Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιταξε να δεις.Εγω προσωπικα  θα αγοραζα το ps4 απο you και οτι παιχνιδια με ενδιεφεραν θα τα επαιρνα απο αγγελιες ή μικρα παιχνιδια τυπου The order ενοικιαση στο seven. Για αυτον ομως που θελει το play κυριως για αθλητικα και δεν θα κατσει να το ψαξει/κουρασει πολυ για λιγα ευρω bundle οπως το παραπανω και απο μεγαλη αλυσιδα(πιθανως διπλα στο σπιτι καποιων)αλλα και για επαρχια ειναι καλη προταση. Εμενα πχ το παραπανω θα μου ηταν αδιαφορο για τον πολυ απλο λογο οτι εχω παρατησει τα pro απο το 12 και για το 2ρο dualshock δεν με ενδιαφερει καθως δεν υπαρχουν και πολλα παιχνιδια που βγαινουν Splitscreen πλεον,και απο αυτα που βγαινουν δεν παιζω καποιο με παρεα.

 

Αλλα ακομα και να με ενδιεφερε το controller θα προτιμουσα να το αγοραζα ξεχωριστα σε οτι χρωμα μου αρεσε(κοινως να εχω επιλογες)παρα μονο το μαυρο https://www.skroutz.gr/c/663/Gamepads.html?keyphrase=dualshock+4&order_by=pricevat&order_dir=asc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοιταξε να δεις.Εγω προσωπικα  θα αγοραζα το ps4 απο you και οτι παιχνιδια με ενδιεφεραν θα τα επαιρνα απο αγγελιες ή μικρα παιχνιδια τυπου The order ενοικιαση στο seven. Για αυτον ομως που θελει το play κυριως για αθλητικα και δεν θα κατσει να το ψαξει/κουρασει πολυ για λιγα ευρω bundle οπως το παραπανω και απο μεγαλη αλυσιδα(πιθανως διπλα στο σπιτι καποιων)αλλα και για επαρχια ειναι καλη προταση. Εμενα πχ το παραπανω θα μου ηταν αδιαφορο για τον πολυ απλο λογο οτι εχω παρατησει τα pro απο το 12 και για το 2ρο dualshock δεν με ενδιαφερει καθως δεν υπαρχουν και πολλα παιχνιδια που βγαινουν Splitscreen πλεον,και απο αυτα που βγαινουν δεν παιζω καποιο με παρεα.

 

Αλλα ακομα και να με ενδιεφερε το controller θα προτιμουσα να το αγοραζα ξεχωριστα σε οτι χρωμα μου αρεσε(κοινως να εχω επιλογες)παρα μονο το μαυρο https://www.skroutz.gr/c/663/Gamepads.html?keyphrase=dualshock+4&order_by=pricevat&order_dir=asc

Ποια games θα πρότεινες σήμερα για αγορά μαζί με την κονσόλα εκτός απο αθλητικα; π.χ 3-4 και ποια για ενοικίαση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αγορα τα must: GTA V, The Last Of us, Metal Gear 5, Bloodborne, Dark Sous 2, UNCHARTED  Collection.Ειναι μερικα.

 

Για ενοικιαση θα ελεγα κατι μικρα :The Order, CoD(τα camping), Until Dawn(ωραιο παιχνιδι), Alien Isolation.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια games θα πρότεινες σήμερα για αγορά μαζί με την κονσόλα εκτός απο αθλητικα; π.χ 3-4 και ποια για ενοικίαση ;

Πολύ ωραίο (απο άποψη τίτλων) είναι το bundle με Bloodborne, God of War 3 και Uncharted Trilogy.

Αν εννοείς να αγοράσεις ξεχωριστά τίτλους, ρίξε μια ματιά στις αγγελίες για το τι σου κάνει κλικ και τσίμπα το.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αγορά αξίζει στα 10€ που παίζει μεταχειρισμένο το Infamous Second Son, που είναι και exclusive.

Ή και για ενοικίαση αν δεν σε νοιάζει να κάνεις συλλογή, καθώς και άλλα παιδιά από εδώ έχουν πει οτι βγαίνει μέσα σε ΠΣΚ άνετα..

 

Ακόμα πολύ δυνατά games για την κονσόλα (αλλά όχι exclusives) είναι Witcher 3, DA: Inquisition, Batman: Arkham Knight, Middle-earth: Shadow of Mordor.

 

Τέλος υπάρχουν και κάποια αξιόλογα indies/psn games και κάποια remasters, αν δεν είχες ps3/xbox360, αλλά δεν τα αναφέρω γιατί θα μεγαλώσει πολύ η λίστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια απο την στιγμη που υπαρχει το metacritic και τα video reviews στεκει να καθομαστε και να προτεινουμε απλα διαφορα ονοματα/παιχνιδια χωρις καν ο αλλος να μας εχει πει τι παιχνιδια του αρεσουν/ενδιαφερουν???

 

Τι να το κανω πχ αν προτεινω το Disgea και το Driveclub σε ατομο που του αρεσουν τα First person παιχνιδια και τα αθλητικα?

 

http://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/all/ps4/filtered?sort=desc

Βλεπεις τα παιχνιδια και τι σου τραβαει το ενδιαφερον πατας,στο link και αν σου κεντρισει το ενδιαφερον καποιο review πατας στο site. Υπαρχουν και gameplay video στο youtube και απλα τα πραγματα.

 

Στην χειροτερη με μια ενοικιαση απο το seven βλεπεις αν σου αρεσει καποιο παιχνιδι ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από τότε που είχα playstation 1 ακόμα δεν αγοραζα ποτε παιχνιδια.. ΠΑΝΤΑ ενοικίαση.. Συγκεκριμένα τα seven της γειτονιάς μου τα έχω κάνει χρυσά.. Το θεωρούσα άσκοπο να σκας 60αρια ( στην καλυτερη ) να τα τερματιζεις και μετα να μενουν εκεί.. αν καποιος θελει να κανει συλλογη, ειναι αλλο κεφαλαιο..

ακομα και τωρα ενοικιαζω, αλλα πλεον οντας τακτικος επισκεπτης των αγγελιων εδω στο insomnia, εχω αγορασει αρκετα μεταχειρισμενα σε παρα πολυ καλες τιμες. δεν ειναι αναγκη να αγοραζεις τον τιτλο με το που βγαινει στην κυκλοφορια. υπομονη, ψαξιμο και σιγουρα θα βγεις κερδισμενος. 

Οποτε ξεχωρισε ποια 3-4 θελεις εσυ ( ολα ειναι θεμα προσωπικου γουστου ) και ριξε μια ματια στις αγγελιες. δεν εχεις να χασεις απολυτως τιποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από τότε που είχα playstation 1 ακόμα δεν αγοραζα ποτε παιχνιδια.. ΠΑΝΤΑ ενοικίαση.. Συγκεκριμένα τα seven της γειτονιάς μου τα έχω κάνει χρυσά.. Το θεωρούσα άσκοπο να σκας 60αρια ( στην καλυτερη ) να τα τερματιζεις και μετα να μενουν εκεί.. αν καποιος θελει να κανει συλλογη, ειναι αλλο κεφαλαιο..

ακομα και τωρα ενοικιαζω, αλλα πλεον οντας τακτικος επισκεπτης των αγγελιων εδω στο insomnia, εχω αγορασει αρκετα μεταχειρισμενα σε παρα πολυ καλες τιμες. δεν ειναι αναγκη να αγοραζεις τον τιτλο με το που βγαινει στην κυκλοφορια. υπομονη, ψαξιμο και σιγουρα θα βγεις κερδισμενος. 

Οποτε ξεχωρισε ποια 3-4 θελεις εσυ ( ολα ειναι θεμα προσωπικου γουστου ) και ριξε μια ματια στις αγγελιες. δεν εχεις να χασεις απολυτως τιποτα!

Θελει βεβαια να ασχολησαι και να παρακολουθεις συχνα και το skroutz για να μπορεις να ξερεις αν ο αλλος που βλεπεις στην αγγελια οντως το δινει φθηνα το παιχνιδι ή οχι. Και φυσικα αναφερομαι σε ατομα που πουλανε παιχνιδια used ακριβοτερα απο σφραγισμενα αν τα αγορασεις βλεπε BF4 20ευρω used και κατω απο 20ευρω καινουργιο,ετησια συνδρομη 55ευρω και σε καταστηματα 49ευρω και παει λεγοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έκανα την υπέρβαση και αγόρασα ένα PS 4 από την προσφορά του You.gr στα 299 ευρω. Η κονσόλα πάει σαν δώρο για το κολλητό μου που την θέλει να Call of Duty κι εγώ σαν άλλος Πόντιος πήρα και τα Until Dawn, The Last of Us: Remastered και Infamous: Second Son από τα Seven και Divinity: Original Sin EE από You.gr για την πάρτη μου. 

Στην ουσία εγώ έχω τα games αλλά δεν έχω κονσόλα και ο κολλητός θα έχει την κονσόλα αλλά όχι games. Θεϊκό έτσι; Η κονσόλα δεν ανοίγει μέχρι την Πρωτοχρονιά που θα την παραδόσω και πλέον πρέπει να σκάσω άλλα 300 γιούρια να πάρω και δικό μου Playstation 4. Ποιος θα το περίμενε ότι μετά από 11 ακριβώς χρόνια θα προτιμούσα κονσόλα της Sony και μάλιστα 2 τεμάχια σε διάστημα λιγότερο από μήνα.

 Άγνωσται αι βουλαί του Hirai...

 

Δεν έχω χώρο να την βάλω δίπλα από τα Xbox 360, Wii, και Original Xbox. 

Spartaniaρη όταν PSNιαστώ επίσημα να με μάθεις μπαλίτσα στο Uncharted. :-D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ουσία εγώ έχω τα games αλλά δεν έχω κονσόλα και ο κολλητός θα έχει την κονσόλα αλλά όχι games. Θεϊκό έτσι; 

 

Spartaniaρη όταν PSNιαστώ επίσημα να με μάθεις μπαλίτσα στο Uncharted. :-D

 

:-D

 

Καλημέρα παιδια , τι ακουστικά μπυ προτείνετε για gaming?

 

Εγώ χρησιμοποιώ τα Sennheiser HD598 τα οποια είμαι υπέρ ευχαριστημένος αλλα μόλις έχασες το deal που τα είχε το amazon στα 100 ευρώ περίπου (το ίδιο είχε γίνει και πέρυσι). Άμα δεν μπορείς να περιμένεις για παρόμοια deal σε αυτά θα σου πρότεινα αυτά που είπε ο Fulgore που μπορείς να δεις review από εδώ
 
Η
 
Τα gold από την Sony (που έχουν preset ειδικά για τα παιχνίδια) που μπορείς να δεις review από εδώ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έκανα την υπέρβαση και αγόρασα ένα PS 4 από την προσφορά του You.gr στα 299 ευρω. Η κονσόλα πάει σαν δώρο για το κολλητό μου

Θέλω να γίνω κολλητός σου!!!

Πάμε για καφέ,για φαγητό, για ψάρεμα, να χτυπήσουμε κανένα γκομενάκι...ότι θες εσύ κολλητέ!!!

 

Stalker mode on

"Σοβαρά, πες που είσαι να έρθω να σε βρω να γίνουμε κολλητοί!"

Stalker mode off

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης Ren_of_Heavens είπε:
Στην ουσία εγώ έχω τα games αλλά δεν έχω κονσόλα και ο κολλητός θα έχει την κονσόλα αλλά όχι games. Θεϊκό έτσι; 
 
Spartaniaρη όταν PSNιαστώ επίσημα να με μάθεις μπαλίτσα στο Uncharted. 
 

 
Ο χρήστης woolfy είπε:
Καλημέρα παιδια , τι ακουστικά μπυ προτείνετε για gaming?
 
Εγώ χρησιμοποιώ τα Sennheiser HD598 τα οποια είμαι υπέρ ευχαριστημένος αλλα μόλις έχασες το deal που τα είχε το amazon στα 100 ευρώ περίπου (το ίδιο είχε γίνει και πέρυσι). Άμα δεν μπορείς να περιμένεις για παρόμοια deal σε αυτά θα σου πρότεινα αυτά που είπε ο Fulgore που μπορείς να δεις review από εδώ

 
Η
 
Τα gold από την Sony (που έχουν preset ειδικά για τα παιχνίδια) που μπορείς να δεις review από εδώ

δηλαδη παιδιά αυτα ειναι καλύτερα απο τα επίσημα της Sony? ρωτάω γιατι πάνω κατω ίδια τιμη έχουν.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...