Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H αγορά Pro λόγω μεγάλης διαφοράς τιμής ~ 160 ευρώ και μη αγοράς 4Κ ΤV απορρίπτεται.

Αναφερόμουν αποκλειστικά σε Slim 500GB

Αν είναι να πάρεις 4Κ φτηνή καλύτερα με τα ίδια λεφτά να πάρεις τηλεόραση στα 1080p. Οι φτηνές 4κ είναι πολύ χάλια σε εικόνα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αγορά Pro λόγω μεγάλης διαφοράς τιμής ~ 160 ευρώ και μη αγοράς 4Κ ΤV απορρίπτεται.

Αναφερόμουν αποκλειστικά σε Slim 500GB

Θεωρώ πως το το Pro είναι η πιο σωστή επιλογή...Γιατί είναι πιο future-proof για κάποιον που δεν έχει PS4. Για κάποιον που ήδη έχει το προσπερνάει. Και δεν ειναι απαραίτητο να έχεις τώρα 4K τηλεόραση γιατί μπορεί να πάρεις σε έναν χρόνο, θα αλλάξεις και το PS4 τότε; Ρητορικό ερώτημα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η samsung σε gaming mode δεν απενεργοποιει motion blur κλπ. Μπορεις βεβαια εσυ να τα απενεργοποιησεις.

Η σωστη ρυθμιση ειναι να βαλεις το HDMI σε PC Mode οπου εκει τα απενεργοποιει ολα τα φιλτρα. Λογω του οτι θα κλεισει το motion blur δεν θα ειναι τοσο smooth η εικονα και λογω αλλων φιλτρων ισως σου φανουν λιγο χειροτερα και τα χρωματα αλλα δν θα εχεις artifacts στην εικονα οπως αυτα που λες και θα μειωθει αρκετα το input lag που τωρα λογικα θα ειναι αρκετο. Στη δικη μου Samsung ειναι εμφανης η διαφορα.

 

PC mode?  Δεν το χω δει καπου στα settings αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PC mode?  Δεν το χω δει καπου στα settings αυτο..

Οταν επιλεγεις τη θυρα hdmi κρατησα πατημενο το κουμπι της επιλογης και σ εμφανιζει μια λιστα σαν να κανεις rename τη θυρα. Εκει επιλεγεις την επιλογη PC

 

http://wololo.net/2015/02/10/how-to-improve-tv-picture-quality-with-ps4-by-dimen363/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν επιλεγεις τη θυρα hdmi κρατησα πατημενο το κουμπι της επιλογης και σ εμφανιζει μια λιστα σαν να κανεις rename τη θυρα. Εκει επιλεγεις την επιλογη PC

 

http://wololo.net/2015/02/10/how-to-improve-tv-picture-quality-with-ps4-by-dimen363/

 

Ωραίος! Θα το δοκιμασω μολις παω σπιτι..

 

Απο αυτα που διαβασα στο link που εβαλες υπαρχουν γενικα 2-3 πραγματακια που μπορεις να κανεις για να βελτιωθει αρκετα η εικονα.. θα τα δοκιμασω να δω αν οντως εχει καμμια διαφορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καινούργια PRO κονσόλα...

Παιχνίδια θα βρεις...

Αν έχεις στο χέρι 200-300€ τα σκας προκαταβολή στον κοτσοβολο και τα υπόλοιπα δώσεις.....

Οτι να ναι πραγματικα....

Αν είναι να πάρεις 4Κ φτηνή καλύτερα με τα ίδια λεφτά να πάρεις τηλεόραση στα 1080p. Οι φτηνές 4κ είναι πολύ χάλια σε εικόνα.

Το εγραψε ξεκαθαρα''μη αγορα'' που σημαινει οτι δεν θα παρει 4κ τηλεοραση,οχι οτι εχει ή θα παρει φθηνη :)

Απο askshop.gr στο Facebook το είδα

Καινούργιο με 1 χρόνο εγγύηση μου είπαν

Αύριο θα το έχω..

Σαν τιμη εναι 70ευρω φθηνοτερα απο τις αλυσιδες αρα προφανως αξιζει,βεβαια το παραπανω ουτε καν το βρισκω απο περιεργεια ουτε ειναι και οτι πιο εμπιστο βεβαια,αρα προσοχη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι να ναι πραγματικα....

Το εγραψε ξεκαθαρα''μη αγορα'' που σημαινει οτι δεν θα παρει 4κ τηλεοραση,οχι οτι εχει ή θα παρει φθηνη :)

Σαν τιμη εναι 70ευρω φθηνοτερα απο τις αλυσιδες αρα προφανως αξιζει,βεβαια το παραπανω ουτε καν το βρισκω απο περιεργεια ουτε ειναι και οτι πιο εμπιστο βεβαια,αρα προσοχη.

To χαζοεψαξα απο περιεργεια δινει στα 279.90 αυτα τα bundle μπειτε στην σελιδα στο φβ να τα δειτε https://www.facebook.com/Askshop.gr/?fref=ts Το μαγαζι λογικα υπαρχει και απο οτι καταλαβαινω ειναι μικρο μαγαζακι στον βολο και επειδη τυχαινει να εχω συγγενεις και γνωστους εκει εχουν κανει like στην σελιδα τους αρα λογικα εχει υποσταση το μαγαζι.Τωρα κατι ασχετο 1 χρονο εγγυηση δινουν στις κονσολες ή 2? Εμενα πιο πολυ αυτο μου εκανε εντυπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1χρονος εγγυηση αντιπροσωπειας δινουν ολοι,οπως και στα μηλοτηλεφωνα.

 

Για τον δευτερον χρονο λογικα πας ο ιδιος την κονσολα στην Cometron για επισκευη. Το λεω γιατι και στο Xbox 1χρονο εγγυηση αντιπροσωπειας δινουν αλλα η MS το εχει επιβεβαιωσει οτι δινει 2 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω γιατι αλλα μου ειχε κατσει στο μυαλο οτι δινουν 2 χρονια στις κονσολες για αυτο μου εκατσε περιεργη η προσφορα οτι να μεν ειναι 280 αλλα με 1 χρονο εγγυηση και υπεθεσα και εγω οτι κατι παιζει πχ ανοιγμενη κονσολα...Αλλα μαλλον το μαγαζι θελει να ξεστοκαρει μιας και μικροτερη κοινωνια ο βολος και ταυτοχρονα χτυπαει τον κωτσοβολο που εχει 3-4 στενα παραδιπλα με αυτην την τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το πρώτο πράγμα που ρώτησα αυτό ήταν,μήπως είναι Μεταχειρισμένη ή έχει επισκευαστεί η κονσόλα?και η απάντηση που πήρα"Γιατί όλοι με ρωταν αυτό πράγμα?..καινούργια είναι με 1 χρόνο εγγύηση και απόδειξη στέλνουμε με αντικαταβολή "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως να τονισω οτι απο ολες τις αλυσιδες μεχρι τις 5του μηνα ο Κωτσοβολος δινει δωροεπιταγες για επομενη αγορα 10ευρω με καθε αγορα 75+ευρω ,αρα βγαινουν φθηνοτερα κονσολα,συνδρομη,παιχνιδια κλπ για οποιον μπορεσει να εκμεταλευτει την εν λογω προσφορα

http://www.kotsovolos.gr/site/promocontent.jsp?cmsid=17012

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...