Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aπορία: Πως καταλαβαίνεις ότι τέρμα τα ζουμιά στο κάρτο κι ότι θέλει refill εκ νέου? Δεν βγάζει ατμό? Πάει στράφι η γεύση? Βγάζει καμμένο? Όλα τα παραπάνω? Χθες το πρωί το γέμισα κι ακόμη μια χαρά ατμίζει. Αλλά μου κάνει κάπως πιο πικρή η γεύση (πικρό, όχι καμμένο), σήμερα. Οπότε αναρωτιέμαι αν θέλει απλά αναπλήρωση ή είναι κάτι άλλο (μην βάζω τζάπα επιπλέον υγρό, κυρίως δεν θέλω να χάσω το μέτρημα προσθέτοντας μικροποσότητες στο άσχετο μέσα στη μέρα, αν όντως δεν το χρειάζεται..).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν ειναι σφουγγαρακι, θα βγαλει καμμενο (πολυ ομως, και πολυ ασχημο σε γευση). Το κακο ομως δεν ειναι η γευση, αλλα το οτι καιει το σφουγγαρακι και του δημιουργει μονιμο προβλημα. Οποτε δε χρειαζεται να το αφηνεις να τελειωσει. Εκτος κι αν κανεις μετρηση (την οποια δε θα την κανεις παντα), καλο ειναι να το εχεις παντα τουλαχιστον μισογεματο, να ειναι μονιμα νωπη η αντισταση.

 

Σαν πρωτες μερες, λογικο ειναι να καθεσαι να σκεφτεσαι, ποσο υγρο χαλας, τι κερδος εχεις κλπ. Εγω πλεον 6 μηνες μετα, απλα με νοιαζει να εχω 2-3 μπαταριες 1000αρες γεματες, 2-3 καρτο, κι ενα μπουκαλακι 20αρι μαζι μου, το ποσο κανω, το ποσο κερδιζω κλπ, ουτε που το κοιταω πλεον, αναπληρωνω συνηθως καθε απογευμα, μεχρι να σταξει και τελος οι σκεψεις :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Pournara. Eννοείται ότι ως ψάρι κ πρώτες μέρες όλα περνάνε από κόσκινο, αλλά το μέτρημα του υγρού δεν είναι για την οικονομία του πράγματος από $$$ άποψη. θέλω να το έχω σε έλεγχο για την κατανάλωση νικοτίνης κ λοιπών συστατικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα! αυτο καλο ειναι για αρχη? δεν εχω ιδεα πως ειναι και θελω να δω αν θα μαρεσει! αν ξερετε και καποιο πιο φθηνο καλως! http://www.agoromania.gr/2012/01/blog-post.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να δεις πως ειναι, τραβα μια βολτα σε καταστηματα αποκλειστικα πωλησης τσιγαρων, να σου κανουν και δοκιμη, να δοκιμασεις και γευσεις.

Το συγκεκριμενο που δειχνεις ειναι για εφε μονο, στο μισαωρο, παπαλα μπαταρια, συν του οτι απο γευση-καπνο, δε λεει τιποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να δεις πως ειναι, τραβα μια βολτα σε καταστηματα αποκλειστικα πωλησης τσιγαρων, να σου κανουν και δοκιμη, να δοκιμασεις και γευσεις.

Το συγκεκριμενο που δειχνεις ειναι για εφε μονο, στο μισαωρο, παπαλα μπαταρια, συν του οτι απο γευση-καπνο, δε λεει τιποτε.

 

εγω για δοκιμη το θελω να δω αν μπορω να μη κανω κανονικο τσιγαρο παραλληλα! τουλαχιστον να αντεξει 2-3 μερες! και μετα να παω σε καλο! μιας χρησης ακουσα υπαρχουν κατω απο 10 ευρω αλα δε ξερω που τα πουλανε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω για δοκιμη το θελω να δω αν μπορω να μη κανω κανονικο τσιγαρο παραλληλα! τουλαχιστον να αντεξει 2-3 μερες! και μετα να παω σε καλο! μιας χρησης ακουσα υπαρχουν κατω απο 10 ευρω αλα δε ξερω που τα πουλανε!

 

Παρτο, και αν σου αρεσει αυτο (αλλα και να μη σου αρεσει), να ξερεις οτι ενα μεγαλο με σωστη μπαταρια και σωστα υγρα, ειναι 10 φορες καλυτερο απο ολες τις πλευρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρτο, και αν σου αρεσει αυτο (αλλα και να μη σου αρεσει), να ξερεις οτι ενα μεγαλο με σωστη μπαταρια και σωστα υγρα, ειναι 10 φορες καλυτερο απο ολες τις πλευρες.

 

 

εγινε φιλε ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτερο της γειτονιάς μου βρήκα μίας χρήσης με 7 ευρώ (ο περιπτεράς μου είπε ότι σε πάει όσο ένα πακέτο, δεν το δοκίμασα οπότε δεν ξέρω από πρώτο χέρι). Ήταν χωρίς νικοτίνη όμως. Για μένα στην αρχή πρέπει οπωσδήποτε να πάρεις κάποιο με νικοτίνη, γιατί αλλιώς η απογοήτευση είναι σίγουρη ενώ η πραγματικότητα απέχει χιλιόμετρα (με το σωστό η.τ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

hi κ από μένα.. :-) θέλω να κάνω δώρο στ μπαμπά μ ένα καλό μπας κ κόψει το κάπνισμα ( ή το ελαττώσει) έχετε να μ προτείνεται κάτι?? κάτι π να κρατάει αρκετά η μπαταρία.. είναι όλη την ώρα με ένα τσιγάρο στο στόμα!! έψαξα λίγο στο ίντερνετ αλλά όλα ίδια μ φαίνονται.. καμία ιδέα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hi κ από μένα.. :-) θέλω να κάνω δώρο στ μπαμπά μ ένα καλό μπας κ κόψει το κάπνισμα ( ή το ελαττώσει) έχετε να μ προτείνεται κάτι?? κάτι π να κρατάει αρκετά η μπαταρία.. είναι όλη την ώρα με ένα τσιγάρο στο στόμα!! έψαξα λίγο στο ίντερνετ αλλά όλα ίδια μ φαίνονται.. καμία ιδέα??

Ρίξε μια ματιά στο topic που βρίσκεσαι. 30 σελίδες συζήτηση σίγουρα θα σε βοηθήσουν να βγάλεις άκρη.

 

Offtopic:

Πριν μερικές μέρες άκουσα την εξης ατάκα στην Ελληνοφρένεια (κλασσικός Αποστόλης)

«Μεγάλη μαλακία το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Δεν μπορείς να κάνεις καμακι. Παλιά έβλεπες τη γκόμενα και έβγαζες τον αναπτήρα να της ανάψεις το τσιγάρο. Τώρα τι θα κάνεις; Θα βγάλεις τον φορτιστή;»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως καλύτερα να πάρεις τον πατέρα σου και να πάτε σε ενα κατάστημα (nobacco, ovale κ.λπ. έχει σχεδόν σε κάθε περιοχή) αν έχετε σχετικά κοντά ώστε να δει ο ίδιος τι υπάρχει και να διαλέξει αυτό που θα τον βολέψει καλύτερα :)

 

Επίσης, καλύτερα μακριά από no-name ηλεκτρονικά τσιγάρα μιας χρήσης από περίπτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic:

Πριν μερικές μέρες άκουσα την εξης ατάκα στην Ελληνοφρένεια (κλασσικός Αποστόλης)

«Μεγάλη μαλακία το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Δεν μπορείς να κάνεις καμακι. Παλιά έβλεπες τη γκόμενα και έβγαζες τον αναπτήρα να της ανάψεις το τσιγάρο. Τώρα τι θα κάνεις; Θα βγάλεις τον φορτιστή;»

Κάπου πρέπει να το έχω ξαναδεί αυτό. Ίσως κάνω και λάθος, αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου πρέπει να το έχω ξαναδεί αυτό. Ίσως κάνω και λάθος, αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος.

 

Ε ναι, λογικα κι ο Αποστολης απο το λαπτοπ θα το διαβασε εκεινη την ωρα, καποιος θα του το εστειλε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια να ρωτησω κατι, το υγρο σε μενα μετα απο λιγες μερες γινεται κιτρινο και επειτα καταμαυρο, ειναι φυσιολογικο αυτο?

Επεξ/σία από rhomio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...