Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενδιαφερον

δεδομενου του οτι η sony φτιαχνει το vegas, θελω να πιστευω οτι αυτο το app θα ειναι καλυτερο στο editing απο το αντιστοιχο "upload studio" που υπαρχει στο xbone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ε δεν νομιζω οτι εχουν σχεση επαγγελματικα εργαλεια με το editing που θελει καποιος στο ps4...

δεν ειπα οτι περιμενω το vegas σε app στο ps4 :)

αλλα δεδομενου οτι υπαρχει μεγαλη εμπειρια στο θεμα απο μεριας sony, και δεδομενου οτι το αντιστοιχο app υπαρχει στο xbox απο την πρωτη μερα, περιμενω στο ps4 να κανει μερικα πραγματα πιο "εξυπνα"/γρηγορα απο το αντιστοιχο του xbox.

 

(αντιστοιχο παραδειγμα το εργαλειακι για screen calibration στο xbone, που παρ'ολο που ειναι μικρο και απλο, κανει πολυ καλη δουλεια γιατι το εγραψε ο ενας απο τους δυο που εχουν φτιαξει το πιο γνωστο επαγγελματικο calibration tool, ο οποιος δουλευει στη microsoft. )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε οσοι πηρατε το final fantasy 14 ριχτε κανα psn name για add να κανουμε καμια φαση ελληνικο clan και ετσι

Tι λεει το παιχνιδι ,θελω μια γενικη αποψη ..

Επισης απο οτι διαβασα θα βγει μονο στο pc και στο ps4 ή κανω λαθος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα επιτελους τσιμπησα το ps4 infamous bundle και αρχισα να ψαχνω τα μενου της κονσολας και γενικα σκαλιζω τα παντα απο το πρωι.Με ενθουσιασε εννοειται η ταχυτητα της κονσολας τοσο στο loading του οτιδηποτε οσο και στο τι γινεται στο background.Oλα πηαγαινουν βολιδα.Καποιες παρατηρησεις και αποριες που σιγουρα θα εχουν αναφερθει εδω  θελω να κανω και να πω την γνωμη μου πανω σε αυτο.

 

1.Το ds4 ,δεν κραταει μπαταρια σε σχεση με το ds3 ,εχω διαβασει οτι η sony ειπε οτι φταιει το lighting bar, που κανονικα εφοσον δεν χρησιμοποιουμε καμερα θα πρεπε να σβηνει ή να μην ειναι τοσο φωτεινο.Δεν ξερω αν αυτο διορθωνεται με καποιο software update.Ξερει κανεις κατι παραπανω πανω σε αυτο?Επισης εχω την αισθηση οτι το υλικο των αναλογικων δεν θα αντεξει ουτε ενα καλο 8ωρο gaming χωρις να μου μεινουν στα χερια.Ειναι γνωστο προβλημα ,η σονι ειπε οτι τα αλλαζει μεσα στην εγγυηση αλλα δεν ξερουμε για νεες παρτιδες τιποτα ή ακομα και ενα ds4.1 πχ?

 

2.Εχω την εντυπωση οτι ολο το ui του θελει ακομα πολυ αναπτυξη ,με φαινεται πολυ φτωχο σε επιλογες γενικα σε λειτουργιες κονσολας/χειριστηριου κτλ.

 

3.Ειναι απαραδεκτο που δεν μπορω να χρησιμοποιησω το ds3 στο ps4.

 

4.Φλασακια ρε guys τελικα διαβαζει η τερμα και οι κατεβασμενες ταινιες?Εγω δοκιμασα με τον γνωστο τροπο και τζιφος.

 

Επισης για το bluetooth της κονσολας,Προσπαθησα να βρω το κινητο με αλλα τιποτα,Μονο το ds με βρισκει.Κανω κατι λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα επιτελους τσιμπησα το ps4 infamous bundle και αρχισα να ψαχνω τα μενου της κονσολας και γενικα σκαλιζω τα παντα απο το πρωι.Με ενθουσιασε εννοειται η ταχυτητα της κονσολας τοσο στο loading του οτιδηποτε οσο και στο τι γινεται στο background.Oλα πηαγαινουν βολιδα.Καποιες παρατηρησεις και αποριες που σιγουρα θα εχουν αναφερθει εδω  θελω να κανω και να πω την γνωμη μου πανω σε αυτο.

 

1.Το ds4 ,δεν κραταει μπαταρια σε σχεση με το ds3 ,εχω διαβασει οτι η sony ειπε οτι φταιει το lighting bar, που κανονικα εφοσον δεν χρησιμοποιουμε καμερα θα πρεπε να σβηνει ή να μην ειναι τοσο φωτεινο.Δεν ξερω αν αυτο διορθωνεται με καποιο software update.Ξερει κανεις κατι παραπανω πανω σε αυτο?Επισης εχω την αισθηση οτι το υλικο των αναλογικων δεν θα αντεξει ουτε ενα καλο 8ωρο gaming χωρις να μου μεινουν στα χερια.Ειναι γνωστο προβλημα ,η σονι ειπε οτι τα αλλαζει μεσα στην εγγυηση αλλα δεν ξερουμε για νεες παρτιδες τιποτα ή ακομα και ενα ds4.1 πχ?

 

2.Εχω την εντυπωση οτι ολο το ui του θελει ακομα πολυ αναπτυξη ,με φαινεται πολυ φτωχο σε επιλογες γενικα σε λειτουργιες κονσολας/χειριστηριου κτλ.

 

3.Ειναι απαραδεκτο που δεν μπορω να χρησιμοποιησω το ds3 στο ps4.

 

4.Φλασακια ρε guys τελικα διαβαζει η τερμα και οι κατεβασμενες ταινιες?Εγω δοκιμασα με τον γνωστο τροπο και τζιφος.

 

Επισης για το bluetooth της κονσολας,Προσπαθησα να βρω το κινητο με αλλα τιποτα,Μονο το ds με βρισκει.Κανω κατι λαθος?

 

1. Αντιθέτως εχουν πει κ ετσι ειναι οτι το led καταναλώνει πολυ ελάχιστη μπαταρια.

 

2. Ναι, δεν εχουν βγει ακομα τα μεγαλα updates απο μεριας σονυ

 

3. Κακο μεν αλλα λογικο.

 

4. Δεν υποστηρίζει ακομα multimedia λειτουργίες, περίμενε μελλοντικά updates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω παρελαβα το infamous pack επιτελους απο κωτσο εχθες!. Οι εντυπωσεις μου ισως ειναι επηρεασμενες (προς τα πανω) απο το γεγονος οτι ειχα αρχικα ps1, μετα wii (που δεν ασχοληθηκα και πολυ), και τωρα πσ4. Αρα εκανα μεγαλο αλμα τεχνολογιας! Φυσικα παντα ειχα ενα καλο πισι, αλλα δεν γουσταρω παιχνιδια στον υπολογιστη, διοτι τον εχω τιγκα σε μουσικη, ταινιες, σειρες και ιντερνετ. Αναγνωριζο οτι ειναι καλυτερο ποιοτικα το pc gaming, αλλα εγω για gaming γουσταρω μονο κονσολα και την ευκολια της.

 

τα μενου λοιπον ανταποκρινονται μια χαρα και ολα ειναι γρηγορα. Ισως το πολυ μπλε σπαει τα νευρα, αλλα τα πραγματα ειναι απλα και λειτουργικα και το προτιμω ετσι. συνδεσα με λαν και με wifi και τα downloads ειναι λιγο αργα, ισως λιγο πανω απο 1mbps. αλλα τουλαχιστον μπορει να κατεβαζει με κλειστο σε standby mode, η να τρεχεις παιχνιδι παραλληλα. Το infamous απο σιντι αρχισε πολυ γρηγορα παντως (ερωτησης, γινετε ινσταλ αυτο? θες το σιντι συνεχεια μεσα μετα?). Εχω παιξει μονο κανα 10 λεπτο μονο, οποτε για το παιχνιδι ακομα δεν εχω αποψη. Επαιξα ομως κανα 2ωρο tomb raider και μου αρεσε πολυ, ακριβως επειδη δεν εχω ζησει την κινηματογραφικη εμπειρια ενος elite παιχνιδου. Σε παρασερνει και σε καθηλωνει, αν και παραλληλα καποιες στιγμες βαριεσαι την εξερευνηση και την επαναληψη σε καποια πραγματα, αλλα ελαχιστα. Δοκιμασα και το dead nation, επαιξα 5-6 λεπτα και το εκλεισα, μου σπασε τα νευρα. Το ξαναβαζω αργοτερα και καταφερα και συνηθισα τις κινησεις και το shooting και ειναι χαβαλες, αν και φανταζομαι και αυτο καποια στιγμη θα καταντησει επαναληψη τα ιδια και τα ιδια. Οποτε μενει να ασχοληθω λιγο με το infamous

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με γειες και στους δυο!

 

για το tomb raider, εαν δεν το ειχατε παιξει σε pc-προηγουμενες κονσολες αξιζει με τρελα. πολλοι λενε -και οχι αδικα- οτι αυτο ειναι το πιο καλο (συνολικα: γραφικο/ατμοσφαιρα/gameplay) game στο play αυτη τη στιγμη.

ολα τα παιχνιδια γινονται install στο σκληρο, αλλα απαιτουν να ειναι μεσα το δισκακι για ευνοητους λογους. ;)

απο αλλα καλα games, συνιστω και το resogun το οποιο ειναι μικρο και πολυ καλο για επαναλμβανομενα (μικρα) sessions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...