Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

DeadNation είναι για co-op ό,τι πρέπει. Μόνος σου είναι λίγο βαρετό, ναι. 

 

Πέρα από το Resogun, πλέον υπάρχει και το Trials Fusion. Βέβαια, ούτε το ένα ούτε το άλλο είναι παιχνίδια για όλους, αλλά για όσους είναι τα σπάνε. 

 

On a sidenote, ξενέρωσα λίγο που το Trials έχει μόνο local multiplayer. Δεν καταλαβαίνω τι σκέφτονται ορισμένοι και δε βάζουν στα παιχνίδια τους online multiplayer.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια περιεργη ματια ας το πουμε για τα παιχνιδια, απο την μια δεν γουσταρο να παιζω στο πισι και απο την αλλη δεν μπορω να δικαιολογησω να αγορασω κατι σαν το outlast οταν μπορω και να το παιξω στο πισι (και οπως ξερουμε και ποιο "φτηνα"). Ετσι πχ ενα παιχνιδι που δεν θα ασχολιομουν το "βρηκα" στο πισι για να μην το αγορασω στο πσ4! Το ιδιο φανταζομαι και με το τριαλς η οτι αλλο μικρο μετριο παιχνιδι βγενει στο πσ4 και ζηταει 30-35 ευρο! Με τις τιμες που παιζουν, φυλαω τα λεφτα μου μονο για big studio games/exclusives (που να αξιζουν/με ενδιαφερουν) και παραλληλα ψαχνω προσφορες που χαρη στο ps plus, βρισκεις συχνα. Πχ το tomb raider το χτυπησα στα 29ευρο οταν το εβγαλε τελος μαρτιου προσφορα αλλα και επειδη ηξερα οτι δεν θα του αφιερωνα τοσες ωρες που θελει στο pc. Το ινφειμους το πηρα πακετο με το πσ4, αρα παλι φτηνοτερα. Μετα ειναι τα free games του plus. Και πλεον θα δοκιμασω την τυχη μου σε play asia και vgp.ca που τα παιχνιδια τα βρισκεις γυρω στα 40 ευρο και ας περιμενεις λιγο να ρθουν. Με 60-70 ευρο που πανε στην ελλαδα δεν μπορεις να αγοραζεις οτι θες.

 

Το resogun δεν το παιρνω ακομα γιατι ειμαι σιγουρος οτι συντομα θα βγει σε προσφορα στο Plus. Ισως η επομενη αγορα να ειναι το child of light που φαινεται ενδιαφερον και συμπαθεστατο και πολυ φτηνο.

 

 

Αααα για τον φιλο ποιο πανω, η σονυ ειπε οτι δεν τρωει πολυ μπαταρια το led αλλα θα ακουσουν τους πελατες που θελουν να μην το χρησιμοποιουν. Στο 1,7 update θα υπαρχει η δυνατοτητα να το χαμηλωνεις αρκετα και ισως και να το κλεινεις τελειως. Το usb δεν δουλευει με εξωτερικες συσκευες. Ισως επειδη φοβουνται το hacking της κονσολας. Στο νεο update παντως θα μπορεις να γραφεις μονο σε εξωτερικες συσκευες τα βιντεο/φωτος που θες να κανεις share. Ισως αργοτερα να ενεργοποιηθει πληρως το usb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για το led που λετε, καποιος δεν ειχε κατσει και ειχε μετρησει τι τρωει τι και βρηκε οτι το φωτακι τρωει σχεδον τη μιση μπαταρια? ή κανω λαθος..?

 

edit: σωστος ο vole , το trials fusion φυσικα προτεινομενο! μικρο και καλο.

και απο online functionality, εχει τα async μεσω leaderborads για να χτυπιεσαι να περασεις τους φιλους σου, καθως και τον course designer οπου προβλεπεται πολυ πραμα.

tzinos το trials δεν ειναι μετριο. ειναι καλο. και αν σου αρεσουν τα platform με physics και τα μηχανακια, ειναι πολυ καλο.

Επεξ/σία από p3tran
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, εννοείται πως τα leaderboards και τα custom tracks είναι όλο το ζουμί στο online του Trials, αλλά είχε τη φάση του το Evolution και στο multi για να περάσεις μισή ώρα χαλαρά το απόγευμα. 

 

Μικρό και μέτριο δεν είναι σε καμία περίπτωση το Trials, πάντως, Για το κοινό του αξίζει το 30άρι και με το παραπάνω. Το Outlast σχεδόν ούτε τσάμπα για μένα δεν αξίζει, από την άλλη, οπότε, ναι, tzinos, μην το πάρεις στο PS4. Για παιχνίδια εγώ θα σου πρότεινα να κοιτάς game.co.uk. Εχει χαμηλά μεταφορικά για Ελλάδα, φτάνουν σχετικά γρήγορα τα παιχνίδια κι έχει και μεταχειρισμένα σε νορμάλ τιμές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to fifa 14 το παραγγειλα 39ε + 4 και κατι ψιλα για μεταφορικα απο vgp.ca. Ολα τα νεα παιχνιδια τα εχει 39 ευρο. Το play asia συνηθος τα εχει 45-50 ευρο με τζαμπα μεταφορικα. Απο game.co.uk θα λεγα ειναι συνηθος 10 ευρο φτηνοτερα. ισως ειναι ποιο εμπιστο και ερχεται και λιγες μερες ποιο γρηγορα απο αγγλια. Αλλα μπορω να περιμενω καμια βδομαδα παραπανω αμα τα περνω 10 ευρο φτηνοτερα (και 25-30 φτηνοτερα απο ελλαδα).

 

το vgp.ca εχει βαλει το knack και killzone στα 26 ευρο, το game τα εχει 57! το battlefield kai nba live στα 19 ευρο, στο game κανα 60ρι! Κοιταξε το φιφα δεν μου εχει ερθει ακομα και δεν μπορω να πω πόσο εμπιστο σαιτ ειναι, η αν εχει κανα τελωνειο. Τα τοπικς στο ps4forum.gr διαβασα και εχουν αγορασει πολλοι και απο ασια και απο vgp.ca χωρις προβλημα, αρα προχωρησα και εγω. Πιστευω την επομενη βδομαδα θα το εχω.

 

το τριαλς εχει ντεμο νομιζω για το πσ4, οποτε ισως το δοκιμασω. Απλα τα τρειλερ δεν με εντυπωσιανε, μηχανες και σταντς, big deal. τωρα για physics, online, cource designer....ktlp δεν εχω ιδεα. Για να το λετε κατι θα προσφερει παραπανω το παιχνιδι, απο αυτα που ειδα. Αλλα και παλι, καπου πρεπει να διαλεγεις, δεν μπορεις να τα εχεις ολα. Και να σας πω κατι, στο wii me ta hack και τα κολπα, εφτασα να εχω 150 παιχνιδια και στο τελος ασχοληθηκα με 6-7!! Ποιο φαση εχει η προσεκτικη επιλογη, η αξιολογηση, να καταλαβεις τα γουστα σου και να μην περνεις οτι βγενει. Απο την αλλη ειναι νωρις για το πσ4, δεν υπαρχουν πολλες επιλογες και καπου αισθανεσαι οτι πρεπει να δοκιμασεις οτι βγενει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω ειδικα για αυτο π λες με το ps4.Ειμαι ευχαριστημενος αλλα οντως δεν εχει και πολλα games για την ωρα να παιξεις.Απο Σεπτεμβριο θα δουμε τι μας ετοιμαζουν οι developers.Για μας λου επιλεξαμε Sony ξερουμε οτι καποια στιγμη στο μελλον θα δουμε σιγουρα last of us 2,uncharted 4,god of war,και εννοειται οτι αλλο third party θα βγει που θα αφορα κυριως τις next generation κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Led ακουγετε οτι θα βγει ρύθμιση για να το χαμηλωνεις επειδη ενοχλει η αντανακλαση στην τηλεοραση οχι επειδη τρωει μπαταρια, η τεχνολογια Led τρωει ελαχιστη μπαταρια, αν συνδεσεις ενα φωτακι Led πανω σε μια σχεδον τελειωμενη μπαταρια το φωτακι θα παραμενει ανοιχτο για μερες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to fifa 14 το παραγγειλα 39ε + 4 και κατι ψιλα για μεταφορικα απο vgp.ca. Ολα τα νεα παιχνιδια τα εχει 39 ευρο. Το play asia συνηθος τα εχει 45-50 ευρο με τζαμπα μεταφορικα. Απο game.co.uk θα λεγα ειναι συνηθος 10 ευρο φτηνοτερα. ισως ειναι ποιο εμπιστο και ερχεται και λιγες μερες ποιο γρηγορα απο αγγλια. Αλλα μπορω να περιμενω καμια βδομαδα παραπανω αμα τα περνω 10 ευρο φτηνοτερα (και 25-30 φτηνοτερα απο ελλαδα).

 

το vgp.ca εχει βαλει το knack και killzone στα 26 ευρο, το game τα εχει 57! το battlefield kai nba live στα 19 ευρο, στο game κανα 60ρι! Κοιταξε το φιφα δεν μου εχει ερθει ακομα και δεν μπορω να πω πόσο εμπιστο σαιτ ειναι, η αν εχει κανα τελωνειο. Τα τοπικς στο ps4forum.gr διαβασα και εχουν αγορασει πολλοι και απο ασια και απο vgp.ca χωρις προβλημα, αρα προχωρησα και εγω. Πιστευω την επομενη βδομαδα θα το εχω.

 

το τριαλς εχει ντεμο νομιζω για το πσ4, οποτε ισως το δοκιμασω. Απλα τα τρειλερ δεν με εντυπωσιανε, μηχανες και σταντς, big deal. τωρα για physics, online, cource designer....ktlp δεν εχω ιδεα. Για να το λετε κατι θα προσφερει παραπανω το παιχνιδι, απο αυτα που ειδα. Αλλα και παλι, καπου πρεπει να διαλεγεις, δεν μπορεις να τα εχεις ολα. Και να σας πω κατι, στο wii me ta hack και τα κολπα, εφτασα να εχω 150 παιχνιδια και στο τελος ασχοληθηκα με 6-7!! Ποιο φαση εχει η προσεκτικη επιλογη, η αξιολογηση, να καταλαβεις τα γουστα σου και να μην περνεις οτι βγενει. Απο την αλλη ειναι νωρις για το πσ4, δεν υπαρχουν πολλες επιλογες και καπου αισθανεσαι οτι πρεπει να δοκιμασεις οτι βγενει.

Ετσι είναι, άμα έχεις 100άδες επιλογές στο τέλος δεν ασχολείσαι με τίποτα σοβαρά. 

 

Το Trials αν είναι να σε κάνει hook θα σε κάνει και 5 πίστες να παίξεις μόνο, οπότε αν παίξεις το trial και δε σου πει τίποτα απλώς προχώρα παρακάτω. Δεν είναι όλα τα παιχνίδια για όλους ;)

 

Πριν από κάποια χρόνια, στις αρχές του 360, που αγόραζα από play-asia δεν είχα αντιμετωπίσει ποτέ κανένα θέμα. Ολα είχαν έρθει γύρω στις 3 βδομάδες μετά. Απλώς από κάποια φάση και μετά οι τιμές του έπαψαν να είναι χαμηλές σε σχέση με τις τιμές του Amazon και του Game, γι' αυτό και σταμάτησα. Είναι νωρίς ακόμα όμως στη γενιά για να αρχίσουν αυτά τα καταστήματα να ρίχνουν σοβαρά τις τιμές σε μη μεταχειρισμένα παιχνίδια, οπότε τώρα λογικά σε συμφέρει το play-asia, κι ας αργεί. Από '15 και μετά πιθανότατα θα ισοσταθμιστούν. Amazon κι αυτή τη στιγμή έχει μεταχειρισμένα PS4 games σε χαμηλές τιμές, αλλά δεν ξέρω τι από αυτά πάει Ελλάδα και με πόσα μεταφορικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και Καλό Πάσχα να έχετε.

 

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το PS4.

Σκέφτομαι να το αγοράσω αυτές τις μέρες αλλά δεν έχω τηλεόραση με HDMI έξοδο προς το παρόν.

Θα μπορούσα να το συνδέσω σε μια αναλογική PHILIPS 32 με τα τα εξής:

 

1) http://www.e-shop.gr/product?id=PER.754368

 

2) http://www.e-shop.gr/product?id=PER.753563

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξεκινας απο την αγορα μιας νεας full hd τηλεορασης καλυτερα; Δωσε περισσοτερα στοιχεια αν θελεις. Π.χ σε ποιο δωματιο και σε τι αποσταση θα παιζεις, αν παιζεις σε καποια αλλη πλατφορμα ηδη ή σε καποιο pc κλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιδεα μου ειναι ή το ολο shooting system kai target aim ειναι τραγικο στο ινφειμους?? το dead nation παιζει να ειναι ποιο λογικο και ευκολο!! Στο ινφειμους δεν μπορεις να στοχευσεις πουθενα, εαν μπεις σε ζονη με εχθρους οι σφαιρες ερχονται απο παντου και οπου σταθεις, αναγκαζεσαι να τρεχεις σαν τον βεγγο και θελουν και παραλληλα να κουνας με τον μοχλο τον στοχο μπας και πετυχεις κανενα. Υπαρχει auto aim και δεν το εχω βρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την στιγμη δεν εχει καναν καλο game το ps4.Αλλα βγαινει τωρα το παιχνιδακι με τα zombie και τον αλλο μηνα το watch dogs.Οποτε αρχιζει να βγαινει πραμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...