Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα με τίποτα να μην είστε ευχαριστημένοι? Ανακοίνωσαν νέα πανίσχυρη κονσόλα (δυνατότερη από ότι περιμέναμε τουλάχιστον), μάθαμε τόσα πράγματα για τα παιχνίδια από την πρώτη κι όλας ανακοίνωση, μάθαμε release date, μας εξήγησαν πόσες δυνατότητες της νέας κονσόλας, και ακόμα παραπονιέστε? Και μετά λέμε φταίει οι εταιρίες.

 

Εγώ προσωπικά παρακολουθούσα χθες το meeting και είχα ξετρελαθεί. Ανακοίνωσαν αρκετά exclusive για launch αντίθετα με το Wii U που τα περισσότερα ήταν multiplatform. Επίσης έρχονται πολύ δυνατά ονόματα όπως Watch Dogs και Diablo III. Το μόνο που με στεναχώρησε είναι που δεν δείξανε την κονσόλα, αλλά λογικό γιατί θέλουν να αφήσουν και κάτι για την E3. Αν η MS δεν προσφέρει καλύτερες προτάσεις, προβλέπω εποχές PS2 πάλι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι ακριβώς ειναι τα πράγματα τα FPS καλώς η κακώς δεν ειναι φτιαγμένος ο χειρισμός τους για κονσόλες η τουλάχιστον η εμπειρία δεν ειναι το ιδιο σαν τον υπολογιστή , τώρα οτι βάλανε τα FPS και στις κονόλες για να τραβήξουν κόσμο και για εκεινους που δεν εχουν υπολογιστή η που δεν μπορούν να παίξουν καποιο high end FPS εκει δεν θα διαφωνήσω.

 

Αλλά προφανώς και καποιος που εχει ενα ps3 και εναν υπολογιστή με ίδιες δυνατότητες και μπορώντας να παίξει το FPS και στα 2 ειναι σχεδόν σίγουρο οτι θα διαλέξει τον υπολογιστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάνα God Of War καλές είναι οι κονσόλες, για FPS Games δεν κάνει το Controller.

 

Τα FPS είναι φτιαγμένα για PC, πότε θα το καταλάβουν αυτό..

Που το δύσκολο να καταλάβεις ότι υπάρχουν και κάποια εκατομμύρια gamers που προτιμούν τον controller στον καναπέ παρά να κάθονται σε ένα γραφειο και να παλεύουν με το keyboard και το mouse. Εγώ π.χ. και στο pc όπου μπορώ παίζω με controller και μαλιστα ειναι στα θετικα του οταν ενα pc game εχει full controller support και σκεφτομαι την αγορα του,τι να κάνουμε γούστα είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να παίξεις παιχνίδια στο PC με Controller, όπως Darksiders/Witcher 2 κλπ δεν είναι κάτι το τραγικό..

 

Τραγικό είναι να πας να παίξεις BF3 με Controller :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ μην ξεχνάς ότι μιλάμε για κονσόλες και όλοι παίζουν με controller οπότε χάνεται το πλεονέκτημα του mouse. Αν και γενικά εγώ προσωπικά παιχνίδια τύπου bf3 competive multiplayer τα βρίσκω ειδικά τώρα πια βαρετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα με τίποτα να μην είστε ευχαριστημένοι? Ανακοίνωσαν νέα πανίσχυρη κονσόλα (δυνατότερη από ότι περιμέναμε τουλάχιστον), μάθαμε τόσα πράγματα για τα παιχνίδια από την πρώτη κι όλας ανακοίνωση, μάθαμε release date, μας εξήγησαν πόσες δυνατότητες της νέας κονσόλας, και ακόμα παραπονιέστε? Και μετά λέμε φταίει οι εταιρίες.

 

Εγώ προσωπικά παρακολουθούσα χθες το meeting και είχα ξετρελαθεί. Ανακοίνωσαν αρκετά exclusive για launch αντίθετα με το Wii U που τα περισσότερα ήταν multiplatform. Επίσης έρχονται πολύ δυνατά ονόματα όπως Watch Dogs και Diablo III. Το μόνο που με στεναχώρησε είναι που δεν δείξανε την κονσόλα, αλλά λογικό γιατί θέλουν να αφήσουν και κάτι για την E3. Αν η MS δεν προσφέρει καλύτερες προτάσεις, προβλέπω εποχές PS2 πάλι.

 

δεν είπαν οτι αυτά τα παιχνίδια είναι Launch, μην ξεχνάμε στιγμές ps3 με παιχνίδια όπως final fantasy xiii/gran turismo/killzone 2 που άργησαν να βγουν τουλάχιστον 2+ χρόνια και ας τα είδαμε το 2006 και φυσικά last guardian/versus.....

 

δεν νομίζω με το καλημέρα να δούμε και infamous και killzone στην κονσόλα,πόσο μάλλον + uncharted ή κάτι άλλο, ένα μεγάλο launch title θα έχει ,άποψη μου το Killzone και μετά απο 3-4 μήνες θα έρθει το infamous ,μετά απο 4-5 μήνες ένα άλλο βαρύ exclusive κτλπ,σύμφωνα με αυτά που είδαμε πιστέυω οτι θα αργήσει να δώσει library. αν δούμε οτι είδαμε σήμερα απο exclusives για launch εγώ θα είμαι μια χαρά πάντως. 

 

ειδικά μετα το Info που λέει θα παίζει μεταχειρησμένα και not always online,με αυτή την ιπποδύναμη και τα exclusives της σόνυ αν δεν κάνουν καμια μ@@ με την τιμή και πάνε πάνω απο 450 τότε θα πουλήσουν πολύ., 

 

και ερχόμαστε στα λόγια μου, άποιρο hype για την σόνυ, και η Ms δεν μπορεί παρα πριν ή στην gamescom να μας δείξει το νέο xbox 4-5 εβδομάδες δίνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εδειχνε μονο κονσολα, θα ελεγαν μουφα το event εδειξαν μονο κονσολα.

Τωρα που εδωσαν βαση στα παιχνιδια''Που ειναι η κονσολα ρε σονυ''χαχαχα

Απογοητευση.

 

Τεσπα το killzone μαλλον ειναι launch game,οποτε καντε την συγκριση με resistance fall of man ,αντε halo3 και βγαλτε τα συμπερασματα σας για το αλμα.

 

Στα fps θα υπαρχει απο την αρχη το move.Που εμενα μου αρεσει πολυ περισσοτερο απο ποντικι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Mouse που κολλάει με το PS4? Εγώ ξέρω πολλά παιδιά που προτιμούν να παίζουν fps με αναλογικό αντί για ποντίκι, ακόμα και στο PC.

Πες τους να παίξουν Multiplayer να κάνουν Score 0-40 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγώ τα FPS στο PC με gamepad τα παίζω. Δεν με απασχολεί το competitive multiplayer

 

Φυσικά πάντα έχω από δίπλα το gaming mouse με το ultra-smooth gaming mousepad :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα με τίποτα να μην είστε ευχαριστημένοι? Ανακοίνωσαν νέα πανίσχυρη κονσόλα (δυνατότερη από ότι περιμέναμε τουλάχιστον), μάθαμε τόσα πράγματα για τα παιχνίδια από την πρώτη κι όλας ανακοίνωση, μάθαμε release date, μας εξήγησαν πόσες δυνατότητες της νέας κονσόλας, και ακόμα παραπονιέστε? Και μετά λέμε φταίει οι εταιρίες.

 

Εγώ προσωπικά παρακολουθούσα χθες το meeting και είχα ξετρελαθεί. Ανακοίνωσαν αρκετά exclusive για launch αντίθετα με το Wii U που τα περισσότερα ήταν multiplatform. Επίσης έρχονται πολύ δυνατά ονόματα όπως Watch Dogs και Diablo III. Το μόνο που με στεναχώρησε είναι που δεν δείξανε την κονσόλα, αλλά λογικό γιατί θέλουν να αφήσουν και κάτι για την E3. Αν η MS δεν προσφέρει καλύτερες προτάσεις, προβλέπω εποχές PS2 πάλι.

 

Έχεις δίκιο ειδικά το θέμα 8gb gddr5 ήταν αναπάντεχο.

 

 

όσον αφορά τα FPS με αναλογικό

 

1)ΝΑΙ για να παίζεις single player αραχτός στον καναπέ σε τεράστια οθόνη

 

2)ΟΧΙ για multiplayer 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw κάτι το οποίο δεν αναφέραμε καθόλου και είναι κρίμα, gaikai streaming και 0 loadings ,fastest network etc,

μέχρι στιγμής τα τρολλς κράζανε για το τραγικό Psn αλλα είναι "γεγονός"(τόσα βραβεία πήρανε οι τύποι) οτι το network του Ps4 θα είναι out of this world, και μέχρι και το streaming στο psvita με σχεδόν 0delay . μπορεί να το ξεχάσαμε αλλα οι καινούριες κονσόλες θα χτυπηθούν πολύ και στο Multiplayer τομέα και το να έχεις το πιο γρήγορο και σταθερό δίκτυο μετράει άσχημα, σκεφτείται να συνδέεσαι σε δευτερόλεπτα και να έχεις μηδαμινό lag. δεν ξέρω θέλω να δω περισσότερα και θέλω να δοκιμάσω κιόλας. αααααα απο την μία πάλι καλά που δεν δείξανε περισσότερα είναι πολύς ο καιρός και αν καούμε απο τώρα ποιός περιμένει μεχρι τον δεκέμβριο (και ίσως φεβρουάριο/μάρτιο για ευρώπη ,πραγματικά ελπίζω για Launch 2013 ευρώπη,τότε ο κόσμος θα έχει το κάτι παραπάνω να ξοδέψει και τότε πρέπει να το δώσουν...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά η παρουσίαση.

δεν είδαμε την μορφή της κονσόλας ακριβώς αλλά τεσπα, μικρο το κακό.

οι μόνες άκυρες στιγμές θεωρώ ήταν η blizzard και η media molecule .

μου άνοιξαν την όρεξη για την ε3 :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...