Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι μπαταριες δεν φορτιζονται απο το mod?

 

Φορτίζονται, αλλά μην το κάνεις. Ποτέ δεν φορτίζουμε μέσω του μοντ 2 μπαταρίες, πόσο μάλλον 3.

100% θα έχεις πρόβλημα στο μέλλον αν τις φορτίζεις μέσα από την συσκευή (και γρήγορα μάλιστα).

Πάντα σε εξωτερικό φορτιστή, πάντα οι ίδιες 3 μαζί φόρτιση/ξεφόρτιση και ιδανικά, περιοδική αλλαγή θέσεων όπως είπα πιο πάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φορτίζονται, αλλά μην το κάνεις. Ποτέ δεν φορτίζουμε μέσω του μοντ 2 μπαταρίες, πόσο μάλλον 3.

100% θα έχεις πρόβλημα στο μέλλον αν τις φορτίζεις μέσα από την συσκευή (και γρήγορα μάλιστα).

Πάντα σε εξωτερικό φορτιστή, πάντα οι ίδιες 3 μαζί φόρτιση/ξεφόρτιση και ιδανικά, περιοδική αλλαγή θέσεων όπως είπα πιο πάνω.

μικρή θυσία αν μου βγάζει 20ml  με 0.7-0.8 ohm  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω ακριβως τι εννοεις ο καθενας φτιαζει diy υγρα συμφωνα με τα δικα του γουστα

αν θες ετοιμα υγρα θα βρεις παρα πολα σε ενα καταστημα ηλεκτρονικού τσιγαρου  αν παλι θες να φτιαξεις μονος σου υγρα παλι στο 

καταστημα περνωντας βασεις και αρωματα που νομιζεις οτι θα σου ταιριαξουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα μπαταριες LG HG2 και ενω ελπιζα να ηταν κορυφη μου βγηκαν μετριες,

σε σχεση με τις Samsung ειναι περιπου στα 2/3 της αποδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκινησα σημερα να φτιαξω ενα κουτακι DIY , με μια 350j v2. ειχα διαφορα απομειναρια (buttons, batt holders, καλωδια , 510 κλπκλπ..) απο αγγλια που ειχα φερει πριν λιγους μηνες.

 

ενω λιγο πριν τελειωσει , κολουσα το firebutton , ξεχαστηκα και κολησα λιγο παραπανω το κουμπι και ελιωσε ο μηχανισμος εσωτερικα, κοινος , καταστραφηκε...

 

η ερωτηση μου ειναι , που μπορω να βρω και αν υπαρχουν ελλαδα 16mm push buttons.

σαν αυτο

IMG_4289_grande.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

zacharis1955 και gr1goris επειδη δεν εχω χρονο να ασχοληθω κ να φτιαξω απλα ρωταω αν κανα παληκαρι ασχολειται με το να φτιαχνει υγρα κ μπορει να μου πουλησει ,απλα να εχει παρει η δοκιμασει κ καποιος αλλος .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zacharis1955 και gr1goris επειδη δεν εχω χρονο να ασχοληθω κ να φτιαξω απλα ρωταω αν κανα παληκαρι ασχολειται με το να φτιαχνει υγρα κ μπορει να μου πουλησει ,απλα να εχει παρει η δοκιμασει κ καποιος αλλος .

υπαρχει μαγαζι θεσσαλονικη που πουλαει diy αλλα νομιζω τα φτιαχνει με βαση απο kappa labs για την οποια το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι φθηνη

 

καλυτερα πηγαινε παρε ενα λιτρο βαση ετοιμη παρε και 2-3 αρωματα απο cloudvapor,814,kboom η οτι αλλο θες και φτιαχτα αν δεν σου αρεσει ενα ατμισε το σιγα σιγα (εκτος και αν ειναι απαισιο οποτε νεροχυτη).Χαμενος δεν θα βγεις απο αποψη χρηματων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

Όπως είχα γράψει το προβλημμα με τον toptank παραμένει και παρολου που πήγα σε μαγαζί να τον κοιταξει συνεχίζει να κάνει τα χαζα του..

Σκέφτομαι να αγορασω ένα από της αγγελίες κλονοι (καινούργιοι) αφού για παραγγελία από έξω θα αργήσει μερικές ημέρες.

 

Επίσης έχω και κάποιους ατμοποιητές καινούριους για όποιον επιθυμεί:

1) le zephyr sxk 316L

2) le mirage sxk 316L

3) Phenomenon Lite 1:1 316L

4) Kayfun V5 1:1 316L

Ξερω ότι όλοι είναι επισκευασιμη και θέλω την βοήθεια σας ποιο είναι ποιο ευκολος στο στήσιμο δίνει καλό ντουμάνι-γευση και με της λιγότερες διαρροές.

Όλοι τους είναι στα ίδια χρήματα (25€)

Επίσης παίζει και ένας γνήσιος από αλυσίδα καταστημάτων αυτός ...http://www.atmosfaira.com/goblin-mini-rta-ud.html. και αυτός http://www.atmosfaira.com/bellus-ud-rta-tank.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες κλωνο παρε μονο αυτον

https://www.fasttech.com/products/0/10006473/4984600-sxk-kayfun-v5-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer

η της ιδιας εταιρειας

 

Ο συγκεκριμενος ειναι πολυ ευκολος στο στησιμο καλο ντουμανι ρυθμιζομενο airflow και κλεινει το juice control οποτε δεν θα εχεις θεματα με διαρροες.Μην παρεις αλλον απομιμα δεν αποδιδουν καλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες κλωνο παρε μονο αυτον

https://www.fasttech.com/products/0/10006473/4984600-sxk-kayfun-v5-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer

η της ιδιας εταιρειας

 

Ο συγκεκριμενος ειναι πολυ ευκολος στο στησιμο καλο ντουμανι ρυθμιζομενο airflow και κλεινει το juice control οποτε δεν θα εχεις θεματα με διαρροες.Μην παρεις αλλον απομιμα δεν αποδιδουν καλα

 

Αρα φιλε μου μιλαμε για την 4) επιλογη...

Ευχαριστω

 

Για τους αλλους δυο (απο καταστημα - γνησιους) μια γνωμη παρακαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον πρωτο και τον δευτερο θα τους απεριπτα κυριως γιατι δεν εχω ακουσει τιποτα και επειδη φαινονται ντριπερ χωρις αερα ντριπερ.Αρα θα εχεις πολυ λιγο υγρο(ο πρωτος λεει 2,8μλ αν γεμισεις ως την κορυφη που αποκλειεται) χωρις πολυ ντουμανι

Για τον τριτο δεν μπορω καν να πω κατι δηλωνω αγνοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον πρωτο και τον δευτερο θα τους απεριπτα κυριως γιατι δεν εχω ακουσει τιποτα και επειδη φαινονται ντριπερ χωρις αερα ντριπερ.Αρα θα εχεις πολυ λιγο υγρο(ο πρωτος λεει 2,8μλ αν γεμισεις ως την κορυφη που αποκλειεται) χωρις πολυ ντουμανι

Για τον τριτο δεν μπορω καν να πω κατι δηλωνω αγνοια

Όχι για τους κλώνους φίλε μου.Στους άλλους δύο που έχω σε λιγκ ρωταω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι για τους κλώνους φίλε μου.Στους άλλους δύο που έχω σε λιγκ ρωταω

 

Όταν είχανε βγει, και οι 2 πολύ καλοί θεωρήθηκαν και πούλησαν πολύ.

Άρχισε το κλασικό παντού "πω πω μάγκες, δεν υπάρχει λέμε το εργαλείο, απίστευτο, γευσάρα!", κτλ.,

αυτό δηλαδή κάθε φορά που βλέπουμε όταν βγει ένας νέος δημοφιλής ατμοποιητής και τρέξουν και τον πάρουν όλοι.

Και 2 βδομάδες μετά έβλεπες παντού σε αγγελίες να πωλούνται Goblin Mini.

 

Καλοί είναι και οι 2. Αλλά αρκετά έως πολύ παλιοί πλέον. Goblin Mini πρέπει να έχει φτάσει στην 3η έκδοση πλέον. Ο Bellus

έπαψε να πολυ-ακούγεται μετά το μεγάλο μπαμ όταν βγήκε. O Goblin Mini υποτίθεται έχει γευσάρα (ποιος υποτίθεται ότι ΔΕΝ έχει τώρα τελευταία...όλοι γευσάρα και καλά) αλλά έχει αρκετά αρνητικά: Τρομερά μικρό build deck, θα σπάσουν τα νεύρα σου. Γέμισμα από κάτω με βίδα σαν τους παλιούς Kayfun. Ξανά, σπάσιμο νεύρων. Τέλος, πολύ μικρή χωρητικότητα σε υγρό.

 

Έχει καλύτερους επισκευάσιμους πλέον αν θες να πας σε κάτι τέτοιο. Αν επιμείνεις σε αυτούς, τουλάχιστον πάρε τις τελευταίες εκδόσεις που διορθώνουν όλα αυτά τα στραβά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...