μιλάμε για ένα μήνα αναμονής σιγά το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελλαδιστάν σίγουρα είμαστε από άποψη υπερφορολόγησης (αν και δεν φτάσαμε επίπεδα Βραζιλίας ακόμα).

 

Η πλάκα είναι ότι το καπέλο +10€ έχει μείνει από την εποχή που είχαμε ΦΠΑ 23%, ενώ η Sony Hellas δίνει προτεινόμενη λιανική €412 (24% ΦΠΑ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK έκανα ένα edit από πάνω αλλά ναι συμφωνώ - δεν είμαστε μόνο Ελλαδιστάν για τα +10ε εννοείται μη τρελαθούμε κιόλας. Αυτό είναι ένα από τα άπειρα παράγωγα της χάλια κατάστασης της χώρας , όλα αυτά τα άπειρα μαζεμένα την κάνουν Ελλαδιστάν ... τεσπά δεν έχει νόημα ... it is what it is αλλά οι απαιτήσεις για κάτι καλύτερο δεν πρέπει να σταματάνε ποτέ  :-)

Εγω παντως βλεπω οτι ακομα και σε συγκριση με αλλες παρομοιες αλυσιδες του εξωτερικου,ιδια πανω κατω bundle εχουν και αυτοι

http://www.mediamarkt.de/de/search.html?storeId=48353&langId=-3&searchProfile=onlineshop&channel=mmdede&searchParams=&path=&query=ps4+slim

 

Και ακομα και σε Amazon Ευρωπαικα που κοιταζα παλι σε καποια ειμασταν φθηνοτεροι σε καποια αλλα πανω κατω στα ιδια, αλλα δεν ειχαμε τις μεγαλες διαφορες.

 

Το μονο προβλημα που εχουμε στην Ελλαδα(εδω και χρονια)ειναι οτι δεν ειναι πιο δραστηρια στις προσφορες τα σκρουτζομαγαζα(αυτα δηλαδη που ειδικευονται στα video games),παρα περιμενουμε μονο απο τις μεγαλες αλυσιδες να βγαλουν τις προσφορες.

Στο εξωτερικο που ειναι και μεγαλυτερη η αγορα και αρα εχουν και μεγαλυτερα εσοδα(μεχρι και studio αναπτυξης φυσικα εχουν πολυ γνωστα)ειναι λογικο που υπαρχουν παραπανω επιλογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Deluxe βασικα καρααξιζει γιατι εχει μεσα και το season pass που χρεωνεται 25ευρω,αρα στην ουσια βγαζει το απλο FF XV στα 37ευρω.

 

Η απλη στα 47δεν αξιζει με την καμια.

 

Ναι και εγώ την deluxe τσίμπησα, από εμπειρία ξέρω ότι σπανια μπαίνει season pass σε sale και το βασικό παιχνίδι στα 37 δύσκολα θα το βρούμε σύντομα. Συν το ότι άμα βάλεις στο πορτοφόλι από το maxplay κερδίζεις και εκεί καμια 8 ευρώ. Πάντως το παιχνίδι ότι έχω παίξει από τις πρώτες 2 ώρες έχοντας δει και brotherhood και kingsglaive μου αρέσει παρα πολύ :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασα το παρακατω καλωδιο hdmi το οποιο ειναι επιχρυσο με ταχυτητα 14,3 gbit/s, εχω την εντυπωση οτι φενεται λιγο καλυτερα απο τo default καλωδιο hdmi που δινει το ps4 το οποιο δεν ειναι επιχρυσο και μαλλον η ταχυτητα του θα ειναι η κλασσικη 10,2 gbit/s, δεν ειμαι σιγουρος βεβαια αλλα εφοσον βγηκε το 2013 θα εχει την παλιοτερη τεχνολογια. το εχει ψαξει καποιος?

 

http://www.public.gr/product/perifereiaka/kalodia-adaptors/hdmi/kalodio-hdmi-monster-mc700hd-1m/prod8160408pp/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Deluxe βασικα καρααξιζει γιατι εχει μεσα και το season pass που χρεωνεται 25ευρω,αρα στην ουσια βγαζει το απλο FF XV στα 37ευρω.

 

Η απλη στα 47δεν αξιζει με την καμια.

Ποιο ξεκαθαρος δεν μπορω να γινω στο παραπανω

 

Επισης καλα νεα για ολους τους κατοχους Ps4(απλου ή Pro) για το επερχομενο Resident Evil 7

http://www.playstationlifestyle.net/2016/12/24/resident-evil-7-graphics-fr-resolution-confirmed/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κάνω μια ερώτηση?

θέλω να πάρω to need for speed το οποίο το έχει στο store στα 19€ και έχει και μια deluxe στα 25€ ποια η διαφορά τους?

και κάτι ακόμα αυτό παίζει μόνο online?

δηλαδή αν δεν έχω internet (π.χ. λόγω βλάβης )δεν παίζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πάρεις το Deluxe καλύτερα.

Λέει τι διαφορές έχει, παίρνεις και μια BMW M3 δώρο. :D

 

Δυστυχώς ναι είναι online (αν και το campaing βρίσκεται εκεί), οπότε ναι χρειάζεται internet συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...