Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάγκες περίεργα πράγματα τουλάχιστον για εμένα τον άσχετο!!Έχω ένα PS4 2 μήνες παίζω κανονικά όλα τα παιχνίδια. σήμερα δοκίμασα το mortal combat xl.με το που πάω να παίξω μετά από 5 λεπτά Σβήνει η κονσόλα.σαν να τη βγάζεις από τη πρίζα.και αυτό γίνεται συνεχώς ΜΟΝΟ με το συγκεκριμένο παιχνίδι.εχω κάνει update(4.07)καμία βοήθεια;;;; Ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες περίεργα πράγματα τουλάχιστον για εμένα τον άσχετο!!Έχω ένα PS4 2 μήνες παίζω κανονικά όλα τα παιχνίδια. σήμερα δοκίμασα το mortal combat xl.με το που πάω να παίξω μετά από 5 λεπτά Σβήνει η κονσόλα.σαν να τη βγάζεις από τη πρίζα.και αυτό γίνεται συνεχώς ΜΟΝΟ με το συγκεκριμένο παιχνίδι.εχω κάνει update(4.07)καμία βοήθεια;;;; Ευχαριστω!!

 

Κακογραμμένος κώδικας μάλλον:

 

https://www.google.gr/search?q=mortal+kombat+xl+ps4+turns+off&oq=mortal+kombat+xl+ps4+turns+off&aqs=chrome..69i57.4384j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρήκα πουθενά να γράφει ότι έχει γίνει update στο driveclub και πλέον υποστηρίζει HDR. Εάν βρεις κάτι εσύ στείλε μου το link εάν θες. Αλλά ακόμα και update για HDR να έγινε θα έδειχνε το ίδιο πάλι με το απλό μοντέλο αφού και αυτό υποστηρίζει HDR.

Δεν υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στο Pro και το απλό μοντέλο για αυτό το παιχνίδι και για όσα δεν έχουν πάρει patch! To ίδιο ισχύει και για το need for speed που είχες ποστάρει πιο παλιά αλλά για να μην σου χαλάσω το ενθουσιασμό δεν είπα κάτι τότε... 

 ... θες με την λογικη σου να μου πεις οτι τι full hd τι 4κ με hdr  tv Καμια διαφορα ....να παω καλυτεραα σε hd ready λες ?  ΘΕΣ ΝΑ μου πεις οτι το απλο ειναι ισαξια με το pro ok. τελος η κουβεντα εδω. Εχεις 4κ τηλεοραση ? 

Όντως, μεγάλη η δύναμη του placebo... τις προάλλες μίλαγα με ένα παλικάρι σε party chat και μου έλεγε ότι μόνο στο Pro είναι 60 fps το UC4 MP.

 

ΟΚ, το καταλαβαίνω το choice-supportive bias, αλλά μην διαστρεβλώνουμε και την πραγματικότητα! :P

 

Οι εκπτώσεις στα μαγαζιά ξέρει κανείς πότε τελειώνουν;

 

ξερεις κανουν η τηλεορασησ upscaling ...ελα τωρα τρεχεις να δαβαζεις απο google t ειναι αυτο ε ?? 

 

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1469623283. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ... θες με την λογικη σου να μου πεις οτι τι full hd τι 4κ με hdr  tv Καμια διαφορα ....να παω καλυτεραα σε hd ready λες ?  ΘΕΣ ΝΑ μου πεις οτι το απλο ειναι ισαξια με το pro ok. τελος η κουβεντα εδω. Εχεις 4κ τηλεοραση ? 

 

ξερεις κανουν η τηλεορασησ upscaling ...ελα τωρα τρεχεις να δαβαζεις απο google t ειναι αυτο ε ?? 

 

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1469623283. 

Καλησπέρα.

Το ξέρεις ότι upscale θα κάνει και στο απλό PS4 και θα παίζει ακριβώς το ίδιο το Driveclub έτσι?

Δεν κάνει δηλαδή διακρίσεις η τηλεόραση σε ποιο Ps4 θα κάνει upscale. Google it ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ delpro δεν καταλαβαίνω το επιθετικό υφάκι... και άσε σε παρακαλώ τα μαθήματα τεχνολογίας τι είναι το upscale (έχει καμία σχέση με το HDR?)

 

Το link σου btw δεν ανοίγει καν. Εν πάσει περιπτώσει, να το χαίρεσαι το PS4 Pro σου (δεν το λέω ειρωνικά), αλλά διάβασε και τίποτα περί base/Pro mode. Τόσα links έχουν μπει εδώ μέσα.

 

Όχι τίποτα άλλο, αλλά posts σαν το δικό σου δίνουν πάτημα στην PCMR να αρχίσουν την γνωστή καζούρα και δυστυχώς δεν θα έχουν άδικο αυτή την φορά... απλά δεν είναι ωραίο να μας παίρνει όλους η μπάλα!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... θες με την λογικη σου να μου πεις οτι τι full hd τι 4κ με hdr tv Καμια διαφορα ....να παω καλυτεραα σε hd ready λες ? ΘΕΣ ΝΑ μου πεις οτι το απλο ειναι ισαξια με το pro ok. τελος η κουβεντα εδω. Εχεις 4κ τηλεοραση ?

 

ξερεις κανουν η τηλεορασησ upscaling ...ελα τωρα τρεχεις να δαβαζεις απο google t ειναι αυτο ε ??

 

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1469623283.

 

Το απλό PS4 στo Driveclub όπως και στο Need for speed που πόσταρες στο παρελθόν ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ με το Pro. Είτε το βάλεις σε HD Ready είτε σε Full HD είτε σε 4k τηλεόραση από την στιγμή που ΔΕΝ ΕXEI ΒΓΕΙ PATCH για να εκμεταλλεύονται το Pro τα παιχνίδια τρέχουν στο Pro με υποχρονισμένο CPU και GPU . Αυτό δεν το λέω εγώ ή κάποιος άλλος στο φόρουμ αλλά η ΙΔΙΑ Η ΣΟΝΥ και το έxουμε γράψει άπειρες φορές στο φόρουμ. ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ PATCH ΤΡΕΧΟΥΝ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΑΠΛΟ PS4!

Μπορείς να το δεις και μόνος σου στο google δεν είναι μυστικές πληροφορίες αυτό που λέω αλλιώς συνέχισε να ποστάρεις τα ίδια βίντεο και να λες για δύναμη ισάξια με PC των 2000€...

 

Ακόμα περιμένω το link που λέει ότι το Driveclub υποστηρίζει HDR..Αν και κάτι μου λέει ότι εσύ πιστεύεις ότι το HDR δουλεύει αυτόματα σε όλα τα παιχνίδια αρκεί να έχεις την σωστή τηλεόραση..Και επειδή πιάσαμε το HDR φαντάζομαι ξέρεις ότι η τηλεόραση που έχεις είναι στα 8 bit και όχι 10 έτσι;

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε mail με κωδικό για την closed beta του For Honor 26-30 Γενάρη, αλλά επειδή δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ αυτές τις μέρες, αν κάποιος έχει διάθεση και χρόνο να ασχοληθεί (και ίσως να μας πει και καμιά γνώμη μετά), ο κωδικός δικός του:

 

 

3?C?-F3N6-FPHH

?=Q

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...