Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι ο toptank δεν ειναι επισκευασιμος;

Για να μην κανει μπουρμπουλήθρες προσπαθησε να τον τινάξεις σαν στιλο προς τα κάτω για να φτυσει τα υγρα που χει μεσα η αντίσταση.

Αλλα προσπαθησε να ξεκινήσεις με την επισκευασιμη κεφαλι του εγω μετα απο ποσο καιρο με avocando ειπα να ασχοληθω με την επισκευασιμη του τοπτανκ και τελικα ειναι παιχνιδακι και αξιζει τον κοπο

Edit: επειδη ειδα το ποστ σου αμα εβαλες το βαμβακι που ειχε μεσα και το συρμα που σου δινει στο πακετάκι για αρχη, να ξερεις αυτα ειναι για πεταμα και μένα μετα την δευτερη τζουρα μου τα καψε ολα αλλα οταν πηρα δικο κου συρμα και βαμβακι ολα δουλεψαν ρολοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γιατι ο toptank δεν ειναι επισκευασιμος;

Για να μην κανει μπουρμπουλήθρες προσπαθησε να τον τινάξεις σαν στιλο προς τα κάτω για να φτυσει τα υγρα που χει μεσα η αντίσταση.

Αλλα προσπαθησε να ξεκινήσεις με την επισκευασιμη κεφαλι του εγω μετα απο ποσο καιρο με avocando ειπα να ασχοληθω με την επισκευασιμη του τοπτανκ και τελικα ειναι παιχνιδακι και αξιζει τον κοπο

Τι τίναγμα φίλε μου το έχω κάνει δεν λέγεται ,ο καρπός έφτασε στον αστράγαλο :)

Τίποτα αυτό μπουμπουληθρες και τινάγματα υγρου απο επάνω.Να σου πω ότι έφτασε σε ένα σκάσιμο μέχρι το μάτι το πιστεύεις;

Άλλο πράγμα

Όπως είπα αν κανένας φίλος έχει την καλή διάθεση να μου δείξει πως κάνουνε θα το εκτιμουσα....

Βίντεο έχω δει πολλά άλλα σαν το ζωντανό ....

 

Όχι φίλε σύρμα και βαμβάκι αγορασμενα όπως φαίνεται στο προηγούμενο ποστ (φωτό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με το συγκεκριμένο βαμβακι δεν καταφερα να κανω ποτε σωστο στήσιμο βολευτικα περισσότερο με το cotton baicon.. Μονο με τις 1.2 κεφαλες το εχεις παθει αυτο ή με ολες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με το συγκεκριμένο βαμβακι δεν καταφερα να κανω ποτε σωστο στήσιμο βολευτικα περισσότερο με το cotton baicon.. Μονο με τις 1.2 κεφαλες το εχεις παθει αυτο ή με ολες;

Και με την 1.2Ω και με την 1.5Ω που πήρα πρώτη φορά να δοκιμασο.

Το cotton baicon τι διαφορά έχει με αυτό που αγορασα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με την 1.2Ω και με την 1.5Ω που πήρα πρώτη φορά να δοκιμασο.

Το cotton baicon τι διαφορά έχει με αυτό που αγορασα;

 

Δεν έχει. Δεν φταίει η μάρκα από το βαμβάκι.

 

Αν σου κάνει σκασίματα και φτύνει υγρά είναι επειδή το βαμβάκι δεν είναι αρκετό.

Πάντα το βαμβάκωμα φταίει στους επισκευάσιμους, ούτε το υγρό, ούτε το περίεργο σύρμα, ούτε οι μάρκες, ούτε τίποτα.

Πρέπει να πετύχεις το σωστό στήσιμο στο βαμβάκι, αν βάλεις πολύ θα πάρεις καμμένο και θα 'ναι πολύ σφικτή η τζούρα, αν βάλεις λίγο, θα έχεις διαρροές και σκασίματα. Είναι παίδεμα και θέλει αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες μέχρι να βρεις το ιδανικό και σε κάθε ατμοποιητή είναι άλλο.

 

Ή πάρε κανάν RDTA τύπου Avocado/Limitless Plus που πρέπει να κάνεις απίστευτη χοντράδα για να έχεις πρόβλημα. Δεν έχει ούτε μικρά λούκια που πρέπει να χωρέσεις το βαμβάκι, ούτε περίεργες τρυπούλες, ούτε δημιουργούν προβλήματα αν είναι μισό χιλιοστό πάνω/κάτω από το ιδανικό. Χώνεις εκεί το βαμβάκι όπου να 'ναι με τα χοντροδάχτυλα σου και κάνεις την δουλειά σου κανονικά.

(Όχι ότι και πάλι είναι αδύνατον να πάει κάτι στραβά, αλλά σε σχέση με απλούς επισεκυάσιμους είναι πολύ πολύ πιο δύσκολο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι υγρό εχω δοκιμάσει το εχω βαρεθεί μεσα σε μια ωρα η δε μου αρεσει και καθολου. Γενικως κλίνω σε καπνικα αλλα οχι αυτα που εξομοιώνουν καπνό - μυρωδιά τσιγάρου, πόρου κτλ.

Νοιωθω τυχερός που εχω βρει 2 μονο υγρα που με κρατάνε ανετα στο ηλεκτρονικο και δε μου αφήνουν καμια διάθεση για κανονικό και δεν τα βαριεμαι.

Παρόλα αυτα θα ηθελα να βρω 1-2 ακομη ετσι για ψυχολογικούς λόγους αλλα δεν εχω διάθεση να δοκιμάσω πρωτα οτι κυκλοφορεί και να πετάω λεφτα, γιατι αν δε μου αρεσει το πέταξα.

Τα υγρα που κανω ειναι της σειράς numbers το 1 και το 2. Απλα αν καποιος του αρεσουν αυτα και εχει βρει και κανα αλλο Καπνικός ας μου πει ποιο γιατι πιθανόν να ταιριάζει και σε εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πληρωνεις κατι, ουτε εξοδα αποστολης ουτε τελωνεια - εκτος αν το βγαλει την ωρα της πληρωμης αλλα συνηθως λεει free shipping.

Τωρα για υγρα, θα παρεις υγρα απο κινα? ειναι σαν να μου λες βρηκα φτηνες ντοματες απο το Τσερνομπιλ, να της παρω? τι να σου απαντησω? Αν θες φτηνα υγρα, αρχισε το σπορ και την μαγειρικη υγρων και θα σου ερχεται τσαμπε.

 

Κατα τα αλλα, οτι θες, παρε δοκιμασε και πες μας :)

Α τοσο ριψοκίνδυνο ε;Εγώ ατμίζω σταθερά tourkish tobacco απο Liqua τα βρήκα 5 ευρώ εδώ έχουν 10 και 12 ευρώ τα 30ml.Μαγειρική με το συγκεκριμένο δεν υπάρχει και ειμαι και άσχετος.Λέω να πάρω μια 50-50 με 18 νικοτίνη και ένα tourkish tobacco να τα ανακατέψω μπάς και γλυτώσουμε και χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτο τι λετε? http://www.gearbest.com/temperature-control-mods/pp_376845.html ειδα3 μπαταριες και και εμεινα  :-D  το εχει κανεις να μας πει περισοτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτο τι λετε? http://www.gearbest.com/temperature-control-mods/pp_376845.html ειδα3 μπαταριες και και εμεινα  :-D  το εχει κανεις να μας πει περισοτερα?

 

Ένα από τα 2-3 πιο δημοφιλή μοντάκια της αγοράς είναι, και η κουτσή Μαρία το έχει, άπειρες πωλήσεις έχει κάνει.

Έχει ήδη βγει σε 4-5 εκδόσεις (DNA200, RX200, RX200S, RX2-3, κτλ.) και έχει αντιγραφεί και από άλλες εταιρίες.

 

Αν το ψήνεις και δεν βαριέσαι με την φόρτιση/αλλαγή θέσης 3ων μπαταριών, πάρ' το άφοβα. Απλά είναι λίγο βαρύ,

για μέσα στο σπίτι τέλειο, αλλά για τον δρόμο είναι λίγο γκουμούτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαρτύριο με τον toptank mini και της κεφαλές του συνεχίζεται.

Πήρα σήμερα δύο καινούργιες 1.2Ω (με της δύο τρύπες βρηκα ) και σε ερώτηση στον μαγαζοταρα γιατι αυτή ή διάφορα μεταξύ τους ,ή απάντηση του ήταν ότι ή μεγάλες σε μέγεθος και με τρεις τρύπες είναι ή καινούργιες που άρχισαν να βγαίνουν.(φωτό μεταξύ παλιάς και καινούργιας )

Τοποθέτηση στο σπίτι μία αντίσταση με πότισμα χαμηλα στην αρχή και όλα μία χαρά .Μόλις πέρασα της 10 τζουρες άρχισε παλι να γουρηουριζει και να πετάει υγρό.Αν το βαλεις στο αυτί κοντά ακούγεται σαν να πνίγεται.

Αδειαζω ολο το υγρό και όπως ήταν ξερό παταω για μερικά δευτερόλεπτα ώστε να καεί ή ποσότητα υγρού που είχε μέσα ή κεφαλή.

Από τα νεύρα μου το κράτησαν και λίγο παραπάνω με αποτέλεσμα να καεί.

Ξανά τοποθέτηση καινούργιας (αλλά 7€ σήμερα για αντιστάσεις) και τα ίδια.

Τώρα πιστεύω ότι κάποιο λαστιχακι - τσιμουχα εχει φύγει και πλημμυρίζει ή κεφαλή με υγρό.Η μεγάλες είναι όλες στην θέση του (μάλιστα έκανα και μία αλλαγή αφου έχω έξτρα)αλλά δεν βλέπω κάποια μικρή εκεί που βιώνει ή κεφαλή που πιστεύω ότι είχε.

Αν κάποιος φιλος έχει το toptank mini ας ρίξει μία ματιά αν υπάρχει τσιμουχακι εκεί που αναφέρω.

Αύριο θα ξαναπαω στο μαγαζί να δω αν υπάρχουν και ανταλλακτικά (αν χρειάζεται μάλιστα)ή θα το πετάξω σε κανένα κεφάλι

Τωρα εβγαλα από την ντουλάπα το AIO και το ατμιζω με χαρά.

Παιδες σε περίπτωση που δεν βρω άκρη ποιος εινακ ο ποιο οικονομικός και όσο γίνεται καλος ατμοποίητης που μπορώ να πάρω από εδώ,μεχρι να έρθει κάποιος από έξω.

Για χρήματα υπολογιζω κανένα 20€

Εκτός αν είναι να κοιτάξω σε κανένα μετχ

post-177457-0-64847000-1474488177_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα από τα 2-3 πιο δημοφιλή μοντάκια της αγοράς είναι, και η κουτσή Μαρία το έχει, άπειρες πωλήσεις έχει κάνει.

Έχει ήδη βγει σε 4-5 εκδόσεις (DNA200, RX200, RX200S, RX2-3, κτλ.) και έχει αντιγραφεί και από άλλες εταιρίες.

 

Αν το ψήνεις και δεν βαριέσαι με την φόρτιση/αλλαγή θέσης 3ων μπαταριών, πάρ' το άφοβα. Απλά είναι λίγο βαρύ,

για μέσα στο σπίτι τέλειο, αλλά για τον δρόμο είναι λίγο γκουμούτσα.

μιας και κανω 20+ml την μερα εγω το θελω πιο πολυ για εξω  για μεσα στο σπιτι το mod που εχω τωρα θα το κανω με καλωδιο. απο ολα αυτα που πιο ειναι πιο καλο??? γιατι αλλαγη θεσης των μπαταριων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και κανω 20+ml την μερα εγω το θελω πιο πολυ για εξω  για μεσα στο σπιτι το mod που εχω τωρα θα το κανω με καλωδιο. απο ολα αυτα που πιο ειναι πιο καλο??? γιατι αλλαγη θεσης των μπαταριων?

 

Το 2-3 είναι το τελευταίο που βγήκε, εγώ αυτό θα 'παιρνα. Μπορείς να το δουλέψεις είτε με 2, είτε με 3 μπαταρίες, έχει 2 καπάκια διαφορετικά. Αν το δουλέψεις με 2, συμμαζεύεται πολύ και σαν μέγεθος.

 

Τις μπαταρίες τις αλλάζουμε θέσεις όταν τις βγάζουμε να τις φορτίσουμε και μετά τις βάζουμε ανάποδα απ' ό,τι ήταν. 

Αυτό το κάνουμε ώστε στο τέλος όλες να είναι στο ίδιο επίπεδο φόρτισης μιας και μέσα στην συσκευή δεν αποφορτίζονται με τον ίδιο ρυθμό και στις 2 θέσεις. Με 2 δεν είναι κάτι δύσκολο, με 3 θέλει να είσαι λίγο πιο προσεκτικός (σημειώνεις π.χ. πάνω στις μπαταρίες 1-2-3 και στις θέσεις το ίδιο και λες η 1 ήταν στην θέση 2 τώρα, άρα τώρα όλες πάνε μια θέση προς τα δεξιά, κτλ.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2-3 είναι το τελευταίο που βγήκε, εγώ αυτό θα 'παιρνα. Μπορείς να το δουλέψεις είτε με 2, είτε με 3 μπαταρίες, έχει 2 καπάκια διαφορετικά. Αν το δουλέψεις με 2, συμμαζεύεται πολύ και σαν μέγεθος.

 

Τις μπαταρίες τις αλλάζουμε θέσεις όταν τις βγάζουμε να τις φορτίσουμε και μετά τις βάζουμε ανάποδα απ' ό,τι ήταν. 

Αυτό το κάνουμε ώστε στο τέλος όλες να είναι στο ίδιο επίπεδο φόρτισης μιας και μέσα στην συσκευή δεν αποφορτίζονται με τον ίδιο ρυθμό και στις 2 θέσεις. Με 2 δεν είναι κάτι δύσκολο, με 3 θέλει να είσαι λίγο πιο προσεκτικός (σημειώνεις π.χ. πάνω στις μπαταρίες 1-2-3 και στις θέσεις το ίδιο και λες η 1 ήταν στην θέση 2 τώρα, άρα τώρα όλες πάνε μια θέση προς τα δεξιά, κτλ.)

οι μπαταριες δεν φορτιζονται απο το mod?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...