Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαφορα το Pro εχει απο το slim προφανως,αλλα σε 1080P δεν ειναι τοσο εμφανης που να δικαιολογει τα παραπανω ευρω.

 

Επισης μην ξεχνας οτι το Pro κοστιζει 400ευρω.Για βαλε την τιμη του ομως αν αγορασεις και τιποτα αλλο να δεις ποσο θα φτασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και με την εγγύηση τι γίνεται αν πάρω απο αμαζον?βασικά κοιτούσα και αυτό με το driveclub,uncharted 4,the last of us στα 359 ,αλλά αν φτάσω σε αυτό το ποσό γιατί να μην πάρω και το προ?εκεί είναι που κολλάω και δεν ξέρω τι να κάνω.έχει τόσο μεγάλη διαφορά στα γραφικά?Και απο την άλλη λεω ότι η τβ μου είναι 1080 ,όταν με το καλό την αλλαξω σε 4κ ίσως να υπάρχει το 5 που να παίζει και 4κ δισκάκια

Με την συνδρομή τι παίζει?κατεβαζω παιχνίδια τζάμπα ή πληρώνω σε χαμηλότερες τιμές?

Τα παραπανω λεφτα που προ ειναι γιατι εχει πιο δυνατο hardware η κονσολα και αυτο στο μελλον καλως η κακως θα εχει διαφορα..ειδικα σε νεοτερους τιτλους.Καλυτερα textures,περισσοτερα καρε, κτλ ακομη και σε 1080 θα υπαρχει διαφορα αλλα οχι τραγικη.Απο την αλλη η διαφορα χρηματων δεν ειναι λιγη αλλα ειναι υποκειμενικο τι εισαι εσυ διατεθιμενος να κανεις δεν υπαρχει σωστο κ λαθος απλα ζυγισε εσυ τι θες απο την κονσολα.

Αν πας σε προ σιγουρα θα ανεβει κ αλλο το ποσο αν παρεις και 2-3 παιχνιδια ξεχωριστα οποτε σε σχεση με καποιο bundle.. η διαφορα τους ειναι 150 πανω κατω η τα δινεις για πιο δυνατη κονσολα η δεν τα δινεις δεν εχει κατι αλλο παραπανω να αναλυσουμε.

Οσο για την συνδρομη αν και δεν εχω προσωπικη γνωση αλλα απο τα οσα εχω διαβασει ειναι για να παιρνεις πιο φθηνα-προσφορες σε παιχνιδια μεσω του store που εχει και επισης για να μπορεις να παιξεις οσα παιχνιδια εχουν Online.Αν ξεχασα ή ειπα κατι λαθος ας με διορθωσει καποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάθε μήνα έχετε 2 Free games σε ps4/ps3/ps vita, οπότε 24 free games τον χρόνο για την κάθε κονσόλα.

Μην περιμένετε games όπως Uncharted/Last of Us/κτλ. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια και καλες γιορτες!
Θα ηθελα να σας κανω και εγω δυο ερωτησεις.Τα 500 GB ειναι αρκετα ή τελειωνουν γρηγορα; Και επισης αν παρω ενα μεταχειρισμενο παιχνιδι (πχ αγορασω ενα απο τις αγγελιες) θα παιζει και στην δικη μου κονσολα ή θα υπαρχει καποιο προβλημα;
Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορα το Pro εχει απο το slim προφανως,αλλα σε 1080P δεν ειναι τοσο εμφανης που να δικαιολογει τα παραπανω ευρω.

 

Επισης μην ξεχνας οτι το Pro κοστιζει 400ευρω.Για βαλε την τιμη του ομως αν αγορασεις και τιποτα αλλο να δεις ποσο θα φτασει.

πηρα το pro πριν λιγες μερες αφου εδωσα σε φιλο το "απλο". 4k δεν εχω (ακομα) αλλα σε πληροφορω στη 50ρα 1080p ειναι εμφανης η διαφορα σε οσα παιχνιδια το εκμεταλλευονται. επαιξα titanfall 2 και η ποιοτητα της εικονας ειναι το κατι αλλο. δεν υπαρχει ιχνος aliasing, βλεπεις τα textures και ειναι αψεγαδιαστα. βλεπεις επιφανειες (τοιχους κλπ) και ειναι λες και ειναι αληθινα! μου αρεσει τοσο πολυ αυτο που βλεπω που το σκεφτομαι να μην παω σε 4k αν ειναι να εχω τετοια ποιοτητα γραφικων και framerate (που σε 4k λογικα θα ειναι πιο περιορισμενο)

 

επισης αν εχεις σκοπο να αποκτησεις vr (εχω, ενας απο τους λογους που το πηρα) θα δεις βελτιωση και εκει.

Καλησπερα παιδια και καλες γιορτες!

Θα ηθελα να σας κανω και εγω δυο ερωτησεις.Τα 500 GB ειναι αρκετα ή τελειωνουν γρηγορα; Και επισης αν παρω ενα μεταχειρισμενο παιχνιδι (πχ αγορασω ενα απο τις αγγελιες) θα παιζει και στην δικη μου κονσολα ή θα υπαρχει καποιο προβλημα;

Ευχαριστω εκ των προτερων!

δε θα εχεις προβλημα με το μεταχειρισμενο, τα 500γιγα ομως γεμιζουν παρα πολυ γρηγορα. παρε εναν 2tb να κανεις δουλεια, ο seagate που εχει αναφερθει πολλες φορες ειναι η καλυτερη επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα το pro πριν λιγες μερες αφου εδωσα σε φιλο το "απλο". 4k δεν εχω (ακομα) αλλα σε πληροφορω στη 50ρα 1080p ειναι εμφανης η διαφορα σε οσα παιχνιδια το εκμεταλλευονται. επαιξα titanfall 2 και η ποιοτητα της εικονας ειναι το κατι αλλο. δεν υπαρχει ιχνος aliasing, βλεπεις τα textures και ειναι αψεγαδιαστα. βλεπεις επιφανειες (τοιχους κλπ) και ειναι λες και ειναι αληθινα! μου αρεσει τοσο πολυ αυτο που βλεπω που το σκεφτομαι να μην παω σε 4k αν ειναι να εχω τετοια ποιοτητα γραφικων και framerate (που σε 4k λογικα θα ειναι πιο περιορισμενο)

 

Επαιξες το Titanfall 2 στο απλο και στο Pro και ειδες τις παραπανω διαφορες?Δηλαδη στο pro οι επιφανειες ηταν σαν ps2 παιχνιδι και στο pro σαν ps4 Uncharted/The Order?

Οχι τιποτα αλλο αλλα αυτα γραφονται για 1080p οθονη κιολας.Δηλαδη οι κατοχοι 4κ οθονων πρεπει να παιζουν αλλο παιχνιδι αν οι διαφορες ειναι τοσο εντονες στο Pro σε 1080p....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ΝΒΑ 2017 ..η συνέχεια" Έσβησα το παιχνίδι από το δίσκο και κάθε είδος αποθηκευμένου αρχείου και στη μνήμη και το cloud. Ξαναέβαλα από την αρχή το δισκάκι και ξεκίνησε η αντιγραφή στον σκληρό. Μέχρι να το αντιγράψει 100% έπαιζα χωρίς κανένα πρόβλημα και κόλλημα το tutorial. Κατόπιν ζήτησε να κατεβάσει την αναβάθμιση καμιά 7γίγα αν θυμάμαι καλά...το 1.07. Μέχρι να κατέβει έπαιξα καμιά ώρα και παραπάνω χωρίς κανένα πρόβλημα. Με το που εγκαταστάθηκε το 1.07 έκανα επανεκκίνηση και έβαλα να παίξω..σε 2 λεπτά κόλησε το παιχνίδι "πάγωσε" ...έγινε μετά μαύρη η οθόνη..μετά εμφάνισε την παγωμένη εικόνα μέσα από το παιχνίδι που έπαιζα αλλά με μαύρα τετραγωνάκια παντού και μετά πάλι μαύρα σκοτάδια. Σε κανένα άλλο παιχνίδι δεν το έχει κάνει όσες ώρες και να έπαιζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ήρθε η στιγμή να αποκτήσω ενα ps4.Αλλά ποιό?

Το slim στα 250€ ή το pro στα 410€

Η τηλεόραση που έχω είναι 1080

Για πείτε μου την γνώμη σας γιατί πλέον είναι μεγάλη η διαφορά στην τιμή..

Φιλε μου σαν κατοχος Pro και πρωην κατοχος απλου PS4 εχω να σου πω οτι προσωπικα σε 1080 δεν καταλαβαινω τρελες διαφορες. Βεβαια μονο τα Uncharted 4 και Infamous εχω δει και στα 2.

 

Δεν εχω δει τα Last Guardian και FFXV σε απλο. Η συμβουλη μου ειναι, μιας και εγω ενδιαφερομαι για gameplay κυριως και δεν κοιταω γραφικα, να δεις μερικα παιχνιδια και στα 2. Αν εσυ βλεπεις διαφορα παρε το Pro. Αν δεν σου φαινεται σημαντικη παρε το απλο.

 

Στα λεω αυτα γιατι σε αυτη την ερωτηση εδω μεσα θα παρεις απαντησεις απο "σε απλο PS4 τα παιχνιδια ειναι 100 φορες καλυτερα" μεχρι "αν δεν παιζεις παιχνιδια μονο σε Pro κινδυνευεις να τυφλωθεις*". :D

 

Η αληθεια ειναι καπου στην μεση..

 

* την απαντηση αυτη θα την παρεις απο εξεχων μελος που δεν χανει ευκαιρια να μας θυμίζει το ποσα πολλα λεφτα εχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε ενα rebuild database

Διορθωνει πολλα προβληματα ..και τρεχει και πιο γρηγορα το μηχανημα.αν δεν ξερεις πως ρωτα.

τίποτα...έκανα rebuilt..πάλι σε 2 λεπτά παιχνιδιού κόλησε η κονσόλα. αύριο θα δοκιμάσω initialization.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάθε μήνα έχετε 2 Free games σε ps4/ps3/ps vita, οπότε 24 free games τον χρόνο για την κάθε κονσόλα.

Μην περιμένετε games όπως Uncharted/Last of Us/κτλ. :P

Τουλάχιστον 2. (πολλές φορές κάποια είναι cross buy).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξες το Titanfall 2 στο απλο και στο Pro και ειδες τις παραπανω διαφορες?Δηλαδη στο pro οι επιφανειες ηταν σαν ps2 παιχνιδι και στο pro σαν ps4 Uncharted/The Order?

Οχι τιποτα αλλο αλλα αυτα γραφονται για 1080p οθονη κιολας.Δηλαδη οι κατοχοι 4κ οθονων πρεπει να παιζουν αλλο παιχνιδι αν οι διαφορες ειναι τοσο εντονες στο Pro σε 1080p....

επαιζα το titanfall 2 στο απλο, η διαφορα οπως ειπα ειναι οτι ακομα και σε 1080p η εικονα ειναι εμφανως πιο smooth, δε βρισκω ψεγαδι. προφανως δεν ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα που να πεις οτι παιζεις αλλο παιχνιδι, μην υπερβαλλουμε.

αλλα αν στο απλο ηταν εξαιρετικο, στο pro ηταν αψογο. φταιει το super sampling? δε ξερω. αλλα ηταν πολυ ικανοποιητικο.

 

σε αλλα παιχνιδια δεν ειδα καμια διαφορα απολυτως.

 

bottom line, αν σου περισσευουν και θες το καλυτερο, παιρνεις το pro. ειδικα αν εχεις στο πλανο (η εχεις ηδη) 4k τηλεοραση και vr.

 

απο κει και περα, σε 1080p σε καποια παιχνιδια μπορει να δεις βελτιωσεις σε framerate η aliasing, σε αλλα καμια

 

edit δες κ εδω

http://www.gamespot.com/articles/every-ps4-pro-game-that-is-and-isnt-getting-an-upg/1100-6443385/

 

http://www.polygon.com/2016/11/11/13588866/playstation-4-games-that-support-ps4-pro-at-launch-4k-hdr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bottom line, αν σου περισσευουν και θες το καλυτερο, παιρνεις το pro.

 

Το παραπανω δεν ειναι αυτονοητο στα περισσοτερα τεχνολογικα πραγματα ουτως ή αλλως?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...