Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η εικόνα και η κίνηση του Ps4 τα σπάει άσχημα στις ταινίες, αν παίξει τελικά DTS ήχο και τους υπότιτλους χωρίς θέμα θα σπέρνει.

 

Δεν θα χρησιμοποιούσα ακριβώς αυτήν την φράση...Και σαν media player και σαν blu ray player, είναι πολύ μέτριο το PS4. Και το htpc και ο blu ray player που έχω έχουν πολύ καλύτερη εικόνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BASIKA τα παιχνιδια ειναι fifa nba w2k  uncharted grand tourismo και κανα δυο ακομη παιδιακα τυπου the sims raynman Πιστευεις οτι ειμαι οκ ? ή αριακα? Μπορω να βαζω ταινιες για αποθηκευση στο ps4 ? εννοω απο τορεντ

αρα παιδια με βαση τα παραπανω τι να επιλεξω , 500gb ή 1TB?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα παιδια με βαση τα παραπανω τι να επιλεξω , 500gb ή 1TB?

Αν έχει μεγάλη διαφορά στην τιμή πάρε το 500άρι και αν χρειαστεί αγοράζεις 1TB σκληρό και του βάζεις. Σίγουρα το 1TB δεν αξίζει αν είναι 30 ευρώ και πάνω από το 500άρι. (Σκέψου ότι 1TB σκληρός κοστίζει 50-60 ευρώ. Αν πουλήσεις και τον 500άρι για 30ευρώ...Σου βγαίνει 20 ευρώ η διαφορά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα χρησιμοποιούσα ακριβώς αυτήν την φράση...Και σαν media player και σαν blu ray player, είναι πολύ μέτριο το PS4. Και το htpc και ο blu ray player που έχω έχουν πολύ καλύτερη εικόνα...

 

Η ανώτερη εικόνα/κίνηση που μπορείς να πάρεις στο PC είναι με MPC-HC και madVR(Με smooth motion ενεργοποιημένο) και το Ps4 πλησιάζει αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα kingston τα έχει ο κολλητός μου και τα έχω ακούσει. Μια χαρά δυνατά είναι. Αυτό που λέω είναι ότι όπως όλα τα καλά headset, θέλουν και καλή ενίσχυση. Γι αυτό και όλα τα καλά, έχουν μαζί και ενισχυτή (ναι αυτόν τον μάπα, έστω) ο οποίος θα παίρνει από usb. Τα kingston είναι 60Ω. Είναι πάρα πολλά και λογικό είναι να μην έχεις ένταση αν τα έχεις συνδεδεμένα ΜΟΝΟ στο DS4 (άσε που του θα του τελειώνεις και την μπαταρία για πλάκα...

Oσα γραφω δεν τα γραφω απο αγνοια, προφανως κ τα Hyper X, θελουν ενισχυση για να αποδωσουν, εγραψα αλλωστε, σε ενα απο τα προηγουμενα ποστ, οτι ειναι ποιοτικα. Ποσοι gamers θελουν δυο καλωδια να μπλεκονται στα ποδια τους; Πολυ κουραστικη διαδικασια και βαρετη, κατα τη γνωμη μου παντα. Και το γραφω εγω, που τυγχανει να εχω φορητο ενισχυτη της FiiO. Μου φαινοταν μεγαλη η μανουβρα προκειμενου να αξιοποιησω τα Kingston. Ηθελα κατι πιο αμεσο, πιο plug n play, ακομα κι αν θα υστερουσε σε πιστοτητα...Η ακροαση μουσικης ειναι αλλη ιστορια φυσικα. Εκει εχω μεγαλυτερες απαιτησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Sony κάνει ban η το account η την κονσόλα ανάλογα την περίπτωση?

Εως τώρα είχα διαβάσει για ban σε accounts τα οποία υπήρχαν σε πάνω απο 2 κονσόλες,όπως πχ τα account που πωλούνται απο κάποιον σε άλλους.

 

Διάβασα περίπτωση που κάποιος έγραφε ότι του έκαναν ban την κονσόλα.Οτι χειρότερο.

 

Με το Game Share ανάμεσα σε 2 κονσόλες έχει ασχοληθεί κανείς πρόσφατα?Με ενδιαφέρει να μάθω αν άλλαξαν οι όροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσα γραφω δεν τα γραφω απο αγνοια, προφανως κ τα Hyper X, θελουν ενισχυση για να αποδωσουν, εγραψα αλλωστε, σε ενα απο τα προηγουμενα ποστ, οτι ειναι ποιοτικα. Ποσοι gamers θελουν δυο καλωδια να μπλεκονται στα ποδια τους; Πολυ κουραστικη διαδικασια και βαρετη, κατα τη γνωμη μου παντα. Και το γραφω εγω, που τυγχανει να εχω φορητο ενισχυτη της FiiO. Μου φαινοταν μεγαλη η μανουβρα προκειμενου να αξιοποιησω τα Kingston. Ηθελα κατι πιο αμεσο, πιο plug n play, ακομα κι αν θα υστερουσε σε πιστοτητα...Η ακροαση μουσικης ειναι αλλη ιστορια φυσικα. Εκει εχω μεγαλυτερες απαιτησεις.

 

Συγνώμη, μάλλον παρεξήγηση έγινε. Εσυ θα αγόρασες τα παλιά Cloud. Εκείνα όντως έπαιρναν μόνο από jack. Εκείνα, αν και μπορούσες να τα συνδέσεις στο ps4 με τον τρόπο που το έκανες εσύ, δεν ενδείκνυται! Για τον λόγο που ανέφερα. Δεν γίνεται να οδηγήσει το controller μόνο του ακουστικά και μάλιστα 60Ω με >50mm ηχεία...Τα καινούρια cloud έχουν μαζί usb ενισχυτή, όπως και όλα τα καθώς πρέπει headset που προορίζονται για κονσόλα. Οπότε αν θές αξιοπρεπή headset, τα 2 καλώδια δεν τα γλιτώνεις. Αυτό δεν σημαίνει όμως πως θα είναι στα πόδια σου...το hdmi, το ethernet είναι και αυτά στα πόδια σου? Συνδέεις με το usb το ενισχυτάκι, και από εκεί κανονικά το καλώδιο στα ακουστικά. Δεν αλλάζει κάτι προς εσένα...

 

 

Η ανώτερη εικόνα/κίνηση που μπορείς να πάρεις στο PC είναι με MPC-HC και madVR(Με smooth motion ενεργοποιημένο) και το Ps4 πλησιάζει αρκετά.

 

Το smooth motion δεν χρειάζεται καν. Αν έχεις πρόβλημα με την κίνηση απλά βάζεις 24hz refresh rate όπως ακριβώς κάνει και το ps4 και οποιοσδήποτε Bluray Payer. Και ναι αυτό εννοώ. Δεν είναι περίπλοκο. Αλλά το ps4 δεν πλησιάζει καθόλου...ειδικά σε 720p και dvd υλικό ούτε καν...με τα σωστά εργαλεία πάντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το smooth motion δεν χρειάζεται καν. Αν έχεις πρόβλημα με την κίνηση απλά βάζεις 24hz refresh rate όπως ακριβώς κάνει και το ps4 και οποιοσδήποτε Bluray Payer. Και ναι αυτό εννοώ. Δεν είναι περίπλοκο. Αλλά το ps4 δεν πλησιάζει καθόλου...ειδικά σε 720p και dvd υλικό ούτε καν...με τα σωστά εργαλεία πάντα. 

 

Ναι, το smooth motion είναι για monitors. Δεν ξέρω για DvD υλικό, αλλά 2-3 mkv που δοκίμασα ήταν μπόμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα παιδια με βαση τα παραπανω τι να επιλεξω , 500gb ή 1TB?

Εγώ πάντως που πήρα πριν 1 μήνα 500gb το μετάνιωσα. Θα προτιμούσα να είχα πάρει με το 1TB! Θέλω να έχω μέσα τα παιχνίδια και να πάιζω ανάλογα με την όρεξη που έχω και να μην χρειάζεται κάθε φορά να σβήνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έλεγα να πάρω το Destiny. Έπεσα το demo και ψήθηκα. Έχω όμως κάποιες απορίες. Έχει story η είναι μόνο multi? Πρέπει οπωσδήποτε να έχω plus και internet για να παίξω έστω το story? Και γενικά ειναι εύκολο η εχει πολλά rpg στοιχεία? (που τα βαριέμαι)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έλεγα να πάρω το Destiny. Έπεσα το demo και ψήθηκα. Έχω όμως κάποιες απορίες. Έχει story η είναι μόνο multi? Πρέπει οπωσδήποτε να έχω plus και internet για να παίξω έστω το story? Και γενικά ειναι εύκολο η εχει πολλά rpg στοιχεία? (που τα βαριέμαι)

1) Πάρε όλο το πακέτο μαζί με το taken king,μόνο του δεν αξίζει και πολλά.

2) Έχει και story.

3) Θα πρέπει να έχεις σύνδεση στο ίντερνετ υποχρεωτικά (σύνδεση, όχι PS plus). Αν δεν είναι συνδεδεμένη στο ίντερνετ η κονσόλα δεν μπορείς να παίξεις. Τώρα:

αν δεν έχεις Plus σου βγάζει και άλλους παίχτες μέσα αλλά δεν μπορείς να πάρεις αποστολές μαζί τους. Θα τους βλέπεις π.χ εκεί που πυροβολάς εσύ να έρχονται από δίπλα σου και να βαράνε και αυτοί...

αν έχεις Plus θα μπορείς είτε να παίζει coop αποστολές, είτε αντίπαλος με άλλους παίχτες.

4) Είναι εύκολο παιχνίδι χωρίς συνδυασμούς πλήκτρων και χωρίς RPG περιεχόμενο. Πολύ εύκολο παιχνίδι και πολύ ευχάριστο.

 

Αν το πάρεις στείλε μου αίτημα φιλίας να παίξουμε μαζί,  PSN id: mitsmarg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Πάρε όλο το πακέτο μαζί με το taken king,μόνο του δεν αξίζει και πολλά.

2) Έχει και story.

3) Θα πρέπει να έχεις σύνδεση στο ίντερνετ υποχρεωτικά (σύνδεση, όχι PS plus). Αν δεν είναι συνδεδεμένη στο ίντερνετ η κονσόλα δεν μπορείς να παίξεις. Τώρα:

αν δεν έχεις Plus σου βγάζει και άλλους παίχτες μέσα αλλά δεν μπορείς να πάρεις αποστολές μαζί τους. Θα τους βλέπεις π.χ εκεί που πυροβολάς εσύ να έρχονται από δίπλα σου και να βαράνε και αυτοί...

αν έχεις Plus θα μπορείς είτε να παίζει coop αποστολές, είτε αντίπαλος με άλλους παίχτες.

4) Είναι εύκολο παιχνίδι χωρίς συνδυασμούς πλήκτρων και χωρίς RPG περιεχόμενο. Πολύ εύκολο παιχνίδι και πολύ ευχάριστο.

 

Αν το πάρεις στείλε μου αίτημα φιλίας να παίξουμε μαζί, PSN id: mitsmarg

Σε ευχαριστώ φίλε μου κάλυψες απόλυτα. ;) ελεγα να παρω δώρο στον εαυτό μου. :P Πιστεύω να αξίζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...