Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Π.χ. στο DS που ήταν από τις αγαπημένες μου κονσόλες, είχαν βγει ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΕΣ που το PSP ποτέ δεν έβγαλε.

Αναφέρομαι σε πάρα πολλά adventures και rpg's που ήταν πολύ μπροστά για την εποχή τους.

The World is Not Enough - Square Enix, Hotel Dusk:215, Another Code: Two Memories, Όλη η σειρά του Phoenix Wright.., Electroplankton, Elite Beat Agents, κτλ, κτλ. παιχνιδάρες που είχαν διαφορετικό τρόπο χειρισμού, πρωτότυπα παιχνίδια και εναρμονισμένα με το mobile lifestyle.

 

Professor Layton,Kirby: Canvas Curse κλπ. Κάτι διαφορετικό βρε αδερφέ που περιμένεις όταν ανοίξεις τη φορητή κονσόλα σου.

 

ΑΛΛΑ... έχετε μπερδέψει τα τόπικ και δεν σας προλαβαίνουμε. Αυτό έπρεπε να γραφτεί στο άλλο τόπικ όπως και από εκεί μερικά πράγματα πρέπει να έρθουν εδώ. Μιλάμε ότι ζαλίστηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xαχα! Γι' αυτό είχε φάει άπειρες μηνύσεις τότε! Πάντως το ATRAC ήταν μπροστά απο την εποχή του σαν τεχνική, άσχετα του ότι πάτωσε. (κλασσική Sony).

 

Άσε με ρε Tilemaxx! :D

Τι να πρωτοπώ??

 

Το συγκεκριμένο malware (ή αν θες πέστο αλλιώς copy protection) το είχε εγκαταστήσει η Sony και σε CD μουσικής!

Και υπήρξα θύμα!

Είμαι φαν των Pink Floyd (νομίζω το έχω ξαναδηλώσει) και είχα αγοράσει το CD του Roger Waters το IN the flesh.

Και πάω να το εγκαταστήσω στο PC και δε μπορούσα να κάνω rip τα τραγούδια στο PC! Και ούτε έπαιζε στο DVD του υπολογιστή, το CD!!!

Δε μπορούσα να ακούσω το CD στον η/υ μου!

Δηλαδή τι να πω..έλεοςς! Άσε μην ξύνεις πληγές, χαχά! Και κακώς που τότε δεν είχα κάνει μήνυση στο ΙΝΚΑ.

 

Δες και εδώ για το θέμα:

http://www.digitalhome.ca/forum/archive/index.php/t-32673.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Sony_BMG_copy_protection_rootkit_scandal

 

Για το ATRAC3, πήγε άπατο όπως τα UMD. Παρόμοια κατάσταση.

Αλλά είχα πάρει mp3 player της Sony και δε μπορούσα να ρίξω μέσα τα mp3 μου, αλλά έπρεπε να τα μετατρέψω σε ATRAC κτλ..Πφφφφ..!

 

Professor Layton,Kirby: Canvas Curse κλπ. Κάτι διαφορετικό βρε αδερφέ που περιμένεις όταν ανοίξεις τη φορητή κονσόλα σου.

 

ΑΛΛΑ... έχετε μπερδέψει τα τόπικ και δεν σας προλαβαίνουμε. Αυτό έπρεπε να γραφτεί στο άλλο τόπικ όπως και από εκεί μερικά πράγματα πρέπει να έρθουν εδώ. Μιλάμε ότι ζαλίστηκα.

 

Ναι φίλε έχεις δίκιο! Αλλά δε πειράζει, την ίδια αξία έχουν όπου τα γράφεις. :D

Εξάλλου CortaN@ vs PDS13 πάντα έχει φάση και ποπ-κορν για τους τρίτους :P

Έτσι PDS13?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιπλέον το 3DS μου δίνει 3D που δε δίνει το Vita και δίνει μία τεράστια συλλογή από DS τίτλους σε απόλυτο BC emulation.

Η Nintendo δε με αναγκάζει να ξαναπληρώσω για UMD δισκάκια που έχω ήδη.

Το 3DS μου δίνει 2 οθόνες όπως και το DS από το 2004.

 

 

Δεν νομιζω οτι διαφωνησε κανεις μαζι σου οτι η πολιτικη της sony για το BC ειναι αθλια.Αλλα παραδεξου το,οτι περισσοτερο φωναζεις για κατι που στην πραγματικοτητα εσενα δεν σε ενδιαφερει.Τωρα αν κατσεις να μου πεις οτι θες να παιξεις ξανα στο psvita τα ιδια παιχνιδια που εχεις(αν εχεις) στο psp και γι αυτο εχεις ξενερωσει τοσο πολυ,θα το δεχτω,αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι μπορω να το πιστεψω.(παιζει να ειμαι εγω λαθος ομως).

 

 

Και κυρίως το 3DS έχει παιχνίδια που είναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ από το να έχω φορητές εκδόσεις του ps3.

 

Ποτε προλαβες να κρινεις αν το psvita θα εχει τετοια παιχνιδια.Μηπως τελικα υπαρχει εμπαθεια και εδω?

Στο psp δεν μπορουσες να δεις συγκεκριμενα παιχνιδια που εβλεπες στο 3ds δυστυχως,γιατι στην πραγματικοτητα ειχε πολυ περιορισμενες δυνατοτητες(εκτος απο τα γραφικα).Ισως λοιπον να μην ηταν τοσο μεγαλη η διαφορά συνολικα του ds με το psp σε συνολικες δυνατότητες hardware.Αυτο που λεγαμε σε αλλα post δλδ(γιατι δεν ειναι μονο τα γραφικα σε ενα Hardware) και πλεον θεωρω οτι υπαρχει αν οχι ιδια διαφορα ,μεγαλυτερη αναμεσα σε psvita,3ds.

Τελικα τo psvita εχει τις δυνατοτητες να εχει παιχνιδια,ιδια και καλυτερα απο το 3ds.Ενω το psp ΔΕΝ ειχε αυτη τη δυνατοτητα.Πως το καταδικαζεις απο τωρα?Γιατι δεν το βλεπεις και εσυ και γιατι δεν στηριζεις αυτο το φορητο εφοσον το δεις?

 

Για την ιστορια,το psp δεν με τραβηξε ποτε.Λιγο στην αρχη ισως.

 

 

Τα αλλα για την sony που λες για τις πολιτικες της τα θεωρω πταισματα(ή αν θες τα ''γύρω γύρω'') μπροστα στην επιλογη/ΠΟΛΙΤΙΚΗ της MS για DVD και την επιλογη/ΠΟΛΙΤΙΚΗ της N να σου δωσει Hardware περασμενης γενιας.

 

Επισης τα προιοντα της sony γενικοτερα που μου αναφερεις δεν με ενδιαφερουν,γιατι δεν υποστηριζω οτι η sony ειναι καλυτερη στα παντα.Στην πραγματικοτητα σπανια επιλεγω προιοντα sony, εκτος απο τις παιχνιδομηχανες της.Εκει δλδ που θεωρω οτι η sony ειναι καλυτερη απο τον ανταγωνισμο.

 

Εξάλλου CortaN@ vs PDS13 πάντα έχει φάση και ποπ-κορν για τους τρίτους :P

Έτσι PDS13?

 

Ε ναι μου αρεσουν οι συζητησεις μαζι σου.Τις απολαμβανω:D Ελπιζω να ισχυει το ιδιο και για τους αλλους:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Άσε με ρε Tilemaxx! :D

Τι να πρωτοπώ??

 

Το συγκεκριμένο malware (ή αν θες πέστο αλλιώς copy protection) το είχε εγκαταστήσει η Sony και σε CD μουσικής!

Και υπήρξα θύμα!

Είμαι φαν των Pink Floyd (νομίζω το έχω ξαναδηλώσει) και είχα αγοράσει το CD του Roger Waters το IN the flesh.

Και πάω να το εγκαταστήσω στο PC και δε μπορούσα να κάνω rip τα τραγούδια στο PC! Και ούτε έπαιζε στο DVD του υπολογιστή, το CD!!!

Δε μπορούσα να ακούσω το CD στον η/υ μου!

Δηλαδή τι να πω..έλεοςς! Άσε μην ξύνεις πληγές, χαχά! Και κακώς που τότε δεν είχα κάνει μήνυση στο ΙΝΚΑ.

 

Δες και εδώ για το θέμα:

http://www.digitalhome.ca/forum/archive/index.php/t-32673.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Sony_BMG_copy_protection_rootkit_scandal

 

Για το ATRAC3, πήγε άπατο όπως τα UMD. Παρόμοια κατάσταση.

Αλλά είχα πάρει mp3 player της Sony και δε μπορούσα να ρίξω μέσα τα mp3 μου, αλλά έπρεπε να τα μετατρέψω σε ATRAC κτλ..Πφφφφ..!

 

 

Χαχα! Εγώ είχα Walkman της Sony πρίν δέκα χρόνια περίπου, και άκουγα μόνο CD τότε όταν δεν ήταν τόσο διαδεδομένα τα mp3. Αλλά θυμάμαι οτι το είχα πληρώσει εκείνη την εποχή 150€, και μόλις μερικά χρόνια αργότερα θέλησα να του βάλω mp3 μέσα, έπρεπε πρώτα να μπώ στην PC Suite και να τα μετατρέψω σε ATRAC, και μετά να τα περάσω πάλι στο Walkman!

 

Θυμίζει κάτι αυτό; Αυτό που γίνεται τώρα με το Vita και το UMD. Πάλι καλά που δεν πληρώναμε τουλάχιστον για να μεταφέρουμε τα mp3 μας στο Walkman :lol:

 

Κλασσική αθάνατη Sony. Και τα CD της Sony BMG τότε, έχεις δίκιο ότι δεν έπαιζαν σε PC, δεν σε άφηνε κάν να τα κάνεις RIP! Βέβαια μετά τις άπειρες αγωγές και μηνύσεις, το αφαίρεσαν, αλλά είχαν ήδη γράψει άλλη μια λαμπρή σελίδα στην ιστορία τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι διαφωνησε κανεις μαζι σου οτι η πολιτικη της sony για το BC ειναι αθλια.Αλλα παραδεξου το,οτι περισσοτερο φωναζεις για κατι που στην πραγματικοτητα εσενα δεν σε ενδιαφερει.Τωρα αν κατσεις να μου πεις οτι θες να παιξεις ξανα στο psvita τα ιδια παιχνιδια που εχεις(αν εχεις) στο psp και γι αυτο εχεις ξενερωσει τοσο πολυ,θα το δεχτω,αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι μπορω να το πιστεψω.(παιζει να ειμαι εγω λαθος ομως).

 

 

 

 

Ποτε προλαβες να κρινεις αν το psvita θα εχει τετοια παιχνιδια.Μηπως τελικα υπαρχει εμπαθεια και εδω?

Στο psp δεν μπορουσες να δεις συγκεκριμενα παιχνιδια που εβλεπες στο 3ds δυστυχως,γιατι στην πραγματικοτητα ειχε πολυ περιορισμενες δυνατοτητες(εκτος απο τα γραφικα).Ισως λοιπον να μην ηταν τοσο μεγαλη η διαφορά συνολικα του ds με το psp σε συνολικες δυνατότητες hardware.Αυτο που λεγαμε σε αλλα post δλδ(γιατι δεν ειναι μονο τα γραφικα σε ενα Hardware) και πλεον θεωρω οτι υπαρχει αν οχι ιδια διαφορα ,μεγαλυτερη αναμεσα σε psp,3ds.

Τελικα τo psvita εχει τις δυνατοτητες να εχει παιχνιδια,ιδια και καλυτερα απο το 3ds.Ενω το psp ΔΕΝ ειχε αυτη τη δυνατοτητα.Πως το καταδικαζεις απο τωρα?Γιατι δεν το βλεπεις και εσυ και γιατι δεν στηριζεις αυτο το φορητο εφοσον το δεις?

 

Τα αλλα για την sony που λες για τις πολιτικες της τα θεωρω πταισματα(ή αν θες τα γύρω γύρω) μπροστα στην επιλογη/ΠΟΛΙΤΙΚΗ της MS για DVD και την επιλογη/ΠΟΛΙΤΙΚΗ της N να σου δωσει Hardware περασμενης γενιας.

 

Επισης τα προιοντα της sony γενικοτερα που μου αναφερεις δεν με ενδιαφερουν,γιατι δεν υποστηριζω οτι η sony ειναι καλυτερη στα παντα.Στην πραγματικοτητα σπανια επιλεγω προιοντα sony, εκτος απο τις παιχνιδομηχανες της.Εκει δλδ που θεωρω οτι η sony ειναι καλυτερη απο τον ανταγωνισμο.

 

 

Ρε PDS13 το θέμα είναι συνολικά πώς κρίνεται μία εταιρεία, και όχι μόνο εκεί που είναι καλύτερη..

Απλά εσύ το βλέπεις από διαφορετική οπτική γωνία. Για μένα Sony = Big Problem.

Εγώ δε σε κρίνω που υποστηρίζεις τα προιόντα της Sony. Μαγκιά σου. Εξάλλου και εγώ έχω PS3 και PSP (αλλά αυτό δεν το λογίζω ως αγορά, γιατί όπως είπα μου το έδωσαν δωρεάν).

 

Στο PSVita δεν έχω ξενερώσει. Απλά βλέποντας proprietary memory cards και όχι BC κτλ, προς το παρόν δε βρίσκω λόγο να στηρίξω την κονσόλα. Δηλαδή για μένα έχει ξεκινήσει με πολύ κακές προοπτικές. Συν την αυξημένη τιμή αγοράς. Είναι πανάκριβο αυτή τη στιγμή.

To ΒC με ενδιαφέρει πρώτον προσωπικά, έχω κάποια UMD δισκάκια (όχι δεκάδες αλλά έχω..), μετά με ενδιαφέρει γιατί όταν ο ανταγωνισμός δίνει BC, εσύ γιατί δε δίνεις. Π.χ. έχω γύρω στα 30 παιχνίδια του DS, για μένα είναι πλεονέκτημα να μπορώ να τα παίξω αυτά τα παιχνίδια στο 3DS κουβαλώντας μάλιστα μία κονσόλα αντί για 2. To ίδιο δε θα πρέπει να ισχύσει στο Vita? Γιατί π.χ. να μη μπορώ να παίξω το Crisis Core στο PS Vita αν το αγόραζα? Ή το Metal Gear? Και μάλιστα με 2 αναλογικούς. Τρίτον, έχει σημασία γιατί πολλά/πάρα πολλά παιχνίδια του PSP σε UMD δισκάκια είναι πάμφθηνα τώρα και ειδικά τα used games (ενώ στη digital αγορά δεν υπάρχουν used games, ενώ θα μπορούσαν αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία..) και κάλλιστα μπορώ να τα προμηθευτώ σχεδόν τσάμπα (με 5, 10 ευρώ) και να τα χαρώ στο Vita αν αγόραζα. Που έτσι και αλλιώς υπολείπεται τίτλων αυτή την περίοδο. Οπότε συνολικά με ενδιαφέρει το BC.

Όπως π.χ. στο 360 έχω παίξει αρκετά παιχνίδια από xbox1, παιχνιδάρες όπως το Farheneit, Halo 1,2, Conker's Reloaded και το Shenmue 2, (και ειδικά στα 2 τελευταία δεν υπήρχε άλλος τρόπος να το παίξω παρά μόνο αν αγόραζα xbox1). Εκτιμώ πάντα τη δυνατότητα BC και από τη στιγμή που στην προσφέρει και η MS και η Nintendo, γιατί να μη στην προσφέρει η Sony και μάλιστα όταν και στο Vita και στο PS3 την έχει έτοιμη τη δυνατότητα?

 

Έχω πει πως είναι νωρίς να το κρίνουμε. Διάβασε το ποστ μου στο thread PSvita vs 3DS.

Το διαβλέπω όμως. Η εμπειρία μου, η κρίση μου πάνω στο θέμα μου λέει πως το Vita θα είναι μία από τα ίδια.

Παίρνω την ευθύνη αυτού που λέω και μπορεί να πέσω έξω και να βγάλει όντως διαφορετικά παιχνίδια.

Μακάρι, καλό είναι να δούμε ανταγωνισμό. Άποψή μου όμως είναι πως θα έχουμε επανάληψη της προηγούμενης γενιάς.

 

Στο DS vs PSP, είναι γενικά παραδεκτό, όχι μόνο από μένα, πως κάποιες πολλές/δεκάδες τουλάχιστον παιχνιδάρες του DS, ούτε στα όνειρά του δεν τις είχε το PSP. Όταν είχα πρωτοπαίξει το Another Code: 2 memories, adventure game από τη Cing, είχα μείνει μακακας με τις πρωτότυπες δυνατότητες και το πώς ενσωματώνονταν στους γρίφους. Θυμάμαι ακόμα έναν γρίφο που έπρεπε να βάλεις μία σφραγίδα και για να το κάνεις, έπρεπε να αφήσεις το stylus πάνω στην touch πατημένο και μετά να κλείσεις 2 φορές το καπάκι του DS σαν να σφραγίζεις κάτι!

Επίσης, η χρήση μικροφώνου, π.χ. όταν έπρεπε να καθαρίσεις έναν πίνακα και μετά να κουνήσεις το DS στο φως του δωματίου για να κάνει αντανάκλαση ο πίνακας. Κάτι τέτοια, δε τα βλέπεις σε παιχνίδια του PSP.

Στο electroplankton, έφτιαχνες μουσική! Στο Elite Beat Agents, η κατάσταση ήταν σουρεάλ! Στο Viewtiful Joe, τώρα το θυμήθηκα!

Με άλλα λόγια πολύ μπροστά το DS! Ωραίες εποχές! Κρίμα γιατί το έχασα το DS (το ξέχασα κάπου) και περιμένω για αυτούς τους λόγους να βγει το 3DS lite και να μπορέσω να ξαναχαρώ αυτούς τους τίτλους..

Προσωπικά το Vita αυτή τη στιγμή δεν έχει κάτι να με τραβήξει. Ούτε π.χ. το Uncharted, εντάξει έχω παίξει στο ps3 τα 2 uncharted (το 3ο δεν το έχω αγοράσει ακόμα), είναι παιχνιδάρες, λόγος για να κατέχεις ps3. Αλλά στο mobile gaming, με τραβάει άλλου είδους gameplay, όχι mobile και περιορισμένων δυνατοτήτων εκδόσεις 1st party τίτλων για την home κονσόλα.

Αυτό γινόταν στο PSP, αυτό αναμένεται για μένα με βάση τα πρώτα δείγματα, να γίνει και στο Vita.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά είχαν ήδη γράψει άλλη μια λαμπρή σελίδα στην ιστορία τους...

 

Δεν με ενδιαφερει οπως εγραψα παραπανω τι κανει η sony γενικοτερα και δεν εχω λογο να μη πιστεψω(ή και να πιστεψω) αυτα που υποστηριζετε,αλλα αυτο που ξερω οτι στο gaming σιγουρα εχουν γραψει πολλες λαμπρες σελιδες στην ιστορια τους και οχι μονο.

 

Οταν εχει δωσει τετοια παιχνιδια τοσα χρονια,ειναι αστειο(για μενα παντα) να σσχολουμαστε με τα ''γυρω γυρω'',δεν νομιζω οτι μπορουν να επισηκιασουν την ουσια και αυτο που μας ενδιαφερει τελικα(gaming).

 

Ποτε δεν ασχοληθηκα με τα ''γυρω γυρω'',γι αυτο και δεν εχω πολλα επιχειρηματα,ουτε θελω να θαψω τις αλλες εταιριες(ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ομως ,οτι υπαρχουν πολλοι που μπορουν να το κανουν και ειδικα για την MS,για την οποια εχω διαβασει απο σοβαρα ατομα τα χειροτερα και επιχειρηματα κτλ).

Το ιδιο κανω και με τις κονσολες.Κοιταω την ουσια.

 

Για μενα η ουσια ειναι οτι πχ η επιλογη μιας εταιριας για Hardware προηγουμενης γενιας ειναι πολυυυυυυ (99.9%? μπορει να βαζω και λιγο)σημαντικοτερο αρνητικο απο οοοολα τα αλλα μαζι που μπορει να εχει κανει η sony για το Vita.

Αποψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βγάλουν remake του Final Fantasy 7 για PS3, βλέπω να παίρνει παράταση αυτή η γενιά γι' άλλα 5-6 χρόνια :P

 

 

Μακάρι να βγάλουν.

Αλλά πιο πιθανό είναι να το κρατήσουν για την επόμενη γενιά.

Δε νομίζω η Square Enix να "κάψει" αυτό το χαρτί της επί PS3..γενικά το ps3 δεν της "πήγε" πολύ.

Αλλά νομίζω βγαίνει FF 10 HD, για όποιον δεν το έχει δει (εγώ το έχω στην κανονική έκδοση για ps2 και το τρέχω στο 3), είναι ευκαιρία να το δει. Παιχνιδάρα.

 

Αλήθεια γνωρίζουμε τι γίνεται με το Last Guardian? Θα βγει τελικά?

Και μία ακόμα ερώτηση.

Το Ni NO Kuni θα γίνει port ή άδικα το περιμένω και θα πάει άπατο όπως τόσα άλλα rpg που τα χαίρεται μόνο ο Skanjos στα γιαπωνέζικα? :D

 

Χαχα! Εγώ είχα Walkman της Sony πρίν δέκα χρόνια περίπου, και άκουγα μόνο CD τότε όταν δεν ήταν τόσο διαδεδομένα τα mp3. Αλλά θυμάμαι οτι το είχα πληρώσει εκείνη την εποχή 150€, και μόλις μερικά χρόνια αργότερα θέλησα να του βάλω mp3 μέσα, έπρεπε πρώτα να μπώ στην PC Suite και να τα μετατρέψω σε ATRAC, και μετά να τα περάσω πάλι στο Walkman!

 

Θυμίζει κάτι αυτό; Αυτό που γίνεται τώρα με το Vita και το UMD. Πάλι καλά που δεν πληρώναμε τουλάχιστον για να μεταφέρουμε τα mp3 μας στο Walkman :lol:

 

Κλασσική αθάνατη Sony. Και τα CD της Sony BMG τότε, έχεις δίκιο ότι δεν έπαιζαν σε PC, δεν σε άφηνε κάν να τα κάνεις RIP! Βέβαια μετά τις άπειρες αγωγές και μηνύσεις, το αφαίρεσαν, αλλά είχαν ήδη γράψει άλλη μια λαμπρή σελίδα στην ιστορία τους...

 

 

Μη μου θυμίζεις πληζζζζ PC Suite! Το συχαίνομαι αυτό το όνομα! Άπατο πήγε το Mp3 player.

To χω στο συρτάρι μου και τρώει σκόνη χρόνια. Όποιος το θέλει του το πουλάω, τιμή ευκαιρίας!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PDS, εγώ έχω PS3 μόνο, αλλά ώρες-ώρες θέλω να εξαφανιστεί η Sony απο τον χάρτη λόγω της συμπεριφοράς της προς τον καταναλωτή. Δηλαδή δεν κατάλαβα, είναι στο απυρόβλητο η Sony;

 

Όσο την κριτίκαρα όταν είχα 360, τόσο την κριτικάρω και τώρα που έχω μόνο PS3 (τονίζω το "μόνο" για να μην πεί κανείς οτι είμαι biased εναντίων της Sony, δεν έχω πλέον 360)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο PSVita δεν έχω ξενερώσει. Απλά βλέποντας proprietary memory cards και όχι BC κτλ, προς το παρόν δε βρίσκω λόγο να στηρίξω την κονσόλα.

 

Εχουμε φτασει στο σημειο να θεωρουμε το BC μιας κονσολας σημαντικοτερο απο την ιδια την κονσολα(δεν μετραει αν ειναι για 10/10 η συσκευη).Εγω sorry δεν μπορω να ακολουθησω αυτη τη λογικη.Ειναι για facepalms με ολον τον σεβασμο:P.

 

 

 

 

Έχω πει πως είναι νωρίς να το κρίνουμε.

 

Kαι εγω αυτο ειπα.Δεν εκανα προβλεψη.Η μαλλον ειπα οτι εχει πιο δυσκολο εργο το psvita.

 

Στο DS vs PSP,

 

Διαβασες τι εγραψα για το psp?Ποτε υποστηριξσα οτι ειναι ανωτερο απο το ds.Σιγουρα δεν ειναι αυτο που παρουσιαζεις βεβαια.Δεν ειναι αυτη η διαφορα δλδ.Το psp πηρε μπρος σε καποια φαση και εβγαζε συνεχεια πολυ καλα παιχνιδια.Ιδιαιτερα RPGS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε φτασει στο σημειο να θεωρουμε το BC μιας κονσολας σημαντικοτερο απο την ιδια την κονσολα(δεν μετραει αν ειναι για 10/10 η συσκευη).Εγω sorry δεν μπορω να ακολουθησω αυτη τη λογικη.Ειναι για facepalms με ολον τον σεβασμο:P.

 

Kαι εγω αυτο ειπα.Δεν εκανα προβλεψη.Η μαλλον ειπα οτι εχει πιο δυσκολο εργο το psvita.

 

Διαβασες τι εγραψα για το psp?Ποτε υποστηριξσα οτι ειναι ανωτερο απο το ds.Σιγουρα δεν ειναι αυτο που παρουσιαζεις βεβαια.Δεν ειναι αυτη η διαφορα δλδ.Το psp πηρε μπρος σε καποια φαση και εβγαζε συνεχεια πολυ καλα παιχνιδια.Ιδιαιτερα RPGS.

 

Το βλέπεις από άλλη οπτική γωνία.

Για μένα το BC είναι πολύ σημαντικό, όχι ο σημαντικότερος λόγος αγοράς φυσικά.

Πρώτος αποτρεπτικός παράγοντας είναι πως πρέπει να σκάσω μία 300άρα στο νερό για μία κονσόλα που ακόμα δε γνωρίζουμε πώς θα κινηθεί στην αγορά. Γι αυτό είπα πως σώφρον είναι κάποιος να περιμένει τουλάχιστον ένα 6μηνο μήπως και ξεκαθαρίσει το τοπίο.

Και λογικά αναμένεται και πτώση τιμής, έτσι χάλια που τα πάει στην αγορά το Vita.

Τώρα προσωπικά, στην δική μου περίπτωση δηλαδή, με συμφέρει να πάω σε 3DS, γιατί θέλω/χρειάζομαι πως το λένε :D, να παίξω τα παιχνίδια του DS ξανά και στο 3DS, και έχω και λίστα από παιχνίδια DS που δεν έχω προλάβει να δω.

Και μου είναι ανεκτίμητη η ύπαρξη BC.

 

Όντως στα τελευταία του πήγε καλά το PSP.

Απλά του λείπουν για μένα παιχνίδια διαφορετικά..πώς να στο πω.

Αν είχες ασχοληθεί με DS, θα καταλάβαινες τι εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PDS, εγώ έχω PS3 μόνο, αλλά ώρες-ώρες θέλω να εξαφανιστεί η Sony απο τον χάρτη λόγω της συμπεριφοράς της προς τον καταναλωτή. Δηλαδή δεν κατάλαβα, είναι στο απυρόβλητο η Sony;

 

 

Δεν ειπα κατι τετοιο.Ειπα τι κοιταω εγω.Για μενα η ουσια ειναι αυτη που μετραει.Και στην ουσια εγω θα αγορασω την καλυτερη κονσολα και παντα αυτο θα κανω.

 

Επισης για το μισος που για σενα ειναι δικαιολογημενο,εγω πιστευω(γνωμη μου παλι) οτι περισσοτερο εχεις επηρεαστει απο αυτα που διαβαζεις.Αν ειχες επαφη με MS haters(με επιχειρηματα) θα ειχες αλλη αποψη μαλλον.

 

 

Αν είχες ασχοληθεί με DS, θα καταλάβαινες τι εννοώ.

Στο στρατο ασχοληθηκα με ds.Ενταξει αν σου πω οτι ξενερωσα με το που το ειδα(Ειδικα την οθονη,ελεγα OMG τι ειναι αυτο)?Ειδικα οποιος ειχε psp καταλαβαινει.:P

Απο κει και περα,ειδα καποια ωραια παιχνιδια και σιγουρα ηταν ενα εξαιρετικο φορητο,δεν το συζητω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις μεγάλο λάθος. Δεν χρειάζεται να επηρεαστώ απο Sony haters για να καταλάβω οτι η propertiary memory stick είναι παλαιοληθική και καταστροφική πολιτική, ούτε το ότι το επιλεκτικό backwards compability είναι μια αντίστοιχη κίνηση κέρδους εις βάρος του παλιού χρήστη PSP-PS1-PS2. Βγάζουν μάτι αυτά που κάνει η Sony και δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζεις να υποστηρίζεις τέτοιες ληστρικές πρακτικές τόσο ένθερμα. Επίσης ψάχνω να βρώ ένα ψήγμα bias σε αυτά που λέει ο Cortan, και επίσης δεν βρίσκω κάτι το "τραβηγμένο" για την "αδικημένη" μαμά Sony.

 

Το ξέρεις οτι πλέον με το τελευταίο firmware στο PS3, δεν σου επιτρέπει να αντιγράψεις τα saves των καινούργιων σου παιχνιδιών σε USB (παρά μόνο όσο είχες ΗΔΗ μεταφέρει πρίν το update); Δηλαδή σε αναγκάζει να αγοράσεις άμεσα συνδρομή στο PSN Plus, απο την στιγμή που ουδέποτε η υπηρεσία είχε διαφημιστεί ως premium, πόσο μάλλον όταν πλέον σε αναγκάζει να πληρώσεις για να κάνεις backup τα saves σου. Ε όχι, δεν το δέχομαι αυτό με τίποτα. Αν εσύ μου πείς οτι και εδώ έχω άδικο, έ οκ σηκώνω τα χέρια ψηλά.

 

Και δεν έχω ανάγκη να μιλήσω με κανέναν anti-MS fanboy. H Microsoft έκανε εξίσου τραγικά λαθη, και αυτά με ανάγκασαν να πουλήσω το 360. Ο κύριος λόγος ήταν τα ελάχιστα ποιοτικά exclusives, και η στροφή στο casual gaming. Οι άλλοι λόγοι ήταν τα πολλαπλά DVD, η έλλειψη Wi-Fi built in, η απουσία Blu-Ray, και η αδυναμία αναπαραγωγής 1080p υλικού. Τα οποία μου πρόσφερε το PS3 from the box, και γι' αυτό και το αγόρασα.

 

Έχω μάθει να κρίνω μια εταιρία ανα προιόν, και όχι συνολικά. Η Sony στο κομμάτι του PS3 πλέον παίρνει άριστα, στα υπόλοιπα συνεχίζει να είναι η ίδια παλιά, αλλαζονική, ληστρική, επικίνδυνη Sony. Έ, αυτό δεν το ανέχομαι εγώ, και πολλά έκατομμύρια κόσμος ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζεις να υποστηρίζεις τέτοιες ληστρικές πρακτικές τόσο ένθερμα.

Επίσης ψάχνω να βρώ ένα ψήγμα bias σε αυτά που λέει ο Cortan, και επίσης δεν βρίσκω κάτι το "τραβηγμένο" για την "αδικημένη" μαμά Sony.

 

Καταρχην θα ηθελα να μου δωσεις το κομματι που υποστηριζω ενθερμα την BC πολιτικη της Sony κτλ(αληθεια θα περιμενω,αλλιως γραψε οτι εκανες λαθος).Διαβαζε τουλαχιστον τι γραφω ρε Tilemaxx...

 

Ενταξει εσυ δεν βλεπεις εμπαθεια στον cortan εγω βλεπω τι να κανουμε.:).Toυ εχω πει γιατι βλεπω.Ειναι πολλα τα ποστ πλεον και δεν ειμαι χαζος.Ειναι σαν να υποστηριξω εγω οτι μισω την sony και λατρευω την MS και εσυ να μου πεις ναι σε πιστευω.Το ιδιο πραγμα.Καπως ετσι το βλεπω αυτο που εγραψες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...