Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μοναδικό θετικό του Plus είναι οτι "ζόρισε" την MS να δίνει κι αυτή δωρεάν παιχνίδια στους Gold συνδρομητές.

Κατά τ' άλλα, τα πράγματα δεν βελτιώθηκαν και πολύ, όλο άρθρα ξεπετάγωνται για τα προβλήματα του PSN..

 

υγ : θα 'χει πλάκα με το ΝΧ να βάλει και η Nintendo το online με subscription....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοναδικό θετικό του Plus είναι οτι "ζόρισε" την MS να δίνει κι αυτή δωρεάν παιχνίδια στους Gold συνδρομητές.

Κατά τ' άλλα, τα πράγματα δεν βελτιώθηκαν και πολύ, όλο άρθρα ξεπετάγωνται για τα προβλήματα του PSN..

 

υγ : θα 'χει πλάκα με το ΝΧ να βάλει και η Nintendo το online με subscription....

Το θεμα ειναι οτι και το psn store αλλα και το ολο Online του Playstation εχει βελτιωθει σε σχεση με του 3,αλλα το κακο ειναι οτι 50ευρω ειναι πολλα δυστηχως για αυτο.

 

Οσο για το τελευταιο που γραφεις αν το κανει αυτο η Nintendo αλλα δεν εχει 3rd party support θα ειναι η μεγαλυτερη γκαφα με της MS με το XboxOne περι Drm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σας πειράζει, μπορείτε να απαντήσετε και στο δικό μου ερώτημα;

Να σου πω την αλήθεια εγώ δεν είχα αυτό το πρόβλημα. Δοκίμασες να κανεις rebuild την database του Ps4?

 

1. Turn the PlayStation 4 completely off.

2. Once the PlayStation 4 is off, press and hold the power button. Release it after you've heard two beeps: one when you initially press, and another 7 seconds later.

3. Connect the DualShock 4 controller with the provided USB cable and press the PS button on the controller.

4. Rebuild Database.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης να αναφερω σε νεους και μη κατοχους τον τροπο για να ανεβει αισθητα η αυτονομια του Dualshock 4 τα 3 βηματα.

 

1)Χαμηλωστε την ενταση το ηχειου του controller στο 0(καθολου γραμμες δηλαδη)

2)Μειωστε το φωτισμο της μπαρας στο ελασιτον(Dim)

3)και σημαντικοτερο αφαιρεστε την δονηση(που τρωει και την περισσοτερη μπαταρια).

Το 3ο ισως ξενερωσει αρκετους αλλα με βαση τις δοκιμες ειναι και ο λογος που τρωει την περισσοτερη μπαταρια σε σχεση με τα απο πανω δυο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ή κακως στις νεες κονσολες ειχε ανακοινωθει εξ αρχης οτι το online θα το πληρωνεις. Γιατι πχ και στην Nintendo που δεν το πληρωνεις δεν εχεις και πολλα παιχνιδια να παιξεις Online.

 

Στους κατοχους Xbox κονσολων δεν ειναι κατι το καινουργιο καθως ειχαν συνηθισει και απο τις προηγουμενες κονσολες. Στους κατοχους ps4 ειναι λιγο ξενερα αφου στο ps3 ηταν δωρεαν αλλα κακα τα ψεμματα σε σχεση με το Xbox live ηταν πολυ χειροτερα τα πραγματα και απο πλευρας UI/store,shop αλλα και σαν ποιοτητα κατι που εχει βελτιωθει αισθητα στο 4 οπως ομολογουν ολοι(ακομα και το DS4 αν και δεν ειναι οτι καλυτερο απο πλευρας ποιοτητας ειναι αρκετα πιο εργονομικο απο τα παλια).

 

Το πραγματικα κακο της υποθεσης ειναι να μην κυκλοφορουν παιχνιδια σαν το Destiny που ειναι μονο Online οπως λεει και πανω στο κουτι.

 

Το αλλο θετικο της υποθεσης για κατοχους Xbox ειναι οτι η συνδρομη ειναι φθηνοτερη απο οτι του ps4 κατι που οντως ειναι για πολυ κραξιμο,ακομα και για δεδομενα Ελλαδας που κακα τα ψεμματα τα Playstation ειναι μονοπωλειο.

 

Ειναι πραγματικα απαραδεκτο να βλεπεις την ετησια συνδρομη του Xbox(με αισθητα λιγοτερες πωλησεις)στα 45ευρω απο τα καταστηματα https://www.skroutz.gr/s/5007524/Microsoft-Xbox-Live-Gold-Membership-Card-12-Month.html?from=catspan

και αυτη του Play στα 49ευρω χωρις καθολου προσφορες απο πλευρας Ελλαδας.

 

Το κερασακι στην τουρτα ειναι οι τιμες στην Ευρωπη σε σχεση με της Αμερικης που και τα παιχνιδια αλλα και την συνδρομη τα πληρωνουμε ακριβοτερα ........

 

 

Οσο για το Black Ops 3 δεν ισχυει αυτο που λες. Ανεκαθεν στις κονσολες τα Call Of Duty ειναι γνωστα επειδη ακριβως κρατανε τον μεγαλο κοσμο που εχουν για καιρο,ακομα και τα προηγουμενα παιχνιδια της σειρας λογω και των τεραστιων πωλησεων,και το BO3 εχει κανει ως τωρα τρελες πωλησεις.

Ευχαριστω ρε αδελφε για την απαντηση.

Ισως να κρινιαζω για τα 50 ευρω αλλα στο τελος θα το παρω διοτι δεν εχω αλλη επιλογη+δεν κανουν ποτε προσφορες τα καταστηματα -.-

 

 

Ααα ναι; ωραια μαλλον θα παρω το black ops 3 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα και εγω δεν εχω παρει καρτα για Online ως τωρα γιατι περιμενω καμια προσφορα να πεσει μεχρι αρχες του χρονου. Για αρχη μπορεις να αγορασεις μια 3μηνη συνδρομη(ισως την βρεις σε αγγελιες στα 15ευρω ή να την ριξουν τωρα σε λιγο τα μαγαζια λογω Christmas)για να κανεις για αρχη την δουλεια σου και αν παιξει καμια προσφορα στην ετησια την χτυπας.

 

Για περιπτωσεις ατομων στις αγγελιες που πουλαγανε ετησιες συνδρομες στα 55 και 60ευρω δεν θελω να σχολιασω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψιλο ασχετο,αλλα τωρα που μιλησατε για προσφορες,δεν επρεπε να υπαρχει ενα sticky thread που να μιλαμε για online και μη καταστηματα,τιμες,προσφορες και γενικα deals που θα μας ενδιεφεραν?

 

Ειδικα τωρα το timing θα ταν καλο ενοψει προσφορες χριστουγεννων η ακομα και Black Friday που θα εχουν προσφορες μεγαλα ευρωπαικα και αμερικανικα online stores

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψιλο ασχετο,αλλα τωρα που μιλησατε για προσφορες,δεν επρεπε να υπαρχει ενα sticky thread που να μιλαμε για online και μη καταστηματα,τιμες,προσφορες και γενικα deals που θα μας ενδιεφεραν?

 

Ειδικα τωρα το timing θα ταν καλο ενοψει προσφορες χριστουγεννων η ακομα και Black Friday που θα εχουν προσφορες μεγαλα ευρωπαικα και αμερικανικα online stores

Προφανως και οχι καθως στην Ελλαδα οι μονες προσφορες που βλεπεις τα Χριστουγεννα ειναι κυριως σε Bundle κονσολων(και αυτες με το ζορι προσφορες αλλα τελος παντων).

 

Ας ειχαμε και εμεις αντιστοιχα Black Friday να σου ελεγα με τα  1000 για ενα τετοιο θεμα.

 

Ασε που ακομα και προσφορες σε παιχνιδια(πχ 50% εκπτωση στο δευτερο παιχνιδι απο Public)ή ακομα και για Bundle,ανεβαινουν ουτως ή αλλως στο topic των προσφορων τις περισσοτερες φορες.

 

Εδω τι προσφορες να βαλουμε που οι τιμες εχουν ανεβει??(πχ Destiny Taken King παλι ανεβηκε η τιμη του). Σε αυτο εν μερη φταινε και τα Capital Control(ειδικα το Wii U το διαλυσανε τελειως οσον αφορα διαθεσιμοτητα και τιμες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα δεν χρειαζεται να ναι θεμα προσφορων,αλλα γενικης συζητησης περι τιμων και καταστηματων εντος/εκτος ελλαδος.

 

Π,χ αν τα σκρουτζομαγαζα εχουν 40 ευρω ενα γκειμ και υπαρχει σε καποιο ευρωπαικο/αμερικανικο καταστημα που βγαινει 30 ευρω ας πουμε,δε θα ταν ασχημο να το μοιραστει καποιος στο φορουμ,μπορει να ενδιαφερει και αλλους

 

 

Η να αναλαβει καποιος να κανει σε ενα thread μια λιστα απο online stores τυπου zavvi με links απτα site και διαφορες πληροφοριες και να γινεται συζητηση πανω σε αυτο.Φυσικα να ναι sticky thread για ευκολη χρηση για τους χρηστες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα δεν χρειαζεται να ναι θεμα προσφορων,αλλα γενικης συζητησης περι τιμων και καταστηματων εντος/εκτος ελλαδος.

 

Π,χ αν τα σκρουτζομαγαζα εχουν 40 ευρω ενα γκειμ και υπαρχει σε καποιο ευρωπαικο/αμερικανικο καταστημα που βγαινει 30 ευρω ας πουμε,δε θα ταν ασχημο να το μοιραστει καποιος στο φορουμ,μπορει να ενδιαφερει και αλλους

 

 

Η να αναλαβει καποιος να κανει σε ενα thread μια λιστα απο online stores τυπου zavvi με links απτα site και διαφορες πληροφοριες και να γινεται συζητηση πανω σε αυτο.Φυσικα να ναι sticky thread για ευκολη χρηση για τους χρηστες

Μα το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει ενδιαφερον για να πεις οτι ''ας ανοιξουμε ενα θεμα''. Ηδη εχει ανοιχτει ενα topic παρομοιο με αυτα που λες και κοιτα ποσο ''ενδιαφερον'' υπαρχει για αυτο.....

http://www.insomnia.gr/topic/550404-eshops-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82/?hl=%20online%20%20%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1

(για να μην λετε οτι τα βγαζω απο το κεφαλι μου τα περι ενδιαφεροντος).

 

Στην ουσια ενδιαφερον υπαρχει μονο στις αγγελιες για τα used και αν μπει καμια μεγαλη προσφορα απο καμια μεγαλη αλυσιδα,αντε και με καμια προσφορα στο Ps store,βλεπε Driveclub/infamous.

Εδω αν δεις ακομα και στο κεντρικο τμημα των προσφορων,τα πιο πολλα topics αφορουν προιοντα σε χαμηλες τιμες απο εξωτερικο παρα για Ελληνικα μαγαζια/αλυσιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει ενδιαφερον για να πεις οτι ''ας ανοιξουμε ενα θεμα''. Ηδη εχει ανοιχτει ενα topic παρομοιο με αυτα που λες και κοιτα ποσο ''ενδιαφερον'' υπαρχει για αυτο.....

http://www.insomnia.gr/topic/550404-eshops-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82/?hl=%20online%20%20%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1

(για να μην λετε οτι τα βγαζω απο το κεφαλι μου τα περι ενδιαφεροντος).

 

 

ναι ενα τετοιο thread εννοουσα για να γινεται γενικη συζητηση.Π.χ καπου διαβασα οτι το target.com θα εχει 19$ δολλαρια το DS2 για PS4 σαν εκπτωση Black Friday και δεν ειναι ασχημο να το αναφερω,μπορει καποιος να ενδιαφερεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 25$ να το παρεις απο Us store ,αν καταφερεις να σου δεχτει καρτα απο το ελλαδισταν , παει  40 + τελικά και αρκετό χρόνο να ερθει , online stores τυπου zavvi κανουν ενα μηνα να στειλουν  οποτε μάλλον ειναι προτιμοτερο να δωσεις 10 παραπανω και να το παρεις απο εδω . Ενοψει προσφορων χριστουγεννων και Black Friday καλύτερα να μην ξέρω   :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια εγώ δεν είχα αυτό το πρόβλημα. Δοκίμασες να κανεις rebuild την database του Ps4?

 

 

Δεν έχω ιδέα πώς γίνεται αυτό. Είμαι ολοκαίνουργιος user, ουδέποτε είχα κανενός είδους κονσόλα.

Πάντως, μιας και που το ενδιαφέρον των περισσοτέρων δεν είναι η κονσόλα (και πχ. κάποιο θέμα που σ' εμένα μου 'χει προκύψει) αλλά τα παιχνίδια και η αγορά τους, ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΝ ΤΟΥ PS4 τα 'χω πάρει όλα απ' το Amazon.co.uk ή από άλλα απ' το εξωτερικό. Το ίδιο ισχύει και για ηχεία... για headsets... προφανώς για 2ος χειριστήριο και βάση φόρτισης... ό,τι παιχνίδι παίρνω (εκτός των μερικών μεταχειρισμένων που 'χω πάρει από Έλληνες users) κτλ.

 

Το ίδιο ισχύει και σε ό,τι άλλο αγοράζω. Πάρα πολύ σπάνια, να αγοράσω κάτι από Ελλάδα - εδώ και 4-5 χρόνια, δηλαδή μακράν πριν των μεγάλων οικονομικών προβλημάτων που μαστίζουν τη χώρα και φυσικά των "κάπιταλ κοντρόλς".

 

Όταν βρίσκεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ στο εξωτερικό και σε ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΙΜΗ... κι εδώ αφ' ενός ΔΕΝ φέρνουν τα πάντα (παρά μόνο τα "δημοφιλή" - πχ. υπάρχουν κάτι εκπληκτικές soundbars που ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥΣ οι καταστηματάρχες ή οι πωλητές τους τις έχουν ακουστά, πόσο μάλλον και να τις ΦΕΡΟΥΝ να τις πωλούν στην Ελλάδα), αφ' εταίρου οι τιμές εδώ είναι ΤΡΑΓΙΚΑ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΕΣ...

...εγώ δεν κάθομαι να "χαλάω την ζαχαρένια μου" με τους εγχώριους καταστηματάρχες. Τα ψάχνω, τα βρίσκω στο ίντερνετ και τα αγοράζω. Ακόμα ΚΑΙ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ πια, αγοράζω απ' το εξωτερικό - και το πολύ σε 3-5 εργάσιμες τα 'χω στα χέρια μου, στο γραφείο ή σπίτι μου, "πόρτα-πόρτα"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...