Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν πάμε απο 512ραμ σε 4gb και απο κάρτα γραφικών του 2006 σε του 2010-2011 τότε μια χαρά άλμα θα έχουμε και τα παιχνίδια στο τέλος της επόμενης γενιάς παίζει να φαίνονται όπως οι ταινίες της pixar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν πάμε απο 512ραμ σε 4gb και απο κάρτα γραφικών του 2006 σε του 2010-2011 τότε μια χαρά άλμα θα έχουμε και τα παιχνίδια στο τέλος της επόμενης γενιάς παίζει να φαίνονται όπως οι ταινίες της pixar

 

Σε 4gb χλωμό το κόβω αν βγουν νωρίτερα..ειδικά για MS το κόβω πολύ χλωμό.

Γνώμη μου είναι πως δε θα δούμε τόσο μεγάλο άλμα όπως είδαμε στην προηγούμενη γενιά, ειδικά μετά το φιάσκο με το ps3 και επίσης φαίνεται πως και οι 3 κατασκευαστές θα πάνε σε κάρτα γραφικών από AMD, οπότε εμένα αυτό μου λέει πως θέλουν κατά κάποιο τρόπο να ενοποιήσουν όσο γίνεται το hardware και να έχουν πιο εύκολα ports από τη μία κονσόλα στην άλλη.

Επίσης, αν απ΄ ό,τι φαίνεται πάει και η sony σε AMD, τότε ακόμα και οι μικρές ελπίδες που έχουν κάποιοι να είναι το ps4 συμβατό προς τα πίσω με το ps3, αυτό δε φαίνεται πιθανό ενδεχόμενο.

 

H μόνη ελπίδα που δίνω στο ps4 να είναι αρκετά πιο δυνατό από τον ανταγωνισμό είναι να ανακοινωθεί το 2013 και να βγει το 2014.

Αλλά τότε θα έχει μείνει πίσω η sony όπως την προηγούμενη γενιά και δε νομίζω να θέλει να επαναλάβει το ίδιο λάθος.

Αν και με το psvita εμένα μου δείχνει πως δεν έχει μάθει από τα λάθη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν και με το psvita εμένα μου δείχνει πως δεν έχει μάθει από τα λάθη της.

 

wtf?

 

o κλασικος Cortan:p.Sony=μηχανηματα του διαολου.Διαφωνω στα παντα παλι,οποτε δεν εχει νοημα να ποσταρω την αποψη μου.Θα μου παρει χρονο.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wtf?

 

o κλασικος Cortan:p.Sony=μηχανηματα του διαολου.Διαφωνω στα παντα παλι,οποτε δεν εχει νοημα να ποσταρω την αποψη μου.Θα μου παρει χρονο.:P

 

Έχει εν μέρη δίκιο ο cortan γιατί η Sony δεν μαθαίνει από τα λάθη της και δεν έβαλε backwards compability στο ps vita.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει εν μέρη δίκιο ο cortan γιατί η Sony δεν μαθαίνει από τα λάθη της και δεν έβαλε backwards compability στο ps vita.

 

Ναι οκ αν πιασουμε 1 που δεν εκανε απο τα 100.000 πραγματα που μπορουσε να κανει και εκανε,ναι εν μερη θα εχει δικιο.Εγω βλεπω μια συσκευη που εχει αποθεωθει στα reviews για το potential.

Θα πω κατι που ελεγα και στο παρελθον συχνα.Αν θελω μεσα σε 5 γραμμες βγαζω και το ps2 πατατα της 100ετιας.Προφανως και καμια κονσολα/φορητο δεν ειναι τελεια.Το θεμα ειναι οτι για το psvita δεν μπορεις να βγαλεις το γενικο συμπερασμα

''Αν και με το psvita εμένα μου δείχνει πως δεν έχει μάθει από τα λάθη της''.

Ειναι απλα λαθος.

Δειχνει οτι εκτος απο επαφη με το μηχανημα(που δεδομενα δεν υπαρχει),απουσιαζει και η ενημερωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ αν πιασουμε 1 που δεν εκανε απο τα 100.000 πραγματα που μπορουσε να κανει και εκανε,ναι εν μερη θα εχει δικιο.Εγω βλεπω μια συσκευη που εχει αποθεωθει στα reviews για το potential.

Θα πω κατι που ελεγα και στο παρελθον συχνα.Αν θελω μεσα σε 5 γραμμες βγαζω και το ps2 πατατα της 100ετιας.Προφανως και καμια κονσολα/φορητο δεν ειναι τελεια.Το θεμα ειναι οτι για το psvita δεν μπορεις να βγαλεις το γενικο συμπερασμα

''Αν και με το psvita εμένα μου δείχνει πως δεν έχει μάθει από τα λάθη της''.

Ειναι απλα λαθος.

Δειχνει οτι εκτος απο επαφη με το μηχανημα(που δεδομενα δεν υπαρχει),απουσιαζει και η ενημερωση.

 

To Backwards compability είναι πολύ σημαντικό. Αλλά δεν λέω και εγώ την έχω ερωτευτεί αυτήν την κονσόλα! Αλλά είναι πανάκριβη! :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Backwards compability είναι πολύ σημαντικό. Αλλά δεν λέω και εγώ την έχω ερωτευτεί αυτήν την κονσόλα! Αλλά είναι πανάκριβη! :eek:

 

Σιγουρα δεν ειναι κατι θετικο να μην υπαρχει αμεσο BC με τα UMD,αλλα εξαρταται απο το τι ζηταει ο καθενας

1)Αν δεν εχεις παιχνιδια του psp,δεν σε νοιαζει.

2)Αν εχεις παιχνιδια του psp και δεν σε ενδιαφερει να τα παιξεις στο vita παλι δεν σε νοιαζει.

3)Aν εχεις μονο παιχνιδια που τα εχεις κατεβασει και παλι δεν σε νοιαζει.

Και στις 3 περιπτωσεις αν θελεις να παιξεις παιχνιδια( ή κι αλλα παιχνιδια) του psp τα αγοραζεις απο το store.

 

 

4)Αν ομως εχεις παιχνιδια του psp(UMD,γιατι αυτα που εχεις κατεβασει τα παιζει) και σε ενδιαφερει να τα παιζεις στο vita,τοτε σε νοιαζει.

 

Πολλοι γκρινιαζουν απλα για να γκρινιαξουν γιατι ανηκουν σε μια ή σε καποιες απο τις πρωτες 3 κατηγοριες (νομιζω οτι και ο cortan εκει ανηκει:P).

O 4oς μπορει να γκρινιαξει οσο θελει.:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μόνη ελπίδα που δίνω στο ps4 να είναι αρκετά πιο δυνατό από τον ανταγωνισμό είναι να ανακοινωθεί το 2013 και να βγει το 2014.

Αλλά τότε θα έχει μείνει πίσω η sony όπως την προηγούμενη γενιά και δε νομίζω να θέλει να επαναλάβει το ίδιο λάθος.

Αν και με το psvita εμένα μου δείχνει πως δεν έχει μάθει από τα λάθη της.

 

Πρέπει να διαβάζεις όλη την πρόταση πριν αρχίζεις να τρελαίνεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να διαβάζεις όλη την πρόταση πριν αρχίζεις να τρελαίνεσαι.

 

Ολο το ειχα διαβασει,δεν απαντησα σε αυτο ομως στο προηγουμενο ποστ μου.

Προφανως δεν ειχες παρακολουθησει παλαιοτερες συζητησεις για το BC και την αποψη του Cortan.

 

Δεν τρελαινομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν κάθομαι να παρακολουθώ τους διαξιφισμούς (πςςς, τι είπα τώρα) σας.

Σε αυτό όμως έχει δίκιο.

 

Το potential κάθε συσκεύης δεν λέει τίποτα.

Στα φορητά η Nintendo έχει κατατροπώσει οτιδήποτε υπήρχε εκεί έξω με διπλάσιο potential από τις συσκεύες της.

Αν βγεί 1,5 με 2 χρόνια αργότερα από τους ανταγωνιστές πάλι με ports θα τη βγάλει και ας έχει όση δύναμη θέλει. Η με παιχνίδια που θα κόβονται στο σχεδιασμό για να παίζουν και στις άλλες κονσόλες. (FF13 Anyone?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν κάθομαι να παρακολουθώ τους διαξιφισμούς (πςςς, τι είπα τώρα) σας.

Σε αυτό όμως έχει δίκιο.

 

Το potential κάθε συσκεύης δεν λέει τίποτα.

Στα φορητά η Nintendo έχει κατατροπώσει οτιδήποτε υπήρχε εκεί έξω με διπλάσιο potential από τις συσκεύες της.

Αν βγεί 1,5 με 2 χρόνια αργότερα από τους ανταγωνιστές πάλι με ports θα τη βγάλει και ας έχει όση δύναμη θέλει. Η με παιχνίδια που θα κόβονται στο σχεδιασμό για να παίζουν και στις άλλες κονσόλες. (FF13 Anyone?)

 

Μα δεν το πηγα σε vs.

 

Το οτι ηταν πολυ καλο το ds δεν αλλαζει το γεγονος οτι ειδικα προς το τελος της ζωης του ηταν καλο και το psp.

Εγω απλα ειμαι υπερ μιας συσκευης με potential,γιατι αν πετυχει θα δουμε και καλυτερα πραγματα γενικοτερα.Βεβαια οπως ειχα ξαναγραψει εχει πιο δυσκολο εργο το psvita απο το 3ds.

 

Tωρα για το ps4 συμφωνω με αυτο που λες.Οτι και να βαλει στο 4,θα περιοριζεται απο τον ανταγωνισμο,αλλα τουλαχιστον να μην συμβαινει αυτο που ειδαμε με το ps3.Δλδ οχι μονο περιοριζοταν,αλλα βλεπαμε και τις περισσοτερες φορες χειροτερες εκδοσεις,διοτι στο ps3 θα επρεπε(για να δουμε διαφορά) να ξεκινησει το καθε παιχνιδι να δημιουργειται με εντελως διαφορετικη λογικη.Κατι που δεν ειδαμε ποτε σε multiplatform games τελικα.

 

Για το vita ειναι αστειο να λεμε οτι δεν εχει μαθει απο τα λαθη της η sony,διοτι εχει μεσα τα παντα.Ειναι απλα η καλυτερη φορητη ever σε δυνατοτητες.Δεν μπορεις να πεις το ιδιο και για το 3ds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοπεύει κανείς να πάρει το PS4 launch εδώ μέσα; Ειδικά αν κοστίζει 600+ € όπως το PS3...

 

Με τίποτα. Ας ξαναβγάλουν κονσόλα με 600+ € και δεν πρόκειται να δούνε φράγκο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοπεύει κανείς να πάρει το PS4 launch εδώ μέσα; Ειδικά αν κοστίζει 600+ € όπως το PS3...

ειναι πολλοι που θα πανε να αγορασουνε το ps4 εστω και μετα απο 1-2 μηνες της κυκλοφοριας του!!!

το ιδιο ειχε γινει και με το ps3!!

εγω προσωπικα τοσα λεφτα για παιχνιδομηχανη δεν τα δινω!

εκανα υπομονη τοσα χρονια για να παρω το ps3 γτ η τιμη του ηταν στα υψη και καταφερα και το πηρα τον περασμενο σεπτεμβρη στα 260Ε (σκετο, χωρις εξτρα) και παλι πολλα λεφτα για 5 χρονια μετα την κυκλοφορια του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολλοι που θα πανε να αγορασουνε το ps4 εστω και μετα απο 1-2 μηνες της κυκλοφοριας του!!!

το ιδιο ειχε γινει και με το ps3!!

εγω προσωπικα τοσα λεφτα για παιχνιδομηχανη δεν τα δινω!

εκανα υπομονη τοσα χρονια για να παρω το ps3 γτ η τιμη του ηταν στα υψη και καταφερα και το πηρα τον περασμενο σεπτεμβρη στα 260Ε (σκετο, χωρις εξτρα) και παλι πολλα λεφτα για 5 χρονια μετα την κυκλοφορια του!

 

Συμφωνώ απολύτως. H υψηλότερη τιμή θα πρέπει να είναι τα 350€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...