Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Καθαρά θέμα συνήθειας είναι φίλε.

Εγώ πλέον παίζω καλύτερα με χειριστήριο παρά με ποντίκι και πληκτρολόγιο..

Απλά θα σου πάρει λίγο χρόνο να το μάθεις.

 

ή δεν εχεις ξαναπαιξει online fps παιχνιδια ξανα σε κονσολα ή οντως εισαι κακος παικτης οπως λες.

 

Ναι καταλαβαινω οτι το ποντικι ειναι αλλη μαγεια λογω ακριβειας/dpi settings κλπ σε σχεση με το controller αλλα σκεψου οτι παιχνιδια οπως τα Halo,Killzone ειναι exclusive για κονσολες αρα ολοι παιζουν μονο με controller. Ακομα και το Call Of Duty οι περισσοτεροι το παιζουν στο ps4. Κοινως δεν εχουν καποιο πλεονεκτημα απεναντι σε σενα εκτως αν εχεις κακη συνδεση και εχεις lag πραγμα που δεν νομιζω να ισχυει.

 

Και εγω πχ στις αρχες στο Killzone 2 εβγαινα τελευταιος και προτελευταιος,αλλα αργοτερα που αρχησα να του αφιερωνω παραπανω χρονο τελειωνα και 2ρος και 1ος και μου εκανε εντυπωση που εβλεπα κατι τυπους με 0-8,0-10,1-13 τελευταιους.

 

Σε ποιο παιχνιδι παραπανω αναφερεσαι?

 

Το Aim Assist το έχετε ενεργοποιημένο; Μήπως φταίει αυτό; (Το έχω στο off)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Aim Assist το έχετε ενεργοποιημένο; Μήπως φταίει αυτό; (Το έχω στο off)

Όχι δεν το έχουμε ενεργοποιημένο, Online τουλάχιστον σε cod που παίζω εγώ αν και νομίζω ισχύει σε όλα αν θυμάμαι καλά , δεν μπορεί να έχεις aim assist. Φίλε θέμα συνήθειας είναι μια βδομάδα max σου δίνω θα το συνηθίσεις, εγώ στην αρχή στόχευα και χτυπούσα περιστέρια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε αγορίνα να καταλάβω. Πήρες το πακέτο που βγάλανε προσφορά εδώ και λίγες μέρες; Με ενδιαφέρει και μένα αλλά θα το έπαιρνα μόνο αν τα παιχνίδια είναι σε δισκάκι και όχι voucher κωδικούς. Όταν λες τα έχεις σε retail σημαίνει ότι τα έχεις ήδη αγοράσει από πριν σε Physical μορφή ή το πακέτο τα περιλαμβάνει έτσι;

Τα έχει κανονικά σε δισκάκι!

Το Uncharted βέβαια είναι σαν προμο φάση (λέει not to be sold seperately) πάνω, αλλά το god of war κανονικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχει κανονικά σε δισκάκι!

Το Uncharted βέβαια είναι σαν προμο φάση (λέει not to be sold seperately) πάνω, αλλά το god of war κανονικά!

 

Σκέφτομαι να  πάρω κι εγώ το συγκεκριμένο πακέτο με σκοπό να πουλήσω τα παιχνίδια όπως είναι σφραγισμένα μιας και τα έχω όλα στο ps3 αλλά από ότι κατάλαβα για να κρατήσω την τρίμηνη κάρτα plus πρέπει να ανοίξω το uncharted σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να  πάρω κι εγώ το συγκεκριμένο πακέτο με σκοπό να πουλήσω τα παιχνίδια όπως είναι σφραγισμένα μιας και τα έχω όλα στο ps3 αλλά από ότι κατάλαβα για να κρατήσω την τρίμηνη κάρτα plus πρέπει να ανοίξω το uncharted σωστά;

 

Σωστά. Ήταν μέσα στο κουτί του uncharted.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναφερω για ενα απο τα τελευταια παιχνιδια για το Playstation 4 το Until Dawn,οτι σημερα που ειπα να δω τι λεει και το νοικιασα απο τα Seven παρατηρησα οτι ζηταει 11.5Gb update παρακαλω.

 

Για το παιχνιδι γενικα εχω ακουσει καλα λογια(ειναι και Exclusive)αλλα για την διαρκεια που εχει η τωρινη τιμη του ειναι απαγορευτικη

https://www.skroutz.gr/s/6902920/Until-Dawn-Extended-Edtion-PS4.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ισπανικο αμαζον...καλες τιμες πιστευω αλλα δεν ξερω με τι γλωσσα τι γινεται...λογικα θα εχουνε αγγλικα.

 

Diablo 3 ultimate edition 19.90

 

Final Fantasy type O  17,39 

 

 

 

ps4 1tb+ uncharted collection+fifa16 με steelbook στα  405

 

ριχτε μια ματια και στα υπολοιπα εχει πολλα πακετα...!!!

 

bundles καλα που ειδα στο amazon.fr

 

ps4 500gb batman + stars wars battlefront+ gtav στα 374 περιπου 

 

ps4 1tb + dualshock anniversairy στα 428

 

 

 

αγγλικο αμαζον

 

ps4+ uncharted collection+fifa16+until dawn  στα 426

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://store.playstation.com/#!/en-gr/mega-weekend-deals/cid=STORE-MSF75508-FRI15LAND

Black Friday deals στο Ευρωπαϊκό PSN

Fifa 16 44€

GTA V 41€
NFS 44€
Witcher 3 35€
AC Syndicate 44€
Driveclub + Season Pass 20€ (PS+)
DA: Inquisition 20€ (PS+)
Watch Dogs 15€
Destiny: TK 45€
Infamous: Second Son 16€
Infamous: First Light 6€
Infamous Second Son + First Light 20€
Killzone: Shadowfall 14€
Helldivers 15€
Journey + Flow + Flower 12.5€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω λίγο τα φώτα σας γιατί τα έχω λίγο χαμένα. Σκέφτομαι να πάρω ένα PS 4 τις επόμενες μέρες. Βλέπω ότι το ελληνικό PS Store είναι αρκετά υποδεέστερο από άποψη περιεχομένου σε σχέση με το Αγγλικό. Για παράδειγμα θέλω να κατεβάσω τα δωρεάν DLC του Witcher 3 και στο ελληνικό Store δεν υπάρχουν. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Φτιάχνω Αγγλικό λογαριασμό και αν θέλω να αγοράσω DLC προμηθεύομαι με προπληρωμένες κάρτες Αγγλίας ή και οι Ελληνικές κάνουν δουλειά.

 Αν πάρω PAL retail παιχνίδια μπορώ να αγοράσω ότι DLC θέλω από Ευρωπαϊκό store ή πάει ανά χώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά με το θέμα του account πως ακριβώς γίνεται γιατί δεν γνωρίζω.

Είχα setαρει λογαριασμό PSN στο PS3 μου. Τώρα πρόκειται αυτές τις μέρες να αγοράσω το PS4.

Το account μου προφανώς παραμένει στο PSN και απλώς το μεταφέρω στην καινούρια κονσόλα;;

Υπάρχει κάποιο παλιό thread πάνω σε αυτό το θέμα να ενημερωθώ;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά με το θέμα του account πως ακριβώς γίνεται γιατί δεν γνωρίζω.

Είχα setαρει λογαριασμό PSN στο PS3 μου. Τώρα πρόκειται αυτές τις μέρες να αγοράσω το PS4.

Το account μου προφανώς παραμένει στο PSN και απλώς το μεταφέρω στην καινούρια κονσόλα;;

Υπάρχει κάποιο παλιό thread πάνω σε αυτό το θέμα να ενημερωθώ;; 

Τι εννοεις;Περνας το λογαριασμο σου κανονικα, και αν ειχες plus και ειχες κρατησει καθε μηνα τα games του ps4, θα εμφανιστουν και στο Library σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις;Περνας το λογαριασμο σου κανονικα, και αν ειχες plus και ειχες κρατησει καθε μηνα τα games του ps4, θα εμφανιστουν και στο Library σου.

Όχι δεν είχα plus, τώρα θα βάλω.

Άρα είναι κάτι απλό. Απλά μεταφέρω το account στη νέα κονσόλα.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...