Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρήκα πριν λίγο καιρό ένα ειδικό αντιστατικό πανάκι για την σκόνη στο σούπερμάρκετ και το περνάω μια φορά τη βδομάδα το PS4, δε μένει τίποτα πάνω. Αν και μετανιώνω που δεν περίμενα να πάρω την άσπρη έκδοση να μη φαίνεται η σκόνη καθόλου.
Καλά τα Uncharted, θα το παίξω και αυτό σίγουρα, αλλά δε κρατάνε για έναν ολόκληρο χρόνο. Το The Order 1886 μάλλον καλό θα είναι αν και πλέον μου θυμίζει τραγικά GoW και είδα και κάτι quicktime και ξενέρωσα. Και από τα άλλα τίποτα. Indie που τα παίζω στο pc, multiplatform που τα παίζω στο pc, Grim Fandago που το έχω παίξει και θα το ξαναπαίξω στο pc, γενικά ως τώρα δε μπορώ να καταλάβω γιατί δεν κράταγα το 400άρι για μια πολύ καλή κάρτα γραφικών.
Περίμενα ένα νέο Crash αντάξιο των παλιών, νέα παιχνίδια όπως το The Last of Us, κάτι πρωτοποριακό, next gen, να νιώσω όπως όταν έβλεπα τα πρώτα 3d παιχνίδια τότε με το ps1 ή με την απίστευτη βιβλιοθήκη του 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα πριν λίγο καιρό ένα ειδικό αντιστατικό πανάκι για την σκόνη στο σούπερμάρκετ και το περνάω μια φορά τη βδομάδα το PS4, δε μένει τίποτα πάνω. Αν και μετανιώνω που δεν περίμενα να πάρω την άσπρη έκδοση να μη φαίνεται η σκόνη καθόλου.

 

βασικά αν έχεις κάποιο phat PS3 βάλτο δίπλα και ησύχασες...μακράν η καλύτερη σκονοπαγίδα με τέτοια γυαλιστερή επιφάνεια   :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS4 θα αγοράσω το Γενάρη του 2015 υπολογίζω και αυτό μόνο και μόνο για το UNCHARTED 4... μικρά μου παιδάκια,κύριοι,κυρίες ,φίλοι και φίλες μου


Kαι btw o Drake δεν είναι με την καμία 40 χρονών στο Uncharted 4 .Απο 47 και πάνω είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως και για μενα βλεπω να παει πιο πισω η αγορα ps4, το bloodborne παει για ανοιξη, ισως παρω pc πιο μπροστα....ειμαι αναποφασιστος ακομα, ας δουμε και το tgs το σεπτεμβρη, μπορει να εχουν κρατησει κανα κρυφο χαρτι απο τα ιαπωνικα στουντιο( last guardian, square enix) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι δε σκεφτεται κανεις οτι ο sully ειναι ετοιμοθανατος και απλα ο nathan εκτελει μια τελευταια επιθυμια του για εναν ακομη θησαυρο...????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A quick look at the Naughty Dog blog says that this is "in-engine" footage running on PlayStation 4 hardware - a stunning demonstration of what the new technology is capable of, but missing the all-important phrase: real-time.

 

"We're targeting 60fps for Uncharted 4: A Thief's End and as you can see the visual fidelity for our character models will reach new heights," Naughty Dog says.

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-watch-uncharted-4-and-the-last-of-us-at-60-fps

 

να τι διαφορα κανει το 50% (και παραπανω μαλλον) διαφορα ισχυος για οποιον ειχε ακομα αμφιβολιες, στο link μπορειτε να κατεβασετε και το trailer σε 1080@60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα πω την αμαρτία μου στο Last of us δεν καταλαβα διαφορα στο οπτικο και το Uncharted ακομα και σε PS4 να ετρεχε realtime εκεινη την ωρα, η σκηνη δεν ειχε και κατι το τρομερο. Ουτε καποιο particle εφε ουτε χαρακτηρες επι της σκηνης.

 

Δεν αμφισβητω οτι στο τελος μπορει να ειναι ετσι και ακομα καλυτερο, για την ωρα ομως δεν ειδα κατι που να με ανατριχιασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-watch-uncharted-4-and-the-last-of-us-at-60-fps

 

να τι διαφορα κανει το 50% (και παραπανω μαλλον) διαφορα ισχυος για οποιον ειχε ακομα αμφιβολιες, στο link μπορειτε να κατεβασετε και το trailer σε 1080@60

"50% και παραπανω" σε σχεση με τι?

επισης, απο ποτε το να βλεπουμε ενα PRE-RENDERED video ειναι κατι που μας ...λυνει τις οποιες αμφιβολιες?

αγγλικα δεν ξερουμε? :D  αυτο που εκανες quote σαν αποδειξη, λεει ξεκαθαρα οτι δεν ειναι real-time, αλλα pre-rendered.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τι κρατάω εγώ από PC της Sony. Uncharted, Bloodborne και για πολύ χαβαλέ LBP3. Απαράδεκτη κατά τη γνώμη μου. Ποια είναι τα δυνατά exclusives μωρέ που έχει? Ένα uncharted, bloodborne και the order βλέπω εγώ. Τα άλλα studios τι κάνουν? Η MS την έχει ξεπεράσει πολύ σε αυτόν τον τομέα.

 

Ευχάριστο το γεγονός ότι θα δούμε UC4 σε 60 fps. Πολύ όμορφη και η engine του. Αλλά ρε naughty dog, τι το ήθελες το trailer γεμάτο με spoilers για το The Last of Us σε μια παρουσίαση που την βλέπει χιλιάδες κόσμος online? Δηλαδή μια να πας να δέσεις ένα κορδόνι, μια να κοιτάξεις το hamburger που τρως, μια να χαζέψεις καμιά διπλανή σου, πάει έφυγε το μήνυμα "The following trailer contains spoilers". Και μάλιστα είχε spoilers και από το DLC. Εμένα προσωπικά δεν με πείραξε γιατί τα έχω παίξει και τα 2 αλλά είναι κρίμα για αυτούς που τα δεν παίξανε. Ένας φίλος μου την πάτησε έτσι.

 

Χλιαρή γενικά η παρουσίαση της. Περίμενα περισσότερα.

 

off topic: I am back to action! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...