Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μικρή βοήθεια επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ με τους συγκεκριμένους! Πήρε ένας φίλος για την κοπελιά του ένα Alter Ego A6. Κομπλέ σε γενικές γραμμές αλλά μου είπε πως οι αντιστάσεις του ατμοποιητή καίγονται (read: βγάζουν περίεργη γεύση) σχετικά σύντομα, στο πενθήμερο. Έχει κανένας κάποια πρόταση για τέτοιο ατμοποιητή (τύπου CE4 ξέρω γω) ώστε να έχει σχετικά καλή εμπειρία μέχρι να αναβαθμίσει σε κάτι καλύτερο;

 

 

Λόγοι που μπορώ να φανταστώ:

 

  1. High VG υγρά. Είναι αρκετά παχύρευστα και δεν απορροφάται εύκολα/γρήγορα από την αντίσταση
  2. Τζούρες μεγάλης διάρκειας
  3. Chain vaping
  4. Συνδυασμοί των άνωθι 
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εχω ακουσει καλα λογια για το SOHO... ποσο διαφορετικο ειναι απο το BEBECA?

 

 

 

που τα βρισκεις ολα αυτα τα ωραια της συνταγης?

Εδώ σε αυτό το site έχει όλες τις δημοφιλείς συνταγές προς αποστολή σε πακέτο

Διαλέγεις αυτή που θες, παίρνεις τα αρώματα και βάση για τα πρώτα 100ml

Και μετά μπορείς να προμηθευτείς ξεχωριστά αυτά που σου λείπουν για συμπλήρωμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ σε αυτό το site έχει όλες τις δημοφιλείς συνταγές προς αποστολή σε πακέτο

Διαλέγεις αυτή που θες, παίρνεις τα αρώματα και βάση για τα πρώτα 100ml

Και μετά μπορείς να προμηθευτείς ξεχωριστά αυτά που σου λείπουν για συμπλήρωμα

Πολύ καλο,κοιτουσα το τριμπεκα και βγαινει 23,5€ τα 100ml αλλά με 10 νικοτίνη.Εγβ είμαι με 6 και λέω να πέσω και λίγο.

Μπορώ να παραγγειλω τα υγρα μόνο χωρίς βαση-μπουκαλακια-συριγγες ώστε να βάλω βάση την δικιά μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από που επαθα χθες ούτε στο εχθρό μου δεν το εύχομαι :)

Αφού είχα τελειώσει σχεδόν 30ml με μπεμπεκα είπα να αλλάξω κεφαλή στο toptank mini.

Λύσιμο όλο καλό πλύσιμο και καινούργια κεφαλή (την ποτησα καλά ποιο πριν) ,kanger 1.5Ω (γνήσιες πήρα δυο κουτιά από το fasttech).

Το αφήνω κανένα 10λεπτο με υγρό μέσα τραβάω τζουρα παρά πολύ σφικτή και έσκασε συνέχεια το mod.Καθε φορά που παρούσα το fire σχεδόν πετούσε υγρο επανω και μετά από λίγο όταν τραβουσες σαν να εκανες μπουμπουληθρες.

Μετά από δύο τρία λεπτά έρχεται και ή καμένη γεύση.

Ξανά από την αρχή (πλύσιμο κλπ) τοποθέτηση τώρα κεφαλή 1.2Ω ξανά τζουρα πάλι πολύ σφικτή και συνέχεια σκασιματα - μπουμπουληθρες.

Δεν μπορούσα να απολαύσω το καφεδακι και είχα σαλταρει....

Δεν μπορεί λέω επεσα σε μαϊμού κεφαλές από το fasttech.

Πέταμα πάλι την κεφαλή - πλυσιμο το toptank και στο για αγορά κεφαλής -bebeca υγρό.

Των λέω τον μαγαζατορα βάζουμε μια κεφαλή 1.2Ω kanger γεμίζουμε με υγρό και δοκιμάζει.

Τον έρχεται υγρό στο στόμα του και είμαι έτοιμος να σαλταρω.

Με τα πολλά την στρωνη την αντίσταση ,σταμάτησε ή μπουμπουληθρα αλλά πάλι είναι πολλοί σφικτο και ζεστενεται υπερβολικά το επάνω μέρος(από την δεύτερη τζουρα)

Για να μην σαν κουραζω (που το έκανα :) ) πηγα σπίτι αμέσως και έβαλα την παλιά αντίσταση και είναι χαρά τώρα.

Άνοιξαν άλλες δυο τρεις καινούργιες παιδί και όλες (όπως και του μαγαζιού που δοκιμασα) είναι απίστευτα σφιχτες.Ροφαω από το επάνω μέρος της κεφαλής (σκετες) και δεν τραβάει λες και είναι στουμπημενες με πολλοιιιιι βαμβάκι.

Κανένας άλλος φίλος με το ίδιο προβλημμα τώρα τελευταία με της κεφαλές kanger?

Έχουμε κάποια άλλοι εναλακτηκη λύση ?

Μπορώ τώρα τα δύο κουτιά που έχω για να μην τα πετάξω να τρυπισο μία μία μεγάλη με καρφίτσα το βαμβάκι ώστε να ειναι ποιο ελεύθερο.

Ευχαριστώ για την υπομονή σας.

Καλημερα

 

Ααα ξέχασα να αναφερω το δεύτερο μόλις μπουκαλάκι bebeca που πήρα δεν έχει καμία σχέση σε αρώματα με το πρώτο που είχα πάρει.Πολυ ποιο άγευστο και μάλιστα το δοκίμασα και σε άλλο mod φίλου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπεμπεκα βγαινει σε διαφορες αναλογιες pg /vg μπορει να αγορασες διαφορετικο.Το fasttech περα απο οριτζιναλ αντιστασεις πουλαει και "aftermarket" μπορει να φταει αυτο.Βεβαια το δοκιμαζεις ευκολα,αγορασε μια οριτζιναλ και δες αν κανει το ιδιο.

Οι aftermarket αντιστασεις παιζουν πολυ στα ωμ δες ποσο την διαβαζει και προσαρμοσε τα watt σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπεμπεκα βγαινει σε διαφορες αναλογιες pg /vg μπορει να αγορασες διαφορετικο.Το fasttech περα απο οριτζιναλ αντιστασεις πουλαει και "aftermarket" μπορει να φταει αυτο.Βεβαια το δοκιμαζεις ευκολα,αγορασε μια οριτζιναλ και δες αν κανει το ιδιο.

Οι aftermarket αντιστασεις παιζουν πολυ στα ωμ δες ποσο την διαβαζει και προσαρμοσε τα watt σου.

 

Για το υγρο φιλε μου ακριβως το ιδιο,το λεω γιατι εχω τα μπουκαλακια κρατημενα.

Για της κεφαλες δεν ξερω τι να πω,να βγηκε η παρτιδα ετσι.Το θεμα ειναι οτι και απο εξω (αγορα Λαρισας) που πηρα το ιδιο χαλι ηταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παραγγελνω με παυπαλ και κανουν να φτασουν ελλαδα απο 15 εως 25 μερες αναλογα το θα βρει μπροστα του το πακετο.

Προσεχε μονο να υπαρχει στοκ, γιατι μου εχει τυχει να αγορασω ατμοποιητη και να μην ειναι σε στοκ και να περιμενω + 10 μερες για να γινει αποστολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πληρωνεις κατι, ουτε εξοδα αποστολης ουτε τελωνεια - εκτος αν το βγαλει την ωρα της πληρωμης αλλα συνηθως λεει free shipping.

Τωρα για υγρα, θα παρεις υγρα απο κινα? ειναι σαν να μου λες βρηκα φτηνες ντοματες απο το Τσερνομπιλ, να της παρω? τι να σου απαντησω? Αν θες φτηνα υγρα, αρχισε το σπορ και την μαγειρικη υγρων και θα σου ερχεται τσαμπε.

 

Κατα τα αλλα, οτι θες, παρε δοκιμασε και πες μας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κεφαλές ήταν οι τετράγωνες ή οι καινούριες κυλινδρικές;

 

Και η παλιες και η καινουργιες ειναι στρογγυλες.

Χθες παλι το βραδυ ανοιξα ακομα μια και παλι ζεστενεται πολυ και γουργουρισμα σε καθε ατμισμα.

Για το σφικτη δεν λεω τιποτα ,το σαγονι με ποναει ακομα.

Αυτο που μου φαινεται παραξενο ειναι οτι μια παλια 1,2Ω και μια κανουργια 1.2Ω εχουν διαφορα μεταξυ τους σε μια τρυπα.

Δηλαδη η παλια κεφαλη εχει δυο αντικριστες τρυπες και η καινουργιες κεφαλες δυο μεγαλες τρυπες αντικριστες και μια μικροτερη αναμεσα στης δυο.

Ανεβαζω και φωτο απο της δυο παραγγελεις

 

Η παραγγελια στις 29/7 ηταν με της ΄΄΄καλες αντιστασεις΄΄ αλλα οπως βλεπεται εχω παραγγειλει της ιδιες και παλι.

 

 

Και οπως ειπα και ακομα μια που πηρα απο καταστημα Λαρισας ειναι με 3 τρυπες και χωρις τελικα να την στρωσο.

Σημερα ξαναπαω σε αλλο καταστημα να δω τελικα τι γινεται

post-177457-0-11184300-1474457776_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου δώσω μια συμβουλή ?

Πετα και της αντιστάσεις και τον ατμοποιητη  και παρε ενα επισκευασημο (kayfun v4 η 3 μινι ) να βρεις την ησυχία σου 

Τα εχω περασει αυτα και σε καταλαβαίνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου δώσω μια συμβουλή ?

Πετα και της αντιστάσεις και τον ατμοποιητη και παρε ενα επισκευασημο (kayfun v4 η 3 μινι ) να βρεις την ησυχία σου

Τα εχω περασει αυτα και σε καταλαβαίνω

Δεν ξέρω ρε φίλε δεν είναι τα χέρια μου για μικρό λεπτομέριες (αντιστασεις-βιδες) κλπ.

Θα το ήθελα πολύ αλλα δοκιμασα μια φορά με την επισκευασιμη στο toptank mini και παρολου είχα έτοιμες στριμενες αντιστάσεις και βαμβάκι κατάφερα να την κάνω στην δεύτερη τζουρα.Η επόμενη προσπάθεια με βρήκε ακόμα χειρότερα ....

 

Και να σκεφτείς ότι τα έχω αγορασμενα και κάθονται στο σπίτι.

Κανένας φίλος από Λαρισα να μου δείξει δύο τρεις φορές να πάρω το κολαει ,και ο καφες -τσιπουρο κερασμενο

post-177457-0-09434800-1474459261_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...