Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια ξερουμε τιποτα αν υποστηρίζει εξωτερικες καρτες ηχου το ps4 . Κατι ειχα ακουσει πριν μηνες οτι μπορει να υποστιριζει . Εχει ανακοινωθει τιποτα ; Googlara αλλα δεν βρηκα κατι .

 

Πριν την κυκλοφορία όλοι ήταν καλοί στα λόγια... μετά όμως χωλαίνουν στη πράξη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωριζω και δεν νομιζω κι'ολας να υπαρχει τετοια περιπτωση .

 

Σε τι θα χρησιμευε κατι τετοιο ? 

βασικά ήθελα να συνδέσω μια sound blaster μαζί με τα Link.png Site: ακουστικά μου γι αυτό είχα απορία  . Μπήκα στην sound blaster και κοίταξα αν θα είναι συμβατά με το ps4 και έγραφε ότι εργάζονται πάνω σε αυτό αυτήν την στιγμή . Το θεωρώ πολύ σημαντικό πλεονέκτημα να υποστηρίζει εξωτερικές κάρτες ήχου για όσους έχουν 3D ακουστικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά ήθελα να συνδέσω μια sound blaster μαζί με τα Link.png Site: ακουστικά μου γι αυτό είχα απορία  . Μπήκα στην sound blaster και κοίταξα αν θα είναι συμβατά με το ps4 και έγραφε ότι εργάζονται πάνω σε αυτό αυτήν την στιγμή . Το θεωρώ πολύ σημαντικό πλεονέκτημα να υποστηρίζει εξωτερικές κάρτες ήχου για όσους έχουν 3D ακουστικά 

Ζητας πραγματα που ειναι κυριως για το Pc Και οχι για κονσολα :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μένα και μετά τα προβλήματα που επίσης έχουν αναφερθεί στο One (με το drive), η θέση μου παραμένει περιμένετε τουλάχιστον 6 μήνες μετά το Launch για να αγοράσετε νέα κονσόλα με ιδανικό χρόνο απόκτησης να θεωρώ το διάστημα 12 με 18 μήνες από το launch, αν θέλετε να αποφύγετε τα πρώτα προβλήματα που θα παρουσιαστούν.

Χμμμ, να περιμένει κάποιος 1.5 χρόνο ακόμη για να πάρει κονσόλα, μη τύχει και η πρώτη γενιά έχει πρόβλημα. Μάλιστα, σε όλα τα τεχνολογικά προϊόντα που παιρνεις , έτσι κάνεις; πχ μόλις βγει το νέο κινητό, εσύ παίρνεις το προηγούμενο.

Επεξ/σία από marios_geo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ, να περιμένει κάποιος 1.5 χρόνο ακόμη για να πάρει κονσόλα, μη τύχει και η πρώτη γενιά έχει πρόβλημα. Μάλιστα, σε όλα τα τεχνολογικά προϊόντα που περνεις , έτσι κάνεις; πχ μόλις βγει το νέο κινητό, εσύ παίρνεις το προηγούμενο.

 

Προσωπικά το κάνω, όχι βέβαια σε τόσο μεγάλο διάστημα αλλά για κινητά αφήνω να περάσει τουλάχιστον μισός χρόνος. Γι αυτό άλλωστε και ποτέ δεν προέκυψε πρόβλημα σε κινητό μου τη στιγμή που σε άλλους προέκυψε.

Όσον αφορά τις κονσόλες πάντα τις έπαιρνα περίπου ένα χρόνο μετά κυρίως για να πέσει η τιμή τους αλλά και να κυκλοφορήσουν περισσότεροι τίτλοι. Αυτό βέβαια είναι προσωπική επιλογή του καθενός, δεν υπάρχει δηλαδή κανόνας για το πότε θα πρέπει να αγοράσεις κάτι. Θα έλεγα πως ποιο πολύ είναι ψυχολογικό :P το όλο θέμα, υπάρχουν αυτοί που νιώθουν καλά με το να πάρουν πρώτοι κάτι νέο και αυτοί που δεν τους νοιάζει και τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ να περιμένεις να πέσει η τιμή είναι άλλο θέμα αυτό.

 

Off topic, πιστεύεις ότι όταν πχ βγει ένα τηλέφωνο, κάνουν αλλαγές στην διάρκεια ζωής του; Μάλλον όχι, βγάζουν νέο μοντέλο και πάλι θα περιμένεις διορθώσεις...

 

Παιδιά, οι κονσόλες είναι σχετικά φτηνές. Αν μπορεί κάποιος να πληρώσει, ας πάρει τώρα. Και στα 2 χρόνια να σου χαλάσει, θα έχεις αλλάξει μέχρι τότε 10 κινητά. Δεν γίνεται οικονομία έτσι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα παραγγελία το ps4 από το plaisio . Υποτίθεται περιμένουν νέα παραλαβή τον φεβρουαριο πως γίνετε να μου λέει στην εξέλιξη παραγγελίας ότι θα το παραλάβω σε 4 μέρες . Κάτι δεν μου αρέσει σε όλο αυτό . μήπως είναι ανακατασκευσμενη  . Περιμένει κανένας παραλαβή αυτές τις μέρες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε η cometron δεν εχει ακομη ανακατασκευασμενα...δεν νομιζω απλα ειναι τυπικο στην παραγγελια η αναμενομενη ημερομηνια παραδοσης...λογικα στην περιπτωση σου δεν θα ισχυει το σε 4 μερες αφου σε ενημερωσαν για φεβρουαριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε η cometron δεν εχει ακομη ανακατασκευασμενα...δεν νομιζω απλα ειναι τυπικο στην παραγγελια η αναμενομενη ημερομηνια παραδοσης...λογικα στην περιπτωση σου δεν θα ισχυει το σε 4 μερες αφου σε ενημερωσαν για φεβρουαριο.

μακάρι γιατί δεν τα έχω τα λεφτά ακόμη .περιμένω να πληρωθώ αυτές τις μέρες . μην μου σκάσουν τόσο νωρίς και δεν έχω μια πάνω μου. thx πάντως . Μάλλον θα πάρω τηλ για να μάθω στα σίγουρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οντως δεν βγαζει νοημα προφανος εννοει usb headset (αυτα εχουν και καρτες ηχου μεσα οποτε θα μπορουσες να τα πεις και usb soundcards i guess)

εγω παντος ειχα ενα microsoft (the irony) που καθοταν στην ακρη απο παλια το οποιο μια χαρα το ειδε το ps4

εν αντιθεσει με το xbox μου που δεν το υποστηριζει καν γιατι κακα τα ψεματα αυτο που εχει μεσα δεν ειναι για τιποτα :P

ειναι οντως καλη φαση για οταν θες voice chat στα παιχνιδια η με κανενα φιλο μεσο party

αν και προσωπικα οταν θελω gaming χωρις voice κουμπωνω τα sennheiser hd25-ii μου πανω στο ds4 B)

Επεξ/σία από spacecowboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι τωρα παιχνιδι αυτο να δωσεις στον αλλον που αγορασε next gen μηχανακι?

και περαν αυτου τσεκαρω το store καθε μερα 1 παιχνιδι εδω και 20+ μερες δεν εχει βαλει (τα τελευταια ηταν κατι "free" φλιμπερακια)

ενταξει ηταν αρχη δεν ειχαν παιχνιδια το κανανε rush αλλα εδω μiλαμε δεν κανουν add ουτε indies ενα μηνα τωρα...they need to step up their game...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...