Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ο 2 ατμοποίητης γνωρίζουμε αν είναι αερατος ή μπορούμε και στο ενδιάμεσο να παίξουμε.Δεν λέω να μου φύγουν τα σαγόνια στο τράβηγμα τζουράς αλλά ούτε και να μην έχει καθόλου αντίσταση :) .

Σήμερα εκατσα και ξανα- έστησαν τον V5 με πολύ ποιο άνεση (έχω είδη 6,7 στησιματα) και με την βοήθεια ενός apk (vape tools) υπολόγισα και με το σύρμα που έχω 28g εβγαλα μία στα 1,34Ω.Πολυ καλά μπήκε και το βαμβακι (εκει με πονάει ακόμα) με μηδέν διαρροές και σταθερή τζουρα.

Το βρήκα παιχνίδι τώρα και θα δοκιμασω το απόγευμα να ανεβω λίγο κοντά 1.9Ω ώστε να δω τι παίζει από θέμα τζουράς.Τωρα με την 1,34 και τον αέρα στην πρώτη σκάλα θα τον ήθελα λίγο ποιο σφικτο ,αλλά και εκεί δεν με χαλάει.

Ρε παιδιά από το vope tool μου αναφέρει να δοευω την 1,34Ω κοντά στα 17,5w έως 20W max ,αν θέλω εγώ περισσότερα w πρέπει να φτιαξω αντίσταση με περισσότερες σπυρες αρα και περισσότερα Ω ?

Ή είναι κάτι σε πάχος σύρματος κλπ?

Όπως είπα είμαι με 28G σύρμα...

Τελικά με βλέπω να μένω με επισκευασιμο αφού εκτός από θέμα οικονομίας είναι και μία απασχόληση πολύ καλή.

Περιμένω και το ανταλλακτικό από τον toptank mini ώστε να παίξω και με αυτόν.

Φανταστικός!!!!!

https://www.fasttech.com/p/4984600

Αυτόν έχω τώρα φίλε μου και δεν με έχει ξετρελαίνει (μιλάω φυσικά για κλώνο)

Σε μερικά φόρουμ που διάβασα αναφέρουν και αυτοί το απαράδεκτο άνοιγμα για να τρεξη το υγρό στο βαμβάκι,με αποτέλεσμα στην πρώτη κιόλας στροφή να κουνιεται όλος ο ατμοποίητης,λες και είναι προβληματικός.

Τα άλλα περί γευσης ντουμάνι κλπ ίσως ακόμα δεν έχω πετύχει το ιδανικό στήσιμο,γιατι όλως έχω αναφέρει μέχρι τώρα περισσότερο γεύση περνώ με το AIO παρα με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τον έχω σχεδόν  μήνα και αφού στην αρχή είχα διαρροές από την βάση άλλαξα τα orings με αυτά που έχει μαζί και φρόντισα καλύτερα το βαμβάκι και φτιάχνω αντιστάσεις σε 3αρι πυρήνα.Από τότε τέλος τα προβλήματα και φούλ γεύση.Εχω καλύτερη γεύση σε αυτόν με τα ίδια υγρά σε άλλους που έχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω σχεδόν μήνα και αφού στην αρχή είχα διαρροές από την βάση άλλαξα τα orings με αυτά που έχει μαζί και φρόντισα καλύτερα το βαμβάκι και φτιάχνω αντιστάσεις σε 3αρι πυρήνα.Από τότε τέλος τα προβλήματα και φούλ γεύση.Εχω καλύτερη γεύση σε αυτόν με τα ίδια υγρά σε άλλους που έχω

Διαρροές φίλε μου τουλάχιστον τώρα σταματησαν και δεν έχω καθόλου.Για γεύση αυτά που διάβαζα για το top σε γεύση και κλπ έχω προσωπικά δεν το έχω δει.

Αλλά....μιλάω πάντα σαν πρωταρης σε επισκευασιμους ατμοποίητες ,και τέλος έχω τον κλώνο.

Αααα από χθες είμαι με κάποια δέκατα και λαιμό χαλιααα.Πανε τα σπραιτ και χάπια σύννεφο και έτσι σταματάω να μιλάω :) :)

Κάνω υπομονή καμιά 5,6 ημέρες να παρω τα επάνω μου και να ατμιζω σαν βαπορι

Για λεγε φίλε με τον πύρινα 3χιλ τι σύρμα χρησιμοποιείς ,πόσες σπυρες κανείς και πόσα Ω βγαίνει.

Επίσης σε πόσα W το δουλευεις;

Τώρα :) πινω καφεδακι μπαλκόνι και το δουλεύω στα 21.8w (1.45Ω) και βγάζει το ντουμάνι και πιάνω γεύση (ανεφερα ότι έχω λαιμό χάλια) όσο ποτέ.

Μήπως βρήκα κάτι ...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πειτε καμια καλη γευση

πηρα μεντα πρωτη φορα,δεν τρελαθηκα αν και χωρις νικοτηνη δεν νοιωθεις και πολλα...

Η μεντα και το lime δεν προτινονται γιατι σκεπαζουν οποιαδηποτε αλλη γευση.

Προσωπικο γουστο ειναι τι θελεις καπνικο?φρουτοδες?γλυκα?γαλα?Μεχρι και τζατζικι υπαρχει σε γευση αλλα δωσε καποια στοιχεια παραπανω.

Για αρχη θα προτινα καπνικο και το ποιο απαλο για μεταβαση θεωρω οτι ειναι το μπεμπεκα,τριμπεκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεντα και το lime δεν προτινονται γιατι σκεπαζουν οποιαδηποτε αλλη γευση.

Προσωπικο γουστο ειναι τι θελεις καπνικο?φρουτοδες?γλυκα?γαλα?Μεχρι και τζατζικι υπαρχει σε γευση αλλα δωσε καποια στοιχεια παραπανω.

Για αρχη θα προτινα καπνικο και το ποιο απαλο για μεταβαση θεωρω οτι ειναι το μπεμπεκα,τριμπεκα

δεν καπνιζω

εχω δοκιμασει τσιγαρο πολλες φορες αλλα δεν το συνεχισα ενω μου αρεσε γιατι ασχολιομουν με τον αθλητισμο και δεν μου αρεζε η μυρωδια του,αηδιαζω με την μυρωδια της τσιγαριλας

τωρα την μεντα που πηρα την πληρωσα 10ε 33μλ,γενικα οι τιμες τοσο ειναι?μου φανηκαν αρκετα

αμα παρω καπνικο δεν μενει η μυρωδια ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε το coil glaze που ειναι φθηνο και γλυκο.60 ml 24 ευρω αρκετα καλα.Οι γευσεις που βγαινει ειναι φραουλα σαντηγι και μελι,σαντηγι(παραπεμπει σε κεικ?λουκουμα?)

απο την στιγμη που κανεις 0νικοτινη καλυτερο ειναι να φτιαξεις δικο σου.Οι μηδενικες βασεις κανουν απο 2 ευρω τα 100ml και το αρωμα περιπου 4-8ευρω αναλογως πoιο θα παρεις  αρκετα οικονομικη λυση για εσενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις να μου προτεινει κανενα μαγαζι στο κεντρο που να εχει αντιστασεις της vaporesso cCell 0.5ohm? Μπορω να παρω τηλεφωνο να ρωτησω αν εχουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα. Σκεφτομαι να παρω ενα δευτερο modακι για να το εχω με τον kangetech toptank mini και επεσε το ματι μου σε αυτο εδω:

https://www.fasttech.com/products/3032/10015540/5508904-authentic-joyetech-evic-vtc-dual-75w-150w-tc-vw

 

Φανταζομαι ειναι καινουργιο και γι'αυτο βγαζει preorder. Μου αρεσει που αμα θες το εχεις με μια μπαταρια για πιο μαζεμενο μεγεθος (απο οτι βλεπω ειναι κοντα στις διαστασεις του istick 40w που εχω) ή με δυο για τα εξτρα watt. Τι λετε? Εχετε να προτεινετε κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα. Σκεφτομαι να παρω ενα δευτερο modακι για να το εχω με τον kangetech toptank mini και επεσε το ματι μου σε αυτο εδω:

https://www.fasttech.com/products/3032/10015540/5508904-authentic-joyetech-evic-vtc-dual-75w-150w-tc-vw

 

Φανταζομαι ειναι καινουργιο και γι'αυτο βγαζει preorder. Μου αρεσει που αμα θες το εχεις με μια μπαταρια για πιο μαζεμενο μεγεθος (απο οτι βλεπω ειναι κοντα στις διαστασεις του istick 40w που εχω) ή με δυο για τα εξτρα watt. Τι λετε? Εχετε να προτεινετε κατι αλλο?

Χωρίς να είμαι γνώστης το μοντακι αυτό φαίνεται πολύ έξυπνο με την εναλλαγή των μπαταριών.

Πιστεύω ότι με δυο μπαταρίες θα έχουμε και διπλάσια αυτονομία αν το δουλεύουμε χαμηλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις να μου προτεινει κανενα μαγαζι στο κεντρο που να εχει αντιστασεις της vaporesso cCell 0.5ohm? Μπορω να παρω τηλεφωνο να ρωτησω αν εχουν. 

 

Η ecig έχει, δεν ξέρω βέβαια αν έχουν κατάστημα στο κέντρο, δες στο ecig.gr :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα. Σκεφτομαι να παρω ενα δευτερο modακι για να το εχω με τον kangetech toptank mini και επεσε το ματι μου σε αυτο εδω:

https://www.fasttech.com/products/3032/10015540/5508904-authentic-joyetech-evic-vtc-dual-75w-150w-tc-vw

 

Φανταζομαι ειναι καινουργιο και γι'αυτο βγαζει preorder. Μου αρεσει που αμα θες το εχεις με μια μπαταρια για πιο μαζεμενο μεγεθος (απο οτι βλεπω ειναι κοντα στις διαστασεις του istick 40w που εχω) ή με δυο για τα εξτρα watt. Τι λετε? Εχετε να προτεινετε κατι αλλο?

https://www.fasttech.com/products/3032/10018663/5410703

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες καλημερα ,πηρα χτες τον joytech vtc mini 2


Εκανα την αναβαθμιση στο 5.2 firmware ,εχω τον ναυτιλο x ,τα δουλευει κανεις να με βοηθησει στις ρυθμισεις του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...