Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι games εχεις ρε τρελε και βαρεθηκες ?

 

αυτο το μηνα εχουμε το operation broken eagle για το dr3, και το tomb raider (και ps4 αυτο)

φεβρουαριο plants versus zombies garden warfare, ενω σκανε και rayman και thief (και ps4 αυτα τα δυο)

ενω αρχες μαρτιου σκαει titanfall, οποτε δεν γραφω αλλα για μαρτιο lol

 

Βέβαια, πρακτικά αυτά τα παιχνίδια που λες βγαίνουν τον επόμενο μήνα από αυτούς που λένε/λες. Ολα την τελευταία μέρα του μήνα κυκλοφορούν όσα είναι Ιανουάριο και Φεβρουάριο (τα μεγάλα, δηλαδή, TR, Thief και Driveclub). Και τα άλλα είναι στο τελευταίο τέταρτο του Μαρτίου, αν δεν κάνω λάθος. 

 

Λεπτομέρεια, απλώς λέω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι λιωνω με fifa14 στο ps4 και νιωθω μια χαρα που την πηρα την κονσολα. Δεν χρειαζεται να εχεις 100 τιτλους για να πορωθεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι δεν εχω κατεβασει ουτε καν το demo του fifa14 τοσο αδιαφορο μου ειναι...

αλλα σε χαιρομαι ειλικρινα που βρηκες κατι να γουσταρεις πραγματικα απο παιχνιδι στο ps4 απο τα πρωτα...

μακαρι να ημουν στη θεση σου!

btw to black flag ειναι παιχνιδαρα οχι οτι το θεωρω ps4 game μεχρι και στο pc υπαρχει...αλλα μετραει ασχημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι games εχεις ρε τρελε και βαρεθηκες ?

 

αυτο το μηνα εχουμε το operation broken eagle για το dr3, και το tomb raider (και ps4 αυτο)

φεβρουαριο plants versus zombies garden warfare, ενω σκανε και rayman και thief (και ps4 αυτα τα δυο)

ενω αρχες μαρτιου σκαει titanfall, οποτε δεν γραφω αλλα για μαρτιο lol

 

 

τι ρωταει ο ανθρωπος lololol

και cod και bf σαφως καλυτερα σαν shooters. τωρα, περι γραφικων κλπ, τα γνωστα.

Ρωτησα σαν εμπειριες,και το BF το ανεφερα γιατι γνωριζω οτι ο Konstantinos εχει αφιερωσει αρκετο χρονο στην εκδοση του Pc στο BF.Αρα πιο πολυ ρωταγα εντυπωσεις Fps Κονσολας με Fps PC :D. Εγω πχ στο Ps3 πιο πολυ επαιζα Killzone 3,παρα BO2(τα αρχισα να τα ψιλο βαριεμαι τα CoD)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω και καποια αλλα ατομα και απο το topic του Wii U(Ikaruga εσενα λεω :D) σκεφτομαστε αργοτερα για αγορα Wii U . Ποια ειναι κατα την γνωμη σου τα δυνατα σημεια αγορας ενος Ps4 και ποια για αγορα Wii U??(ή και XboxOne αν πεις δεν υπαρχει θεμα :P, απλα βλεπω οτι προτιμας περισσοτερο κονσολες sony :P)

Σου απανταω εδω,ταιριαζει καπως περισσοτερο. :P

 

Για μενα τo δυνατο σημειο του ps4 θα ειναι και παλι μαλλον η δυνατη υποστηριξη μεχρι τελευταια στιγμη(δεν θα σε προδωσει ποτε δλδ :P).Ειδικα αν σκεφτουμε οτι τα περισσοτερα στουντιο της σονυ θα εχουν 2 τμηματα πλεον για διαφορετικα παιχνιδια.

 

Το wiiu θα το σκεφτομουν οταν πεσει πολυ η τιμη και το βρω πχ σε πακετο με ολα τα καλα παιχνιδια της N.

Θα ηθελα να παιξω καποια παιχνιδια του.

 

Γενικα πιστευω οτι δεν θα κρατησει αυτη η γενια οσο η προηγουμενη, οποτε η εικονα των μεγαλων κονσολων(ps4.one) δεν θα φθαρει τοσο απο τον χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου απανταω εδω,ταιριαζει καπως περισσοτερο. :P

 

Για μενα τo δυνατο σημειο του ps4 θα ειναι και παλι μαλλον η δυνατη υποστηριξη μεχρι τελευταια στιγμη(δεν θα σε προδωσει ποτε δλδ :P).Ειδικα αν σκεφτουμε οτι τα περισσοτερα στουντιο της σονυ θα εχουν 2 τμηματα πλεον για διαφορετικα παιχνιδια.

 

Το wiiu θα το σκεφτομουν οταν πεσει πολυ η τιμη και το βρω πχ σε πακετο με ολα τα καλα παιχνιδια της N.

Θα ηθελα να παιξω καποια παιχνιδια του.

 

Γενικα πιστευω οτι δεν θα κρατησει αυτη η γενια οσο η προηγουμενη, οποτε η εικονα των μεγαλων κονσολων(ps4.one) δεν θα φθαρει τοσο απο τον χρονο.

Το τελευταιο γιατι το λες??λογω Hardware?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απ' όλα, η προηγούμενη γενιά κράτησε υπερβολικά πολύ και αποτελεί εξαίρεση ώς τώρα στον κύκλο των κονσολών. Πιθανότατα ένας λόγος να ήταν να περίμεναν να φτάσουν οι APU σε ένα σημείο τέτοιο που να μπορούν να τις βάλουν μέσα και να έχουν τα αποτελέσματα που ήθελαν, αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση. 

 

Το ζουμί της υπόθεσης είναι πως οι γενιές συνήθως ολοκλήρωναν κύκλο στην 5ετία. Το να λέμε, λοιπόν, ότι η νέα γενιά θα κρατήσει λιγότερο από την προηγούμενη δε σημαίνει ότι θα κρατήσει λίγο, σημαίνει απλώς ότι δε θα παρατραβήξει. Πρόσθεσε σε αυτό και το ότι έρχονται κάποια πράγματα από άλλες πλευρές που μπορεί να αλλάξουν τα δεδομένα στο χώρο (Oculus Rift, Steam Machines) και όλα δείχνουν πως 8ετή γενιά αποκλείεται να έχουμε πάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι η δικη μου η tv στο 16/9 διχνει την ολη εικονα σε ολα τα αλλα modes κατι χανεται αλλα εκει ειναι κομπλε απο τα settings (του ps4) exω to zoom στο full και εκει δεν μου κοβει τιποτα ουτε σε menu ουτε σε παιχνιδια...οπος σου ειπα σε καθε tv προφανος εχει τα δικα της "κολπα"

in any case στην οθονη του pc μου παιζω συνηθως (24ρα 1920χ1080) και εκει δεν εχει θεματα ετσι και αλλιος μια χαρα φαινεται χωρις να μαζευονται η να χανοντε εικονιδια μυδια και αρχ... lol

 

Παμε παλι ...Δεν ειπα εγω οτι στο 16/9 χανεται κατι ή κρυβεται ,απλα αν εχεις στην δικη σου tv μια ρυθμιση που λεγεται πληρης οθονη μπορεις να καταλαβεις τι εννοω και τι διαφορα εχει απο το 16/9.Τωρα για να λες εσυ οτι σε ολες τις αλλες ρυθμισεις σου χανονται εικονιδια πιθανως αναφερεσαι σε  zoom γιατι ειναι η μονη ρυθμιση στην tv που μπορει να σου εξαφανισει εικονα .

Λοιπον space γραψε λαθος ,το ελεγξα καλυτερα και πραγματι στο 16:9 κρυβει λιγο εικονα και απο παιχνιδι και οταν βαζω ταινια .Εκει που το δειχνει ολοκληρο ειναι στην επιλογη "Πληρης Οθονη" ,οπως ακριβως συμβαινει οταν συνδεω και τον υπολογιστη .Απλα στον υπολογιστη το πηρα αμεσως χαμπαρι γιατι εμφανιζε το desktop που πιανει ολη την οθονη και αν κατι στο κοβει κανει μπαμ:). Απο οτι διαβασα παντως και σε manuals οnline και της sony (εγω εχω samsung) εκει προτεινουν να το βαζεις οταν συνδεεις hdmi δηλαδη στο "πληρης οθονη". Το 16:9 δεν εχω καταλαβει καλα ακριβως τι κανει απο την στιγμη που η native αναλυση της εικονας ειναι 1080p δηλαδη 16:9 αλλα λογικα πρεπει να το χρησιμοποιεις οταν θες να μετατρεψεις αναλογια 4:3 σε 16:9 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι η δικη μου η tv ειναι μουφα οταν γραφει 16/9 εμενα εννοει πληρης οθονη (δεν εχει καπου τετοια επιλογη εμενα καν)

anyway i meanted το απογευμα να πειραματιστεις με τα modes να δεις ποιο ηταν το δικο σου "καλο" (το 16/9 της δικης μου) παντος το ειχα και εγω στην αρχη το προβλημα και νομισα οτι ηταν κατι που επρεπε να ρυθμισω απο το μενου του ps4 τελικα ηταν στα μενου της tv :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι η δικη μου η tv ειναι μουφα οταν γραφει 16/9 εμενα εννοει πληρης οθονη (δεν εχει καπου τετοια επιλογη εμενα καν)

anyway i meanted το απογευμα να πειραματιστεις με τα modes να δεις ποιο ηταν το δικο σου "καλο" (το 16/9 της δικης μου) παντος το ειχα και εγω στην αρχη το προβλημα και νομισα οτι ηταν κατι που επρεπε να ρυθμισω απο το μενου του ps4 τελικα ηταν στα μενου της tv :P

H πλακα ειναι οτι οπως ειπα δεν το παιρνεις χαμπαρι γιατι κοβει λιγο απο τις πλευρες της εικονας :P..Ξερεις ποσοι που συνδεουν  κονσολα στην tv δεν το προσεχουν ? Aν συνδεσεις υπολογιστη το καταλαβαινεις απο το γεγονος οτι σου κοβει τα windows ,δηλαδη το taskbar ή τα εικονιδια δεξια-αριστερα .Εγω παρολο οτι το ειχα παρει χαμπαρι με το pc νομιζα οτι στην κονσολα παιζει νορμαλ στο 16:9 αλλα εκει που επαιζα killzone και ημουν στο chapter 4 σαν να εβλεπα καπως τραβηγμενη την εικονα ,ενταξει μπορει να ηταν και ιδεα μου .Αποφασισα λοιπον να πειραματιστω και διαπιστωσα του λογου το αληθες ..Μιλαμε τωρα για πολυ εκπαιδευμενο ματι ετσι ?:P

τελικά με το killzone και τον θόρυβο και ανέβασμα θερμοκρασίας τι κάνει σε όλους οι σε λίγους?

Κοιτα θορυβο εμενα δεν κανει καθολου ,απο θερμοκρασιες επειδη γενικα παιζω max 1 ωρα συνεχομενη γιατι δεν μπορω πολυ ζαλιζομαι ,καποιες φορες που το εχω πιασει δεν μπορω να πω οτι ειναι ιδιαιτερα ζεστο .Ισως αν παιξω παραπανω θα δω διαφορες..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μετα απο 20 μερες εφυγε το πλαστικο απο τον αριστερο μοχλο του ds4 παιζοντας απλα fifa14 κι οχι εντονα. Λετε να το παω κωτσοβολο; Το αλλαζουν ή θα με γραψουν; Απαραδεκτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μετα απο 20 μερες εφυγε το πλαστικο απο τον αριστερο μοχλο του ds4 παιζοντας απλα fifa14 κι οχι εντονα. Λετε να το παω κωτσοβολο; Το αλλαζουν ή θα με γραψουν; Απαραδεκτο...

Και το χειριστηριο δεν εχει εγγυηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...