Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχανε θέμα με το wifi, η πρώτη παρτίδα είχε σχεδόν άχρηστη κεραία.

Έτυχε η κονσόλα του φίλου μου να είναι απο αυτά τα κομμάτια και κατεβάζει απίστευτα πολύ αργά.

Με καλώδιο φυσικά είναι κομπλέ.

 

υγ : η αρχική έκδοση όμως έχει κουμπιά αφής, ενώ το C chassis μηχανικά.. μικρή λεπτομέρια, αλλά προσωπικά αυτή η τσιγκουνιά μου χτυπάει πολύ άσχημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αγόρασα σημερα τα Sony gold headsets . Το θεμα ειναι οτι όταν τα εχω ασύρματα δν ακούγεται πολυ καλα ο ήχος σε Τσατ που εχω με αλλα παιδιά. Όταν το εχω ενσύρματα ακούγεται πολυ καλα. Μήπως έχετε ιδέα τι μπορει να φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει θέμα η κεραία τους. Κατεβάζουνε πιο αργά και απο τον θάνατο μέσω wifi.

Δεν είπα οτι έχουνε όλα, είπα οι πρώτες παρτίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχανε θέμα με το wifi, η πρώτη παρτίδα είχε σχεδόν άχρηστη κεραία.

Έτυχε η κονσόλα του φίλου μου να είναι απο αυτά τα κομμάτια και κατεβάζει απίστευτα πολύ αργά.

Με καλώδιο φυσικά είναι κομπλέ.

 

υγ : η αρχική έκδοση όμως έχει κουμπιά αφής, ενώ το C chassis μηχανικά.. μικρή λεπτομέρια, αλλά προσωπικά αυτή η τσιγκουνιά μου χτυπάει πολύ άσχημα

Ναι τα αρχικα ειχαν αυτο το προβλημα που λες!!!αλλα τα μοντελα που βγηκαν απο καλοκαιρι(φθινοπωρο και μετα του 14)ηρθαν με αναβαθμισμενο εσωτερικο wifi.Eγω αυτο το μοντελο εχω στην κατοχη μου!!και εχω εξαρετικο σημα σε ασυρματη συνδεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, σημερα προσπαθησα να μπω στο online fifa16, και μου βγαζει μυνημα unless you connect to the ea servers you cant use online features, wtf? Παιζω ενα μηνα κανονικα τωρα online σημερα δεν με αφηνει να μπω, το ξαναπερασα το game μηπως εφαγε κανα bug αλλα  και παλι.. καμια ιδεα? 

 

Καλες γιορτες Καλα χριστουγεννα Σε ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχανε θέμα με το wifi, η πρώτη παρτίδα είχε σχεδόν άχρηστη κεραία.

Έτυχε η κονσόλα του φίλου μου να είναι απο αυτά τα κομμάτια και κατεβάζει απίστευτα πολύ αργά.

Με καλώδιο φυσικά είναι κομπλέ.

 

υγ : η αρχική έκδοση όμως έχει κουμπιά αφής, ενώ το C chassis μηχανικά.. μικρή λεπτομέρια, αλλά προσωπικά αυτή η τσιγκουνιά μου χτυπάει πολύ άσχημα

 

Σκέψου όμως ότι λόγω του touch button κάνει random eject μερικές φορές. Mechanical FTW!

 

Όσο για το WiFi, το θεωρώ έγκλημα για non-mobile συσκευές, ειδικά για online gaming. Βάλτε Ethernet ή HomePlugs/Powerline.

 

Πάντως λίγο που το είχα δοκιμάσει στο 1ο μοντέλο δεν είχε θέμα... βέβαια σε μεγάλες αποστάσεις/με τοίχους ενδιάμεσα και σε θορυβώδη περιβάλλοντα σίγουρα θα έχει θέμα, γι' αυτό λέω βάλτε καλώδιο που είναι foolproof.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μένα το δικό μου ps4(αγορασμένο τον Μάιο του 14) όπως έχω αναφερει έχει γτπ κεραία Wi-Fi, και όπως είπε ο φίλος JohnVani από πάνω πρακτικά άχρηστη ειδικά στην δική μου περίπτωση που το rooter είναι σε άλλο δωμάτιο και μεσολαβεί και τοίχος. Εγώ χρησιμοποιώ power lines για να είμαι κομπλέ online και να παίζω ανθρώπινα στο ps4. Τα καινούρια μοντέλα εχουν σωστή κεραία, το εχω δοκιμάσει με ποιο καινούρια κονσόλα (Arkham Knight Edition)ενός φίλου που δεν είναι C chassis αλλά και πάλι κάνει μπαμ η διαφορά στο Wi-Fi.

 

*Κλασσική Sony όμως.. Φτιάχνει κάτι, βγάζει αυτή την glossy αηδία για hdd cover και βάζει ματ όπως την υπόλοιπη κονσόλα, βελτιώνει την ποιότητα γενικά εσωτερικά, η κονσόλα είναι πιο ήσυχη συγκριτικά από τις παλιές ειδικά σε full load καταστάσεις, φτιάχνει την άθλια κεραία του Wi-Fi, και μετά από όλα αυτά τα καλά πάει και βγάζει τα κουμπιά αφής και βάζει κανονικά, ασχέτως αν υπήρχαν κάποια θέματα με την ευαισθησία τους και μερικές φορές είχαμε random ejects πχ.

 

Είναι τσιπικο όπως και να το δεις..

Επεξ/σία από Alex21121988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αναγκαστικά θα γίνουν τσιπιές (WiFi, μοχλοί) για να βγει day 1 στα 400 $/€.

Για φανταστείτε να είχε κάνει τσιπιά στην RAM (4GB αντί για 8GB) ή στην GPU... αυτό είναι κάτι που ΔΕΝ αλλάζει μετά, με ό,τι συνεπάγεται αυτό. Το WiFi και οι μοχλοί αλλάζουν όμως, χωρίς να σπάσει η συμβατότητα.

 

Όσο για το cover και τα κουμπιά, IMHO έπρεπε να ήταν matte & μηχανικά day 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά και καλά σε όλους! Αυτές τις μέρες έχει κάποιες καλές προσφορές και θα ήθελα την γνώμη σας. Θέλω να πάρω ένα shooter και είμαι ανάμεσα σε star wars, call of duty και killzone. Τι λέτε, ποιο αξίζει περισσότερο κατά την γνώμη σας? Δεν έχω εμπειρία από αυτού του είδους τα παιχνίδια στις κονσόλες. Μου αρέσει το star wars γιατί μπορείς να παίζεις και διπλό και είναι ωραίο στο σύμπαν του, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει το online του. Εκεί νομίζω κερδίζει το call of duty.Το killzone μπαίνει σφήνα λόγο τιμής :-D !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά και καλά σε όλους! Αυτές τις μέρες έχει κάποιες καλές προσφορές και θα ήθελα την γνώμη σας. Θέλω να πάρω ένα shooter και είμαι ανάμεσα σε star wars, call of duty και killzone. Τι λέτε, ποιο αξίζει περισσότερο κατά την γνώμη σας? Δεν έχω εμπειρία από αυτού του είδους τα παιχνίδια στις κονσόλες. Μου αρέσει το star wars γιατί μπορείς να παίζεις και διπλό και είναι ωραίο στο σύμπαν του, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει το online του. Εκεί νομίζω κερδίζει το call of duty.Το killzone μπαίνει σφήνα λόγο τιμής :-D !

Αν σε ενδιαφερει το πολυ γρηγορο,δοκιμασμενο και δημοφιλες(δηλαδη μπολικο κοσμο)τοτε πας για Call of duty. Για μενα βεβαια το killzone με ενα 10ρικακι απο τις αγγελιες αν εισαι τυχερος(και οχι τις μλκιες που γραφουν μερικοι τιμη μεταχ. 15ευρω χωρις παζαρια που μαζι με το εισιτηρια του τραινου θα σου βγει οσο αν το παρεις καινουργιο απο το κοντινο seven της γειτονιας)μπορεις να το παρεις ανετα παντως.Το Battlefront δεν το προτεινω κυριως λογω του περιεχομενου,season pass και της τιμης του.

 

Για μενα χτυπα Call και Killzone μαζι.

Οσο για αυτα που γραφω για το Killzone(επειδη με ρωταγανε καποια παιδια σε pm για τι τιμες να κοιταξουν σε αγγελιες)

να αναφερω ενα συμφορουμιτη που πετυχα στις αγγελιες ψαχνοντας για used killzone για ενα φιλο

http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/playstation/459372-top-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CF%86%CE%B5%CF%81%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AC-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CF%87%CE%BD%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-ps2ps3-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-ps4/

Κλασσικα οταν του ανεφερα τα αυτονοητα να ριξει την τιμη(οτι δηλαδη 15ευρω used+τα εισιτηρια,καλυτερα να το αγορασω σφραγισμενο)κλασσικα μου εσβησε το post.

 

Το ιδιο και για τα αλλα παιχνιδια που δινει οπως Driveclub 15ευρω(17.90 καινουργιο)και Last Of Us 25ευρω(27.90καινουργιο).

 

Τα παραπανω τα αναφερω κυριως για τους νεους κατοχους ή οσους πηραν απο προσφορα την κονσολα χωρις παιχνιδι και ψαχνουν στις αγγελιες μην πεφτετε στην παγιδα ορισμενων παιδια παντα να το ψαχνετε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά και καλά σε όλους! Αυτές τις μέρες έχει κάποιες καλές προσφορές και θα ήθελα την γνώμη σας. Θέλω να πάρω ένα shooter και είμαι ανάμεσα σε star wars, call of duty και killzone. Τι λέτε, ποιο αξίζει περισσότερο κατά την γνώμη σας? Δεν έχω εμπειρία από αυτού του είδους τα παιχνίδια στις κονσόλες. Μου αρέσει το star wars γιατί μπορείς να παίζεις και διπλό και είναι ωραίο στο σύμπαν του, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει το online του. Εκεί νομίζω κερδίζει το call of duty.Το killzone μπαίνει σφήνα λόγο τιμής :-D !

Εγώ θα πρότεινα και το Battlefield 4 που το βρίσκεις και σε χαμηλή τιμή και με αρκετό κόσμο στο online.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...