Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά.. ξέρει κανείς αν το "SOMA" έχει κυκλοφορήσει και σε disc ; Στο ps store υπάρχει σαν digital, αλλά δισκάκι δεν βλέπω πουθενά. Επίσης αν το έχει κάποιος ας μου πει εντυπώσεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες δίλημμα...

 

Mass Effect: Andromeda ή Nier: Automata;

 

Και τα δύο σε προσφορά στα 50 ευρώ.

Το mass effect είναι αίσχος, μη δίνεις τα λεφτά σου σε εταιρίες που κάνουν αρπαχτές. Αν θες να σπαταλησεις 80 ώρες κάνοντας τα ίδια πράγματα τότε αγόρασε το. Δε το θάβουν χωρίς λόγο το παιχνίδι
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ONE s η Μ$ έβαλε μέσα το τροφοδοτικό και πάλι δεν ακούγεται τίποτα. Το ps4 slim/pro εξακολουθούν να ακούγονται μια χαρά. 

 

Γενικά σε ποιότητα κατασκευής η M$ δεν πιάνεται, ακόμα και το eject button και το θόρυβο που κάνει το δισκάκι όταν μπαίνει και βγαίνει, έχει χαοτική διαφορά με το ps4 slim/pro. (απλά σαν κονόλα δεν έχει exclusives, που είναι και το βασικό)

 

Το vertical stand της σονυ ειναι το καλύτερο από όλα. Στην ουσία η κονσόλα είναι στον αέρα, όλες της οι επιφάνειες ανοιχτές.

Δεν πιανετε σε ποιοττητα κατασκευης η Microsoft? Σοβαρα τωρα? Γι' αυτο τα πρωτα xbox360  βγαζανε rrod για πλακα?

Απλα ισως μετα απο το τοτε φιασκο της εταιριας με τα τοσα πολλα xbox360 rrod να εβαλε λιγο μυαλο και να κανει λιγο καλυτερες ποιοτικα τις κονσολες τις αλλα οχι και οτι η Microsoft φτιαχνει ποιο ποιοτικες κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφτιαξα αμερικανικο λογαριασμο να αγορασω το the order 1886 που το εχει στα 4 δολαρια.Ολα καλα.

Απλα οποιος φτιαξει αμερικανικο λογαριασμο δεν βαζει διευθυνση μια απο αυτες

http://www.playstationlifestyle.net/2017/03/03/us-playstation-store-sales-tax-in-more-states-on-april-1-2017/

γιατι θα εχει εξτρα χρεωση.Γιαυτο προσοχη παιδια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το mass effect είναι αίσχος, μη δίνεις τα λεφτά σου σε εταιρίες που κάνουν αρπαχτές. Αν θες να σπαταλησεις 80 ώρες κάνοντας τα ίδια πράγματα τότε αγόρασε το. Δε το θάβουν χωρίς λόγο το παιχνίδι

 

Ως fan της πρώτης τριλογίας το ME θα το παίξω όπως και να 'χει κάποια στίγμη, όσο χάλια και να είναι. Τελικά τσίμπησα το Nier, έχω ακούσει τα καλύτερα και από δω αλλά και από φίλους, ειδικά για το story. Άντε τώρα να κατέβουν 50 GB :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιανετε σε ποιοττητα κατασκευης η Microsoft? Σοβαρα τωρα? Γι' αυτο τα πρωτα xbox360 βγαζανε rrod για πλακα?

Απλα ισως μετα απο το τοτε φιασκο της εταιριας με τα τοσα πολλα xbox360 rrod να εβαλε λιγο μυαλο και να κανει λιγο καλυτερες ποιοτικα τις κονσολες τις αλλα οχι και οτι η Microsoft φτιαχνει ποιο ποιοτικες κονσολες.

Εκεί που δε πιάνεται σε τίποτα είναι στη ποιότητα του χειριστηριου

 

Το one δε το έχω ζήσει, το 360 ήταν σκουπίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχει καποιος γνωμη για το 7 dies to die? Οπως εχω αναφερει και πιο παλια γουσταρω απειρα τετοιου ειδους games, αλλα λιγο που κοιταγα στο youtube, τα γραφικα του δεν με εψησαν καθολου.. Βεβαια αν αξιζει σαν game δεν με πειραζει τοσο. Αν γνωριζει καποιος ας πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιανετε σε ποιοττητα κατασκευης η Microsoft? Σοβαρα τωρα? Γι' αυτο τα πρωτα xbox360  βγαζανε rrod για πλακα?

Απλα ισως μετα απο το τοτε φιασκο της εταιριας με τα τοσα πολλα xbox360 rrod να εβαλε λιγο μυαλο και να κανει λιγο καλυτερες ποιοτικα τις κονσολες τις αλλα οχι και οτι η Microsoft φτιαχνει ποιο ποιοτικες κονσολες.

Κάτι μου λέει οτι αναφέρεται συγκεκριμένα στο One. Πάντως στο 360 ηταν ανεπαρκές η ψύκτρα, κατά τ' άλλα μια χαρά ηταν.

Γενικά αν δείς κατασκευές MS, και το πρώτο Xbox πολύ γερό ηταν, σκέτο τούβλο.

 

Επίσης, είναι η μόνη εταιρία που βελτιώνει τα revisions αντί να τα κάνει πιο φθηνιάρικα όπως γίνεται με τις άλλες δύο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορα τις κονσολες που βγαλανε rrod η sony(Ps3 ylod) δεν τις ειχε.

 

Και δεν ξερω αν το θυμασαι αλλα ηταν τοσες πολλες νομιζω η 1 στις 3 κονσολες εβγαζε rrod και γι' αυτο η Microsoft εκανε επεκταση εγγυησης απο 2 σε 3 χρονια.

 

Αυτο πιστευω λεει πολλα για το ποσο δυνατες κατασκευες κανει η Microsoft και η οποιαδηποτε Microsoft.

 

Προς θεου δεν λεει οτι υπαρχει εταιρια που θα βγαλει το τελειο μηχανημα χωρις ουτε ενα να χαλαει.


Εφτιαξα αμερικανικο λογαριασμο να αγορασω το the order 1886 που το εχει στα 4 δολαρια.Ολα καλα.

Απλα οποιος φτιαξει αμερικανικο λογαριασμο δεν βαζει διευθυνση μια απο αυτες

http://www.playstationlifestyle.net/2017/03/03/us-playstation-store-sales-tax-in-more-states-on-april-1-2017/

γιατι θα εχει εξτρα χρεωση.Γιαυτο προσοχη παιδια.

Αν εχουμε ηδη φτιαξει αμερικανικο psn id μπορουμε να του αλλαξουμε χωρα ή οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα, αλλά το PS3 είχε και το θέμα με το drive που έβγαινε off.

Και πάλι, ηταν μία απο τις τρείς κονσόλες της που βιάστηκαν για να προλάβουν το PS3.

Δεν είναι αντιπροσωπευτικό το να λές οτι δεν κάνει καλές κονσόλες βασιζόμενος σε μόνο μία.

Και δεν ακυρώνει το γεγονός οτι τα revisions τα κάνουν πολύ καλύτερα απο το βασικό μοντέλο, οταν όλοι στον συγκεκριμένο χώρο τα κάνουν χειρότερα.

 

Nintendo disagrees. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη θελεις να μου πεις οτι η sony κανει τα revision της χειροτερα απο τα προηγουμενα?

 

Εχει να προτεινει κανεις μια μπαταρια να αλλαξω στο ps4 dualshock 4 με περισσοτερα mah αλλα να ειναι πραγματικα 2000mah οχι απλα ονομαστικα.

Π.χ. αυτες ή αυτες ή αυτες και γιατι?

 

Εννοειτε οτι ρωτησα τους πωλητες του καθε ζευγους μπαταριων και ολοι ειπαν οτι ειναι πραγματικα. Τι θα ελεγαν αλλωστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως για να λεμε και τα καλα, οντως οι πρωτες παρτιδες xbox 360 ηταν αθλιες με ποσοστο αποτυχιας να φτανει και το 50%,αλλα απο support αψογη η ms.Τους επαιρνες τηλεφωνο και την επομενη μερα η ups στην πορτα σου επαιρνε το μηχανημα και σε 15-20 μερες παλι πισω διχως να πληρωσεις τιποτα.Σε αντιθεση με το service της sony που ηταν και ειναι για τα πανηγυρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω, γιατί δεν έχω εξοικειωθεί με το online του ps4 ακόμα, όταν κάποιος λέει ότι created a group, αυτό αφορά κάποια συνομιλία; 


να ρωτήσω, γιατί δεν έχω εξοικειωθεί με το online του ps4 ακόμα, όταν κάποιος λέει ότι created a group, αυτό αφορά κάποια συνομιλία; 

 

Παντως για να λεμε και τα καλα, οντως οι πρωτες παρτιδες xbox 360 ηταν αθλιες με ποσοστο αποτυχιας να φτανει και το 50%,αλλα απο support αψογη η ms.Τους επαιρνες τηλεφωνο και την επομενη μερα η ups στην πορτα σου επαιρνε το μηχανημα και σε 15-20 μερες παλι πισω διχως να πληρωσεις τιποτα.Σε αντιθεση με το service της sony που ηταν και ειναι για τα πανηγυρια.

σωστό αυτό που λες, με μια διόρθωση τα πρώτα 360 χάλαγαν 100% όχι μόνο 50

 

δεν έχω δει κανένα να έμεινε όρθιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη θελεις να μου πεις οτι η sony κανει τα revision της χειροτερα απο τα προηγουμενα?

 

Εχει να προτεινει κανεις μια μπαταρια να αλλαξω στο ps4 dualshock 4 με περισσοτερα mah αλλα να ειναι πραγματικα 2000mah οχι απλα ονομαστικα.

Π.χ. αυτες ή αυτες ή αυτες και γιατι?

 

Εννοειτε οτι ρωτησα τους πωλητες του καθε ζευγους μπαταριων και ολοι ειπαν οτι ειναι πραγματικα. Τι θα ελεγαν αλλωστε.

Πλάκα πρέπει να μου κάνεις τώρα. Slim PS3, έβγαλαν κουμπιά αφής (οταν η MS στο S έβαλε κουμπιά αφής). PS3 superslim οτι χειρότερο κατασκευαστικά. Συγκρίνονται με το fat;

 

Υπάρχει εξωτερική μπαταρία αν θέλεις, που κουμπώνει στο micro-usb. Απλά ίσως να κάνει πιο μεγάλη ζημιά στην εσωτερική καθώς την φορτίζει συνέχεια κατά κάποιον τρόπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...