Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενημέρωση 29 Μαΐου 2018: Νέο νήμα συζήτησης εδώ:
The official PlayStation 4 topic v2 [PS4][PS4 Pro]

Πιθανή αποκάλυψη του διαδόχου του PS3 από την Sony.

Το φετινό καλοκαίρι φαίνεται πως θα είναι καυτό, καθώς σύμφωνα με το MCV, η Sony θα κάνει την πρώτη αποκάλυψη του διαδόχου του PlayStation 3 (μάλλον με την ονομασία PlayStation 4) στο πλαίσιο της έκθεσης Ε3 2012, που θα διεξαχθεί το τριήμερο 5-7 Ιουνίου στο Los Angeles. Σύμφωνα με όσα έγραψε ο Ben Parfitt, συντάκτης του site, στο twitter του, οι πληροφορίες που έχει στα χέρια του είναι από μια 100% έμπιστη και σίγουρη πηγή.

Ο ίδιος μάλιστα σχολίασε ότι «Η πηγή μου είναι 100% σίγουρη και προέρχεται από ανθρώπους που βρίσκονται σε πολύ υψηλό επίπεδο στη βιομηχανία του gaming. Μακάρι να μπορούσα να ονομάσω την πηγή μου, αλλά δε μπορώ». Όταν ζητήθηκε από την Sony UK να σχολιάσει το γεγονός, είπε ότι δε θέλουν να μπουν στη διαδικασία να μιλήσουν για φήμες και εικασίες. Θυμίζουμε παράλληλα ότι ο Jim Ryan, διευθύνων σύμβουλος της Sony Computer Entertainment για την Ευρώπη, είχε σχολιάσει τον περασμένο Νοέμβριο ότι η εταιρεία του δεν επιθυμεί να δώσουν πάλι προβάδισμα στην Microsoft στην επόμενη γενιά κονσολών. Άρα μια ταυτόχρονη αποκάλυψη με το νέο Xbox (το οποίο αναμένεται να παρουσιαστεί φέτος) θα ήταν το ιδανικό σενάριο για την Sony.

Η Microsoft αναμένεται φέτος να δείξει δύο διαφορετικές εκδόσεις του νέου Xbox. Μια φθηνή που θα είναι προσιτή σε όλους στο θέμα τιμής και μια πλήρη έκδοση που μάλλον θα έχει στο πακέτο της μια αναβαθμισμένη έκδοση του Kinect. Αν μέσα σε όλα αυτά, υπολογίσουμε και την παρουσίαση του Wii U από την Nintendo στη φετινή E3, τότε καταλαβαίνουμε ότι θα πρόκειται για την μεγαλύτερη και πιο συναρπαστική χρονιά της έκθεσης.

Αν όλα τα παραπάνω βγουν αληθινά, θα είναι η πρώτη φορά στα χρονικά που οι τρεις εταιρείες παρουσιάζουν ταυτόχρονα τις νέες τους κονσόλες. Αναμονή λοιπόν μέχρι τις πρώτες ημέρες του Ιουνίου.

Πηγη:gameworld.gr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα δεν προλαβαμε να παρουμε το ps3 και να το χαρουμε θα βγαλουν και καινουριο??:/ :S

 

έχει 6 χρόνια που βγήκε ρε σι ..

λογικά αν ανακοινωθεί το καλοκαίρι θα κάνει κανα χρόνο + να κυκλοφορήσει οπότε 7 χρόνια είναι αρκετά για να βγει νέα κονσόλα..

 

το καλό για εμάς είναι πως όσοι δεν το πήραν θα το πάρουν ίσως φθηνότερα.. έτσι και αλλιώς η αξία του δεν χάνετε , να φανταστείς επειδή βαρέθηκα το xbox 360 και το wii έπιασα ξανά το ps2 να παίξω κάποιες παιχνιδάρες που είχα προσπεράσει . ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα δεν προλαβαμε να παρουμε το ps3 και να το χαρουμε θα βγαλουν και καινουριο??:/ :S

 

Μην ανυσηχεις καθολου...

Πες οτι βγαινει σε ενα χρονο απο τωρα το 4

1ον Δεν θα εχει καλα και πολλα παιχνιδια

2ον Θα ειναι αρκετα ακριβο

3ον Πρεπει να περιμενεις να βγει η 2η εκδοση για να αντιμετωπιστουν πιθανα hardwareοειδη προβληματα που θα υπαρξουν (κατα 90% θα βγει, εννοω κατι σαν το ps3 slim)

4ον Να σου υπενθυμισω πως ακομα παραγονται παιχνιδια για το ps2!

 

Αρα για τουλαχιστον 3 ακομα χρονια θα το εχεις και θα το ευχαριστηθεις χαλαρα!

 

ΥΓ και εγω φετος τα Χριστουγεννα το πηρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα βγαλει νεα κονσολα φετος η σονυ θα βγαλω σε αγγελια δωρεαν τη δικη μου

πριν το καλοκαιρι του 13 δεν το βλεπω

Επιπροσθετως ποτε δεν αγοραζουμε κονσολα τον πρωτο χρονο κυκλοφοριας της...Ο νοων νοειτω γιατι..

αρα παμε καλα 14 και βλεπουμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η γενια φανταζει μικρη παντως γιατι τα παιχνιδια ηταν πολυ λιγοτερα ποιοτικα σε αντιθεση με την προηγουμενη που πραγματικα οπου και να κοιταξεις θα πιασεις ποιοτικους και πολλους τιτλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ανυσηχεις καθολου...

Πες οτι βγαινει σε ενα χρονο απο τωρα το 4

1ον Δεν θα εχει καλα και πολλα παιχνιδια

2ον Θα ειναι αρκετα ακριβο

3ον Πρεπει να περιμενεις να βγει η 2η εκδοση για να αντιμετωπιστουν πιθανα hardwareοειδη προβληματα που θα υπαρξουν (κατα 90% θα βγει, εννοω κατι σαν το ps3 slim)

4ον Να σου υπενθυμισω πως ακομα παραγονται παιχνιδια για το ps2!

 

Αρα για τουλαχιστον 3 ακομα χρονια θα το εχεις και θα το ευχαριστηθεις χαλαρα!

 

ΥΓ και εγω φετος τα Χριστουγεννα το πηρα!

 

 

Αμα βγαλει νεα κονσολα φετος η σονυ θα βγαλω σε αγγελια δωρεαν τη δικη μου

πριν το καλοκαιρι του 13 δεν το βλεπω

Επιπροσθετως ποτε δεν αγοραζουμε κονσολα τον πρωτο χρονο κυκλοφοριας της...Ο νοων νοειτω γιατι..

αρα παμε καλα 14 και βλεπουμε!!!

 

 

βασικα εβγαλε το ps vita ΜΕ τιποτα δεν βγαινει το 4 τωρα.

ΚΑΙ αν βγει το 4 θα βγει και νεο xbox (και τουμπαλιν -><-)

 

 

Αυτη η γενια φανταζει μικρη παντως γιατι τα παιχνιδια ηταν πολυ λιγοτερα ποιοτικα σε αντιθεση με την προηγουμενη που πραγματικα οπου και να κοιταξεις θα πιασεις ποιοτικους και πολλους τιτλους.

double_facepalm-ashx.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

double_facepalm-ashx.jpg

 

fail ? έχει απόλυτο δίκιο.

βέβαια μερικοί δεν μπορούν να το καταλάβουν και αυτό είναι λογικό , δεν μεγαλώσαμε όλοι με τα ίδια games ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει 6 χρόνια που βγήκε ρε σι ..

λογικά αν ανακοινωθεί το καλοκαίρι θα κάνει κανα χρόνο + να κυκλοφορήσει οπότε 7 χρόνια είναι αρκετά για να βγει νέα κονσόλα..

 

το καλό για εμάς είναι πως όσοι δεν το πήραν θα το πάρουν ίσως φθηνότερα.. έτσι και αλλιώς η αξία του δεν χάνετε , να φανταστείς επειδή βαρέθηκα το xbox 360 και το wii έπιασα ξανά το ps2 να παίξω κάποιες παιχνιδάρες που είχα προσπεράσει . ;)

ξερω οτι εχει 6 χρονια που βγηκε αλλα προσωπικα για μενα η τιμη ηταν απλισιαστη...ζηταγαν παλαβα λεφτα που εγω ειδικα για ps3 τοσα λεφτα δεν τα εδινα καλυτερα να τα χαλαγα αλλου!!!!εγω τον σεπτεμβρη το πηρα...που ηταν πολυ πιο λογικη η τιμη του!!:/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η γενια φανταζει μικρη παντως γιατι τα παιχνιδια ηταν πολυ λιγοτερα ποιοτικα σε αντιθεση με την προηγουμενη που πραγματικα οπου και να κοιταξεις θα πιασεις ποιοτικους και πολλους τιτλους.

 

Διαφωνώ κάθετα ! αυτή η γενιά δεν έχει μεγάλη ποικιλία σε συγκεκριμένο είδος πχ rpg, αλλά έχει απλωθεί σε πολλά είδη με καινούργια στοιχεία. Οι κινηματογραφικές εμπειρίες που είναι το Unharted, Heavy Rain, MGS4, Siren Blood Curse δεν υπήρχαν σε τέτοια μορφή πριν. Και gameplay αλα Demons Souls είχα να δω από ps1. Όπως και να το δω το ps2 δούλεψε πολύ σε ονόματα που ξεκίνησε το ps1, που τη θεωρώ χρυσή γενιά.

 

Πάντως όποτε και να βγει ps4 ελπίζω να μην βγει πάλι κοντά με καινούργιο xbox. Όταν παίζω playstation θέλω playstation παιχνίδια, όχι δυτικοποιημένες πατάτες ή παιχνίδια υπολογιστή. Και αυτή η γενιά με το xbox να λέει "κοίτα ότι κάνει το play το κάνω και εγώ" ήταν ενοχλητική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω οτι εχει 6 χρονια που βγηκε αλλα προσωπικα για μενα η τιμη ηταν απλισιαστη...ζηταγαν παλαβα λεφτα που εγω ειδικα για ps3 τοσα λεφτα δεν τα εδινα καλυτερα να τα χαλαγα αλλου!!!!εγω τον σεπτεμβρη το πηρα...που ηταν πολυ πιο λογικη η τιμη του!!:/

 

ε ναι και εγώ όταν πήρα το xbox 360 έκανε 300κάτι και έλεγα να πάρω ps3 αλλα απο μ...α μου δεν το πήρα ... και τώρα περιμένω να βρω λεφτά να το πάρω κανα 200ρι περίπου που το βρήκα. Αυτές οι τιμες είναι οκ .. αλλα 500-600 ποσο κάνουν οταν κυκλοφορούν δεν τα δίνω με τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι και εγώ όταν πήρα το xbox 360 έκανε 300κάτι και έλεγα να πάρω ps3 αλλα απο μ...α μου δεν το πήρα ... και τώρα περιμένω να βρω λεφτά να το πάρω κανα 200ρι περίπου που το βρήκα. Αυτές οι τιμες είναι οκ .. αλλα 500-600 ποσο κάνουν οταν κυκλοφορούν δεν τα δίνω με τπτ.

μα ειναι σκετη κοροϊδια!!!σιγα μην δωσω 600Ε για μια παιχνιδομηχανη!!!απο χρυσαφι ειναι και το πουλανε τοσο???καλυτερα να περιμενο 2-3 χρονια να πεσει η τιμη και μετα να το αγορασω...οπως δλδ και εκανα!!!!ειπαμε να σκοτωνουμε λιγο την ωρα μας οταν δεν εχουμε τι να κανουμε αλλα οχι και να μπουμε μεσα!!!!!

ναι μεχρι 300Ε εδινα αλλα 500-600Ε οχι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

double_facepalm-ashx.jpg

 

πέρα από χαζά 3d platform πνιγμένα στα video (hello, για παιχνίδι πλήρωσα μαλ**κες, αν ήθελα ταινία πήγαινα στο video club), και failεριές port fps από pc με χειρισμό μεσαιωνικό βασανιστήριο, τι άλλο μας έδειξε αυτή η γενιά? Καραfail του κερατά είναι παικτικώς, ότι πούλησαν ήταν σε 12χρονα που δεν είχαν μέτρο σύγκρισης, μέχρι και τα exclusive εγκατέλειψαν και με τιμή στα 250 ευρώ, με τα περισσότερα games pc ports, παίρνεις pc και έχεις τα ίδια πλεον games, με καλύτερα γραφικά, στα ίδια πάνω κάτω λεφτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...