Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδη ουτε εγω ειμαι , μου ειπε την προσφορα ενας φιλος , αν δεν μπορεσω σημερα , θα γραψω μεχρι αυριο εδω την προσφορα ( link ή το mail )

 

Τελικα μηπως εμαθες για την προσφορα που λεγαμε απο το πλαισιο; Τους πηρα και τηλ σημερα και μου ελεγαν μονο για αυτην με το 1Τ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@georgekok97

 

Μήπως λες για το bundle με το xbox?http://www.public.gr/product/gaming/consoles/xbox-one/microsoft-xbox-one-500gb-and-fifa-16-and-2o-heiristirio/prod7810479pp/

 

 

http://www.thegamecollection.net/the-order-1886-ps4.html

 

με 18 ευρος the order τσαμπαταν...νομιζω αξιζει...στελνει Ελλαδα

Με μεταφορικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερετε ποια από τα παιχνιδια που θα κυκλοφορησουν φετος θα ειναι αποκλειστικα για το ps4?

 

Από αυτά που μείνανε;
 
Uncharted Collection
Bloodborne DLC
The Tomorrow Children
Disgaea 5
 
Πρόσφατα βγήκανε το Until Dawn και Tearaway Unfolded
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει ποια ΤΟΣΟ πολύ το καινούριο chassis; I mean αξίζει να τα σκάσω για καινούριο ps4 ώστε να έχω το συγκεκριμένο μοντέλο ή οι διαφορές δεν αξίζουν την χρηματική διαφορά; Βρίσκω κάποια ps4 σε αγγελίες που είναι σίγουρα με το παλιό μοντέλο αλλα είναι και vfm. Μόνο ο θόρυβος (που προσωπικά με launch ps4 όταν το είχα πάρει δεν είχα κανένα θέμα) και το ελάχιστα παραπάνω ρεύμα είναι το πρόβλημα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεν έχεις θέμα με το να το ανοίγεις και να κανεις καθαρισμό/αλλαγής θερμοαγώγιμης δεν νομίζω ότι υπάρχει τρελή διαφορα. Εγώ το δικό μου το καθάρισα πριν κανένα μηνα και σπανια το ακούω από εκεί που έκανε αρκετό θόρυβο (λόγο σκόνης κυρίως). Τρελες διαφορες το καινούργιο μοντέλο δεν έχει αλλα άμα θες να αγοράσεις καινούργιο Ps4 σίγουρα αξίζει να πάρεις το CUH-12xx μιας και έχει χαμηλότερη κατανάλωση (που στο 99% των περιπτώσεων σημαίνει λιγότερο θόρυβο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεν έχεις θέμα με το να το ανοίγεις και να κανεις καθαρισμό/αλλαγής θερμοαγώγιμης δεν νομίζω ότι υπάρχει τρελή διαφορα. Εγώ το δικό μου το καθάρισα πριν κανένα μηνα και σπανια το ακούω από εκεί που έκανε αρκετό θόρυβο. Τρελες διαφορες το καινούργιο μοντέλο δεν έχει αλλα άμα θες να αγοράσεις καινούργιο Ps4 σίγουρα αξίζει να πάρεις το CUH-12xx μιας και έχει χαμηλότερη κατανάλωση (που στο 99% των περιπτώσεων σημαίνει λιγότερο θόρυβο).

 

Έγινε χειρότερος ο θόρυβος με την πάροδο του χρόνου; Εγώ όπως είπα σε launch μοντέλο δεν είχα ποια και κανένα θέμα με τον θόρυβο. Τα περισσότερα που ψάχνω είναι εντός εγγύησης οπότε το να το ανοίξω για να αλλάξω πάστα δεν είναι ιδιαίτερα έξυπνο, παρόλο που η διαδικαδία είναι απλούστατη.

 

Γι αυτό και αναρωτιέμαι. Εχουν τα μέχρι τώρα ps4 κάτι το αφόρητο το οποίο εντείνεται όσο περνάει ο χρόνος και οφείλεται στην κακή κατασκευή; (όπως ήταν ας πούμε τα 360 οπου "έσπαγε" το καλάι μετά απο κάποιο διάστημα και δημιουργούσε το rrod). Ή είναι "Στις λεπτομέρειες" η διαφορά; Ofc αν πάω για καινούριο θα ψάξω να πάρο το νέο chassis. Αυτό που σκέφτομαι είναι αν πρέπει να αποκλείσω εντελώς την αγορά μτχ λόγο παλιού μοντέλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το RROD είναι πολύ διαφορετική περίπτωση, και το λέω γιατί έχουν περάσει από τα χερια μου 3 X360 με RROD. Είχανε βάλει το drive (το οποιο δούλευε κανονικά στην προηγουμενη γενιά, χωρίς game install πριν το update που σε άφηνε) ακριβώς πάνω από την ψήκτρα της GPU η οποια ήταν αρκετά μικρή και δεν έκανε καλή επαφή με συνέπεια να κάνει overheat και στην τελική να πεθαίνει. Το Ps4 δεν ανεβάζει θερμοκρασία, γύρω στους 40-50 κυμαίνεται αλλα κάνει θόρυβο ο ανεμιστήρας αν έχει μαζέψει σκόνη. Το καινούργιο μοντέλο απλά έχει καλύτερη κατανάλωση που σημαίνει ακόμα πιο εύκολη δουλειά για την ψύξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...