Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικα ετσι ειναι. Κατα τη διαρκεια της προηγουμενης γενιας και καθολου προσβαση να μην ειχε κανεις στο ιντερνετ παλευοταν η κατασταση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλω να πάρω ενα ps4 αλλα όχι τώρα επηδει έχω αλλα εξoδα+θέλω να παρω ps4 με 1TB, οποτε ειπα να το παρω κοντα στα Xmas που θα υπαρχουν καλα bundles.Θα υπαρχουν bundles πχ 2 controllers+2 games or something?

 

ps: Το  Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain ποσες ώρες διαρκειας θα εχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πάρω ενα ps4 αλλα όχι τώρα επηδει έχω αλλα εξoδα+θέλω να παρω ps4 με 1TB, οποτε ειπα να το παρω κοντα στα Xmas που θα υπαρχουν καλα bundles.Θα υπαρχουν bundles πχ 2 controllers+2 games or something?

 

ps: Το  Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain ποσες ώρες διαρκειας θα εχει?

Πανω απο 100 ωρες απο οτι λενε οι τελευταιες πληροφοριες.(Στανταρ τα χριστουγεννα θα εχεις τις καλυτερες προσφορες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω απο 100 ωρες απο οτι λενε οι τελευταιες πληροφοριες.(Στανταρ τα χριστουγεννα θα εχεις τις καλυτερες προσφορες)

 

Πώς γίνεται αυτό να έχει 100 ώρες εννοώ το Ground Zeroes να έχει 2-2,1/5 ώρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τα λέτε αυτά γιατί είναι έτοιμος ο bigBOSS :P  να σου πει ότι δεν ήταν demo και πως ήταν πάνω από 15 ώρες game αν έβγαζες από την μύγα ξύγκι με challenge missions με διαφορετικό objective -μέρα-καιρό στο ίδιο stage και ότι όλο αυτό άξιζε με κάποιο τρόπο τα 35 ευρώ της αρχικής τιμής του..

 

Εγώ το έχω ξαναπεί, αν και fan των mgs, αυτό ήταν μέγα απάτη του Mr Κοjima και της ΚΟNAMI,  για να μας τα αρπάξει, και φυσικά τα κατάφερε. Μιλάμε για 30 λεπτά Story και ανάλογα πως θα επιλέξεις να βγάλεις το stage.. Εμένα δεν μου πήρε πάνω από 40 λεπτά και πήγα stealth και έφαγα τους πάντες πριν το ολοκληρώσω. Έκανα και τα άλλα missions, τα οποία σου προσθέτουν ένα 3ωράκι και αυτό ήταν.

 

Χαίρομαι που το έβγαλαν στο plus, αυτό έπρεπε να γίνει εξαρχής ή να το έπαιρνες στα 10-15 ευρώ αν είσαι plus member με την έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρότητα και Κονάμι δεν πάνε μαζί. Εγώ σκέφτομαι το PP να το αγοράσω μεταχειρισμένο, μόνο και μόνο για να μην της δώσω λεφτά, έτσι όπως έχει καταντήσει τελευταία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τα λέτε αυτά γιατί είναι έτοιμος ο bigBOSS :P  να σου πει ότι δεν ήταν demo και πως ήταν πάνω από 15 ώρες game αν έβγαζες από την μύγα ξύγκι με challenge missions με διαφορετικό objective -μέρα-καιρό στο ίδιο stage και ότι όλο αυτό άξιζε με κάποιο τρόπο τα 35 ευρώ της αρχικής τιμής του..

 

Εγώ το έχω ξαναπεί, αν και fan των mgs, αυτό ήταν μέγα απάτη του Mr Κοjima και της ΚΟNAMI,  για να μας τα αρπάξει, και φυσικά τα κατάφερε. Μιλάμε για 30 λεπτά Story και ανάλογα πως θα επιλέξεις να βγάλεις το stage.. Εμένα δεν μου πήρε πάνω από 40 λεπτά και πήγα stealth και έφαγα τους πάντες πριν το ολοκληρώσω. Έκανα και τα άλλα missions, τα οποία σου προσθέτουν ένα 3ωράκι και αυτό ήταν.

 

Χαίρομαι που το έβγαλαν στο plus, αυτό έπρεπε να γίνει εξαρχής ή να το έπαιρνες στα 10-15 ευρώ αν είσαι plus member με την έκπτωση.

Big Boss δε με λένε αλλά αυτό με το " 1 ΩΩΩΩΡΑ  ΠΑΙΧΝΙΔΙΙΙΙΙΙΙ ΜΟΟΟΟΝΟΟΟ"... ναι...αμα το παίξεις σαν το COD και αρχίζεις και θερίζεις τα πάντα και τους πάντες...αμα δεν ψάξεις τα εξτρα...αμα δεν παίξεις ολες τις υπόλοιπες αποστολές που ξεκλειδώνεις στο παιχνιδι...

 

Το main mission, αμα το παίξεις ωραία, μεθοδικα, με stealth και ψαξεις καια κανα' collectible αμα λάχει...ενα 4-μισά-ωρο το λιγότερο, και ναι, φτανεις χαλαρα ενα 17-ωρο++ αμα παιξεις τα υπολοιπα missions και κυνηγησεις και S-ranks, μια λέξη μονο : "replayability".

 

Tωρα, αν ανηκετε σ'αυτους (και ειναι πολοι) που παίζετε κατι απλα για το παίξετε - σκουπιστε-καθαριστε-τελειωσετε - φαση...Ναι, παιζει να σας παρει και 1 ωρα, απο την αλλη, υπαρχουν και τυποι που παιζουν open-world RPG και τα τερματιζουν σε 2 μερες - ακομα θυμαμαι εναν γνωστό μου προ 8-ετιας που ειχε "τερματισει" το TES: Oblivion (βλεπε: main story) και μου ειχε πει "ρε μλκ, μικρο ειναι, 9-10 ωρες με πηρε μονο !"... ;) :-D :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πιο μεγαλη ξενερα ειναι οτι δεν υπαρχει καποιο arcade racing επιπεδου forza horizon 2 στο ps4.

δεν παλευονται αυτες οι λιγες μετριοτητες που εχουν βγει μεχρι στιγμης.

 

περιμενουμε τον χειμωνα το νεο need for speed μπας και... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Big Boss δε με λένε αλλά αυτό με το " 1 ΩΩΩΩΡΑ  ΠΑΙΧΝΙΔΙΙΙΙΙΙΙ ΜΟΟΟΟΝΟΟΟ"... ναι...αμα το παίξεις σαν το COD και αρχίζεις και θερίζεις τα πάντα και τους πάντες...αμα δεν ψάξεις τα εξτρα...αμα δεν παίξεις ολες τις υπόλοιπες αποστολές που ξεκλειδώνεις στο παιχνιδι...

 

Το main mission, αμα το παίξεις ωραία, μεθοδικα, με stealth και ψαξεις καια κανα' collectible αμα λάχει...ενα 4-μισά-ωρο το λιγότερο, και ναι, φτανεις χαλαρα ενα 17-ωρο++ αμα παιξεις τα υπολοιπα missions και κυνηγησεις και S-ranks, μια λέξη μονο : "replayability".

 

Tωρα, αν ανηκετε σ'αυτους (και ειναι πολοι) που παίζετε κατι απλα για το παίξετε - σκουπιστε-καθαριστε-τελειωσετε - φαση...Ναι, παιζει να σας παρει και 1 ωρα, απο την αλλη, υπαρχουν και τυποι που παιζουν open-world RPG και τα τερματιζουν σε 2 μερες - ακομα θυμαμαι εναν γνωστό μου προ 8-ετιας που ειχε "τερματισει" το TES: Oblivion (βλεπε: main story) και μου ειχε πει "ρε μλκ, μικρο ειναι, 9-10 ωρες με πηρε μονο !"... ;) :-D :D

To ότι θα το ''υπερασπιζόσουν'' εσύ συγκεκριμένα δεν το περίμενα. Αν στοίχιζε 10 με 15 ευρώ δεν θα έμπαινα καν στον κόπο να σχολιάσω διάρκεια ή οτιδήποτε. Όχι δεν είναι cod, αλλά όπως είπα παραπάνω, στο ίδιο stage παίζεις με διαφορετικά objectives -καιρό-ώρα. Εγώ beta/demo το λέω αυτό με περιτύλιγμα-υπογραφή Kojima/KONAMI  σε απαράδεκτη τιμή τότε. Και όχι δεν το βιάστηκα, stealth το έπαιξα και όχι μια φορά το κάθε mission. 

Δεν πάω να σου αλλάξω γνώμη εννοείται, απλά μου είναι παράξενο που πολλοί (μαζί και εσύ αν θυμάμαι καλά) κράζανε το Shadow of Mordor ότι είναι μονότονο -repetitive- απάτη -milking all the way και ότι άλλο είχα διαβάσει τότε.. Υπόψιν ότι το GZ το τελείωσα και εγώ, έκανα τα πάντα, δεν το είπα ποτέ κακό game, εγώ κολλάω στην τιμή που το έδιναν σε σχέση με αυτό που μου προσέφερε, το οποίο ήταν απλά μια γνωριμία με το πως θα είναι το pp και τίγκα στο teasing στα 35 ευρά mister.. 

 

Kαι έβαλα το παράδειγμα του SoM που έχω πάνω από 55 ώρες gameplay+dlc που μου προσέφεραν το κάτι διαφορετικό. Αλλά εκεί δεν είναι Kojima.. i know.. Δηλαδή συγχωροχάρτι στον Ιάπωνα και στην KONAMI(και πες οκ στον Kojima), σε ότι και να κάνει-κάνουν, και κουβάδες με *κατά για όλους τους άλλους; 

Εγώ προσωπικά δεν το δέχομαι. Aν είχε κάνει παρόμοιο η ubi ή η EA τι θα γινόταν φαντάζεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλέξη, για την τιμή...συμφωνώ (εν μέρη) - παρόλα αυτά, περιεχόμενο ΕΧΕΙ και ακομα και αν ειχες στάξει τα 40€ που ζητούσαν στην αρχή, αμα ήθελες τα λεφτά του τα έβγαζε, καθώς 1 ώρα ΔΕΝ ηταν οτι και να λέμε - εγώ και ολοι οι φιλοι μου που το παίξαμε, για το 1ο playthrough μας πήρε απο 3 μέχρι 5 ώρες τον καθένα. επαναλαμβάνω, 1 ώρα δεν είναι το παιχνίδι φίλε μου...

Το παράδειγμα που έθεσα πιο πριν με το TES:Oblivion...τρου στόρυ αδερφέ :-D , υπάρχουν και αυτοί οι άνθρωποι, ή, άλλο παράδειγμα, μπορείς να πάρεις οποιοδήποτε παιχνίδι με έξτρα (προαιρετικό) περιεχόμενο και αντι των - λέμε τώρα - 50 ωρών που θα σου έπαιρνε κανονικά να το πας στις 10 ώρες γιατί απλά δεν έκατσες να ασχοληθείς.

Επίσης - και αντιλαμβάνομαι οτι μπορεί να ακουστεί "κάπως" αλλά γνωρίζεις υποθέτω το meme "you're not playing it right" σωστά ? :-D
Meme μεν αλλά πολλές φορές, καλως ή κακως ισχύει - και για να ξανα-επιστρέψουμε στο MG GZ, δεν μπορώ να πιστέψω πως αμα πας να πάιξεις stealth, να ανακρίνεις ολους τους φανταρους (για να μάθεις tip για κρυμμένα tags/περιοχες κτλπ), να μην σε εντοπίσει κανεις, να μην χτυπήσει συναγερμός, να βρεις τα XOF patches, κασέτες, να ακούσεις τι κασέτες οταν τις βρείς κτλπ κτλπ θα σε πάρει ΜΟΝΟ 1 ώρα, ΔΕΝ γίνεται ρε φίλε πως να το κάνουμε, είναι σα να μου λες "θα πάω Αθήνα-Θεσ/νίκη σε 2 ώρες", δεεεεεν   γίιιινεταιιιι :-D - και ολα αυτά χωρίς να συμπεριλάβεις ΟΛΟ το έξτρα περιεχόμενο, έτσι ?
Τα MGS ουδέποτε ηταν φτιαγμένα για να τα πάιξεις ala' shootbang - ναι μεν σου παρείχαν αυτή την δυνατότητα/επιλογή αλλά...ηταν φτιαγμένα για να τα πάιξεις stealth, εκεί ηταν ολο το "ζουμί", με shootbang στυλ, και δεν έβλεπες τα μισά συστηματα παιχνιδιού, και έπεφταν κατα πολύ οι ώρες παιξίματος (προφανώς), οπότε...

Το αστείο ξέρεις πιο είναι ? Οτι οχι μονο το GZ έχει "πράμα να παίξεις" τελικά αλλά έχει και περισσότερο απο άλλους, full AAA τίτλους όπως παράδειγμα το πολύ πρόσφατο The order μεταξύ άλλων.
Yπάρχουν πολλοί ΑΑΑ full τιμή τίτλοι που τα τερματίζεις και...αυτό είναι καθώς δεν έχουν καν λόγο επαναπαιξιμότητας λόγω ελλιπούς περιεχομένου.

Μπες youtube φίλε μου και δες τι "κουλά" playthrough υπάρχουν για το MG GZ - κάθε φορά η εμπειρία είναι και διαφορετική (για τον καθένα κιόλας) λόγω καλού game design, A.I κτλπ, αν αυτό για'σενα δεν αποτελεί σημαντικό στοιχείο και θεωρείς πως δεν αξίζει τα λεφτά του...σεβαστό υποθέτω.

Ο τιτλος πάντως - θα το ξαναπώ για πολλοστή φορά - 1 ώρα δεν είναι :mrgreen: , τώρα, αν κάποιος περίμενε "έπος" 15-20 ωρών ala' κανονικο MGS απο πρόλογο (το οποίο το ξέραμε εξαρχής) είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

Τα σέβη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...