Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@naruto

Ασε ποσο κοστολογουν το DS4 στα καταστηματα του εξωτρικου και στο shopto.Οπως ειπες ειδη στο shopto εχει 60Ε στα ελληνικα καταστηματα θα παταει σιγουρα τα 80Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαθε Ε3 και μεγαλη παρουσιαση νεων κονσολων,καποιοι pc gamers προσπαθουν να χαλασουν τα threads των κονσολων.Σε ΚΑΘΕ τετοιο event.

Exoυμε βαρεθει να διαβαζουμε τα ιδια και τα ιδια σε καθε νεα παρουσιαση κονσολας.Δεν ξερω γιατι το κανουν αυτο .Τους παιρνεις λιγο απο τα Pixels(αφου μπαινουμε σε νεα γενια) που τοσο καλα κρατανε να μην τους φυγουν και νιωθουν μια ανασφαλεια για κατι?Ας το βρουν μονοι τους.

Και οχι σε αυτα τα threads.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι το σπουδαίο είδες προχθες και δεν είδα εγώ ;

Το Watch dogs το οποίο τελικά έτρεχε σε PC και όχι σε Ps4 ?

Ή το Agnis Philosophy που επίσης δεν υπάρχει περίπτωση να έτρεχε σε Ps4..

 

Κάτσε να μας πουν σε τι ανάλυση/φίλτρα τα έτρεξαν αυτά που έτρεξαν και μετά βγάλε συμπέρασμα.

Τα γραφικά του Killzone ήταν εντελώς μάπα για παράδειγμα και είχε και Frame Drops..

 

Και για να μην κάνετε και πολλά όνειρα για τα γραφικά των νέων κονσολών..

 

CRYTEK CEO: CRYSIS LOOKS BETTER THAN ANY PS4 GAMES WILL EVER BE

Με λίγα λόγια, ήδη το PC, προτού ακόμα κυκλοφορήσουν οι νέες κονσόλες, είναι μπροστά.

Ωρε ανθρωπε του Θεου, το εχεις καταλαβει οτι τοση ωρα καθεσε και βλεπεις διαφορες αναμεσα στα pc του σημερα και τις κονσολες που εχουν βγει πριν 7-8 χρονια?

Ειδες εσυ το τελικο αποτελεσμα του Killzone και του καθε killzone με τα ματια σου απο το PS4 και μιλας?Μολις βγει η κονσολα τοτε πες οτι θες, μεχρι τοτε μην συγκρινεις ανομοια πραγματα.

Εγω αυτο που βλεπω ειναι και σορρυ κιολας κομπλεξικα ατομα που περισσοτερο τα νοιαζουν τα frames και τα γραφικα παρα το gaming.Ωραια καταλαβαμε δεν θελετε να βλεπετε τις κονσολες, ΜΗΝ τις αγοραζετε..δεν σας υποχρεωνει κανενας, αλλα μην μπαινετε στα τοπικ των κονσολων και γεμιζετε σελιδες ετσι στα χαμενα για να αποδιξετε αυτο που δεν γινετε να αποδιχθει ακομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε, έχεις τα Exclusives : :P

 

 

kjtzemis,

Μπορείς να καταλάβεις ότι και το Ps4 έχει χειρότερα γραφικά από το πρώτο Crysis στο PC που βγήκε το 2007 ?

Λίγο καλύτερα γραφικά από το Ps3 θα έχει όπως και είδαμε στο Killzone.

 

Τώρα αν βελτιωθούν προς τα τέλη ζωής της κονσόλας τι να το κάνω, εκεί το PC θα έχει ξεφύγει μίλια μπροστά και φτου από την αρχή με Ps5..

 

 

Άστο, μην μιλάτε για γραφικά στις κονσόλες, δεν σας παίρνει, μιλήστε για τα Exclusives.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kjtzemis,

Μπορείς να καταλάβεις ότι και το Ps4 έχει χειρότερα γραφικά από το πρώτο Crysis στο PC που βγήκε το 2007 ?

Λίγο καλύτερα γραφικά από το Ps3 θα έχει όπως και είδαμε στο Killzone.

Και το γελιο συνεχιζεται...

 

http://i.minus.com/iSylqprP2LVet.gif

http://i.minus.com/ibmjWK4FJujp5K.gif

http://i.minus.com/ibkLh2II7UZlqe.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε, έχεις τα Exclusives : :P

Τώρα αν βελτιωθούν προς τα τέλη ζωής της κονσόλας τι να το κάνω, εκεί το PC θα έχει ξεφύγει μίλια μπροστά και φτου από την αρχή με Ps5..

Άστο, μην μιλάτε για γραφικά στις κονσόλες, δεν σας παίρνει, μιλήστε για τα Exclusives.

μολις εκανα μια βολτα απο το pc gaming section. Ετσι για πλακα σε καθε ποστ διαφορετικου παιχνιδιου τα μισα ποστς ειναι:

γιατι δεν ανεβαζω αναλυση με την GTX 660, γιατι δεν ανεβαζω frame rates με την Radeon 6950, γιατι δεν εχω antialliasing 4X, γιατι, γιατι γιατι;

Γιατι πολυ απλα ΠΑΝΤΑ κατι θα τρεχει στο background που δε σε αφηνει να κανεις optimization

Και αναρρωτιεμαι, μηπως εγω ειμαι ο μακακας που βαζω το παιχνιδι και παιζει με τη μια στη κονσολα; ουτε Fraps/Evga Precision ουτε και γω δε ξερω τι. Συνεχιστε στο ιδιο μοτιβο. πεταξτε την περυσινη 6950 για να παρετε την φετινη 7ΧΧΧ και του χρονου μια απο τα ιδια οταν δε σας κανουν τα frame rates :P

Με τις υγειες σας !!!

ΥΓ: Aααα να μη ξεχασω αυτα που αναφερετε περι bottle neck και επεξεργαστων οπως και την ασυμβατοτητα των drivers που μερικοι αναφερουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ εσύ είσαι μέχρι το Killzone ας πούμε..Την παιχνιδάρα με τα 15FPS στις μάχες..

Εγώ φίλε μου εάν θες να ξέρεις έχω όλες τις κονσόλες που κυκλοφορούν (ναι ακόμα και το wii U) και ένα pc πιο τούμπανο απο το δικό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε, έχεις τα Exclusives : :P

 

 

kjtzemis,

Μπορείς να καταλάβεις ότι και το Ps4 έχει χειρότερα γραφικά από το πρώτο Crysis στο PC που βγήκε το 2007 ?

Λίγο καλύτερα γραφικά από το Ps3 θα έχει όπως και είδαμε στο Killzone.

 

Τώρα αν βελτιωθούν προς τα τέλη ζωής της κονσόλας τι να το κάνω, εκεί το PC θα έχει ξεφύγει μίλια μπροστά και φτου από την αρχή με Ps5..

 

 

Άστο, μην μιλάτε για γραφικά στις κονσόλες, δεν σας παίρνει, μιλήστε για τα Exclusives.

Ωραια αφου δεν σε αντιπροσοπευουν οι κονσολες και τα παιχνιδια μην μας ΖΑΛΙΖΕΙΣ αλλο.

Τραβα στο τοπικ του pc και γραψε οτι σουρχετε στο κεφαλι, δεν με ενδιαφερει καθολου.

Παντως πρεπει να εχεις ικανοτητες που δεν εχουμε οι υπολοιποι, πως γινετε εσυ να βλεπεις χαλια τα γραφικα των παιχνιδιων που παρουσιασαν για το PS4 και ολο το ιντερνετ να παραμιλαει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mtzs,

Ναι προφανώς υπάρχουν PC Gamers που θέλουν τα γραφικά πάντα Very High και με AA και γι' αυτό τα σκας..

Αλλιώς μπορείς να συμβιβαστείς σε Medium Details με μια κάρτα των 150Ε

 

Παίξε εσύ στην κονσόλα τώρα με κάτι αναλύσεις του στυλ 1024*600, ούτε καν Native 720P, να έχεις και 30FPS τα οποία 30 πάνε και 15 και άσε τα υπόλοιπα..

 

 

Εγώ φίλε μου εάν θες να ξέρεις έχω όλες τις κονσόλες που κυκλοφορούν (ναι ακόμα και το wii U) και ένα pc πιο τούμπανο απο το δικό σου.

Δεν μου λέει τίποτα αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εισαι εδω δεν μας ειπες?

Εχεις το υπεpc σου,υπερπαιχνιδαρες κ.α.Τι ακριβως σε τσιγκλαει να ερθεις εδω και να trollαρεις?Εχω γραψει σε ενα πιο πανω ποστ μου τι,αλλα οκ.

 

Αυτα τα βλεπεις ''εντελως μαπα''

http://i.minus.com/iSylqprP2LVet.gif

http://i.minus.com/ibmjWK4FJujp5K.gif

http://i.minus.com/ibkLh2II7UZlqe.gif

 

Και καθομαστε σαν μλακες και απανταμε κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...