Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δλδ αν πάρω PS4, για να παίζω προ ον λαιν (κοροιδεφτε ελεύθερα  :P ) 

θα πρέπει εκτός από το game να αγοράσω και τη συνδρομή; (!!!) ;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δλδ αν πάρω PS4, για να παίζω προ ον λαιν (κοροιδεφτε ελεύθερα  :P ) 

θα πρέπει εκτός από το game να αγοράσω και τη συνδρομή; (!!!) ;;;

 

Ναι, γι' αυτό άμα θες να παίζεις μονο Pro online χωρίς συνδρομή το παίζεις στο PC ή παίρνεις Ps3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ αν πάρω PS4, για να παίζω προ ον λαιν (κοροιδεφτε ελεύθερα  :P ) 

θα πρέπει εκτός από το game να αγοράσω και τη συνδρομή; (!!!) ;;;

 

Υπάρχει εναλλακτικό κολπάκι για τζαμπατζήδες:

 

 

TL;DR: Φτιάχνεις νέο PSN account, βάζεις χρεωστική/πιστωτική κάρτα (ΔΕΝ θα σε χρεώσει), ενεργοποιείς το 14-day PS+ trial, βγάζεις την χρεωστική/πιστωτική κάρτα από το PSN account και απενεργοποιείς το automatic renewal (για να μην σε χρεώσει μετά τις 14 μέρες), κάνεις primary activate το account και μετά παίζεις κανονικά online με το κανονικό σου account!

 

Η διαδικασία μπορεί να επαναληφθεί άπειρες φορές, με 10-15 λεπτά δουλειά ανά 14 μέρες. Το έκανε φίλος μου για να παίξει τσαμπέ την beta του Uncharted 4... δοκιμασμένα πράγματα.

 

ΥΓ: Ελπίζω τώρα να μην υπάρχει άλλη γκρίνια για το online paywall. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα Ελληνας το σκεφτηκε το παραπανω   :-D  Μπραβο παντως αν ισχυει γιατι φαινεται 2 good to be true,απορω πως δε βαλαν περισσοτερες δικλειδες οσον αφορα το 14 day trial :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, καμία σχέση φίλε... ξένοι τα ανεβάζουν τα videos. :P Έχω δει από Καναδό μέχρι και Βραζιλιάνο...

 

Εκμεταλλευτείτε το λοιπόν τώρα που μπορείτε, γιατί αύριο-μεθαύριο μπορεί να το καταργήσουν το trial. :) Κίνδυνος για ban δεν παίζει, είναι νόμιμη η δημιουργία πολλαπλών λογαριασμών (ας έβαζαν περιορισμό, αλλά δεν βάζουν).

 

Ελπίζω να σας έφτιαξα πάντως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια-πηρα προσφατα πσ4 και εχω δυο αποριες

 

1)το πσ4 γιατι δεν αναπαραγει ηχο dts??εγραψα μια ταινια 1080bluray dts(αυτες που ναι γυρω στα 10 γκιγκα) και ενω αναπαραγεται το βιντεο δεν παιζει ηχο,πως γινεται αυτο απο την στιγημη που τα παιχνιδια παιζουν???

 

2)το witcher 3 στο πλασ εχει 36 ευρω.δεν ειμαι μελος στο πλασ δεν εχω καποιο discount

αν κανω λογαριασμο παιζει να ναι και φθηνοτερα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια-πηρα προσφατα πσ4 και εχω δυο αποριες

 

1)το πσ4 γιατι δεν αναπαραγει ηχο dts??εγραψα μια ταινια 1080bluray dts(αυτες που ναι γυρω στα 10 γκιγκα) και ενω αναπαραγεται το βιντεο δεν παιζει ηχο,πως γινεται αυτο απο την στιγημη που τα παιχνιδια παιζουν???

 

2)το witcher 3 στο πλασ εχει 36 ευρω.δεν ειμαι μελος στο πλασ δεν εχω καποιο discount

αν κανω λογαριασμο παιζει να ναι και φθηνοτερα??

 

Καταρχάς τα παιχνίδια δεν έχουν DTS κωδικοποίηση. Πες μας λίγο πως είναι το setup σου και τις audio ρυθμίσεις που έχεις στο ps4. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο media player δεν παίζει DTS ήχο. Τα παιχνίδια συνήθως γράφουν πίσω στο κουτί τι υποστηρίζουν. π.χ. το Uncharted Trilogy έχει τα λογότυπα των DD & DTS. Εγώ πάντως προτιμώ LPCM λόγω HDMI, αλλιώς με οπτική ίνα (Toslink) βάζεις DD/DTS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως δεν υποστηρίζει DTS...περίεργο γιατί θα ορκιζόμουν πως είδα ξανά το Southpaw στον media player του PS4...την Sony δεν είναι ο media player? Λίγο κουλό να μην υποστηρίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-johngamer δοκιμασα με την αυτοματη ρυθμιση ηχου και δεν το υποστηριζει-μμετα επελεξα απο σετινκσ την επιλογη dts αλλα και παλι δεν υποστηριζει

 

-νομιζω το θεμα ειναι του μανισιου μιντια πλειερ

 

-dkmaster δοκιμασα να κατεβασω το πλεξ καθως διαβασα αναφορες οτι παιζει ,εκανα το σαιν ιν και εβαλα ενα τετραψηφιο κωδικο αλλα μετα οταν παταω στην επολογη σταρτ μου λλει οτι πρεπει να κατεβασω καποιο plexserver???αυτο πως γινεται,ολη η διαδικασια ειναι με πληρωμη αφου γινω μελος??

 

tzongamer δεν νομιζω οτι ειναι κουλο το θεμα -αποτι καταλαβα αν δεν πληρωσεις κατι εξτρα απο δω και απο κει η αν δεν εχεις το πλειστεισον τβ δεν μπορεις να δεις με dts format

 

-bedazzled δεν εχω οπτικη ινα σπιτι,ειδα στα σετινκς οτι εχει και οπτικη ινα για επιλογη ηχου,αν το βαλω σαν επιλογη και παιξω μια ταινια δτσ απο το μανισιο μιντια πλειερ(αφου φυσικα αγορασω και τοποθετησω την ινα) θα βγαζει ηχο η θα χρειαζεται παλι κατι εξτρα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το "κόλπο" με τη δημιουργία νέου account κσι ενεργοποίηση του 14 day trial για να παίρνεις ps plus τσαμπέ όποτε θες.. απλά να αναφέρω οτι σε κάθε κονσόλα ps4 μπορούν αν χρησιμοποιηθούν συνολικά μέχρι 64 διαφορετικά psn accounts (αυτό είναι το όριο). Μετά ότι και να κάνεις δε γίνεται να συνδέσεις στην κονσόλα άλλο account.

Λίγο δύσκολο βέβαια να φτάσει κανείς αυτό το όριο απλά το λέω πληροφοριακά μην τη μπουκώσει κανεις τη κονσόλα του με account και έχει μετά αυτό τον περιορισμό..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...