Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ισως το πιο υπερτιμημένο game στον κοσμο μετα το the lag of us..

Πλακα κανεις ετσι; Υπερτιμημενο το shenmue ενα απο τα πιο πορωτικα παιχνιδια ολων των εποχων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε, adhd, αραξε μην τα γειωνεις ολα..

το shenmue, την εποχη που ειχε βγει, ηταν ο ορισμος της ΑΑΑ υπερπαραγωγης, πριν αυτη η εννοια να υπαρξει καν!!

μιλαμε τωρα για budget video game ΠΑΝΩ απο 45 εκατομμυρια, ΠΡΙΝ το σωτηριο ετος 2000.

 

εισηγαγε τοσα πραγματα στα video games, που ακομα και σημερα -που μιλαμε για μια εντελως διαφορετικη αγορα- λιγα games τα εχουνε μαζεμενα...

 

συμφωνα με τον suzuki, ηταν η προσπαθεια του να βαλει το virtua fighter σε ανοιχτο, τρισδιαστατο κοσμο rpg.

 

εκτος απο αυτο, που ειναι απο μονο του ΓΑΜΑΤΟ, μαζι εισηχθησαν και πραγματα που πριν απλα δεν υπηρχαν, ή δεν υπηρχαν δωσμενα με τετοιο τροπο.. απο το οτι ακομα και οι NPC ειχαν τις φωνες τους, μεχρι τον τρισδιαστατο κοσμο, μπαμπα του gta και των υπολοιπων, μεχρι τα day-night cycles και τον δυναμικο καιρο, τις σκηνες δρασης που αργοτερα υιοθετησαν τοσα και τοσα games (qte) μαζι με τα free battles. το σπουδαιοτερο ομως ειναι, οτι ολα αυτα τα στοιχεια που εισηχθησαν, δεν ηταν απλα μια ..τσεκ λιστ, αλλα αντιθετα ηταν τοσο καλα φτιαγμενα και δεμενα που ΣΥΝΟΛΙΚΑ εδιναν στο game μια ατμοσφαιρα ...χωρις προηγουμενο.

υπεπαραγωγη.

 

το 2 δεν θα γινοταν χωρις τα λεφτα της microsoft,(εξαιρετικο game για την εποχη του), για το 3 ξερουμε εδω και χρονια οτι ουτε η microsoft δεν ειναι διατεθιμενη να ριξει τα (πολλα) λεφτα που χρειαζονται για να φτιαξει ενα shenmue αντιστοιχο με τα προηγουμενα, ενω η sega δεν εχει καν την δυνατοτητα να προχωρησει σε τετοιο εγχειρημα μονη της..

 

για αυτο και το εγραψα, βλεπετε πως ο γιοσιντα παιζει με το θεμα, ενω ο σερνι εχει βγαλει πεντακοσες φωτογραφιες αγκαλια με τον σουζουκι, μαλιστα σε καποια events βγαινουν μαζι και του κανει τον ..διερμηνεα(!)

απλα, ελπιζω να μην βγαλουν καποιο offspring game, που απλα θα φερει το ονομα shenmue και την αδεια suzuki, και ειναι τιποτα ασχετο (που μαλλον ειναι και το πιθανοτερο εδω που τα λεμε..)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι ηταν τρομερη παραγωγη για αυτο και ειπα "μετα τον αρχικο ενθουσιασμο" σαν παιχνιδι ομως δεν ελεγε και πολλα, ηταν βαρετο με πολυ αργη εξελιξη. Τεσπα το ξερω οτι αρεσει σε πολλους απλα πιστευω οτι ειναι για λογους νοσταλγιας και στη σημερινη εποχη θα παει απατο.

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το shenmue ηταν η αρχη για πολλα απο τα χαρακτηριστικα που βλεπουμε σημερα σε Videogames, ηταν το πρωτο τοσο ρεαλιστικο κ ζωντανο open world game.

 

Αν βγει shenmue 3 θα ειναι κατι πραγματικα σπουδαίο, για μενα τετοια παιχνιδια δικαιολογούν αγορα κονσολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω παιξει το shenmue, οποτε με το μαλακο αν πω κατι που δεν ισχυει, κατεβασα 1 απο τα games for gold στο χβοχ το sleeping dogs. Αυτο δλδ δεν ειναι κατι σαν Shenmue 3?Τοσο θεματολογικα οσο και απο αποψης gameplay???

 

Παραδοξως μου αρεσε και το συνεχισα, ενω το GTA V που εχει παρομοια λογικη, δεν το αντεξα για πανω απο 3 αποστολες (παρολο που μου το εδωσε δωρεαν η ΜΣ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και εγω το Shenmue δεν το επαιξα λογω κονσολας(τετοιες εποχες του 2000 ημουν με το PS1 και ελιωνα τα γνωστα παιχνιδια τυπου FF, GT κλπ και βεβαια αργοτερα μπηκε και το PS2. Το ιδιο και για το Shenmue 2,παρολο που ειχα και εχω ακομα Xbox πιο πολυ χρονο περναγα με τα Timesplitters,Halo,Forza,Burnout κλπ και ετσι δεν το επαιξα ποτε το παιχνιδι αυτο. Δεν διαφωνω στο οτι μπορει οντως να ηταν παρα πολυ καλο παιχνιδι,αλλα σιγουρα το καλυτερο παιχνιδι ολων των εποχων το θεωρω λιγο τραβηγμενο :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ηταν τρομερη παραγωγη για αυτο και ειπα "μετα τον αρχικο ενθουσιασμο" σαν παιχνιδι ομως δεν ελεγε και πολλα, ηταν βαρετο με πολυ αργη εξελιξη. Τεσπα το ξερω οτι αρεσει σε πολλους απλα πιστευω οτι ειναι για λογους νοσταλγιας και στη σημερινη εποχη θα παει απατο.

Ετσι ειναι..βγαλτε ενα crysis 4 να γουσταρουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά να ρωτήσω κάτι ;Αυτό το πρόβλημα με την φθορά του dualshock 4 στον αριστερό αναλογικό το έχουν όλα τα ps4 ; Γιατί τον τελευταίο καιρό το ακούω όλο και πιο συχνά . Σκέφτομαι να ακυρώσω την προπαραγγελια. Έχει βγάλει κανένας το πρόβλημα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά να ρωτήσω κάτι ;Αυτό το πρόβλημα με την φθορά του dualshock 4 στον αριστερό αναλογικό το έχουν όλα τα ps4 ; Γιατί τον τελευταίο καιρό το ακούω όλο και πιο συχνά . Σκέφτομαι να ακυρώσω την προπαραγγελια. Έχει βγάλει κανένας το πρόβλημα ;

 

Εμενα χαλασαν και οι δυο αριστεροι μοχλοι των 2 dualshock4 που έχω σε δύο εβδομάδες παιχνιδιού. Και το πιανω πολυ χαλαρα το χειριστηριο, ειμαι εμπειρος gamer 25 χρονια, δεν το ξεσκίζω. Απαραδεκτη η Sony σε αυτό το θέμα. Εχω παραγγείλει και περιμένω αύριο ή μεθαύριο thumb sticks σιλικονης για να βάλω απο πάνω για προστασία και να μπορώ να παίξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα χαλασαν και οι δυο αριστεροι μοχλοι των 2 dualshock4 που έχω σε δύο εβδομάδες παιχνιδιού. Και το πιανω πολυ χαλαρα το χειριστηριο, ειμαι εμπειρος gamer 25 χρονια, δεν το ξεσκίζω. Απαραδεκτη η Sony σε αυτό το θέμα. Εχω παραγγείλει και περιμένω αύριο ή μεθαύριο thumb sticks σιλικονης για να βάλω απο πάνω για προστασία και να μπορώ να παίξω...

μπορείς να μου δώσεις link ποια ακριβώς thumb sticks πήρες γιατί μου βγάζει διάφορα στο google .Είχα κοιτάξει προχτές και βρήκα Link.png Site: αυτά και δεν μου πολύ αρέσουν  . πάντως αυτή  δεν είναι λύση ρε γαμώτο .δηλαδή έλεος . Δεν το καλύπτει η εγγύηση ; Έχω φάει ξενερα τώρα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει θεμα εγγυησης.

η sony ...κωφευει, ενω το προβλημα ειναι υπαρκτο και σαφεστατο.

μην περιμενετε κατι να αλλαξει στη σταση της, οσοι δεν θυμαστε καλα να σας θυμισω τα προβληματα με το αρχικο χειριστηριο στο playstation 3,

το οποιο, στα καλα καθουμενα και οποτε γουσταρε,ΕΧΑΝΕ την ασυρματη συνδεση του. το προβλημα το ειχανε ΟΛΟΙ, και η sony ΟΥΔΕΠΟΤΕ ανεφερε το θεμα, απλα σιωπηρα κυκλοφορησε την επομενη revision χωρις να βγαλει κιχ...

 

εδω που ειναι και πιο ..απλα τα πραγματα, δεν περιμενω τιποτα διαφορετικο...

το "κολπο" που απο οτι ειδα κανουνε πολλοι εξω, ειναι οτι παραγγελνουν απο μαγαζια με καλη πολιτικη στις αλλαγες ενα δευτερο χειριστηριο, και βαζουν μεσα στο κουτι το πρωτο το χαλασμενο και το κανουν επιστροφη..

ομως αυτο δεν ειναι λυση, ουτε προτεινω σε κανεναν να κανει τετοιες ποντικιες. το εγραψα απλα για να δουμε οτι προφανως δεν υπαρχει ..εγγυηση απο sony.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα δεν εχει παθει τιποτα ακομη..και το λιωνω σε fifa και killzone...το λαστιχο που εχουν βαλει πανω στο αναλογικο παντως ειναι της πλακουλας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...