Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να χαλαρωσουν λιγο οι εντασεις... να πω το ακυρο μου.

Στην Samsung τηλεοραση βαζω ειχα για αρκετο καιρο το hdmi mode στο PC οπως μου ειχαν υποδειξει καποιοι απο εσας εδω..
Παρατηρησα στο TLOU μετα απο καμποσο καιρο που ειχα να το παιξω, οτι σε αυτο το mode τα παντα ειναι θεοσκοτεινα και σε καποια φαση πεφτει ακομα περισσοτερο το φως αυτοματα..
Το γυρισα το mode στο hdmi σε Games Console, και ισορροπησε στο full η φωτεινοτητα και τα χρωματα.. επειτα το εβαλα και σε ειδικη λειτουργια Games που εχει μεσα στα settings και εγινε ακομα πιο καλο.. Ετρεξα επειτα και το Bloodborne και ηταν και αυτο πολυ κομπλε σε σχεση με πριν που ηταν και αυτο θεοσκοτεινο..
Να το αφησω το hdmi mode στο Games Console? Γιατι στο PC mode μονο στο Witcher ειδα βελτιωσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

^ το pc mode είναι μόνο για pc , μη το βάζεις στη κονσόλα - δεν βγάζει output για pc mode (που αν δεν απατώμαι είναι DVI-D standard)

είναι σα να έχεις pc σε τηλεόραση που δεν έχει pc mode στο hdmi: δείχνει μάπα για desktop και δουλείες 

οπότε console = game mode και είσαι κομπλέ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να χαλαρωσουν λιγο οι εντασεις... να πω το ακυρο μου.

Στην Samsung τηλεοραση βαζω ειχα για αρκετο καιρο το hdmi mode στο PC οπως μου ειχαν υποδειξει καποιοι απο εσας εδω..

Παρατηρησα στο TLOU μετα απο καμποσο καιρο που ειχα να το παιξω, οτι σε αυτο το mode τα παντα ειναι θεοσκοτεινα και σε καποια φαση πεφτει ακομα περισσοτερο το φως αυτοματα..

Το γυρισα το mode στο hdmi σε Games Console, και ισορροπησε στο full η φωτεινοτητα και τα χρωματα.. επειτα το εβαλα και σε ειδικη λειτουργια Games που εχει μεσα στα settings και εγινε ακομα πιο καλο.. Ετρεξα επειτα και το Bloodborne και ηταν και αυτο πολυ κομπλε σε σχεση με πριν που ηταν και αυτο θεοσκοτεινο..

Να το αφησω το hdmi mode στο Games Console? Γιατι στο PC mode μονο στο Witcher ειδα βελτιωσεις..

Αν εχει χαμηλοτερο lag το PC mode της TV σου μια ιδεα ειναι να αντιγραψεις τις ρυθμισεις του game mode (brigthness, contrast, gamma, etc) και να τις προσαρμοσεις στο PC mode.

 

Αν και πιστεύω οτι το game mode ειναι φτιαγμενο για χαμηλοτερο lag.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να χαλαρωσουν λιγο οι εντασεις... να πω το ακυρο μου.

Στην Samsung τηλεοραση βαζω ειχα για αρκετο καιρο το hdmi mode στο PC οπως μου ειχαν υποδειξει καποιοι απο εσας εδω..

Παρατηρησα στο TLOU μετα απο καμποσο καιρο που ειχα να το παιξω, οτι σε αυτο το mode τα παντα ειναι θεοσκοτεινα και σε καποια φαση πεφτει ακομα περισσοτερο το φως αυτοματα..

Το γυρισα το mode στο hdmi σε Games Console, και ισορροπησε στο full η φωτεινοτητα και τα χρωματα.. επειτα το εβαλα και σε ειδικη λειτουργια Games που εχει μεσα στα settings και εγινε ακομα πιο καλο.. Ετρεξα επειτα και το Bloodborne και ηταν και αυτο πολυ κομπλε σε σχεση με πριν που ηταν και αυτο θεοσκοτεινο..

Να το αφησω το hdmi mode στο Games Console? Γιατι στο PC mode μονο στο Witcher ειδα βελτιωσεις..

 

 

Έτσι όπως το περιγράφεις ότι πέφτει το φως αυτόματα μου φαίνεται ότι έχεις ενεργοποιημένη κάποια επιλογή όπως high dynamic contrast. Επίσης, ίσως να κοιτούσες εάν πρέπει να βάλεις το RGB από full σε limited στα settings του PS4. Πάντως και σε Games Console να το αφήσεις μια χαρά θα είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δε θα παίξει το ίδιο ακόμα και τα ίδια settings να βάλεις γιατί το chassis της tv το διαχειρίζεται αλλιώς το σήμα και περιμένει και διαφορετικά επίπεδα χρώματος/brightness... βασικά περιμένει τις pcάδικες επιλογές για output και όχι αυτές των κονσολών.

 

Tώρα αν έχει το pc mode λιγότερο lag ή κάτι τέτοιο δε το γνωρίζω γιατί δεν έτυχε στα δικά μου monitor... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις παιδια..

Lag δεν εχω παρατηρησει πουθενα να πω την αληθεια.. Θα το αφησω στο Games Console προς το παρων και βλεπουμε..
Ισως οταν ξαναβαλω το Witcher να το ξανα-αλλαξω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια ειμαι τωρα κανα 2μηνο και τρώγομαι για το ποτε θα παρω το pro.Περασαν Black Friday Χριστούγεννα εκπτώσεις τωρα και ακομα τιποτα σε θεμα τιμής.Ξερω οτι ειναι καινουρια κονσόλα και δύσκολα θα πέσει αλλα εσείς τι προτείνεται να την παρω και να αφησω τα υπόλοιπα ή να περιμενω μηπως και δω φως στον ορίζοντα.Αυτα ευχαριστω για τον χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια ειμαι τωρα κανα 2μηνο και τρώγομαι για το ποτε θα παρω το pro.Περασαν Black Friday Χριστούγεννα εκπτώσεις τωρα και ακομα τιποτα σε θεμα τιμής.Ξερω οτι ειναι καινουρια κονσόλα και δύσκολα θα πέσει αλλα εσείς τι προτείνεται να την παρω και να αφησω τα υπόλοιπα ή να περιμενω μηπως και δω φως στον ορίζοντα.Αυτα ευχαριστω για τον χρονο σας

Σε ενδιαφερει αμεσα καποιο παιχνιδι που τρεχει καλυτερα σε pro? Αν ναι χτυπα το τωρα. Αν οχι περίμενε Μαρτιο που θα βγει και το Horizons.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ενδιαφερει αμεσα καποιο παιχνιδι που τρεχει καλυτερα σε pro? Αν ναι χτυπα το τωρα. Αν οχι περίμενε Μαρτιο που θα βγει και το Horizons.

Με ενδιαφέρει το resi 7 βασικα γιατι το εχω αφήσει στο 4 εγω αχαχαχ και θελω να επανέλθω αλλα δεν ξερω τι να κανω να το παρω τωρα η θα το ρίξουν μετα απο κανα μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια ειμαι τωρα κανα 2μηνο και τρώγομαι για το ποτε θα παρω το pro.Περασαν Black Friday Χριστούγεννα εκπτώσεις τωρα και ακομα τιποτα σε θεμα τιμής.Ξερω οτι ειναι καινουρια κονσόλα και δύσκολα θα πέσει αλλα εσείς τι προτείνεται να την παρω και να αφησω τα υπόλοιπα ή να περιμενω μηπως και δω φως στον ορίζοντα.Αυτα ευχαριστω για τον χρονο σας

Επειδη ακριβως ειναι αγνωστο ποτε θα βγει σε προσφορα και ποσο το pro,θα σε συμβουλευα να το επαιρνες τωρα να τελειωνει το θεμα.

Γιατι και στις εκπτωσεις του Γεναρη αντι να ειναι τουλαχιστον στα ιδια με αυτες των Χριστουγεννων,ανεβασαν τις τιμες των bundle.

 

Παρε την κονσολα να φευγει απο την μεση απο το να καθεσαι και να εισαι καθε μερα στο ψαξιμο για ποτε θα πεσει μερικα ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εβγαινε τωρα bundle ps4 pro+uncharted 4 ας πουμε στα ιδια χρηματα.Τοτε ολοι θα πηγαιναν για το Pro μιας και η χρηματικη διαφορα ειναι μικρη απο τα τωρα bundle του ps4 slim.

Δεν κραζω ομως μονο τα Ελληνικα μαγαζια(οπως κανουν μερικοι συνεχεια τσουβαλιαζοντας τα ολα μαζι),γιατι και στο εξωτερικο αναλογες τιμες εχουν.

https://www.amazon.co.uk/Sony-PlayStation-Bundle-Uncharted-DriveClub/dp/B01M35QSAZ/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1485572610&sr=8-4&keywords=ps4+slim+bundle

http://www.mediamarkt.de/de/product/_playstation-4-konsole-slim-1tb-uncharted-4-driveclub-the-last-of-us-ps4-konsolen-2185469.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fulgore σωστά το έθεσες.."απο τα τώρα bundle του ps4 slim" γιατί μέχρι και πριν την πρωτοχρονιά η διαφορά ήταν 150+ ευρώ με bundle 2-3 παιχνίδια + ps4 slim ενώ το pro σκέτο στα 390-410 ευρώ και το ps4 slim έγινε κυριολεκτικά ανάρπαστο στο εξωτερικό...."ξεστοκάρανε" άπαντες και τώρα προφανώς επανήλθαν σε "φυσιολογικά" επίπεδα τιμών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fulgore σωστά το έθεσες.."απο τα τώρα bundle του ps4 slim" γιατί μέχρι και πριν την πρωτοχρονιά η διαφορά ήταν 150+ ευρώ με bundle 2-3 παιχνίδια + ps4 slim ενώ το pro σκέτο στα 400-410 ευρώ και το ps4 slim έγινε κυριολεκτικά ανάρπαστο στο εξωτερικό...."ξεστοκάρανε" άπαντες και τώρα προφανώς επανήλθαν σε "φυσιολογικά" επίπεδα τιμών.

 

 

Έχεις δίκιο στις γιορτές τα bundles του slim ήταν πολύ καλά. Το pro έκανε κοντά στο 1/6 των πωλήσεων του slim στις γιορτές αλλά όπως και να το δεις και τα 2 πούλησαν πάρα πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πλέον δεν περιμένω Πάσχα και Χριστούγεννα και black friday και άλλα πολλά γ να αγορασω κάτι που θέλω πολύ

 

Το αγοράζω στην πρώτη φορά που θα το δω σε καλή τιμή από καμία έκπτωση και τελειωσε.γιατι πάντα περιμένουμε την καλύτερη τιμή και τελικά απλά περιμένουμε και περιμένουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...