Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, The_Prodigy είπε

 Ανταποδίδω τις ευχές και εύγε για τις μουσικές σου προτιμήσεις!

Μία ακόμα ερώτηση - συμβουλή το Ps4 είναι με το 500gb τι να κάνω να βάλω έναν 2τερα εσωτερικό ή έναν 2 με 3 τερα εξωτερικό [ κατά προτίμηση 3.5 για να έχει εξωτερικη τροφοδοσία για να μην κατά πονουνται τα usb] 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι ειχαν ριξει την τιμη του ps4 slim & pro 30-50 ευρω αλλα τωρα βλεπω οτι τα μαγαζια συνεχιζουν και πουλανε το ps4pro για 400 ευρω και οχι για 350-360 που το πουλαγανε τις γιορτες.

 

Γιατι συβαινει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, vrwmiaris είπε

Ο θόρυβος με τα pro , έχει να κάνει με το μοντέλο, δεν είναι λαχείο κτλπ.τα νέα που ξεκινούν με 7106 είναι ήσυχα.τα πρώτα άστα να πάνε είναι

Εγω πηγα σε ενα φιλο που ειχε cuh-7100 και ακουγωντανε ο ανεμηστηρας αρκτετα μετα απο 3 ωρες παιχνιδιου και δεν ξερω αν συντονιζε με τα επιπλα του ή οχι αλλα οταν εγκαθιστουσε παιχνιδια ακουγε κατι σαν να τριζει αλλα οταν σηκωνε την κονσολα στον αερα δεν ακουγωταν καθολου αυτο το τριξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Νομιζω οτι ειχαν ριξει την τιμη του ps4 slim & pro 30-50 ευρω αλλα τωρα βλεπω οτι τα μαγαζια συνεχιζουν και πουλανε το ps4pro για 400 ευρω και οχι για 350-360 που το πουλαγανε τις γιορτες.

Γιατι συβαινει αυτο?


Oi τιμές εκεινες ηταν για τις γιορτές, βλέπε : προσφορές ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/24/2017 στις 5:08 ΠΜ, Πανος999 είπε

Να γραψω ενα σεντονι για το NBA 2K18..

Το παιχνιδι φετος ενω ειναι πολυ δυνατο κ εχει πολλα νεα πραγματα,σε κανει να μη θες να τ αγορασεις!(εμενα τουλαχιστν)

Για αρχη,εκανα χθες update κ μολις τελειωνα καθε αγωνα μου εβγαζε σφαλμα,εκλεινε κ ξανα απ τν αρχη..Ενα θεμα υπηρχε κ με το update στο 17,το ιδιο πανω κατω μονο που δν εκλεινε το παιχνιδι..

Μετα,δν ασχολουνται καθολου με το αναβαθμισουν πραγματικα το παιχνιδι..

Πχ δν εχουν βαλει ακομα κ ενα πιο ευκολο επιπεδο απ το pro..Δν υπαρχει περιπτωση να μν τους το εχουν στειλει σαν αιτημα..

Παιζω καριερα κ με το 65 overall που εχω,καταληγω να εχω 8-10 ποντους max,7-8 λαθη κ ποσοστα 25-30%..

Θελει πααρα πολλα vc για να ανεβασεις 1 κουτακι,με αποτελεσμα να σου λεει σκασε λεφτα ν αγορασεις vc..

Αυτα τα λιγα για οποιον ενδιαφερεται να τ αγορασει..Θα δοκιμασω κ το nba live να δω τι παιζει..

Exeις δικιο μου φιλε για το NBA 2K18.Θελει σε ολα λεφτα.Και ειδικα το My Career παρα ειναι δυσκολο...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/1/2018 στις 1:31 ΜΜ, xelidoni είπε

Μία ακόμα ερώτηση - συμβουλή το Ps4 είναι με το 500gb τι να κάνω να βάλω έναν 2τερα εσωτερικό ή έναν 2 με 3 τερα εξωτερικό [ κατά προτίμηση 3.5 για να έχει εξωτερικη τροφοδοσία για να μην κατά πονουνται τα usb] 

Δεν καταπονειται το USB.

Η τσεπη σου καταπονειται και το "πιπουλο" που θα ξεσκονιζει εξτρα κουτακια και καλωδιακια.

Παρε οτι γουσταρεις εσυ. Ετσι κι αλλιως, πανω/κατω την ιδια ταχυτητα θα παρεις κι απο τα 2.

Εγω θα προτιμουσα τον εσωτερικο. Λιγοτερες πιθανοτητες να γινει ατυχημα και να κλαις το δισκο σου.

Αλλα δεν ειμαι "Εσυ". Ουτε εσυ " εγω". (Τι εγραψα ο μουστης?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο 2 χρονια+ αποχαιρετησε το 1ο dualshock, αν και ψιλοσπαστικα γτ το προσεχα παρα το ατελειωτο καψιμο το αριστερο joystick κανει σαν τρελο, ουτε μπαταρια προβλημα ουτε τιποτα, μεγαλη ξενερα γτ περιμενα την μπαταρια να με αφησει πρωτη :angry: αρχισα να χρησιμοποιω επιτελους το v2 που πηρα περσι σε κοκκινακι, διαφορες δεν ειδα τρελες, παρα το καλυτερο κρατημα να το πω, τα υπολοιπα ειναι ιδια

 

μακαρι να ειχαμε επιλογη εδω στας ευρωπας για custom made controllers οπως τα scuf και τα υπολοιπα, μας αφησανε με το nacon που ειναι τραγικο απλα, το ειχα για 5 μερες και το εδωσα σουτ, και το razer raiju που με τετοια τιμη παιρνω 2 scuf απο americas + ταχυδρομικα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Le Perv είπε

Δεν καταπονειται το USB.

Η τσεπη σου καταπονειται και το "πιπουλο" που θα ξεσκονιζει εξτρα κουτακια και καλωδιακια.

Παρε οτι γουσταρεις εσυ. Ετσι κι αλλιως, πανω/κατω την ιδια ταχυτητα θα παρεις κι απο τα 2.

Εγω θα προτιμουσα τον εσωτερικο. Λιγοτερες πιθανοτητες να γινει ατυχημα και να κλαις το δισκο σου.

Αλλα δεν ειμαι "Εσυ". Ουτε εσυ " εγω". (Τι εγραψα ο μουστης?)

Υπάρχει κάποιο αντίστοιχο benchmark με αυτό για τους εσωτερικούς δίσκους που έβαλε ο @Fulgore?

Όντως σαν ταχύτητα εσωτερικός ή εξωτερικός είναι το ίδιο πράγμα? Και εξωτερικός 2 1/2 με 3 1/2 δεν έχει διαφορά στην ταχύτητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Ξέρει κανείς τι διαφορά έχει το D από το  E chassis;

Επίσης διάβασα ότι τώρα τα παιχνίδια εγκαθίστανται στον σκληρό, ισχύει κάτι τέτοιο; Δεν θα γεμίζουν γρήγορα τα 500 GB;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, najinblue3 είπε

μακαρι να ειχαμε επιλογη εδω στας ευρωπας για custom made controllers οπως τα scuf

Τι εννοεις με το παραπανω δεν καταλαβα.Εγω αλλα βλεπω εδω https://scufgaming.com/eu/contact-us

1 ώρα πριν, geram είπε

Ξέρει κανείς τι διαφορά έχει το D από το  E chassis;

Επίσης διάβασα ότι τώρα τα παιχνίδια εγκαθίστανται στον σκληρό, ισχύει κάτι τέτοιο; Δεν θα γεμίζουν γρήγορα τα 500 GB;

To E Chassis ειναι απλα το νεοτερο μοντελο του Slim.

Επισης ισχυει οτι πλεον τα παιχνιδια σου πιανουν ενα αρκετα μεγαλο ποσο στον σκληρο δισκο(οχι ολα το ιδιο)και καποια με τα updates φτανουν μεχρι και τα 70-80gb ξερω γω.

Οσο για το δευτερο που γραφεις αν μαζευεις πολλα παιχνιδια μεσα και δεν τα σβηνεις ναι θα γεμισουν γρηγορα.Βεβαια πλεον εχεις την επιλογη της συνδεσης εξωτερικου σκληρου δισκου με το Ps4 ή φυσικα να αγορασεις ή να βαλεις(αν εχεις ηδη)ενα μεγαλυτερο δισκο(και ισως και γρηγοροτερο για καλυτερο loading).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κακο με το ευρωπαικο store ειναι οτι το support ειναι για μπουνιδια, για τοσα λεφτα χωρις τα ταχυδρομικα που ειναι παρα πολυ τσουχτερα, το controller θα πρεπει να βρεις ακρη με americas αν παθει κατι, ημουν πολυ κοντα στο να παρω scuf αλλα οτι χαλανε πολυ ευκολα και το κακο support τα ξεχασα

υπαρχουν και αλλες μαρκες που πουλανε αποκλειστικα στην αμερικη, και με πολυ χαμηλοτερη τιμη, η sharq ειναι πολυ καλη και με καλυτερη ποιοτητα

εμεις εδω εχουμε τα official licensed raiju και το nacon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O σκληρός του ps4 (1tb) έχει σχεδόν γεμίσει

Να βάλω αυτόν τον εξωτερικό που έχω (ολοκαίνουργιο.σφραγισμενο) 

https://www.skroutz.gr/s/8535770/Freecom-mHDD-Slim-1TB.html

 

Η να πάρω απευθείας έναν εσωτερικό σκληρό 2tb ;;

 

Θα έχω θέματα με ταχύτητα αν βάλω εξωτερικό σκληρο; Και γενικά καλύτερα μεγαλύτερο εσωτερικό ή να βάλω απευθείας τον εξωτερικό που μου είναι και πιο εύκολο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stelios18120 είπε

O σκληρός του ps4 (1tb) έχει σχεδόν γεμίσει

Να βάλω αυτόν τον εξωτερικό που έχω (ολοκαίνουργιο.σφραγισμενο) 

https://www.skroutz.gr/s/8535770/Freecom-mHDD-Slim-1TB.html

Η να πάρω απευθείας έναν εσωτερικό σκληρό 2tb ;;

Θα έχω θέματα με ταχύτητα αν βάλω εξωτερικό σκληρο; Και γενικά καλύτερα μεγαλύτερο εσωτερικό ή να βάλω απευθείας τον εξωτερικό που μου είναι και πιο εύκολο;

Αν χρησιμοποιησεις τον σκληρο δισκο που εχεις σου μενουν στην τσεπη αρκετα χρηματα αφου δεν θα αγορασεις 2tb σκληρο δισκο. Ειναι καθαρα χρηματικο το θεμα και εσυ θα κρινεις τι σε βολευει/συμφερει περισσοτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Αν χρησιμοποιησεις τον σκληρο δισκο που εχεις σου μενουν στην τσεπη αρκετα χρηματα αφου δεν θα αγορασεις 2tb σκληρο δισκο. Ειναι καθαρα χρηματικο το θεμα και εσυ θα κρινεις τι σε βολευει/συμφερει περισσοτερο.

δεν θα εχω θεμα με ταχυτητα επειδή είναι εξωτερικος ετσι? ουτε καποιο μειον σε σχεση με το να βαλω μεσα έναν μεγαλο εσωτερικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...