Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Καλησπέρα,
φίλος θέλει να αντικαταστήσει το android box που έχει και το χρησιμοποιεί για να βλέπει ταινίες από εξωτερικό σκληρό δίσκο.
 
Αν πάρει PS4 θα είναι OK (και) για αυτή τη δουλειά;
Θα μπορεί να παίζει όλους τους τύπους αρχείων απο εξωτερικό σκληρό δίσκο (ntfs);
Θα παιζουν αρχεία με dts ήχο, εξωτερικούς υπότιτλους κτλ;
Αν ναι με τον ενσωματομένο player ή υπάρχει κάτι να κατεβάσει στο PS Store;
 
Κάθε συμβουλή δεκτή, ειδικά από άτομα που κάνουν τη παραπάνω χρήση, ωστε να μη το οδηγήσω σε καμμιά "άσκοπη" αγορά
 
Ευχαριστώ

 

οχι, καλυτερα παλι box / apple tv / whatever παρα πσ4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά, θέλω να ρωτήσω κάτι... Αν έχω ένα παιχνίδι ψηφιακά και το σβήσω για να το περάσω από δισκάκι, τα saves από το ψηφιακό ισχύουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, θέλω να ρωτήσω κάτι... Αν έχω ένα παιχνίδι ψηφιακά και το σβήσω για να το περάσω από δισκάκι, τα saves από το ψηφιακό ισχύουν?

Στα περισσότερα παιχνίδια αν είναι ίδιο το region τα save ταιριάζουν από ψηφιακό σε δισκάκι και αντίστροφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρετε τι μου αρέσει στο ps4 συγκριτικά με το pc?  ότι έχει demos

 

να δεις πώς είναι το παιχνίδι ο ίδιος

 

με αφορμή το video που έβλεπα για το prey, κατεβάζω το demo να δω αν μου αρέσει. το ίδιο έκανα και για το nier το ίδιο και για το gravity rush

 

DEMO ΡΕ ΦΙΛΕ, DEMO!!!! 

 

είναι τόσο απλό και αυτονόητο, αλλά δε το κάνουν όλοι και ακόμα και οι ίδιοι δε το κάνουν στο pc. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ναι παίζει πολύ μεγάλο ρόλο

 

Ειδικά αν είναι ένα ακριβό παιχνίδι πρώτα βλέπεις στο youtube τι παίζει,μετά demo και μετά προχωράς στην αγορά του.

 

Τουλάχιστον εγώ ετσι κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι εποχες ps1 που γινομασταν μονο απο τα Demo που βρισκαμε στα τοτε περιοδικα για PS.. Προ-αντιγραμμενων εποχη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εγώ μερικά τα έλιωνα αν δεν είχα τη δυνατότητα να πάρω αμέσως το παιχνίδι 

 

για να δούμε τι θα λέει πάντως και το prey, λένε ότι θα έχει gameplay τύπου bioshock (αν και αυτό μάλλον καλύτερα λόγω γραφικών κτλ θα το έπαιζα στο pc) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτείνω να παρει ένα δυνατό tv boχ με 3gb ram που υπάρχει από Κίνα με 60-70€ και θα είναι οκ.

 

Η αγορά ps4 αφορά αν θελει να παίζει παιχνίδια και τετοια αλλιώς για ταινίες,kodi κτλπ το tv box είναι κομμένο και ραμμένο για τέτοιες δουλειές

 

Yπάρχει κάποιο τόπικ εδώ στο φόρουμ, όπου υπάρχουν προτάσεις για tv box;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

φίλος θέλει να αντικαταστήσει το android box που έχει και το χρησιμοποιεί για να βλέπει ταινίες από εξωτερικό σκληρό δίσκο.

Αν πάρει PS4 θα είναι OK (και) για αυτή τη δουλειά;

Θα μπορεί να παίζει όλους τους τύπους αρχείων απο εξωτερικό σκληρό δίσκο (ntfs);

Θα παιζουν αρχεία με dts ήχο, εξωτερικούς υπότιτλους κτλ;

Αν ναι με τον ενσωματομένο player ή υπάρχει κάτι να κατεβάσει στο PS Store;

Κάθε συμβουλή δεκτή, ειδικά από άτομα που κάνουν τη παραπάνω χρήση, ωστε να μη το οδηγήσω σε καμμιά "άσκοπη" αγορά

Ευχαριστώ

Καλυτερα xbox one υποστηριζει ntfs εξωτερικους, εχει πληθωρα απο media players που κατεβαζουν αυτοματα ελληνικους υποτιτλους κ συντομα θα εχει υποστηριξη και απο το kodi, ολα αυτα που ρωτησες τα εχει το xbox one για το μονο που δεν ειμαι βεβαιος ειναι αμα υποστηριζει dts ηχο. Επισης εχει κ torrent downloader για να κατεβαζει τις ταινιες απευθειας απο την κονσολα χωρις καθε τρεις κ λιγο να συνδεει τον σκληρο δισκο στο pc.

Καλησπέρα,

φίλος θέλει να αντικαταστήσει το android box που έχει και το χρησιμοποιεί για να βλέπει ταινίες από εξωτερικό σκληρό δίσκο.

Αν πάρει PS4 θα είναι OK (και) για αυτή τη δουλειά;

Θα μπορεί να παίζει όλους τους τύπους αρχείων απο εξωτερικό σκληρό δίσκο (ntfs);

Θα παιζουν αρχεία με dts ήχο, εξωτερικούς υπότιτλους κτλ;

Αν ναι με τον ενσωματομένο player ή υπάρχει κάτι να κατεβάσει στο PS Store;

Κάθε συμβουλή δεκτή, ειδικά από άτομα που κάνουν τη παραπάνω χρήση, ωστε να μη το οδηγήσω σε καμμιά "άσκοπη" αγορά

Ευχαριστώ

Καλυτερα xbox one υποστηριζει ntfs εξωτερικους, εχει πληθωρα απο media players που κατεβαζουν αυτοματα ελληνικους υποτιτλους κ συντομα θα εχει υποστηριξη και απο το kodi, ολα αυτα που ρωτησες τα εχει το xbox one για το μονο που δεν ειμαι βεβαιος ειναι αμα υποστηριζει dts ηχο. Επισης εχει κ torrent downloader για να κατεβαζει τις ταινιες απευθειας απο την κονσολα χωρις καθε τρεις κ λιγο να συνδεει τον σκληρο δισκο στο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, το power line δουλεύει μια χαρά!

Καθόλου απώλειες

 

Επιτέλους κανονικό vdsl στο PS4 μου!

 

Ορίστε το καλύτερο μου αποτέλεσμα από speedtest γιατί το benchmark της κονσόλας είναι λίγο πανηγύρι

 

 

20170506_171019_HDR_zps51w6ebc9.jpg

 

Και κατεβάζοντας παιχνίδια έβλεπα κανονικα 5 mb/s αντί για 2 και 3 στη καλύτερη με wifi

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ήταν μεν λίγο αλμυρή η τιμή, αλλά αξίζει πιστεύω ειδικά αν θες να παίξεις και τίποτα online 

 

το θέμα είναι ότι δουλεύει απλά και όμορφα, το βάζεις στη πρίζα και δεν κάνεις κάτι άλλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...